Išprievartavo – pati kalta

Mitas, jog moteris skatina prievartautoją, turi gilias tradicijas. Senovės žydų įstatymuose nusikaltėliui numatyta bausmė priklausė nuo išprievartavimo vietos. Jei tai įvykdavo mieste, kaltomis buvo laikomos abi pusės, todėl ir prievartautoją, ir jo auką užmėtydavo akmenimis. Jei nusikaltimas būdavo padarytas laukuose, bausdavo tik vyrą. Šio įstatymo kūrėjai manė, kad mieste žmonės išgirstų pagalbos šauksmą ir išgelbėtų prievartaujamąją, o jei to neatsitiko, vadinasi, ji ir nesipriešino. Užmiestyje ir garsiai šaukianti moteris galėjo nesulaukti pagalbos, todėl jos kaltės neįžvelgta.

Šis mitas išliko ir iki mūs sų laikų. 1977 m. Anglijoje, darant išprievartavimų policinio tyrimo apžvalgą, nustatyta, kad visų (!) nukentėjusiųjų buvo klausiama, kaip jos buvo apsirengusios, nes seksualesnius rūbus nusikaltėlių advokatai interpretuodavo kaip prievartos skatinimą.

Pastarajam mitui vienaip ar kitaip pritaria nemažai Lietuvos gyventojų. 80 proc. vyrų ir 66 proc. moterų mano, jog seksualūs drabužiai gali išprovokuoti prievartautoją (taigi dėvinčioji mini sijonėlį tarsi tampa kalta); 59 proc. tvirtino, kad moteris turėtų vengti blogai apšviestų vietų, įtartinų rajonų (nevengė — tarsi ir paskatino nusikaltėlį). Iš pirmo žvilgsnio mintis, jog reikėtų pasisaugoti, nėra prasta, tač čiau, jei aukai priskiriama nors dalis kaltės, ji menkiau linkusi kreiptis į policiją, atitinkamai išauga nusikaltėlio šansai likti nenubaustam.

85 proc. Lietuvos moterų mano, kad jei nepažįstamas nusikaltėlis išprievartauja grasindamas ginklu, tai nukentėjusioji privalo kreiptis į policiją. Tačiau jei išprievartaujama kiek kitomis aplinkybėmis — po vak

karėlio, kuriame buvo gerta ir šokta su prievartautoju, — tai manančiųjų, jog reikia kreiptis į policiją, belieka 64 proc.

Derėtų pridurti, jog smurtautojo nusikaltimas yra didelė trauma jo aukai ir nepigiai kainuoja visai visuomenei. Suomijos kriminalistų apskaičiavimu, vienas vienintelis smurtautojo smūgis kainuoja 157 852 litus. Į šią kainą įeina policijos iškvietimas, smurtautojo laikymas areštinėje, greitosios pagalbos medikų darbo apmokėjimas, išlaidos nukentėjusiajai gydyti, įvairios konsultacijos ir pan. Lietuvoje šios išlaidos veikiausiai mažesnės. Bet visgi tai visų mūsų, mokesčių mokėtojų, išlaidos.

0 thoughts on “Išprievartavo – pati kalta”

 1. Paskaičius tikrai atrodo, kad per daug kaltės priskiriama aukai, bet 100 proc. visada kaltinti tik vyrą irgi negalima. Pavyzdžiui, jei moteris šoko, gėrė, flirtavo, net sutiko kartu su juo dviese kažkur važiuoti, tai jau beveik provokacija… O dar jei apranga rodanti žemą moralę…
  Visai kas kita, kai užpuola kur nors gatvėje. Svarbiausia neprarasti budrumo. Aš visada vengiu viena sutemus vaikščioti nuošaliose vietose.

  Reply
 2. Išprievartavimas – žiaurus dalykas. Mano draugei taip nutiko, kai ryte mieste per miškelį takeliu ėjo į paskaitas. Nusitempė į krūmus, užkišo burną ir išprievartavo. Ji kreipėsi į policiją, bet nusikaltėlio taip ir nerado… O mergina nuo to laiko prarado pasitikėjimą vyrais ir gydosi depresiją…

  Reply
 3. Tikrai nekaltinu pačių merginų, bet, pavyzdžiui, užsieniečiai atvažiavę dažnai klausia, kodėl pas mus gatvėse tiek kekšių vaikšto…

  Reply
 4. Teoriskai , moteris gali buti kalta , jog savo apnuoginta dalimi isprovokavo kazkieno geisma. Bet nei vienas sveikas vyras nepuls jos delto prievartauti.Zmogus , tuo ir skiriasi nuo gyvunu , jog sugeba kontroliuoti savo instinktus ir elgesi.

