Marilyn Manson

Marilyn Manson
MARILYN MANSON gimė 1969 m. sausio 5 dieną Ohajo valstijoje, JAV.
MARILYN MANSON — tikras roko scenos demonas, kurio tikrasis vardas Brianas Warneris. Vaikystėje jis buvo uždaras, o mėgstamiausias jo užsiėmimas buvo galvoti apie žmonijos globalines problemas. Nuo ankstyvos vaikystės krikščioniškoje berniukų mokykloje jam buvo skiepijama meilė Dievui, kas turbūt ir buvo pagrindinė priežastis, kodėl, susidūręs su realiu pasauliu, MARILYN MANSON ėmė neigti bet kokį Dievo buvimą. Augdamas Brianas vis dažniau iš religijos pusės ėmė pastebėti daug neteisybės ir nusprendė, kad geriau būti ateistu.
Kai Brianui sukako 18 metų, jis baigė mokyklą Ohajuje ir persikėlė į Floridą, kur įsidarbino vietiniame apie muziką rašančiame leidinyje. Ten jis dirbo žurnalistu ir muzikos kritiku, tuo pačiu rašydamas eiles. 1989 metais Brianas kartu su Skotu Puteski įkūrė grupę. Pirmiausia, ką nusprendė padaryti žurnalistas, tai pakeisti vardą. Jis buvo sudarytas iš dviejų šeštojo dešimtmečio ikonų: aktorės Marilyn Monroe ir serijinio žudiko Charleso Mansono – MARILYN MANSON. Pačiam Brianui šis vardas patinka todėl, kad jame yra dalis gėrio ir dalis blogio. Žodyje “Marilyn” yra septynios raidės, kurios numerologijoje simbolizuoja Dievo skaičių, o žodyje “Manson” – šešios. Šis skaičius – velnio ženklas. Taip buvo sukurta grupė “MARILYN MANSON & THE SPOOKY KIDS”.
MARILYN MANSON turi keistą potruakį atrodyti šlykščiai. Be atstumiamojo makiažo ir keistų spalvų kontaktinių lęšių žymusis atlikėjas nesirodo viešumoje. Apskritai jis vengia išeiti iš namų. MARILYNAS prisipažino kad ketina amputuoti ranką, kad atrodytų dar originaliau. Jis jau ir taip nusipjovė savo ausų spenelius. Mokyklos laikais tai buvo nekenčiamiausia jo kūno dalis —dainininkui atrodė, kad jie per dideli, ir vaikai dėl to jo nemėgsta. Taigi tik uždirbęs pinigų jis kreipėsi į plastinės chirurgijos specialistus, ir šie atliko operaciją.
1990 – aisiais metais Brianas sutinka Trentą Reznorą iš “Nine Inch Nails”, kuris radikaliai pakeičia jo požiūrį į muziką. Gimsta visiškai nauja muzika. Iki 1993 – ųjų metų grupė stengiasi išpopuliarėti, išleidžia demo įrašą, singlai užima pirmąsias vietas vietiniuose muzikiniuose festivaliuose. 1993 –iaisiais Brianas su grupe, pervadinta paprastai – MARILYN MANSON, išleidžia pirmą studijinį albumą “Portrait Of An American Family”, kurį prodiusavo Roli Mossiman. Bet Brianui nepatinka albumo skambesys ir jis kreipiasi į Reznorą. Šis sutinka būti prodiuseriu. Tuo pačiu metu į grupę ateina Briano senas draugas Jeordie White (grupėje žinomas Twiggy Ramirez vardu). Metų eigoje grupė perrašinėja albumą ir 1994 – aisiais išleidžią naująją versiją, bet su senuoju pavadinimu. Po albumo išleidimo MARILYN MANSON išvyksta į turą, kurio metu apšildė NIN.
