Naudingumo maksimizavimas elektroninėje komercijoje

Turinys

Įvadas 3Naudingumo maksimizavimas elektroninėje komercijoje (9skyrius) 3Atskiras internetinis katalogas 3Tarptautinio vartojimo planavimas 3Koncepcija: Elektroninė komercija yra dinamiška 4Geresnio metodo ieškojimas 4Įgyvendinimas: bandomasis katalogas 4Kukli pradžia 4Unikalus paieškos variklis 5Plėtra: katalogo atnaujinimas ir vartotojų profiliai 5Katalogo atnaujinimas 5Registracijos naudojimas vartotojų profilių išsiaiškinimui 6Web puslapio aprašymas: galimybė vartotojui lengviau surasti produktus 6Trys skirtingi paieškų tipai 6Analizė: duomenų bazių ir internetinio katalogo susiejimas 7Pavyzdys 7Dalinių duomenų bazių naudojimas mini katalogų sukūrimui 7Galimybė dažniau atnaujinti duomenis 7Katalogas globalioms operacijoms 8Išlaidų mažinimas 8Ateities planai 8Išvados 9Naudota literatūra 10ĮvadasPrekyba internete yra puiki komercijos teikiama galimybė. Elektroninė komercija yra perspektyvus ir šiuolaikinis prekybos būdas. Jis kur kas labiau atitinka dabartinius vartotojų poreikius nei įprasti spausdinti katalogai. Internetinio katalogo įdiegimas ir išlaikymas kainuoja mažiau nei pastovios spausdinimo išlaidos. Be to, interneto greitumo dėka sutaupoma laiko ir gali būti atliekami momentiniai užsakymai. Katalogo duomenų bazė yra pastoviai atnaujinama, taigi čia galima rasti naujausią produkciją. Kitas didelis internetinio katalogo privalumas – globalūs mastai – katalogas yra pasiekiamas vartotojams visame pasaulyje. Kalbų barjeras jau nebe problema, nes katalogas siūlo peržiūrą įvairiomis pasaulio kalbomis. Naudojimasis katalogu yra nemokamas. Vartotojas, norėdamas naudotis katalogu, turi užsiregistruoti, identifikuodamas produkcijos pristatymo šalį ir kalbą, kuria pageidauja naudotis katalogu. Registracijos dėka yra sukuriami vartotojų profiliai, kurie padeda geriau tenkinti konkretaus vartotojo poreikius. Katalogas turi unikalų laipsninės paieškos variklį, kuriuo naudojantis labai paprasta ir lengva surasti reikiamus produktus. Visos išvardintos elektroninės komercijos savybės nulemia jos sėkmę ir populiarumą. Internetiniai katalogai pamažu išstumia iš rinkos įprastus spausdintus katalogus.Toliau darbe bus nagrinėjamas konkretus pavyzdys- kompanijos AMP Connect internetino katalogo įdiegimas, vystymasis ir plėtra.Naudingumo maksimizavimas elektroninėje komercijoje (9skyrius)Prekyba internete yra viena įdomiausių komercijos galimybių, kurias įmonėms suteikia internetas. Elektroninė komercija leidžia kompanijoms išvengti didelių įprastų katalogų spausdinimo išlaidų, be to, internetiniai katalogai labiau atitinka dabartinę situaciją ir iškart leidžia dalyvauti pirkimo procese. Vartotojo rinkoje pardavimai internetu paprastai apmokami kreditinėmis kortelėmis tačiau taip pat yra galimybe užsisakyti naudojant įprastus prekių užsakymo važtaraščius.

