sveikatos problemos

Sveikatos problemos

Ne tik alkoholis gali sukelti sunkias pagirias. Kai prarandi saiką, net didžiausi malonumai baigiasi kankyne.

Išgėrusi per daug kokteilių, be abejonės, jausiesi prastai, tačiau ar žinai, kad ir kiti įpročiai gali sukelti panašių nepageidaujamų padarinių? Bet koks nesaikingumas vėliau gali pakenkti ir fizinei, ir dvasinei būklei. Štai keletas priežasčių, galinčių sukelti savotiškas pagirias, ir patarimai, kaip sumažinti žalą.

sekso buvo per daug

Tada: surengei maratoną lovoje. Dabar: jautiesi lyg sudaužyta — maudžia visą kūną, ypač intymias vietas. Naktį ta trintis atrodo tokia maloni, tokia saldi, kad niekaip negali pasisotinti, tačiau rytą jauti vien tik maudimą. Po pernelyg ilgo itin intensyvaus sekso seanso gali skaudėti, kartais net įplyšta makštis, be to, į šlapimo kanalą gali patekti bakterijų ir prasidėti šlapimo takų uždegimas. Pagalba pagirioms. Išgerk kokių nors analgetikų — jie numalšins skausmą. Jeigu labai maudžia šlapinantis ar nuolat nori į tualetą, greičiausiai tau šlapimo takų uždegimas. Tokiu atveju kreipkis į gydytoją. Jis išrašys reikiamų anestetikų, ir nemalonūs pojūčiai nuslops.

pernelyg ašaringa meilės drama

Tada: triukšmingai susikivirčijai su savo vaikinu, o paskui kelias valandas raudojai. Dabar: tavo akys užtinusios, nosis užsikimšusi, jautiesi išsekusi. Paverkus ne tik kelioms valandoms užtinsta akys, kemšasi nosis — tu ir labai išsenki. Ašaros skatina karingumą, vadinasi, tavo smegenys išskiria chemines medžiagas, kurios kelia įtampą. Dėl to jautiesi fiziškai bei emociškai pavargusi. Pagalba pagirioms. Kad galvoje prašviesėtų ir atgautum normalų veidą, taikyk žaliosios arbatos terapiją — sumažės patirtas stresas, atgausi jėgas. Kad nosis nebūtų užsikimšusi, įsipurkšk specialaus aerozolio su druska. O kad užtinusios akys kiek atlėgtų, du maišelius žaliosios arbatos apie 30 sekundžių pamirkyk beveik verdančiame vandenyje, tada atšaldyk ir uždėk ant vokų. Galop pasimankštink — suaktyvės širdies darbas, pagerės kraujotaka, nuslūgs emocijos.

buvo taip saldu, kad gyvenimas apkarto

Tada: sukimšai pusę kilogramo saldainių. Dabar: tau skauda galvą ir apskritai jautiesi tiesiog siaubingai. Kai persivalgai saldainių, kraujyje staiga smarkiai padaugėja cukraus, kuris skatina energijos antplūdį, tačiau po keleto valandų jo poveikis atslūgsta, todėl netikėtai pasijunti tarsi išsunkta citrina, galva kone sprogsta. Beje, prikirtusi saldumynų prieš miegą dėl tokių staigių smarkių cukraus kiekio kraujyje svyravimų kitą rytą gali nubusti išbadėjusi kaip žvėris. Pagalba pagirioms. Valgyk subalansuotą maistą, kuriame yra rupių grūdų ir baltymų (pavyzdžiui, riekelę rupios kvietinės duonos su sūriu), — tokiu būdu atkursi cukraus pusiausvyrą kraujyje. Jeigu rytą bjauriai jautiesi, nes vakar prisišveitei visokių saldainukų, per pusryčius venk saldžios kavos, bandelių, pyragaičių.

rijai, kol apsirijai

Tada: vienu prisėdimu suvalgei keletą labai kaloringų patiekalų. Dabar: jautiesi riebi, apsunkusi, siaubin-gai šlykštiesi savimi. Kai persivalgai, sulėtėja virškinimas, jautiesi išpampusi, pykina, užkietėja viduriai. Be to, daugiau kraujo suplūsta į žarnyną, todėl apsunksti, vaikštai lyg šlapiu maišu trenkta. Pagalba pagirioms. Normalią būseną greičiau atgausi pakoregavusi mitybą. Tik nesumanyk marinti savęs badu — taip savijautos nepagerinsi. Tau reikia susigrąžinti prarastą energiją, be to, virškinimo sistema privalo turėti ką veikti. Šiuo atveju itin tinka imbierų arbata arba imbierų alus. Vidurių užkietėjimą įveiksi suvalgiusi keletą slyvų ir išgėrusi karšto gėrimo. Be to, nekaltink savęs, net jeigu ir jautiesi priaugusi keletą kilogramų: vieną kartą nepavalgiusi, buvusių formų tikrai neatgausi.