chemijos zodiaku akmynys(topazas)

Mūsų zodiakų akmenys

Tauras (04-21 05-21)
Topazas
Topazas – silikatų klasės mineralas, aliuminio silikatas. Pavadinimas kilęs iš Topazo (Topazios) salos Raudonojoje jūroje, kur pirmąsyk rastas (dabar tai – Zebergeno sala).
Cheminė formulė:(AlF)2SiO4 Aliuminio silikatas.
Fizikinės savybės: Gali būti įvairiausių spalvų: oranžinės, rudos, geltonos, šviesiai mėlynos, bespalvės, baltos, violetinės, žaliai-melsvos. Spalvą suteikia geležies, titano, chromo, vanadžio priemaišos. Melsvas topazas yra labai retas, bet jis gali būti gautas pakaitinus bespalvį mineralą. Rožinis – dar retesnis, jį pakaitinus, gaunamas oranžinis ar rudas. Ilgai laikant šviesoje, topazas blunka. Kietumas pagal Moso skalę 8. Blizgus. Suunkesnis už orą ir vandenį.
Naudojimas: Juvelyrikoje labiausiai naudojama oranžinė arba geltona atmaina. Topazas naudojamas stiklo pramonėje ir kaip abrazyvinė priemonė.
Naudojimas papuošalams: pakabukams dažniausiai naudojami natūralios formos pailgi geltonojo topazo kristalai. Tačiau geltonasis, kaip ir mėlynasis topazas, neretai šlifuojami facetiniu būdu ar aptaisomi auksu.

Radimvietės:Slovakija, Vokietija, Norvegija, Švedija, Japonija, Meksika, JAV, Šri Lanka, Mianmaras, Pakistanas, Uralas.

(AlF)2SiO4 AL2[Fe2(SiO4)]
Istorija: Topazo vardu anksčiau buvo vadinami ir kiti geltoni bei žali akmenys. Parduodami jie įvairiais vardais, dažniausiai priklausančiais nuo radimvietės. Šiandien tai vertingas akmuo. Tiikima įvairiomis magiškomis jo galiomis. Vyrams topazai turėtų suteikti išminties, kilniadvasiškumo bei proto, o moterims – grožio, apsaugoti nuo nevaisingu. Viduramžiais buvo meilės ir ištikimybės simbolis. Tinka stiprių nervų žmonėms. Tai savirealizacijos akmuo, padedantis atverti vidines duris, skatina valdingumą, bet kartu at

tvirumą ir užpildytą gyvenimą.Manoma, kad turi daug medicininių galių, gali įveikti net marą. Sužadina medžiagų apytaką, virškinimą, gerina endokrininės sistemos veiklą.Geltonasis (“auksinis” ) topazas skleidžia šviesią, lengvą aurą. Šis akmuo neša sėkmę versle, skatina bendravimą, padeda susirasti gerbėjų. Vyras, mūvintis žiedą su šiuo akmeniu, turi pasisekimą tarp moterų.
Topazas yra švytėjimo, Saulės, gyvenimo džiaugsmo, šviesos ir patikimumo simbolis.

Leave a Comment