Tunisas

Tunisas

Tunisas-uostamiestis šiaurės rytų Tunise, prie Tuniso ežero; šalies sostinė. Gerai išvystita infrastruktūra-netoliese yra tarptautinis oro uostas, geležinkelis veda į kitus šiaurinės Afrikos uostus. Tai verslo ir pramonės centras, išvystita chemijos, maisto, tekstilės pramonė. Laivų kanalas jungia uostą su Viduržemio jūra. Eksporta: kilimai, vaisiai, geležies rūda, aliejai.

Miestą sudaro dvi dalys: senamiestis(musulmonų kvartalas su aukštomis sienomis) ir naujamiestis(europietiško stiliaus). Senamiestyje gatvės yra siauros, vingiuotos, gausu turgelių ir mečečių. Čia yra buvusio Bėjaus(vietinio valdovo) rūmai, kuriuose įsikūręs meno ir istorijos muziejus, Alyvmedžio mečetė(pastatyta 7332m.), kuri buvo islamo universitetas. 1960m. įkurtas Tuniso universitetas. Greta miesto yra senovės Kartaginos griūvėsiai(dabartinis Kartažo muziejus).

Tunisas yra musulmoniška arabų valstybė šiaurinės Afrikos Viduržemio jūros pakrantėje. Jis ribojasi su Alžyru vakaruose ir Libija pietuose ir rytuose. Tunisas yra populiari valstybė tarp turistų, kurie lankosi Viduržiamio jūros pakrantėje, Sacharos dykumoje ir buvusio senovinio miesto Kartaginos vietoje.

Keleta nuotraukų iš Tuniso:

Tuniso augalas..

Tuniso istorija

Tunisą tikriausiai bus įkūrę finikiečiai apie VI a. prieš mūsų erą kaip Tunes, tačiau jis ilgą laiką buvo Kaartaginos šešėlyje. 146m. prieš mūsų erą Tunisą kartu su Kartagina nukariavo romėnai. Kai VII a. Tunisą užėmė arabai, miestas atsigavo ir suklestėjo, ypač Hafsidų dinastijos metu(1228-1547m.). Prekyba ir piratai XVII-XVIIIa. taip pat sąlygojo miesto klestėjimą.

Dabartinis Tunisas susiformavo valdant prancūzams(1881-1956m.). Šiuo la

aikotarpiu ypač išaugo gyventojių skaičius(tiek europiečių, tiek ir musulmonų). Vėliau Tunisas tapo nepriklausomos šalies sostine, pagerėjo gyvenimo sąlygos.

Tunisas yra apgyvendintas nuo priešistorinių laikų, žmonių gyvenimo pėdsakai čia randami nuo paleolito. Pirmaisiais Tuniso gyventojais laikomi berberai. Berberų pagrindinės gyvenvietės yra įsikūrusios Atlaso kalnuose. Į kalnus berberai pasitraukė siekdami išvengti prievartinio vertimo musulmonais. Istoriškai buvo susiklostę, kad berberai iš Romos imperijos buvo perėmę krikščionybę.

Tuniso lankytinos vietos

Habid Bourguibos alėja

Sostinės centre-Habid Bourguibos-pirmojo šalies prezidento alėja. Tai 1,5 km. ilgio žalia pėsčiųjų zona, kurioje gausu parduotuvėlių, architektūros statinių, menančių prancūzų valdymo laiotarpį. Čia galima aplankyti išlykusią katalikų bažnyčią, Didijį teatrą.

Nacionalinis Bardos muziejus

Nacionalinis Bardo muziejus-tai viena turtingiuasių mozaikų kolekcijų pasaulyje-nesibaigiantys fragmentai ant sienų, lubų ir grindų. Čia eksponuojamos įvairiausios archeologinės iškasenos, unikalūs papuošalai, brangenybės, buities daiktai.