Praeitame skyriuje „Bendradarbiavimas paskirstymo grandinėje“, pasakota kaip kompanija „Fruit of the Loom“ savo platintojams davė teisę sukurti internetinius prekių katalogus, kurie buvo sujungti su tiekėjo sandėlio inventoriumi. „Fruit of the Loom“ garantavo, kad sistemos vystymasis turės įtakos pasisikirstymo kanalui ir pagaliau susiejo platintojų užsakymus su „Fruit of the Loom“ inventoriumi. Šis skyrius aprašo AMP Connect, Internetinį katalogą, susidedantį iš daugiau kaip 100,000 elektroninių sudėtinių dalių, kuriuos AMP, elektronikos komponentų gamintoja, sukūrė tam, kad savalaikė informacija apie produktą būtų tiekiama jo platintojams ir vartotojams.Atskiras internetinis katalogasAMP sukūrė atskirą internetinį katalogą pasaulinio masto vartotojams.Kaip ir „Fruit of the Loom“, AMP norėjo sukurti elektroninį katalogą savo vartotojams. Tačiau AMP produkcijos linijos keičiasi nuolatos, taigi savalaikės informacijos gavimas platintojams ir vartotojams šiai įmonei yra dar svarbesnis, nei “Fruit of the Loom“, kurios produkcija yra santykinai stabili ir nesikeičianti. Užuot tiekusi individualius katalogus paskirstymo lygmenyje, AMP nusprendė sukurti vieną atskirą katalogą internete. Be to, AMP nusprendė pagalbinius duomenis laikyti AMP svetainėje, kad jais galėtų naudotis tiesioginiai vartotojai pasirinkę prekes, norėdami susisiekti su vietiniais platintojais.Tarptautinio vartojimo planavimasGeografija vaidino svarbų vaidmenį projekto sprendimamsKadangi AMP globalinis paskirstymo tinklas apima daugiau kaip 100 šalų, AMP Connect turėjo tiekti visapusišką palaikymą tarptautiniam katalogo naudojimui. AMP norėjo, kad vartotojai galėtų gauti ir pateikti informaciją elektroniniame kataloge aštuoniomis skirtingomis kalbomis. Kad galėtų automatizuoti vartotojo pageidaujamos kalbos pasirinkimą ir susieti vietinius platintojus su vartotojais, AMP nusprendė sukurtį kiekvieno vartotojo profilį.

AMP sukūrė kitokią paieškos strategiją.AMP Connect elektroninis katalogas taip pat buvo sukurtas naudoti paieškos metodus, kurie skyrėsi nuo kitų katalogų. Vartojant šį laipsninės paieškos metodą vartotojai geriau nei kitose paieškose aprūpiami gryžtamuoju ryšiu susiaurinus savo produkto pasirinkimą pagal reikalaujamas ypatybes.

AMP tikėjosi žymiai sumažinti kainas.Prekiaudama Internete AMP tikėjosi žymiai sumažinti kaštus, palyginus su spausdintais katalogais, ir tiekti savalaikę informaciją savo vartotojams. Jiems pavyko.Koncepcija: Elektroninė komercija yra dinamiškaAMP kasmet išleisdavo 7 milijonus dolerių spausdintiems katalogams ir dar 800,000 fakso kaštams.Gaudama 5,2 bilijono dolerių kasmetinių pajamų, AMP išleisdavo daugiau kaip 7 milijonus kiekvienais metais 400-tų specializuotų katalogų modernizavimui ir siuntimui jų platintojams ir vartotojams visame pasaulyje. Šie katalogai apėmė apie 134,000 elektrinių ir mašininių komponentų. Be to AMP naudojo grįžtamojo fakso sistemą, kuri leidžia vartotojams gauti informaciją mygtukinio telefono aparato ar fakso dėka. Vien tik telefono sąskaitos šiai sistemai kainuodavo 800,000 dolerių per metus.Geresnio metodo ieškojimasInternetinis katalogas leidžia dažnesius atnaujinimus, ir Web sprendimai yra pigesni nei CD –ROM alternatyva.Jim Kessler, Elektroninės Prekybos direktorius, ieškojo geresnio metodo informacijos apie produktą paskirstymui AMP‘s vartotojams. Iš pradžių jis siūlė spausdintus katalogus pakeisti CD –ROM – pagrįstais katalogais. Tačiau, dėl didėjančio interneto (ypač Web) populiarumo, jis nusprendė visiškai praleisti CD-ROM‘ų etapą ir naudoti pasaulinį voratinklį pristatant prekybos katalogus Internete. Šis sprendimas kainavo mažiau nei naudojimasis CD-ROM‘ais, ir, naudojimasis internetu leidžia AMP atnaujinti informaciją apie produktą dažniau, nei tai galima padaryti naudojant spausdintus katalogus, ar CD-ROM‘katalogus. Be to, įdiegiant internetinį katalogą būtų mokamas vienkartinis mokestis, ir informacijos atnaujinimas kainuotų mažiau nei periodiškas CD-ROM katalogų spausdinimas.