Kažkokiu būdu taip išėjo, kad MARILYN MANSON tuo pačiu metu JAV tapo pačia mylimiausia ir pačia nekenčiamiausia grupe, kas savaime daro ją pačia populiariausia (tiek JAV, tiek ir visame pasaulyje). Viskas prasidėjo nuo to, kad Brianui pasirodė, jog neužtenka tik atlikti savo dainas. Tai buvo per daug nuobodu jo kūrybingai asmenybei. Jis nusprendė, kad publiką reikia kažkokiais būdais šokiruoti. Ir kad ir ką jis dėl to darydavo, rezultatas jį visada patenkindavo. MARILYN MANSON koncertai virto į įspūdingus šou. Pažiūrėti į tai, kaip scenoje butaforiškais aprėdais eina iš proto išsidažę “demonai”. Briano išsidirbinėjimai įgydavo vis skandalingesnį charakterį. Galų gale šalyje ėmė plisti įvairūs gandai apie grupę, kurios koncertuose galima išvysti viską, net iki satanistinių apeigų.
1994 metų spalio 18 dieną buvo žengtas pirmasis žingsnis į naująją grupės istoriją. Tuo metu grupė gastroliavo su NIN. Tą dieną buvo suplanuotas pasirodymas Solt Lei Sityje. Šį kartą viskas įvyko ne pagal planą. Miesto mormonų patriarchija kartu su “Delta Center” arenos vadyba pareiškė: NIN gali pas mus koncertuoti, o MARILYN MANSON – nei už ką! Tai buvo pirmasis, tačiau ne paskutinis draudimas. Bet, nepaisant draudimo, Brianas tą vakarą į sceną išėjo po Reznoro žodžių: “O dabar scenoje pasirodys jo didenybė Mansonas”…Reikalas tame, kad neseniai iki šio įvykio Brianas susipažino su Šėtono bažnyčios įkūrėju Dr. Anton Szandor LaVey. Šis jau seniai domino Brianą kaip talentingas rašytojas ir filosofas – ir kodėl gi nesusipažinti su idomiu žmogumi? O “idomiam žmogui” taip pat patiko Brianas ir LaVey paskelbė jį Šėtono bažnyčios pastoriumi. Taigi, Brianas į sceną išėjo su šventa mormonų knyga po pažastimi. Reznoras publikai skaitė laišką, paaiškinantį MARILYN MANSON pasirodymo uždraudimo priežastis, o Brianas tylėdamas plėšė šventosios knygos puslapius. Nei NIN, nei MARILYN MANSON daugiau niekada nekoncertavo “Delta Center” arenoje.
1995 metų sausio 13 dieną įvyko dar vienas nutikimas. MARILYN MANSON koncertavo Dalase. Maždaug per vidurį programos į sceną buvo išneštas narvelis su višta. Brianas priėjo prie narvelio, atidarė ir pasakė maždaug taip: “Tu laisva!”. Višta išbėgo iš narvo ir ėmė lakstyti po sceną. Kažkas iš salės šūktelėjo: “Gaudyk ją!Gaudyk!”. Ir visi, kas netingėjo, puolė gaudyti nelaimingą, išsigandusią vištą. Šis triukas vištai kainavo keletą plunksnų, o grupei – reputaciją. Nuo to karto pasklido gandai apie tai, kad MARILYN MANSON scenoje Šėtonui rengia kruvinas aukojimo apeigas arba, kaip teigia kitas šaltinis, “jie ragina publiką dalyvauti brutualiose gyvūnų mėsinėjimo orgijose”… O višta tai gyva. Gyvena sau ramiai fermoje Dalase, dauginasi ir gyvena nematydama vargo.
Bet kaip ten bebūtų, gandai virto TV ir radijo reportažais, straipsniais laikraščiuose ir t.t. Ir kodėl gi žmonėms netikėti jų tikrumu, jei retkarčiais jie atitikdavo tikrovę? Brianas – kūrybinga ir talentinga asmenybė. Jis iš karto suprato, kad visą šį triukšmą galima panaudoti savo labui. Jis netgi sugalvojo doktriną, kurią “stumdė” kiekviename interviu. Jo asmenybė iššaukė žmonėse dvigubus jausmus ir emocijas: vienuose – didžiulę meilę, o kituose – žiaurią neapykantą, o trečiuose – panišką baimę. Paimkime kad ir jo išvaizdą: taip vadinamas “heroininis makiažas” (baltas grimas, kontrastuojantis su juodomis lūpomis ir akių vokais), tatuiruotės su kaukolių atvaizdais, įvairiaspalvis žudantis žvilgsnis (viena akis – natūraliai pilka, o kita – su baltai – mėlyna kontaktine linze), transvestitinė apranga (skylėtos puskojinės, pėdklenės – “tinklelis”, moteriški apatinukai, korsetai ir t.t.)… Į visą tai negalėjai žiurėdamas, negalėjai likti abejingas. O dar jis turi neišsenkantį filosofinio bagažo protą ir unikalų gebėjimą racionaliai bei radikaliai mąstyti ir “užgrūzinti” (tiesiogine to žodžio prasme). Vienu žodžiu, MARILYN MANSON tapo skandalingiausia visų laikų grupe.