Lankytinos vietos Tunise:

Tuniso ceentras, Kartagina-vienas didžiausių punų ir romėnų statinių pasaulyje, kuriame iki šių dienų išlikusios Antonijaus termų ir Romos laikų bazilikos liekanos. Taip pat galima apsilankyti Sidi Bou Saide, XIIIa. ant Manaro įkurtą miestą, viliojantį savo grožiu ir architektūra. Dar galima aplankyti Dugą, vieną iš geriausiai išlikusių antikinių miestų, kurį įkūrė berberai. Taip pat Tunise galima aplankyti senovės romėnų tetrą, Saturno šventyklą, pastatyta Iia. prieš mūsų Kristų. Dar galima aplankyti el Džemą, puikiai išsilaikiusį viduramžių dvasią, kultūrą ir architektūrą, Sfaksą, pietų sostinę, ir

r Gabesą, kuriame galima pajusti didžiosios Afrikos dykumų dvelksmą, Jaros turgų, iš kurio atsiveria puiki panorama į Martimės oazę. Lnkytinas Matmata “Žvaigždžių karų” miestas. Matmatos kalnuose galima aplankyti berberų būstus-troloditų urvus.Duzas, dar vadinamas Seharos “vartais”.

Taip pat dar galima aplankyti šarmingąjį Sidi Bou Saido miestelį, įsikūrusį jūros pakrantėje. Išskirtinio žavesio Sidi Bou Saido miesteliui suteikia vyraujantis baltos ir mėlynos spalvų derinys. Tai meninkų pamėgta susitikimų vieta, su jaukiomis kavinukėmis, įspūdinga augmenija, puikiais panoraminiais vaizdais.

Antikinė Kartagina

Už keliolikos kilometrų nuo sostinės centro yra antikinė Karatgina. Pūnai įkūrė šį miestą dar 14m. prieš Kristaus gimimą. Tūkstančius menantis miestas buvo vadinamas “Viduržemio jūros karaliumi”, išgyveno daugybės civilizacijų klestėjimo ir nuopolio metus. Kartagina buvo vienos didžiausių imperijų sostinė, kuriai priklausė Sicilijos bei Sardinijos salos, dalis pietų Ispanijos.

Deja dabar telio tik griūvėsiai, primenantys šlovingus praeities metus, kai sprendėsi Viduržemio jūros likimas, o miesto ekonominis ir kultūrinis išsivystimas prilygo senovės Graikijai ir Romai. Čia gimė ir kovojo žymus senovės karvedys Hanibalas. Daug karų išgyveno šis pasaulinio garso miestas, o po trečiojo punų karo buvo visiškai sunaikintas. Teliko skilę akmenys ir druska išbarstyta žemė, kad niekada čia neišaugtų joks žalias augalėlis.Tačiau vardas Ktargina liks amžinai. Tūkstančiai turistų ir archeologų kasmet aplanko šią vietovę, kurios milžiniškoje teritorijoje iki šių dienų yra išlikę pu

unų ir romėnų mietų griūvėsiai, amfiteatrai, vandens viadukai, senovinės pirtys, savo masyvumu stebinančios šventyklos, ispanų ir turkų tvirtovės, viduramžių turgavietės ir kt.

Kartaginos nuotraukos:

Hamametas

Nedidelis kurortas už 60km. Nuo Tuniso sostinės. Hamametas garsėja XVa. Tvirtove, kurioje dabar įsikūrusios ryškiaspalvės rytietiškos prekyvietės, tavernos, yra apžvalgos aikštelė. Švelnus klimatas, puikūs smėlio paplūdimai, aukštos kategorijos viešbučiai ir įvairiaspalvės augmenijos pilni sodai žavi kiekvieną atvykstantį į šį seniausią Tuniso kurortą. Verta pasivaikščioti po storomius sienomis apjuostus Medinos turgus, nuo aukštos miesto sienos pasigrožėti nuostabia miesto panorama. Kaip perlų karoliai išilgai papludimių driekiasi viešbučiai. Jie pastatyti senuoju maurų stiliumi ir apjuosti įspudingais sodais. Už kelių kilometrų į pietus yra nauja turistinė zona, vadinama Isamine Hmametu. Kurorto viešbučiai Port El Kantouis. Einant paplūdimiu iš Suso galima pasiekti Port El Kantouis-ištaikingą jachtų uostą, kurio jaukiose kavinukėse laiką leidžia įvairiausių tautybių žmonės. Čia susitinka būriuotojai iš viso pasaulio.