  Reply
 5. Aiste, o kur irodymai, kad po vakarelio mergina nesugalvojo pakisti kiaules vaikinui ir apkaltinti isprievartavimu, nors atsidave savo noru? auka suvaidinti nera jau taip sunku…

  Reply
 6. Aiste yra zmoniu,kurie vadovaujasi sveiku protu ir yra tokiu,kurie prota pamirsta ir elgiasi,kaip instinktai ir emocijos liepia…kitas atvejis ir Kesto aprasytas,labai daznas…

  Reply
 7. Nelabai tikiu, kad vyrai, nuolat matydami apsinuoginusių moterų nuotraukas žurnalų viršeliuose, reklamose, vaizdus televizijoje ir tokias pačias moteris greta jų gatvėje, liktų abejingi kaip akmuo. Vis tiek gi tie vaizdai dirgina, jau nuo paauglystės. Mokykloje būsimos panelės plikais pilvais vaikštinėja. Ar jos gerai jaučiasi, taip atrodydamos?
  O kas kuria tokias madas? Patys vyrai ir jiems pataikaujančios moterys. Ar ne?
  O jeigu madoms nepasiduosi, tai ir liksi greičiausiai nei išprievartauta, nei ištekėjusi. Paslėptas lobis… 🙂

  Reply
 8. Kestai, esu girdėjusi ne vieną tokį atvejį. Bet ar negalima nustatyti, kad prievartos nebuvo, pagal tai, kad ant kūno nėra jokių prievartos žymių? Nelabai išmanau šituos dalykus, bet po išprievartavimo turėtų likti kažkokių pėdsakų, kuriuos medikai pastebi. Juk mergina priešinosi…

  O dėl tokių atvejų, kai mergina pati nueina iki lovos, pasiglamonėja ir sako “gana”, tai tikrai pasakyčiau, kad gali būti ir pati kalta… Suprasi tas moteris, kada jos tikrai nenori, o kada tik šiaip maivosi 😀

  Reply
 9. Aha, lietuviai savo mentalitetu labai artimi Lotynų Amerikos
  šalių gyventojams. Teko girdėti panašią istoriją iš ekvadoriečio, kaip jų vietinis vyrukas nesuprato merginos iš
  JAV “NE”. O jankiams NE yra NE arba GANA, bet kuriuo momentu.
  Tada kai tas Ekvadoro profesorius sakė, kad jie su lietuviais
  yra “same” buvau pasipiktinus: lygina mus su atsilikusiom šalimis, o pasirodo buvo teisus.

  Reply
 10. Nesutinku, nei su viena nuomone.Jusu poziuriai kaip tikrai necivilizuotu zmoniu..Vyras negali moters prievartauti!!Nesvarbu kaip ji butu apsirengus,nors ir nuoga gali vaikscioti aplink ji ar glamonetis kokiam vakarely, jei ji pasake stop, reiskia JI NENORI!! O imti prievarta gali tik iskrypelis nevaldantis saves.Ir nera jam jokio pateisinimo!!
  O zymiu, gali ir nebuti, jei ji bus musama per galva arba jei issigandus paklus .Taip kad, nebukim tokie naivus ir neteisinkim prievartautoju, nes tada beveik visiems nusikalteliams galime surasti pateisinimu , kodel jie taip elgesi..pries vagi gal buvo demonstruojami pinigai , ir jis nesusivalde ir pavoge ir t.,t.

  Reply
 11. na jei jau nuoga vaikscioja ir trinasi aplink vaikina…nereikia nustebti,kad buvo isprievartauta…kas cia per pateisinimai…cia tas pats butu,jei kazkas Tave visokiais zodziais isvadintu,provokuotu ir veliau neapsikentes duotum per makaule…tai tas kuris provokavo ir nukentejo yra auka?veiksma seka atoveiksmis,mes patys issisaukiam elgiasi kokio norim…tad patarciau nevaikscioti asmenimis ir koju nesusipjaustysit:)

  Reply
 12. Is moters poziciju:
  Jeigu isprievartautu, man nebutu lengviau nuo to, kad as ar dar kas nepateisinam jo, kad jis kaltas. Visa tai tiesiog nebutu svarbu, nes buvo, ko nenorejau. Todel geriau nedarysiu nieko, kas gali sudaryti prielaidas atsidurti tokioje situacijoje. Nors ir nepateisinu prievartos.

  Reply
 13. niekas jos ir nepateisina Migle…taciau cia yra tokiu komentaru,kad regis zmogus pazysta visa pasauli ir visus vyrus,sitaip drasiai kalba ir ne duok dieve dar elgiasi,o veliau verkia,kad buvo isprievartauta,taip buna tokiu situaciju,kaip pati mergina elgiasi normaliai ir apsirengusi padoriai buna isprievartauta…tiesiog niekinga…taciau neieskokit bedu pacios”trindamosis nuogos i vyrus”ar tai jau neperstaciokiskas elgesys?kuris susilaukia atgalinio veiksmo,kaip zinia ko ieskom ta ir randam…

  Reply
 14. pagal jusu nuomones itaka daro provokacija apnuogintas kunas tai tokie zmones negali eit i baseinus prie juros ezeru