Įgyvendinimas: bandomasis katalogasReikėjo surinkti duomenis iš daugybės šalitinių.Pirma didesnė kliūtis vystant internetinį katalogą, buvo tinkamų duomenų išsidėstymas. AMP pradinės duomenų bazės pateikė produktų numerius, bet čia nebuvo esminės katalogo dalies – produktų aprašymo. Informaciją spausdintuose lapuose, mechaniniuose piešiniuose ir kituose šaltiniuose reikėjo nuskanuoti ir įvesti į naują sistemą tam, kad būtų sukurtas elektroninis katalogas.Kukli pradžia

Dabartinės duomenų bazės dizainas atsirado tik suklasifikavus duomenis.Užuot sukūrusi masyvų katalogą visoms savo prekėms iš pat pradžių, AMP pradėjo bandomuoju projektu. 1994m. Jim Kessler, padedant CommerceNet ir Saqqara Systems, sukūrė internetinį katalogą apimantį 5000 gaminių. Kadangi dauguma duomenų, reikalingų katalogui, buvo neapdorota elektroniškai, pirmi žingsniai, prieš įvedant bet kokią informaciją į duomenų bazę, buvo identifikuoti ir suklasifikuoti turinį. Suklasifikavus informaciją spausdintuose kataloguose, buvo sumodeliuota duomenų bazė, ir reikalinga informacija apie produkciją buvo įvesta į Oracle 7 duomenų bazę. Tai apėmė gaminių atvaizdų nuskanavimą iš egzistuojančių katalogų.Unikalus paieškos variklisUnikalus paieškos variklis suteikia nuolatinį grįžtąmąjį ryšį nurodydamas produktus atitinkančius užklausos kriterijus.Be duomenų pasikeitimo serviso teikimo, Saqqara Systems Inc. papildomai išvystė laipsninės paieškos programinę įrangą, kuri buvo naudojama kaip paieškos variklis internetiniame kataloge. Ši paieška unikali tuo, kad teikia konsultacijas vartotojams, kurie ieško konkretaus gaminio ar gaminių rūšies. Įprastinės duomenų bazės užklausoje vartotojas gali pasirinkti iš karto keletą kriterijų, kad susiaurintų paiešką. Idealu, kai paieškos kriterijus greitai pateikia reikiamą produktą, bet čia išlieka rizika, kad norimas rezultatas nebus pateiktas išvis. Arba priešingu atveju, vartotojas gali gauti ilgą sąrašą tinkančių prekių, jei užklausa yra nepakankamai tiksliai apibrėžta. Naudojant minėtą laipsninės paieškos variklį, vartotojui pasirinkus kiekvieną paieškos kriterijų, sistema nurodo, kiek produktų atitinka visus nurodytus požymius, taigi vartotojas žino, ar jis pakankamai susiaurino paiešką konkrečiam produktui.

Vartotojas gali susiaurinti paiešką, kad rastų atskirą produktą, arba peržiūrėti palyginamąją lentelę, apibendrinančią tinkančių produktų rinkinį.Tarkim, vartotojui pristatomas tinkamų produktų sąrašas, analogiškas įprastos duomenų bazės užklausai. Tačiau naudojant laipsninę paiešką, vartotojas pasirenka vieną požymį, kad susiaurintų paiešką, paparastai pradedant nuo svarbiausio. Pateikiamas rezultatas, nurodantis tik tuos produktus, kurie atitinka atrinktus požymius. Vartotojas tęsia kriterijų įvedimą, kol pateikiamas norimas rezultatas, arba, pasirenka palyginimo lenteles, kad apibendrintų esamą atitinkačių produktų rinkinį. Laipsninės paieškos metodas žymiai supaprastina paieškos procesą, leisdamas vartotojams atlikti paiešką naudojant jų asmeninius prioritetus.