1995 – aisiais jie jau savarankiškai gastroliavo su programa “Poaaf”. Po to gastrolės su taip pat nuostabiomis grupėmis KORN ir DANZIG. Koncerte 1995 m. kovo 10 dieną Brianas padegė būgnus, už ką būgnininkas labai įsižeidė ir išėjo iš grupės. Bet ir ką jis bedarytų – viskas į gera. Už būgnų atsisėda Frank Kenny Wilson (Ginger Fish), kuris suteikė grupei labiau vientisą ir agresyvų skambesį. Po to sekė pirmasis klipas “Dope Hat”.
1995 metų spalį išeina naujas grupės albumas “Smells Like Children”. Grupės EURYTHMICS dainos “Sweet Dreams” koveris tampa metų hitu, o išleistas tos pačios dainos singlas tampa platininiu. Nedaug likus iki kito albumo “Antichrist Superstar”, iš grupės išeina vienas iš įkūrėjų – Berkovicas. Į jo vietą ateina dar vienas naujas veidas, kurį Brianas pakrikštijo Zim Zum vardu. Nauja sudėtimi MARILYN MANSON kimba į naujo albumo įrašus. Berašant albumą, išleidžiamas singlas ir vaizdo klipas “Beutiful People”, kuris iš karto tampa superhitu.
1996 m. spalio 8 d. išleidžiamas ilgai lauktas albumas “Antichrist Superstar”. Daugelis JAV muzikos prekių parduotuvių atsidarė vidurnakty iš 7 į 8 dieną ir momentaliai išpardavė pirmąja kompaktinių plokštelių partiją. Šis MARILYN MANSON albumas buvo daug rimtesnis, gilesnis, globališkesnis nei ankstesnieji, ir tuo pačiu daug niūresnis ir ekstremalesnis. Dabar jau galutinai susiformavo MARILYN MANSON stilius, kurį įvardinti niekam nepavyko iki šiol. Buvo daug variantų: hard alternative, industrial-metal, alternametal, shock-rock, goth, glam ir t.t.
1996 metų rugsėjį – spalį internete neaišku iš kur pasklido gandai, apie koncerte Visų Šventųjų Dieną planuojamą Briano savižudybę. Didžiulė minia susirinko į koncertą ir užgniaužę kvapą laukė Briano, o gal ir visos grupės mirties. Ir koks buvo jų nusivilimas, kai “jo didenybė” pasakė, kad “nesulauksit”, ne taip jau lengva manimi atsikratyti.