XX a. pradžioje milijonierius iš Rumunijos Hamamete pasistatė vilą, į kurią pailsėti kvietė savo draugus. Tuomet šis kurortas buvo pasiekiamas tik turtingiesiems. Apie 1960 m. šiaurinėje ir centrinėje miesto dalyse pastatyta naujų viešbučių, ir Hamametas tapo tikru turizmo centru. Klaudija Kardinalė, Žakas Širakas, Alenas Delonas ir kitos įžymybės mielai čia poilsiauja.
Hamametą galima vadinti Tuniso kurortų sostine. Hamameto žavesys pakeri kiekvieną menišką sielą. Ne veltui šis kurortinis mi

iestelis dažnai pavadinamas „tunisietišku St. Tropezu“.
Nedidelis Hamameto kurortas garsėja XV a. statyta tvirtove, kurioje dabar įsikūrusios ryškiaspalvės rytietiškos prekyvietės, užeigos, yra apžvalgos aikštelė. Švelnus klimatas, puikūs smėlio paplūdimiai, aukštos kategorijos viešbučiai ir įvairiaspalvės augmenijos pilni sodai žavi kiekvieną, atvykstantį į šį Tuniso kurortą. Verta pasivaikščioti po storomis sienomis apjuostus Medinos turgus, nuo aukštos miesto sienos pasigrožėti nuostabia miesto panorama.
Kaip perlų karoliai išilgai paplūdimių driekiasi viešbučiai. Daugelis jų pastatyti senuoju maurų stiliumi ir yra apjuosti palmių sodais.
Už kelių kilometrų į pietus – naujoji turistinė zona, vadinama Yasmine Hamametu.

Yasmine Hamametas – naujai pastatyta poilsio, pramogų ir viešbučių zona į pietus nuo Hamameto centro. Yasmine užima 278 hektarų plotą, o pajūrio zona tęsiasi 4 kilometrus. Šiuolaikiškai įrengtas kurortas skirtas turistams, kuriuos traukia įvairios pramogos – diskotekos, įvairiaspalvės parduotuvės, kavinės, restoranai, beveik nepaliekantys laiko pasyviam poilsiui. Čia maloniai nustebins „naujoji medina“, jachtų prieplauka, 1,5 km palei jūrą ir paplūdimį besitęsianti pėsčiųjų promenada, su kuria lygiagrečiai driekiasi erdvus Yasmine Hamameto paplūdimys.
Naująją mediną juosia storos gynybinės sienos. Čia įsikūręs turgus su gaminiais iš odos, metalo, keramikos, įvairiausiais tunisietiškais suvenyrais. Vakarais medinos pramogų zona nušvinta teatro, naktinio klubo, kavinių ir restoranų iškabomis.

Yasmine Hamamete įsikūręs ir vaikų pramogų centras „Karfagolendas”. Tai atrakcionų parkas (jame yra ir keli vandens atrakcionai), restoranai, suvenyrų parduotuvės. Tad šis kurortas puikiai tiks ir šeimoms su mažaisiais keliautojais.

Jachtų uostas (Marina) – tai ne tik 740 vietų jachtų prieplauka, bet ir apartamentaivilos, parduotuvėlės, jazminais kvepiantys sodai, erdvūs skverai, stilingi restoranėliai ir barai.

Netoli Hamameto, įsikūręs Nabeulio miestelis – svarbiausias amatininkų centras, jau nuo senų laikų garsėjantis keramikos dirbiniais, kilimais, odos dirbiniais. Šiandieninis Nabeulis specializuojasi keramikos srityje, čia lankytojams duris atveria gausybė dirbtuvėlių, prekyviečių. Puiki galimybė stebėti kaip išgaunami keramikos dirbiniai ir jų įsigyti už patrauklią kainą.

Tuniso kurortai

Susas

Trečio pagal dydį Tuniso miesto ir populiaraus kurorto istorija siekia VI a. pr. Kr. Tada čia pasirodė finikiečiai ir įkūrė vieną iš trijų svarbiausių uostų Afrikoje. Amžiams bėgant pagal populiarumą uostą aplenkė senamiestis. Čia daugybė parduotuvėlių, miniatiūrinės kavinukės, gynybiškai įtvirtintas vienuolynas – ribatas, netradicinės architektūros Didžioji mečetė, archeologijos muziejus. Suse jus gundys daugybė pramogų – diskotekos, užeigos, restoranai ir. tikras vietos žmonių gyvenimas. Gyvenamieji tunisiečių kvartalai yra netoli viešbučių, todėl drąsiai galima užsukti į arabišką restoranėlį ir paragauti tikrųjų patiekalų, išgerti kavos ar arbatos „vietinių naujienų“ kavinėse ar tiesiog pasivaikščioti. Susas puikiai tinka tiems, kurie nori ir pasideginti saulutėje, ir patys pažinti bent dalį įdomaus Tuniso gyvenimo.