  Reply
 15. Sutinku pilnai su LAURA.Panasu , jog musu vyrai masto kaip kokie arabai(( Koks skirtumas ar kunas apnuogintas ar ne , merginos taip pat laisvos kaip ir vyrai ,ir gali rengtis ir kaip joms patinka. Cia gryna moteru diskriminacija.Tai reiskia , jei as plaukiosiu pusnuoge baseine ir pamerksiu aki kokiam spoksanciam i mane, jis tures pilna teise mane isprievartauti , nes as ji isprovokavau ?? Man atrodo visiskas absurdas net diskutuoti apie tai.Nei vienas psichiskai Sveikas vyras ponas NERIJAU , neims moters prievarta.O davimas per makaule , jei Jus kazkas izeide ar ne taip pavadino , tik parodo kokio zemo intelekto zmogus yra ir visiskai negerbia saves.Tiek davimas per makaule , tiek prievartavimas yra nusikaltimas , uz kuri individas privalo buti NUBAUSTAS.

  Reply
 16. Daug idėjų, daug minčių ir daug visko… Žinot kame didžiausia bėda? 🙂

  Visi pasisakiusieji yra teisūs!!! Bent mano galva…

  —–
  Pažiūrėkime į šį nusikaltimą iš vyro ir moters pusių ir pasidarys sudėtinga spręsti, kas iš tikrųjų kaltas – provokatorius ar provokuojantysis…

  Moteris – silpnosios lyties atstovė (neužpykite lygių teisių gynėjai), kuri negali “jokiomis priemonėmis” apsiginti nuo užpuoliko vyro, ji bijo užpuoliko jėgos, galimų prievartos veiksmų. Moters seksualumas demonstruojamas (rūbais ar elgesiu) negali jokiais būdais būti pretekstu nusikaltimui – prievartai pagrįsti. Prievartautojų bijoma, jų negalima pateisinti jokiais žodžiais ar veiksmais, teiginiais.
  (Tikiu, kad visi su šiais teiginiais sutiks, o ypač jokios bėdos neturėtų įžvelgti moterys [aut.past. Moterys – tik nesupykite.])

  Vyrai – stiprioji lytis (fizine prasme) ir tuo pačiu silpnoji lytis (valdingumas įduotas gamtos “gali” leisti ir instinktams “atlaisvinti”…). Žinome, kad instinktams pasiduoda “neišsilavinę, neprotingi ir t.t.” Bet ar tai tiesa? Nėra “intelektualių” prievartautojų?(Ar bent jau mokslus baigusių..)
  Graži moteris vyrams – pagunda, kurios jie trokšta daugeliu prasmių. Visa tai.. Priklauso nuo moters – iki kokio atstumo ji prisileidžia… Priklauso nuo vyro – iki kokio “atstumo” jis save valdo… Priklauso ir nuo to – KADA IR KAIP IR KAS NORI/NENORI SUSTOTI.

  Vyrui prievartavimas – labai baisus nusikaltimas. Netgi ne mažiau baisus nei MOTERIMS!!! Nesvarbu ar vyras tai padarė ar vyro draugas ir pan. Už šį nusikaltimą PATYS VYRAI tokius baudžia ir prievartauja. Tikrai ne ką mažiau nei nusikaltėlis kažkada darė tai moteriai. Turbūt visi įsivaizduojame prievartautojo “gyvenimą” kalėjime.
  —–

  Moterys rašė – niekuo negalima pateisinti gyvulio, kuris prievartavo… SUTINKU!!!
  Vyrai rašė – jeigu pačios provokuoja – tai ko jos nori???… SUTINKU!!!

  Autorius rašė – “žydų įstatymai”, 1977 Anglija… SUTINKU (Bet tik todėl, kad moters teisės atsirado palyginti neseniai, anksčiau “valdė” vyrai.. nieko nuostabaus, kad taip buvo. Moters vieta – šeimos šiltas židinys, o ne gatvėje madas demonstruoti.. tuometis suvokimas neleido net galvoti kitaip.)

  Tai kur ta tiesa? :}
  Šiam klausime tiesos nėra ir kažin ar ji greitu metu atsiras… Tiesa slypi tik kraštutinumuose…

  Jeigu moterį mušė, žalojo, rišo, kankino ir prievartavo – visi vyrai mielu noru nusikaltėlį kaip “minimum” užmuš! (Ne vienas dar norėtų ir pakankinti…)

  Jeigu moteris sveika tik “giliai sukrėsta” dėl vyro poelgio, kai ji prie baseino savo kojytėmis vyro rutuliukus glostė – ne viena moteris, manau, jos tikrai nepateisintų… (panašiai, kaip animaciniame filmuke zuikis – spiria į užpakalį meškai, gulasi ant žemės ir šaukia “gulinčio nemuša” – ir ištikro – jo niekas nemuša… Bet kažkada kažkas vistiek jį turi pamokyti… netiesa? [filmuko gale jam iškaršiamas kailis])