Atsakomoji reakcija į bandomąjį produktą skatino plėtrą.500 AMP‘s Fortune vartotojų dalyvavo bandomajame projekte, ir jų atsakomoji reakcija buvo paskatinimas interentinio katalogo tobulinimui. Galutinis katalogo variantas apima ne tik gaminių nuotraukas ir tekstinius aprašymus, bet ir vartotojų piešinius, prašymų detalizavimus, produktų vartojimo instrukcijas, ir kai kuriais atvejais, trimačio projektavimo piešinius (IGES formate), sukonstruotus pačių vartotojų.Plėtra: katalogo atnaujinimas ir vartotojų profiliaiPer mažiau nei metus, 55,000 vartotojų iš daugiau nei 100 šalių naudojosi internetiniu katalogu, apimančiu 100,000 gaminių.Kai bandomasis projektas buvo įvertintas ir internetinis katalogas puikiai suderintas, plačiai paplitusi versija apimanti 32,000 prekių tapo prienama AMP Connect Web puslapyje. Šis puslapis debiutavo 1996 sausį, ir per pirmuosius devynis mėnesius, virš 55,000 asmenų iš daugiau nei 100 šalių užsiregistravo norėdami naudotis AMP interentiniu katalogu. Katalogas kasdien gauna apie 65,000 „smūgių“, ir dar apie 200 vartotojų užsiregistruoja kiekvieną dieną papildomai. Iki 1996 metų galo, kataloge buvo virš 100,000 prekių.Katalogo atnaujinimasIšlaikydama dvi duomenų bazes, AMP gali atnaujinti vieną tuo metu, kai kita yra naudojama, be to, prisijungimas prie abiejų duomenų bazių trunka tik kelias sekundes.Dabartinis katalogas naudoja keturkampio-procesoriaus Sparc 1000 sistemą su 64 gigabaitų atmintimi. Atminties sistema naudojama dviejų duomenų bazės kopijų išlaikymui, tokiu būdu formuojant bazę katalogui: viena kopija yra pastoviai prieinama vartotojams Web puslapyje, kai tuo tarpu antra kopija yra skirta informacijos apie prekes atnaujinimui. Kai tik AMP nori prisijungti prie atnaujinto katalogo, viska ka ji turi padaryti, tai – prisijungti prie kitos duomenų bazės kopijos. Tai užtrunka kelias sekundes. Iš pradžių katalogo atnaujinimas buvo atliekamas kas savaitę, bet vėliau AMP Connect perėjo prie kasdieninio atnaujinimo, kad galėtų dažniau papildyti katalogą naujais produktais ir atnaujinti egzistuojančius duomenis. Paprastai pridedama ir modifikuojama apie 200 prekių kasdien.Sistema dinamiškai generuoja Web katalogo puslapiusVisi HTML puslapiai, parodyti katalogo vartotojui, yra generuojami dinamiškai iš Oracle 7 duomenų bazės. Anot Jim Kessler, rankomis koduoti HTML puslapius ir išdėstyti statiškas nuorodas tarp jų, būtų buvę per sunku. Be to, tokiu atveju, kainuotų tiek pradinis įdiegimas, tiek kasdieninė produktų tobulininimo priežiūra.Registracijos naudojimas vartotojų profilių išsiaiškinimui

Naudojimasis katalogu yra nemokamas, tačiau vartotojai turi užsiregistruoti tam, kad sistema galėtų sukurti vartotojų profilus, kurių dėka servisas pritaikomas individualiam vartotojui.Kad vartotojas galėtų naudotis AMP Connect katalogu, jis turi užsiregistruoti. Registracija ir naudojimasis katalogu yra nemokami. Tai paprasčiausias būdas, kurio dėka AMP gauna vartotojų profilį iš kiekvieno besinaudojančiojo katalogu. Viena registracijos proceso sudedamųjų dalių yra vartotojo pageidaujamos kalbos, ir šalies, į kurią reikia pristatyti produkciją, nurodymas. Katalogas siūlo peržiūrą aštuoniomis skirtingomis kalbomis, kurios gali būti atrenkamos automatiškai pagal vartotojo profilį, arba, rankiniu būdu pasirenkamos pradiniame katalogo puslapyje. Siūlomos kalbos yra tokios: kinų, anglų, prancūzų, vokiečių, italų, japonų, korėjiečių ir ispanų. Taip pat svarbu, kad vartotojas nurodytų pristatymo šalį, nes ne visi AMP produktai gali būti iškart pristatomi bet kurioje šalyje, kurioje firma siūlo savo