Port El Kantau

Tai modernus Tuniso kurortas, į kurį įžengęs pajunti – čia viskas skirta turistui. Daugybė parduotuvėlių, restoranų, barų ir maurų kavinių, vandens atrakcionų parkas „Aqua palace“, pramogų parkas vaikams „Hannibal park“, diskoteka „Metalika“, pagal muziką trykštantys fontanai, romantiškas jachtų uostas. Galima paplaukioti piratų ir „povandeniniais“ laivais ar katamaranu, o mėgstantys žvejoti galės išsinuomoti katerį su žvejybos reikmenimis. Port el Kantaujis tinka tiems, kurie ieško ramybės, bet nori būti tikri, kad ras ką veikti, apėmus norui išsišėlti – už 10 km yra trečias pagal dydį temperamentingasis Tuniso miestas Susas.

Tunisas. Faktai

Tuniso valstybė yra šiaurinėje Afrikos dalyje, prie Viduržemio jūros. Šalies plotas – apie 164 000 km². Vakaruose šalis ribojasi su Alžyru, rytuose ir pietuose – su Libija. Tunise gyvena apie 10 mln. gyventojų. Didžiausi šalies miestai: sostinė Tunisas (apie 2 mln. gyventojų), Sfaksas (apie 1 mln. gyventojų) ir Susas (apie 500 tūkst. gyventojų). Oficiali kalba – arabų, antroji – prancūzų. Turistiniuose centruose lengvai susikalbėsite angliškai ar vokiškai. 98 proc. šalies gyventojų – islamą išpažįstantys arabai (musulmonai sunitai). Patys tunisiečiai sako, kad jų šalis – pats liberaliausias islamą išpažįstantis kraštas. Iš tiesų didžiuosiuose miestuose galima rasti veikiančių bažnyčių ir sinagogų, o šalyje taikiai sugyvena įvairių tikėjimų tautos.

Tunisiečiai pagrįstai didžiuojasi savo istorija. Palanki šalies geografinė padėtis lėmė tai, kad šį kraštą norėjo valdyti visi: finikiečiai, romėnai, vandalai, bizantiečiai, arabai, ispanai, turkai ir prancūzai. Jie Tunise paliko savo kultūrų pėdsakus.

Manoma, jog pirmieji Tuniso gyventojai buvo berberai. Dabar jų likęs visai nedidelis procentas. Turistai mielai lankosi berberų gyvenvietėse netoli Matmatos, o medinoje galima įsigyti berberų suvenyrų ar papuošalų. Gal tai ir nėra labai autentiška, tačiau akį džiugina ir tikrai papuoš jūsų namų interjerą, kaip ir Tuniso spalvinga rankų darbo keramika, būgneliai, kilimėliai, odos dirbiniai ar tautiniai rūbai – tunikos.

Tuniso istorijoje svarbiausias vaidmuo tenka finikiečių įkurtai Kartaginai. Miestas, valdęs didžiąją dalį Viduržemio jūros pakrančių ir jūrinius kelius, nedavė ramiai miegoti Romos imperijos valdovams iki pat II a. pr. Kr. Žvelgiant į Kartaginą nuo kalvos Sidi Bu Saido miestelyje ir šiandien galima įsivaizduoti buvusio miesto didybę.

Žymiausios romėnų palikimą menančios archeologinės vietovės Tunise – Dugos miestas ir Thysdrus (dabar – El Džemas) amfiteatras. VII a. pabaigoje šį kraštą užkariavę arabai atnešė savo kultūrą ir gyvenimo būdą. Geriausiai tai matyti istoriniuose Kairuano, Suso ir Tuniso miestuose bei jų senamiesčiuose.

1881 m. Prancūzija okupavo Tunisą ir paskelbė savo protektoratu. Ir tik 1956 m. kovo 20 d. Prancūzija buvo priversta pripažinti Tuniso nepriklausomybę. Prancūzai padarė didelę įtaką šios šalies ekonomikai bei kultūrai. Pagrindinė sostinės gatvė dažnai lyginama su Eliziejaus Laukais Paryžiuje, architektūrai būdingos detalės langai bei balkonai taipogi primena Prancūziją, o Sidi Bu Saidas dar vadinamas mažuoju Monmartru. Nepaprasto grožio nedidelis miestelis, mėgiamas dailininkų dėl savo ypatingos atmosferos bei nuostabių peizažų, čia vienoje seniausių maurų kavinių verta išgerti labai skanios arbatos su kedro riešutais. Be to šiame musulmoniškame krašte gaminami gana neblogi prancūziški vynai. Jų įsigyti galima tik “Magazine Jenerale” kaip ir bet kokių kitų alkoholinių gėrimų.