  Ieškoti tiesos NE kraštutinumuose – bergždžias vargas tyrėjams…
  Galima išmokti daugelį dalykų: “psichologinė prievarta”, “materialios priklausomybės prievarta”, “vakarėlyje su trimis buvau, o jam duoti nenorėjau..prievarta” ir t.t. – labai slidu.
  Ar mergaitei reikia pinigų (nes vaikinas bijo KALĖJIMO, o ypač dėl prievartos…[kalbėjome aukščiau]), ar iš tikro vaikinas ne taip suprato merginos atsidavimą jo draugams, bet ne jam…
  Slidžiu keliu daug galima slidinėti ir teisinti – ir esmė – visi būsime teisūs 😉

  P.S. Asmeninis epizodas pabaigai. Būdamas 15 metų pro darželį praeinant dvi labai patrauklias moteris (tuo metu jau supratau, ką reiškia seksualiai patrauklu :} ) nugirdau kalbant: – “”Aš jam – įkišo, tai tegu ir susimoka.. Paprašiau 10 000Lt (prieš 7 metus!!!) ir tegu duoda – jei ne, mane prievartavo. Turiu juostą..””
  Šių “vaistukų” 15 metų vaikėzui užteks visam gyvenimui, nes jis tiesos tokiam reikale nerado. Pabandykite ir Jūs paieškoti 😉

  Šiuo pasisakymu nieko užgauti nenorėjau, o jei ir taip įvyko – atsiprašau 😉

  Reply
 17. Ai , Remigijau , tiek s..priraset ir nieko naujo , neuzpykit izeist nenorejau:) Yra tu mergsiu , kur pacios lenda dulkinasi, po to pinigu reikalauja .Prievartauja maziau , nes tikrai bijo.. gali ir su trumpu sijonu ant keliu sedeti ir tuos ju guziukus minkyt , jei nenoresi niekas taves neprievartaus.Kam prievartaut , jei gali nusipirk kekse ir ji darys viska ka nori .. As uz vyrus !! Jie vargsai daugiausia nukencia nuo tu issigimusiu mergsiu rasanciu isgalvotus pareiskimus policijai.

  Reply
 18. Kiekviena situacija turi auka ir nusikalteli,tad tik infornaijos tikslume galetume padaryt teisingas isvadas…:)

  Reply
 19. Sprendziant is komentaru, niekam neteko patirti prievartos, tos “teisingos” kaip jus ja traktuojat… Dziaugiuos, kad galite sypsenas metyt sia tema berasant.
  Prievarta yra ir liks prievarta.
  Reciau yra rasoma apie vaiku ar net vyru prievarta. Gal ja irgi pateisinam?
  Beje, p. Remigijau, apie kokius kalejimus jus rasote? Lietuvos?
  Tai pasidomekite is naujo… jei nusikaltelis yra is “geros banditu seimos”, tai jo nieks ir nepalies.
  Ir musu vyrai uz mus aisku noretu kerstauti, bet cia ne koks Kaukazas, kad tai butu daugiau nei vien kalbos.

  Reply
 20. Privalau prisipažinti “X” komentavusiam asmeniui. Man prievartos, nei mano artimiesiems patirti neteko. Tai nutinka retam ir visi tuo džiaugiasi.

  Tikiu ir tuo, kad Jūs tikrai NESIDŽIAUGIATE, kad mes netaktiškai tokioje temoje “mėtome” šypsenas. Kol mūsų tai nepalietė – mes atlaidžiau ir į šios temos komentarus žiūrime.

  Noriu tik pabrėžti, kad prievartos niekas niekur ir nebando teisinti. Ir sutinku(-ame), kad “prievarta yra ir liks prievarta”.
  Vaikų ir vyrų prievartos mes straipsnyje apskritai neaptarinėjom – žinoma, ji egzistuoja.

  Kalėjime nesedėjau, tačiau “nekokia” aplinka savo žinias teikė.
  Pinigai ir valdžia valdė valdo ir valdys. Kitaip ir būti negali. Tačiau tokie dalykai, kaip išprievartavimai nei “geroms banditų šeimoms” garbės neprideda. “Stogus” taip pat reikia remontuoti, kad ir kokie jie bebūtų… Pinigais, rizikinga veikla, nešvariais darbais ir t.t. Dangstymas nuo nemalonaus lietaus taip pat kainuoja.
  [[P. “X” nepykite, tačiau apie kalėjimus šiuo pasisakymu siūlau ir baigti šneką – ne vieta ir ne laikas. ]]

  Savo komentare žodžiu “vyrai” išreiškiau ne giminystės ryšį, o pavadinau vyriškosios lyties visus atstovus.
  Vyrai savo artimuosius supranta, kaip brangenybes, kurias turi saugoti… ir jeigu tik atsiranda toks, kuris pažeidė kito turtą (artimuosius), tai reiškia, kad niekas neapsaugos jo (jei ne pats), kad ir tavojo nepažeistų… Dėl to (galbūt tai vyriškas solidarumas) vyrai (ne žmonų, o visi apskritai) ir kerštauja, naikina tokius… (Jeigu IŠTVIRKĖLIS blogai elgiasi su kaimyno vaikais, tai aš norėdamas apsaugoti savuosius jau vien dėl to jį ……..(visa, kas tik gali jį atitraukti nuo mūsų zonos)…….. dėl grėsmės saviesiems. Ar ne taip?)
  [Tikiuosi, kad mane supratote.]