paslaugas. Vartotojui nurodžius pristatymo šalį, AMP gali pateikti produktų sąrašą, kurie yra lengvai prieinami vartotojo pasirinktoje vietoje.AMP taip pat stebi ir fiksuoja paieškos rezultatus, kad galėtų nustatyti kurie produktai turi didžiausią paklausą.Web puslapio aprašymas: galimybė vartotojui lengviau surasti produktusLaipsninė paieška apima tris paieškos strategijas: bendrą, vaizdinę ir rūšies.Kuriant internetinį katalogą, pagrindinis AMP rūpestis buvo užtikrinti, kad vartotojai galėtų lengvai ir greitai surasti reikiamus produktus. Laipsninės paieškos variklis leidžia vartotojams specifikuoti, kurios produkto charakteristikos jiems yra svarbiausios. Tai nulėmė AMP pasirinkimą dirbti su Saqqara Systems. Be to, tai priežastis, dėl kurios AMP Connect siūlo daugiau nei vieną būdą ieškoti produktų duomenų bazėje.Trys skirtingi paieškų tipaiBendra paieška gali būti vykdoma alfabetiškai arba pagal dalinį numerį.Bendroje paieškoje AMP Connect vartotojas gali pasirinkti alfabetinę paiešką, kuri pateikia visų produktų sąrašą pagal abėcėlę. Arba, jei vartotojas jau žino AMP dalinį numerį ir ieško daugiau informacijos apie produktą, jis gali paprasčiausiai įvesti numerį ir tuoj pat prisijungti prie katalogo produktų duomenų bazės. Kiti du paieškos būdai – vaizdinė paieška ir paieška pagal rūšį – tai pereinamieji žingsniai, kurie veda prie unikalių laipsninės paieškos formų, kurios buvo aprašytos anksčiau.
Vaizdinėje paieškoje vartotojui pristatomos įvairių klasių gaminių nuotraukos. Paspaudus vieną iš nuotraukų, patenkama į kitą sub-klasės produktų nuotraukų puslapį, arba į laipsninės paieškos formą, turinčią unikalius bruožus, priklausiančius tam produktų tipui.

Paieška pagal produktų šeimą siūlo dar puikesnį produkcijos linijos paskisrtymą nei vaizdinė paieška.Prekių šeimos paieška yra kitas būdas, skirtas pristatyti produktų klases ir sub- klases ir siūlantis geresnį produktų linijos paskirstymą, nei paieška pagal nuotraukas. Tiesą sakant, naudojant rūšinę paiešką vartotojui leidžiama giliau įsiskverbti į duomenų bazę jau pačioje pradžioje, nes sprendimas apie produkto tipą padaromas jau šeimų puslapyje. Jei vartotojas pasirinko klaidingą produkto tipą, tai jam grįžti tuo pačiu keliu nebūtina – laipsninės paieškos puslapyje pateikiamas meniu su kitomis produktų klasėmis.

Informacijos užsakymas yra tiekiamas atitinkamoms šalims.Pasirinkdamas produktą, vartotojas gali pageidauti informacijos, kuri apima duomenis apie vartotojų servisą ir prekybos ofisų sąrašą atitinkamose pristatymo šalyse (informacija apie šalį yra laikoma vartotojo profilyje). Tokiu būdu, vartotojas ispanas randa tiekėjus Ispanijoje, o ne JAV.Analizė: duomenų bazių ir internetinio katalogo susiejimasVartotojai teigia, kad jie atsisako spausdintų katalogų, nes turi galimybę rasti daugiau informacijos Internete kiekvieną dieną.AMP sėkmingai patenkino daugumos vartotojų poreikius pateikdama internetinį produktų katalogą. AMP Connect turi centrinę talpyklą, kurioje yra naudinga informacija, visiškai prieinama vartotojui 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę. Dauguma šios informacijos nebuvo pasiekiama vartotojams spausdintuose kataloguose, ir turėjo būti specialiai reikalaujama per grįžtamojo fakso sistemą arba tiekėją. Kadangi šie duomenys yra internetinio katalogo dalis, informacijos pateikimas vartotojui užtrunka kelias sekundes, ir dėl to yra efektyvus. Vartotojai norėdami gauti informaciją, pirmenybę teikia internetiniam katalogui ir atsisako spausdintų katalogų.PavyzdysKompiuterių panaudojimas projektavimui (CAD) padeda sutaupyti daug pinigų.