1997 – ieji MARILYN MANSON buvo kraštutinumų metai. Iš vienos pusės jie tapo tokie populiarūs, kad apkeliavo visą pasaulį, dalyvavo filmų garso takelių įrašuose. O iš kitos pusės atrodė, kad jiems vos ne kariniais metodais tekdavo kovoti dėl kiekvieno koncerto. Visos krikščioniškos draugijos susivienijo prieš MARILYN MANSON ir grasino uždrausti jų pasirodymus. Juos vijo iš visur, tarsi krikščioniškom draugijom nebuvo kas veikti, kaip tik protestuoti prieš MARILYN MANSON koncertus. Juos kaltino viskuo, kiek tik leizdavo vaizduotė: narkotikų vartojimu ir platinimu koncertų metu, pornografija, seksualiniais iškrypimais scenoje, žiauriu gyvūnų žudymu, vaikų prievartavimu, koncertinių aikštelių suniokojimu, Šėtono garbinimu scenoje, krikščionybės niekinimu, nepilnamečių skatinimu, jog “žudykite savo tėvus, o po to ir patys nusižudykite” arba “prievartaukite savo drauges ir seseris”… Kuo jų tik nekaltino, kad tik atitolinti prie miesto besiartinantį “antikristą”, “puolusį angelą”, “apokalipsės apaštalus”, “patį šėtoną” ir t.t. Kiekviename mieste, tik pasirodžius skelbimams apie MARILYN MANSON koncertą, vietinės krikščioniškos draugijos lankydavosi mokyklose, rengdavo susitikimus su tėvais, TV ir radijo transliacijas su tikslu perspėti tėvus apie “globalinį pavojų”, kurį jų vaikams kelia ši grupė. Miestų valdžios iš tų pačių draugijų sulaukdavo didžiulio kiekio skambučių, laikškų, faksų, e-meilų su prašymais uždrausti koncertus. Valdžia savo ruožtu “spausdavo” koncertinių salių vadovybę, kurie dažniausiai pasiduodavo ir neleisdavo koncertuoti. Jei koncertų neatšaukdavo, tai šalia iėjimų į sales ar stadionus būdavo rengiamos krikščioniškos demonstracijos su giesmėmis ir maldomis už tų žmonių, kurie eina į koncertus sielas, o svarbiausia – už paties MANSONO sielą. Krikščioniškos darugijos darė viską, ką galėjo. Jie stengėsi nupirkti visus bilietus į MARILYN MANSON koncertus (tačiau dažnai jie neturėdavo tiek pinigų) arba užsisakydavo visas įmanomas koncertinių salių datas, kad tik, neduok Dieve, į jų ramų gyvenimą neįsiveržtų blogis. Visose JAV mokyklose buvo siekiama uždrausti naudoti aksesuarus: baltą grimą, pudrą, juodus lūpdažius, auskarus netradicinėse vietose, dėvėti marškinėlius su MARILYN MANSON atvaizdais ir kt.
1998 metų rugsėjo 15 d. išleidžiamas naujas MARILYN MANSON ALBUMAS “Mechanical Animals”. Grupė ir toliau sėkmingai koncertuoja – beveik visi koncertai didžiuliuose stadionuose anšlaginiai. 1999 metų lapkričio 16 d. pirmasis grupės istorijoje koncertinis albumas “Last Tour On Earth”.
Po metų, lapkričio 14 d. išleidžiamas naujas studijinis albumas “Holy Wood”, kuris Briano žodžiais užbaigė trilogiją, kurios pirmosios dalys buvo “Antichrist Superstar” ir “Mechanical Animals”. Fanų nuomonės apie naująjį albumą labai išsiskyrė. Vieni kalbėjo, kad grupė išsisėmė ir išleido bevertį daiktą, o kiti albumą vadino didžiausiu grupės šedevru.
Tais pačiais metais grupė išvyksta į eilinį anšlaginį, pasaulinį “Guns, God and Government” turą, kurio metu aplanko JAV, Rusiją, Japoniją, Europą. Kaip šio turo išdava yra išleidžiamas koncertinis to paties pavadinimo albumas, VHS ir DVD.
Tiesa, dar vienas svarbus faktas, kad dėl MARILYNO MANSONO žuvo paaugliai. 1999 m. visą psaulį sudrebino žinia apie žiaurias žudynes vienoje visurinių mokyklų Amerikoje. Du paaugliai Dylanas Kleboldas ir Ericas Harrisas, apsiskelbę MARILYNO MANSONO gerbėjais, iššaudė 15 savo mokyklos draugų Kolorado valstijoje. Dainininkas buvo priverstas nutraukti grupės pasaulines gastroles ir kuriam laikui pasišalinti iš viešumos. Jo koncertai uždrausti daugelyje pasaulio šalių, o albumai viešai deginami. MARILYNO MANSONO dainose kviečiama žudytis, vartoti narkotikus, protestuoti…
MARILYNAS MANSONAS taip pat turi ir žmogiškų silpnybių. Šiuo metu jis rengiasi vesti aktoręRose McGowen. MARILYNAS jai pasipiršo tikrai originaliai — kol mergina buvo tualete, jis vonioje pridegiojo žvakių, nu

ogas atsiklaupė ant grindų ir pasipiršo savo išrinktajai.
Taigi toks MARILYNAS MANSON.

REFERATAS

MARILYN MANSON