Ką slepia dėžutė šokolado?

Jau tūkstantį kartų sakiau sau, kad būsiu gera ir valgysiu tik salotas. Na, gerai, gal ne visai tik salotas, leisiu sau ir dar šį tą. O tie žiaurūs dietų žinovų pasisakymai, kad vienas šokolado gabalėlis paverčia niekais pusdienio vargą spoto klube, man skamba lyg nuosprendis. Bet juk nežino dietologai, kad visa mano diena buvo nelaimių virtinė. Ryte visur vėlavau, nes vos tik iškėlus koją iš namų mane aptaškė automobilis, tad teko grįžti ir persirengti. Mano šviesus paltas buvo sugadintas, o savimi pat tenkinto jauno vairuotojo šypsena dar pusdienį stovėjo akyse. Nežino dietologai ir to, kad šiandien mano banko sąskaita patyrė teroristų išpuolį dėl pamiršto sumokėti kabelinės televizijos mokesčio ir, žinoma, banko keršto – delspinigių, kurių kaupimosi greitis įspūdingas.

Dar niekada nebuvau tokia laiminga, kad diena baigėsi. Nusispiriu šlapius batus ir įsitaisau fotelyje su milžinišku arbatos puodu. Akys netikėti užkliūva už nedidelės dėžutės, padėtos prie kompiuterio. Nejučia nusišypsau. Taip. Tai draugės lauktuvės, parvežtos iš saulėtosios Kubos – rankų darbo šokoladiniai saldainiai. Mintyse sprendžiu dilemą – ar verta dėl l šio malonumo „nusižengti“ savaitę trukusiai dietai? Jau tiek kartų bandžiau gyventi pagal taisykles, kurios lyg ir turėtų garantuoti sveikesnį, laimingesnį ir apskritai tobulesnį gyvenimą. Bet visada atsiranda kas nors, kas išveda iš „doros“ kelio. Šį kartą šokoladas privertė trumpam „išjungti“ die

etą. Jau plėšdama įpakavimą imu save teisinti, kad gal rytoj automobilis mane partrenks pavyzdingiausiai tipenančią per pėsčiųjų perėją ir aš niekada nesužinosiu, kas buvo toje dėžutėje.

Tai kas, kad aš niekada nebuvau Kuboje. Po kelių dieviškų šokolado gabalėlių su šypsena prisimenu ryte mane aptaškiusio automobilio vairuotoją ir imu jį teisinti, gal jis paklaikęs iš džiaugsmo skubėjo pas gimdančią žmoną. O jei ir neskubėjo, tai bala nematė. Dieta rytoj vėl veiks tobulai, o svarbiausia, kad toje dėžutėje buvo ne tik fatastiškas šokoladas, bet ir mažas kipšiukas, kuris sugundė pasimėgauti šia akimirka.

Kaip gera kartais nusikalsti sau.

7 thoughts on “Ką slepia dėžutė šokolado?”

 1. O taip, kartais taip saldziai malonu nusikalsti sau. Ir visai nesvarbu, koks tai nusikaltimas – gabalelis (gal netgi du..?) sokolado, nauja suknele uz nepadoriai didele kaina ar skambutis senai simpatijai. Zinai, kad viskas jau praeity, bet prisimeni, ir linksma, kad buvo… 🙂 nusikaltimai sau nuspalvina gyvenima!

  Reply
 2. Kartais, kai netycia pasiskaitineju tokius moteriskiu paatviravimus, taip uzsimanau tapti moterimi!! Juk joms tiek nedaug tereikia, kad pasijustu geriau.. Kad ir dezutes sokolado 🙂 kaip keista – o mums juk jos atrodo sudetingos butybes, kurioms itikti – beveik neimanoma.. ech, ir kodel vyrai ir moterys taip retai atvirai pasisneka, o net jeigu sneka – sunkiai tesusisneka 😀

  Reply
 3. Pritariu ir Rytei ir straipsnio autorei. Ka galiu pasakyti – ogi einu i artimiausia maxima ir nusipirksiu… ka nors nenusakomai skanaus 🙂 dekui uz ikvepima 😉

  Reply
 4. Ach, šokoladas ir vynas man yra vieni tų pačių pačių pačiausių skonio pojūčių… Pieniškas su cinamono prieskoniu, juodas su čili gabaliukais, baltas su džiovintais abrikosas arba tiesiog kartus kartus kartus… regis, jo skonyje viską jau iki mintinumo pažįsti, o cakt ir šiandien antrandi iš naujo… Nereikia skristi į kosmosą ar kirsti Atlantą oro balionais, kad pajaustum gyvenimo žavesį… Kartais užtenka tiesiog atverti tą juodą stebuklų dėžutę 😉 Skanaus, Indre!

  Reply
 5. Skaiciau ir jauciau, kaip burnoje prisikaupe seiliu 🙂 ir tada prisiminiau, kad nuo vaiku turiu paslepusi dezute metiniu pastiliu. Taip, tai – ne sokoladas. Bet gliukoze, kuri tikrai maloniai praskaidrino man diena 🙂

  Reply
 6. Argi pasimėgauti plytele šokolado – tai tikrai nusikaltimas sau ar kam nors? Mielieji ir mielosios, kam taip save kankinti, reikia džiaugtis gyvenimu.

  Reply
 7. Mielosios, geriausia dieta yra ta, kai valgai tai, ko tuo momentu nori. Kartais norisi sokolado ar nemazo torto gabalo. Kita karta nepraeini pro riesutus;) Reikia klausyti savo organizmo ir pasilepinti save!!!

  Reply

Leave a Comment