AMP sukurtas trimatis CAD modelis yra geras informacijos laikymo Internete pavyzdys. Anksčiau šie CAD failai buvo prieinami tik CD- ROM‘uose. CAD failus patalpinus internete, AMP vartotojai nurodė, kad turėdami galimybę prisijungti prie failų internete, jie sutaupo apie dvi dienas, skirtas kiekvieno produkto projektavimui.Dalinių duomenų bazių naudojimas mini katalogų sukūrimuiDuomenų bazė teikia duomenis internete ir taip pat palieka galimybę rentabiliam specializuotų katalogų spausdinimui ribotu kiekiuAMP padeda turėti naudos iš visų rūšių informacijos laikymo duomenų bazėje. Duomenų bazė yra skirta ne tik dinamiškai kurti HTML puslapius, kuriuos vartotojai mato kaip sudedamąją internetinio katalogo dalį. Duomenų baze yra pagrįstas mažesnių spausdintų katalogų publikavimas. Šie mini katalogai yra pateikiami mažomis partijomis, kurių kryptis – specializuotos prekyvietės (pvz, parodos). Anksčiau tokių individualiam vartotojui pritaikytų katalogų spausdinimas būtų buvęs per brangus.Galimybė dažniau atnaujinti duomenisProdukto ir katalogo gyvybės raidos ciklas sutampa, nes aptarnauti šiuolaikinę informaciją galima žymiai greičiau ir tai reikalauja mažiau resursų.Anksčiau AMP turimų resursų pakakdavo atnaujinti tik apie pusę iš jų 400 katalogų kasmet, taigi dauguma katalogų turėdavo dviejų metų gyvavimo ciklą, netgi jei produktai keitėsi kur kas dažniau. Spausdintų katalogų kūrimas buvo įprastas devynių mėnesių projektas su mėnesiui užšaldytais duomenimis apie produkciją. Dabar, naudodama duomenų bazės publikavimą, AMP gali sukurti specializuotus katalogus lengviau ir dažniau. Yra galimybė sukurti demoversiją, pritaikytą individualiam vartotojui. Jim Kessler teigia, kad pasirinkusi internetinę sistemą, AMP perpus sumažino katalogo kūrimo lėšas.Katalogas globalioms operacijoms AMP įvairiakalbis palaikymas suteikia konkurencinę padėtį.Nors internetas apima visą Žemės rutulį, daugumoje Web puslapių informacija pateikiama anglų kalba, netgi jei kompanija yra tarptautinė. AMP skiria daug dėmesio savo globalioms operacijoms, ir užuot bandžiusi pritaikyti katalogą svetimiems vartotojams, siūlo galimybę pasirinkti iš aštuonių skirtingų kalbų. Tai leidžia padidinti jos konkurencingumą ir patraukti užsienio rinkas.
Duomenų bazė sumažino kitų projektų kainas.Dinamiškai sukurto, pagrįsto duomenų baze, katalogo naudojimas yra puikiai suderintas su AMP globalinėmis pastangomis. AMP pirmiausia norėjo išversti katalogo duomenis į penkias lotynų kalbas ir tai būtų kainavę 1,5 mln dolerių. Naudojant duomenų bazę kaip katalogo įvairiakalbės informacijos šaltinį, ir atsisakant sudėtingo išverstos informacijos kodavimo kiekvienam HTML puslapiui, vertimo projektas kainuoja tik 100,000$. Be to, šie išversti duomenys gali būti panaudoti duomenų bazių publikavimui specifinių kalbų katalogais, išvengiant didelių vertimo išteklių vartojimo.Išlaidų mažinimasAMP katalogo dėka realizavo žymius taupymusSantaupos, kurias AMP Connect realizavo pereidama prie internetinio katalogo, yra žymios. Kaip pažymėta skyriaus pradžioje, AMP išleisdavo virš 7 milijonų dolerių kiekvienais metais, kad sukurtų ir tiektų spausdintus katalogus. Dabartiniais apskaičiavimais internetinio katalogo apipavidalinimas ir naudojimas kainuoja 1,2 milijonus dolerių, t.y maždaug vienas penktadalis ankstesnės kainos. Iš jų, programinės ir techninės įrangos kaštai sudaro 300,000-400,000 dolerių, o likę pinigai yra skirti vertimo išlaidoms ir katalogo vystymui.AMP Connect sėkmė lėmė naujos kompanijos, AMP eMerce, susiformavimą, kuri perims AMP Connect kūrimo technologijas, ir siūlys panašios struktūros servisą kitoms kompanijoms.Ateities planaiAMP pristatys CAD modelio paramą.AMP nuolat kiekybiškai ir kokybiškai plečia savo katalogą. AMP Connect 1996 viduryje apie 6000 produktų papildė trimačiu CAD modeliu ir ruošiasi pasiūlyti „Modelio pagal pareikalavimą“ sistemą, kurioje vartotojai galės užsisakyti trimačių modelų failus toms AMP dalims kurios tuo metu neturi CAD failų.Duomenų bazės augimas tęsis1996 liepą, AMP Connect internetinis katalogas apėmė informaciją apie 70,000 prekių. Iki 1996 metų galo šis skaičius išaugo iki 100,000. Dabar katalogo sudarytojai prideda apie 2500 duomenų bazėje kiekvieną savaitę. Kompanija peržiūri savo produkcijos linijas, pridėdama ir keisdama kasdien apie 200 prekių.
