Metanolis

Metanolis (CH3OH) yra naudojamas įvairių plastmasių, sintetinio kaučiuko, formalino, kuro priedų gamyboje ir kitų organinių junginių sintezėje.
Metanolis – bespalvis, nuodingas, lengvai užsiliepsnojantis skystis. Pagal poveikį žmogaus organizmui metanolis klasifikuojamas kaip toksiška medžiaga ir sukelia pakenkimus žmogaus organizmui.

Kietos būsenos metanolis kuro baterijoms. Metanolio Formulė.

Rodiklio pavadinimas Norma

Markė AA Markė A
Išvaizda Bespalvis skaidrus skystis be priemaišų
Tankis p420, g/cm3 0,791-0,792
Susimaišymas su vandeniu Sumaišytas su vandeniu – skaidrus
Temperatūrinės ribos:
– Virimo pradžia, oC
– 99 % produkto distiliuojasi ribose ne

didesnėse kaip, oC
64,5-64,7

0,5
64,0-65,5

0,8
Bandymas su kalio permanganatu, min., ne mažiau 75 60
Vandens masės dalis, %, ne didesnė kaip 0,02 0,05
Laisvų rūgščių masės dalis perskaičiuota į skruzdžių rū

ū
ūgštį, %, ne didesnė kaip 0,0015
Aldehidų ir ketonų masės dalis perskaičiuota į acetoną, %, ne didesnė kaip 0,002 0,003
Geležies junginių masės dalis, %, ne didesnė kaip 0,0000075 0,00001
Amoniako ir amino junginių masės dalis perskaičiuota į amoniaką, %, ne didesnė kaip 0,00001
Chloridų masės dalis, %, ne didesnė kaip 0,00003 0,0001
Nelakaus likučio po išgarinimo masės dalis, %, ne didesnė kaip 0,0003 0,001
Etilo spirito masės dalis, %, ne didesnė kaip 0,001 0,01
Metanolio masės dalis, %, ne mažesnė kaip 99,98 99,95

Metanolio yra suskystintose naftos dujose..

Automobilinių suskystintų naftos dujų kokybės pažymėjime yra punktas, kad metanolio kiekis negali viršyti 2000 mg/kg. Iš kur atsiranda metanolis dujose ir kokiu tikslu jis ten yr

r
ra dedamas?

2005-12-06
Ši medžiaga naudojama tam, kad dujose esantis ištirpęs ar patekęs emulsijos pavidalu vanduo neišsiskirtų į atskirą fazę ir nesušaltų į ledą (nesikristalizuotų). Vanduo su metanoliu sudaro aceotropinį (neperskiriamą) mišinį ir neleidžia vandeniui kristalizuotis.
Metanolis kartu su dujomis sudega ir tokiu būdu va

a
anduo pasišalina iš sistemos, nesikaupia dujų talpose ar automobilio dujinėse sistemose. Dabartiniame standarte šis rodiklis nėra būtinas, bet rekomenduojamas.

Nemaža metanolio gali susidaryti alkoholio rūgimo metu iš cukraus ,todėl tokie „naminiai gėralai“ kaip degtinė, vynas ir net alus yra ypač pavojingi

Klaipėdoje metilo spiritas, vadinamasis metanolis, nusinešė vieną gyvybę.
Dar keturi vyrai, apsinuodiję šia medžiaga, atsidūrė ligoninėje, vienam iš jų gresia apakimas.
Įtariama, kad nuodingo skysčio vienos Vakarų laivų gamykloje dirbančios bendrovės darbuotojai pavogė iš remontuojamo Norvegijos laivo “Bow Mercury”.
Dėl šios priežasties vakar Vakarų laivų gamyklos teritorijoje net pasirodė skelbimai, raginantys negerti iš laivo dingusio metilo spirito.
Pirmoji metanolio auka užfiksuota dar praėjusį penktadienį. Iš savo namų į Klaipėdos ligoninę atvežtam A. T. (gim. 1971 m.) medikai diagnozavo apsinuodijimą alkoholiu. Dėl to vyras mi

i
irė.
Tą pačią dieną į ligoninę pateko dar trys, o šeštadienį – vienas tos pačios Vakarų laivų gamykloje dirbančios bendrovės darbininkas. Visiems jiems buvo diagnozuotas apsinuodijimas metilo spiritu.
Nukentėjusiesiems medikai išvalė kraują, tačiau vienam iš jų tai nebepadėjo. Akių ligų skyriuje jam buvo diagnozuota regos nervų atrofija. Medikai neatmeta galimybės, kad vyriškis gali likti aklas.
Beje, vienas iš atgabentų į ligoninę vyrų prisipažino pas kolegą gėręs neaiškios kilmės spiritą. Apie pusę litro šio skysčio vyrai atskiedė dviem litrais vandens, išgerta esą buvo nedaug.
b
br />Ant metanolio butelių yra nupiešta kaukolė, tai “ištroškusiųjų” neišgąsdino.
Dėl šio įvykio buvo pradėtas tyrimas. Tikslus dingusio skysčio kiekis kol kas nežinomas, nes Norvegijos laivo kapitonas dėl to į teisėsaugą dar nesikreipė.
Be kita ko, Vakarų laivų gamykloje pradėtais platinti skelbimais buvo įspėjama, kad gėrusieji metilo spirito turi nedelsiant kreiptis į medikus. Tačiau iki vakar vakaro pranešimų apie naujas aukas gauta nebuvo.
Metilo spiritas paprastai yra naudojamas chemijos pramonėje. Net ir nedidelė jo dozė gali būti mirtina žmogui.
Beje, ne taip seniai Estijoje buvo užfiksuotas masinis apsinuodijimas šia medžiaga. Tuomet, kaip manoma, išgėrę metilo spirito, mirė 67 žmonės..