  Pagarbiai,
  Remigijus.

  Reply
 21. Nesutinku su kai kurių išsakytomis mintimis apie nusirengimą iki maudymosi kostiumėlio baseine ar prie vandens telkinio. Tai yra norma, o ne provokavimas. Kaip ir nudistų pliaže nuogi vieni kitų neprovokuoja 😉 Yra tam tikras etiketas tam tikrose vietose. Kas galima vienur, kitur – nepriimtina.

  Reply
 22. Aciu, Remigijau, uz jusu komentara. Sutinku su tuo ka parasete.
  Ir tikrai nuosirdziai dziaugiuosi, kad dauguma nesusidure su prievarta ir gali lengvai diskutuoti sio klausimu.
  Tiesiog, skaitant kai kuriuos komentarus apie apranga, elgesi ir pan., uzvalde emocijos. Kiekvienas aisku turi savo nuomone, gyvenimo patirti bei gali kaltint/teisint viena is “prievartos pusiu”.
  Mano pasisakymas buvo apie tai, kad negalima toleruoti prievartos. Bet kokios jos formos.
  Tikiuosi, niekas nepyksta uz mano, gal nevisai silta komentara.

  Reply
 23. Nerijau ir kt vyrukams, jai aukstai save vertinanti mergina, kuri yra ne tavo nosiai, staiga tau atsiduoda,lauk iš jos pusės šunybės.Jai pirmą kart sutikta mergina siūlosi pasimylėti, didelė tikimybė, ji serga nepagydomom venerinėm ligom, jai nėra ką prarasti todėl visiems ir siulosi, geriausiu atveju jai laikinas proto užtemimas, po kurio seks kaltinimai ir jai tokia aplink trinasi reikia papraščiause pasišalint, arba padėt jai atsitokėti.
  Prievartai pateisinimų nėra, visų manjakų strategija- auką prisivilioti ar užpulti netikėtai, patenkint savo iškrypiliškus poreikius ir saugiai pasišalint esant galimybei dar ir apšmeižti.

  Reply
 24. Manau, kad visuomenei patogu kaltinti auką nes ji emociškai palaužta, sutrikus, silpna, o prievartautoją sugauti ir įrodyti jo kaltę sunku,beto tai ir kainuoja, jie būna dažnai agresyvūs jų prisibijoma. Kam tie vargai geriau apsimesti, kad nieko ne įvyko, bedvejojančiai aukai prikaišioti, kad ji pati kalta ir tuom ruošti naują dirvą kitiems nusikaltimams

  Reply
 25. na, vaikšto kai kurios merginos apsirengusios taip, kad jas galima kaltinti seksualiniu priekabiavimu… 🙂
  nors man tai gražu 😀
  tačiau tokia seksi provokacija jokiu būdu nepateisinai prievartavimų.

  Reply
 26. Tai ar vyrai tokie silpni,kad vos pamatę trumpesnį sijoną ar nuogą bambą gali išprievartaut ir dar apkaltint seksualiniu priekbiavimu:O:)Šiaip tai man atrodo,kad mes per daug pateisinam beveik visus nusikaltimus,ne tik prievartavimus,todėl jų tik daugėja,nes atkirčio tinkamo nėra,teisėsaugą manau galima papirkt,apie ką ir spauda rašo.Ypač kai esi turtingas ar žinomas žmogus.Vakar atrodo laida per TV buvo.

  Reply
 27. na pasiskaicius komentarus atrodo, kad mano nuomone cia visai netiktu. Prievarta – tai ziaurus dalykas. Ir as nemanau, kad vyras, turiu galvoje TIKRAS vyras galetu prievartauti mergina, nes jis sugebetu graziuoju ja priskalbinti ar galu gale kita susirasti, o tas kuris naudoja prievarta, yra tikras liurbis, ir vyro vardo nera vertas. tokia mano nuomone.

  Reply
 28. Nesuprantu as Jusu, zmones. Nors tu nuoga vyniokis aplink sveika vyra, jis niekada neims prievarta, jei pasakysi ne. Prie ko cia provokavimas? Prievartaut negalima. Ir nesvarbu, ar ibauginai moteri ir tas ne buvo tik zodinis, ar ji visa jega priesinosi – psichologinis smurtas irgi smurtas. Zymiu gali nebuti, jei pakis peili po kaklu. Bet prievarta bus. Nepateisinama jokiomis provokacijomis.

  Jei kalbam apie tuos atvejus, kur pacios dave, o paskui apkaltino. Tai cia nera isprievartavimas. Tai yra tam tikras santazo irankis ir auka cia yra vyras. Aisku, vyrui sunku irodyt, kad jis neprievartavo, ir man jo labai gaila sitoj vietoj. Ir as visada uz, kad irodzius, tokia moteriske dar uz santaza pasodintu, kad ir kaip ji auka vaidintu.

  Sunkiausia atskirti viena nuo kito. Bet gi dabar nediskutuojam apie konkretu atveju, siaip tik kalbam :). tai gal atskirkim?