Pinigai ir kainos

Oficialus Tuniso piniginis vienetas – Tuniso dinaras (1 TND), kurį sudaro 1000 milimų. 1 TND ~ 2,2 LTL.

Apyvartoje cirkuliuoja 5, 10, 20 dinarų banknotai ir 0,5 bei 1 dinaro monetos, taip pat 5, 10, 20, 50, 100 milimų monetos. Retsykiais gali pasitaikyti 1 milimo monetos. Beje, apyvartoje yra vienodo nominalo dinarų banknotai, kurie yra skirtingo dydžio ir/arba spalvos, nes skiriasi jų išleidimo laikas. Pinigus galima pasikeisti ne tik bankų skyriuose – valiutų keityklose, bet ir viešbučių registratūroje. Valiuta keičiama pagal fiksuotą Tuniso centrinio banko nustatytą kursą. Rekomenduojame išsikeitus pinigus juos perskaičiuoti neatsitraukus nuo kasos. Išsikeitus pinigus verta saugoti išduotą kvitą. Vietinę valiutą – dinarus – išsivežti yra draudžiama, todėl tik oro uoste esančiose specialiose keityklose pagal pateiktus valiutos keitimo kvitus galėsite likusius dinarus atsikeisti į JAV dolerius ar eurus.

Kreditinės mokėjimo kortelės priimamos didelėse Tuniso parduotuvėse, restoranuose ir viešbučiuose, bet patartina mokėti grynaisiais. Bankomatai įrengti daugelyje didžiųjų miestų ir kurortinių centrų.

Arbatpinigiai

Tunise, kaip ir daugelyje kitų musulmoniškų šalių, yra įprasta palikti arbatpinigių. Dažniausiai už smulkias paslaugas priimta palikti nuo pusės iki 1 dinaro, o restoranuose ir kavinėse apie 10-15% nuo sąskaitos sumos. Duodamas arbatpinigių, nepamirškite šypsenos!

Muitinės formalumai

Įvažiuojant į Tunisą patariame deklaruoti vertingus daiktus, pavyzdžiui, vaizdo kamerą, fotoaparatą ir pan. Taip išvengsite galimų nesklandumų išvykstant. Įvežti be muito galima: 400 vnt. cigarečių arba 100 vnt. cigarų, arba 500 g tabako, 1 l stipriųjų alkoholinių gėrimų, 2 l silpnesniųjų alkoholinių gėrimų, 50 ml kvepalų, 1 l tualetinio vandens, 2 fotoaparatus, 20 vnt. spalvotų ir 10 vnt. nespalvotų fotojuostelių. Draudžiama išvežti: gyvūnus ir jų iškamšas, nedeklaruotas meno vertybes, kriaukles, koralus ir Tuniso dinarus. Jei išvykdami planuojate, kad liks daugiau kaip 650 JAV dolerių grynųjų pinigų, tai reikia deklaruoti įvažiuojant į šalį.

Darbo laikas

Valstybinės įstaigos, bankai žiemą dirba nuo 8 iki 11.30 ir nuo 14 iki 17 val., vasarą – nuo 7.30 iki 11.30 val. Valiutų keitimo punktai atidaryti visą dieną. Parduotuvės ir prekyvietės dažniausiai dirba „iki paskutinio kliento“. Neretai prekyvietės dieną užsidaro pietų pertraukai. Ramadano metu visos parduotuvės, krautuvėlės ir bankai užsidaro po vidurdienio.

Transportas

Tunise gerai išplėtota tarpmiestinio transporto sistema. Šalyje populiarūs tarpmiestinio susisiekimo taksi, vadinamieji „luažai“ (louage) – balti su linija ant transporto priemonės šono. Paprastai į automobilį telpa 5 keleiviai, išvykstama, kai nebelieka laisvų vietų. Tai patogi ir ne ką brangesnė priemonė nei autobusai. Degalai Tunise, palyginti su europietiškais standartais, yra pigūs.

Mieste greičiausia ir pakankamai pigi transporto priemonė yra taksi – geltonos spalvos automobiliai.Būtinai paprašykite vairuotojo įjungti taksometrą. Įsėdimo mokestis yra apie 300 milimų, o vienas kilometras kainuoja apie 500 milimų.