AMP naudoja bandomąją versiją, kad galėtų įvertinti programinės įrangos operacijas ir vystyti mokėjimų galimybes.AMP Connect ruošia ekspermentinį projektą internetiniams užsakymams, kuris turėtų atsispindėti pilnoje operacinėje sistemoje internete. Bandomoji versija yra naudojama kartu Atviros Rinkos ir IBM programinės įrangos įvertinimui, kad galima būtų nustatyti kuri jų labiau tenkina AMP Connect poreikius. Ši sistema yra vystoma, kad galima būtų priimti kintančias mokėjimo metodologijas, naudojant kredito korteles, bankus, finansines atsiskaitymo kontoras ir standartinius AMP atsiskaitymo procesus finansiniams sandoriams. Bandomosios versijos dėka AMP taip pat tiria interneto potencialą egzistuojančių vartotojų ir mažesnių naujų vartotojų galimybėms AMP servisui.AMP lanksčios mažesnės firmos ko gero duos daugiausiai naudosNors bandymas vykdomas tiek su mažomis tiek su didelėmis firmomis, Jim Kessler tikisi, kad sistema bus naudingiausia mažoms firmoms, nes jos gali be vargo integruoti internetinį užsakymo ir tiekimo procesą į jau egzistuojančias operacijas. Didelės įmonės dažnai reikalauja daug pastangų pirkimo patvirtinimui ir daug laiko internetinio užsakymo proceso integravimui į savo sistemas.Išvados Internetinis katalogas yra perspektyvesnis ir labiau atitinkantis šiandieninius vartotojų poreikius nei įprasti spausdinti katalogai. Katalogas yra pasiekiamas vartotojams visame pasaulyje. Internetinio katalogo išlaikymas ir vystymas kainuoja mažiau nei įprastinių katalogų spausdinimo kaštai.  Katalogo duomenų bazė yra kasdien atnaujinama, pridedant naujausią produkciją. Dvigubos duomenų bazės dėka, vartotojų aptarnavimas yra nenutrūkstamas procesas. Kol viena bazės kopija yra atnaujinama, vartotojas gali prisijungti prie kitos. Naudojimasis katalogu yra nemokamas, tačiau vartotojas turi regisitruotis, identifikuodamas pageidautiną kalbą ir prekių pristatymo šalį. Registracijos dėka sukuriami vartotojų profiliai, kurie padeda geriau tenkinti konkretaus žmogaus poreikius.  Nebelieka kalbų barjero, nes internetinis katalogas siūlo vartojimą skirtingomis kalbomis. Katalogo laipsninės paieškos variklis suteikia galimybę greitai ir lengvai susirasti produktą, ar reikiamą produktų rūšį. Paieška atliekama pagal vartotojų asmeninius prioritetus. Galimos trys paieškos strategijos: bendra, vaizdinė ir paieška pagal rūšį.
 Visi internetinio katalogo privalumai lemia faktą, kad palaipsniui atsisakoma spausdintų katalogų ir pereinama prie elektroninės mokercijos Internetiniai katalogai bus plečiami ateityje, pritaikant moderniausius metodus ir technologijas.Naudota literatūra1. David Kosiur. Electronic commerce understanding. Microsoft Press, Washington.-1997 (9skyrius)