  Ir dar yra trecias atvejis – dave pati, bet metu jai 12. Tai atleiskit, velgi kalbant apie sveika vyra, nei vienas nepuls dulkinti vaiko, net jei ir pati uzliptu.

  Tai gal vadinkim nusikaltimus savais vardais ir nei vienu neteisinkim.

  Reply
 29. Straipsnis dvelkia giliais viduramziais. O ir kai kurie komentatoriai ir moterys ir vyrai atrodo lyg butu atkeliave is tu laiku. (atsiprasau, cia tik mano nuomone)Jei vyras nesivaldo – tai jis yra gyvulys. Ir taskas.Ar jis butu nepazystamas sutiktas skersgatvyje, ar bicas pazystamas is matymo, ar sutuoktinis.
  Jei zmogus yra isaukletas ir issilavines, jam i galva neateis mintis, kad moteris vaiksciojanti su trumpu sijoneliu geletu ji isprovokuoti nusikaltimui.

  Reply
 30. Visu nuomones gana teisingos ir pagristos. Sia tema tikrai galima daug ir ilgai diskutuoti ir vis tiek nebus prieta prie vienos bendros nuomones. Prievartavimas tikrai ziaurus, slykstus ir nepateisinamas poelgis… Kai merginas uzpuola gatveje, parke…, tai buna kaltas TIK prievartautojas, nors aisku merginos turetu saugotis ir vienos nevaikscioti naktimis, bet juk visaip pasitaiko. Aisku buna ir taip, kai nepazistami vaikinai siulo merginas pavezti iki namu ir jos sutinka, o tada buna isprievartautos, tada galima matyti ir truputi merginu kaltes, bet tik tokios, kad jos buvo naivios ir patikejo nepazistamaisiais… Nemanau, kad imanoma isprovokuoti vaikina taip, kad jis tave isprievartautu..nemanau, kad merginos isvaizda, kad ir koks jos apsirengimas( ar tiksliau rubu beveik nebuvimas) gali tai isprovokuoti…manau, kad prievartautojai buna tik kazkokiu psichikos sutrikimu turintys vaikinai, vyrai, kuriems tikrai nerupi kaip mergina atrodo, kaip ji apsirengusi. Jie puola ant pirmos ne vietoje ir ne laiku pasitaikiusios. Kalbant apie merginu apranga (kai kurie mano, kad ji isprovokuoja prievartautoja) reiktu suzinoti ka vilki merginos, kurios buna isprievartautos, ar jos buna normaliai apsirengusios ar isinuoginusios ( tik nesupraskit manes neteisingai, tikrai nenoriu izeisti tu merginu, kurios vaiksto nuogais pilvais, krutinemis, ar kai sijonas vos dengia uzpakaliuka, na juk cia skonio reikalas)…

  Reply
 31. Aš nesuprantu tokių žmonių, kurie kaltina auką. Ji gali pasakyti NE jau nusirengusi, jau lovoje, ir tas NE privalo būti išgirstas. Nesuprantu, kaip galima prievarta versti mylėtis ir kodėl tokių iškrypėlių čia nemažai kas gailisi ar teisina. Na, nebent manysime, kad vyrų smegenys nuteka į pimpalą, ir kol jis stovi, neveikia. Iš esmės moters kaltinimas išprievartavimo atveju tėra maža dalis kaltinimo visur. Kad ir kas vyks – moteris kalta.

  Reply
 32. Viktimologinis aspektas.

  Kriminologijoje reiškinys kada auka savo elgesiu paskatina/padeda padaryti nusikaltimą, vadinamas viktimologiniu aspektu.

  Pvz. moteriškė kartu girtauja, sėdiniuoja ant kelių, arba asmuo girtas, segėdamas auksinį laikrodį šlaistosi naktį arba automobilyje su neįrengia signalizacija laikomi brangus daiktai.

  Prievartautojo, plėšiko ar vagies atsakomybės toks elgesys nešalina ir kaip taisyklė įtakos neturi.

  Reply
 33. O kam straipsnio pabaigoje pateiktas paskaičiavimas, kiek išprievartavimas “kainuoja” visuomenei… Siūlau paskaičiuoti, kiek tai kainuoja išprievartautam žmogui? Ir tas paskutinis sakinys prie ko?Išprievartauta moteris esant tokiems požiūriams dažniausiai savo lėšomis privačiai bando klijuoti savo gyvenimą po tokios traumos…

  Reply
 34. Kai kam vyras ne vyras jei prievartauja,gal ir taip… Bet man kurviskai apsirengus mergina, irgi moters vardo neverta…

  Reply
 35. Pritariu saulytei, bet taip elgiasi tik psichiskai atsilike bernai. Isprievatavimas, mano nuomone, BAISIAUSIAS NUSIKALTIMAS. Gyvenima sugadina moteriai.

  Reply
 36. Kaip gali moteris buti kalta? ka reiskia apranga, rodanti zema morale? Turbut nera tikro testo, kad pgal apranga galima butu nustatyto morale.