Telefonas

Telefono skambučiai iš automatų pasikalbėjimo punktuose (PUBLITEL, TAXIPHONE) kainuoja kone 3 kartus pigiau nei skambinant iš viešbučio. Skambinti naudojamos monetos po 1 TND. Mobilusis ryšys („Tunisiana” ir „Tuntel”) šalyje veikia pakankamai gerai.
Skambinant į Lietuvą reikia rinkti: 00 370 + miesto kodas Lietuvoje + abonento telefono numeris.

Elektros įtampa

Beveik visame Tunise elektros srovės įtampa – 220 V, retais atvejais – 110 V. Pasitaiko elektros srovės tiekimo sutrikimų, dažniausiai tai nutinka turizmo sezono piko metu.

Tuniso ekonokika

Tuniso ekonomika glaudžiai siejama su turizmu. Pagrindiniai turizmo miestai yra išsidėstę pakrantėje: Port El Kantauis, Susas, Monastyras. Per metus Tunisą aplanko apie 5mln. turistų.

Nacionalinis Bardos muziejus

Nacionalinis Bardo muziejus-tai viena turtingiuasių mozaikų kolekcijų pasaulyje-nesibaigiantys fragmentai ant sienų, lubų ir grindų. Čia eksponuojamos įvairiausios archeologinės iškasenos, unikalūs papuošalai, brangenybės, buities daiktai.

Keleta nuotrauku iš Bardos muziejaus:

Buve Turikški rūmai. Bažnyčia..

Jūros deivė.

Jūros dievas..

Klausymai apie Tunisą

1. Kokios šalies sostinė yra Tunisas?
2. Iš kokių dalių sudarytas Tunisas: senamiesčio ir ...
3. Kas įkūrė Tunisą?
4. Kam valdant susiformavo dabartinis Tunisas?
5. Kas laikomi pirmaisiais Tuniso gyventojais?
6. Sostinės centre yra alėja, kuri buvo pavadinta pirmojo šalies prezidento garbei?
7. Viena turtingiausių mozaikų kolekcijų pasaulyje-nesibaigiantys fragmentai ant sienų, lubų ir grindų yra....
8. Kaip dar vadinamas Matmatos miestas?
9. Menininkų pamėgta susitikimų vieta?
10. Kas įkūrė antikinę Kartaginą?
11. Kaip buvo vadinamas tūkstančius menantis miestas?
12. Koks žymus senovės karvedys antikinėje Kartaginoje gimė ir kovojo?
13. Koks miestas garsėja tvirtove, kurioje dabar įsikūrusios ryškiaspalvės rytietiškos prekyvietės, tavernos?
14. Kaip galima vadinti Hamametą?
15. Naujai pastatyta poilsio, pramogų ir viešbučių zona į pietus nuo Hamameto centro?
16. Koks pramogų centras įsikūręs Yasmine Hamamete?
17. Koks miestelis įsikūręs netoli Hamameto?
18. Nabeulio miestelis-tai...
19. Kokie yra Tuniso kurortai?
20. Trečias pagal dydį Tuniso miestas ir populiariausias kurortas?
21. Modernus Tuniso kurortas, į kurį įžengęs pajunti-čia viskas skirta turistui?

Atsakymai apie Tunisą

1. Afrikos
2. naujamiesčio
3. Finikiečiai
4.Prancūzams
5. Berberai
6. Habid Bourguibos
7. Nacionaliniame Bardos muziejuje
8.”Žvaigždžių karų miestu”
9. Sidi Bou Saido
10. Pūnai
11. “Viduramžio jūros karaliumi”
12. Hanibalas
13. Hamametas
14. Tuniso kurortų sostine
15. Yasmine Hamametas
16. Vaikų pramogų centras “Karfagolendas”
17. Nabeulio miestelis
18. svarbiausias amatininkų centras
19. Susas ir Port El Kantau
20. Susas
21. Port El Kantau

1. .......................Tunisas
2. ....................Tuniso istorija
2.1..............Tuniso lankytinos vietos
3. ................Antikinė Kartagina
4. .....................Hamametas
5. ..........Nacionalinis Bardos muziejus
6. .................Tuniso kurortai
7. .................Tunisas. Faktai
8. ....................Žemėlapis
9. ......................Užduotis
10. ...............Užduoties atsakymai

Leave a Comment