  Man atrodo kad vyras, negerbiantis moters ir jos teisiu, yra paskutinis gyvulys.

  Mane pacia buvo siprievartaves draugu draugas vakarelyje, kur jie pasirodo vartojo narkotikus ir t.t. Ryte as pabandziau ieskoti teisybes – ir koks rezultatas – draugai pareiske, kad nusivyle manimi, geriausia drauge teige, kad as esa ziauriai su tuo vaikinu pasielgusi, tai isivaizduokit, kad kiek man tai kainavo – 5 depresijos metus, kruva antidepresantu, susitikimu su gydytojais ir t.t.

  Moteris turi teise ir buti seksuali ir flirtuoti. Juk pripazinkim, vyrai taip pat nevengia tokio elgesio (i toki elgesi turi teise kiekvienas zmogus), tai kodel moterys turi buti baudziamos uz drabuzi ar uz elgesi.

  Prievartauti niekas neturi teises, ir man atrodo, kad zmogus, kuris randa tam islygu, turi problemu. Jei nepritaria zmogus vienos moters elgesiui, tai kam su ja bendrauja?

  Kito zmogaus privatumo, asmenybes gerbimas – pamatine plyta tikro vyro asmenybeje.

  Reply
 37. Atsiprasau, Onute, bet tavo komentaras is viso tragiskas. Matosi, kad nesusidurei su kazkuo panasiu. Atrodo kad isvis nelabai gaudaisi pasaulyje. Arba esi per daug priklausoma nuo vyru. Aisku nelinkiu tau, kad taip atsitiktu, bet man rodos kad pati “truputuka” iskreiptai kazka suvoki.

  Kokie vyrai gali buti ziaurus, tai nei vienai moteriai nelinkiu suzinoti.

  Siaip aukos smerkimas – nu tai zmogus neigia akivaizdzius faktus tokiu atveju. Ir tai yra ne aukos, o to zmogaus, kuris smerkia, problema.

  Reply
 38. Apskritai, skaiciau, kad isprievartavimas priskiriamas prie didziausia stresa sukelianciu ivikiu.

  Ir tai tikrai ne moters kalte.

  Jei zmogus – gyvulys, nesupranta gyvenimo taisykliu, aisku gali buti, kad jis serga psichine liga, bet visviena tai yra nepateisinama.

  Ir pamastymai apie moters kalte cia atrodo tokie naivus, nebrandus, ir prasilenkiantys su tiesa, kad net baugu darosi. Nenoreciau tokiu draugu tureti, kurie taip masto.

  Reply
 39. Mano supratimu,bet koks prievartavimas yra jau nusikaltimas.Kaip moteris,mergina bebūtų apsirengusi,tai dar nereiškia,kad jos išprievartavimas gali būti pateisinamas.Jai taip galvoti,tai išeitų,kad merginos,bei
  moterys turi vaikščioti apsiledusios,mat ,kad nesukeltų
  kokiam nors idijotui norą prievartauti.
  Protingas žmogus,kurio aukšta moralė,matydamas gražias
  moteris mini sijonukais,gražiai pasipošusias,tik džiau-
  gsis,bet tokiam žmogui niekada nekils mintis tokias moteris,ar merginas niekinti.

  Reply
 40. O kas yra prievarta ?

  Visi gilinaties i tarplytinius skirtumus, vis gilinaties i elgesio normas, ir visa kita, kaip kazkas rase ir nuvede keliu mano nuomone klaidinanciu ieskoti krastutinumuose…

  Manau neklystu trumpai ir aiskiai supaprastindamas, prievartos suvokima,- kaip veiksma atliekama pries kito valia.

  Viskas, tokiau prasom irodyti. O ne kabineti cia, vienas taip, kitas kitaip savo alyties atstovas elgias… Po prievartos lieka vienokios ar kitokios zymes – psichologines arba fiziologines. Ir visai man nesvarbu del kokiu priezasciu, mat keikvieno net ir tu paciu vertybiu “plociai” skirtingi. Kaip ir kulturiniai skirtumai negali buti tiesiogiai gretinami ju sanduroje ieskant pateisinimu skirtumams.

  Cia nera nei ka teisinti nei ka smerkti kalbant apie tarplytiniu pusiu elgesio skirtumus. Nesame vienodi ir nebusime. Ten vyras o ten moteris. Absurdas gincytis.

  Isprievartavo, pries valia, reiskias kaltas ir visai nesvarbu durnas trenktas protingas ar koks – kaltas jei kalte irodyta ir nors ant iesmo zmogu toki ir visai nesvarbu kokia lytis, ar busena. O tarkim apie tuos narkotikus ar girtavimus ir kitokias busenas – sias busenas prileidziam patys, atsakomybe kieno ? Paciu.

  Kaip jau cia kazkas minejo, ir as pritariu – sveikas zmogus ribu neperzengineja pries kito valia.

  Reply
 41. sveiki noreciau patarimo…nebezinau kad ir daryti..ir kaip elgtis..susipazinau su vienu vyru jau pries du metus,aiskiai jam parodziau kad nenoriu su juo bendrauti ir net sneketis.Kai tik susitigdavom dazniausiai netycia nes jis is to pacio miesto ima mane graibyti uostyti..kalbeti apie seksa ir t.t
  Kelis kartus jega bande nurengti ikiriai kisa rankas po drabuziais,esu jam trenkusi i tarpukoji ir bet tai nepadejo gavau per veida ir vaiksciojau su didele melyne po akim..Jis sedejas uz zmoguzdyste turi daug pazinciu ir tikrai ne geriausiu.apie menkiausia skundimasi akzkam net bijau pagalvoti esu bandziusi ieskoti pagalbos per draugus taciau niekas nepadejo paskui man teko vaikscioti su daug melyniu..,esu daug kartu galvojusi apie savizudybe ir pan…..ka man daryti?…esu nepilnamete…gabrieleea@one.lt cia mano entikra anketa..patarkite…

  Reply
 42. xx, patarimas būtų pasakyti tėvams ir kreiptis į policiją. O dar pasistenkit neišeiti iš namų viena, stenkitės visur eiti pvz.su drauge. Jei tylėsite – bus dar blogiau. Smurtautojai bijo viešumo, tai suteikite jam tai, ko jis bijo. Nebijokite jo – jis ne visagalis. Jūsų baimė jam reikalinga kaip oras, juo jis ir gyvas. Apsikeiskite vaidmenimis,priverskite jo bijoti. Netikiu, kad ten, kur jis jus sutinka, alink nėra nė vieno žmogaus. galite šaukti iš karto kaip tik jis priėina. Apie aukos vaidmenį yra daug parašyta, paieškokite inete. Galite kreiptis ir į psichologą. Vertinkite save.

  Reply
 43. Nesutinku su “ismintimi”:kale neuzsinores suo neuzsoks.Ne visas situacijas taip galima apibudinti.Be abejo negerai mergina ar moteris daro eidama velai vakare namo nesauge gatve.Bet teigti kad ivykus prievartai tokiom aplinkybem,pati moteris kalta,o jei dar sijonuka devinti tai jau ir zalia sviesa prievartautojui…absurdas.Siurpiausia kai sitaip masto moterys.Kokia sveika moteris gali noreti buti prievartaujama.Jeigu koks bjaurybe nori isprievartaut tai tikriausiai apranga nebuna pagrindinis stimulas.Kad naktimis slaistosi kiemais visokie manijakai-realybe.Bet uzakcentuoti moters kalte,reiskia nusikaltelio poelgi pateisinti.Vadinasi kad jie sau nebaudziami naktineja ir visokius nusikaltimus daro,gerai,jie mat nekalti kad instinktu suvaldyti negali.O stai moteris tapusi atsitiktine auka kaltinama,jei ir neabsoliuciai,bet ko gero visada neadekvaciai.O policija kazin ar visose situacijose teisingai aplinkybes ivertina.Tarkim flirtuoja panele kokiam nors vakarelyje.Na ir kas.Ar tai visais atvejais reiskia kad jai reikia cia ir dabar?Bet yra vaikinu, vyru kurie to nesupranta.Na ir kaip tokioj situacijoj ismatuot abieju kalte,kurio didesne?Kai panele masto vienaip,o vaikinas kitaip.Nesidabinti provokuojanciais rubais,nesisypsoti,neziureti blizganciomis akimis…akmenine veido israiska su jais gal bendrauti kad nekiltu jiem noru imti tai kas jiem nepriklauso?

  Reply
 44. straipsnio autorius visiškas ligonis. Galima pagalvoti, kad išprievartautas moteris reikia čia pat su prievartautoju užmėtyti akmenimis, suprask, pačios prisiprašė. Pavyzdys su mokesčių mokėtojų pinigais vemt verčia. Matosi, kad nei autorius, nei jo artimieji savo aplinkoje nepatyrė prievartos incidento.

  Reply
 45. Nu blet dalbajobai kai buvau mazas teko matyti tai krumuose as nieko nesupratau bet dabar pamatysiu nu kurwa uzdauzysiu negyvai kaip galima kisti merginai i burna per prievarta jus debilai ar sunku susidraugauti ir su laiku padaryti tai?
  buciau ne 10metu kai tai maciau grazi blondine acigulusi buwo dare oralini ir kitas jai kiso dbr nzn buciau is nervu sukises pagali i burna kad islystu pro kakla

  Reply
 46. noreciau patarimo. man yra 17m. ir as draugauju su pilnameciu. mano tėvai su juo labai nesutaria ir draudzia bendraut, taciau as ne is tu kur daro tai ka pasako tevai. galu gale as irgi turiu teise rinktis. tai va noriu paklaust ar gali tevai apkaltint pilnamety nepilnametes tvirkinimu, jeigu nera irodymu ir dar plius mes net neturejom lytinio akto? jis dabar uzsieni. kas butu teisus? ar nekaltai apkaltintas ar mano tevai kurie kaltintu?

  Reply

Leave a Comment