Andrius Mamontovas

ANDRIUS MAMONTOVAS (gyvas klasikas)

Gimė 1967m rugpjūčio 23 d. Vilniuje.

1983m su keliais Antakalnio (tuo metu 18-osios) vidurinės mokyklos draugais ANDRIUS MAMONTOVAS sukūrė grupę FOJE, kuri po koncertų studentų festivaliuose ir vėliau atliktų kūrinių su žymiomis rusų grupėmis prestižiniame festivalyje LITHUANICA, 1986m. tapo viena populiariausių grupių Lietuvoje. FOJE buvo pakviesta dalyvauti kultiniame muzikiniame filme “Kažkas atsitiko” ir po to grupė tapo absoliučiomis “žvaigždėmis”. ANDRIUS MAMONTOVAS buvo dainininkas, gitaristas, dainų tekstų autorius, kompozitorius ir grupės lyderis.

1986 – 1988m. ANDRIAUS MAMONTOVO tarnavimo sovietų armijoje metais, jis buvo pakviestas dalyvauti kaip aktorius filme “Parodų rūmai”. Tarp 1988 – 1997m. su savo grupe ANDRIUS MAMONTOVAS įrašė 117 dainų, išleido 14 albumų ir išvažinėjo Lietuvą, Lenkiją, Vokietiją, Prancūziją, Angliją, Švediją, Čekiją, Bulgariją, JAV (1990 ir 1991), Kanadą. Pati pirma grupės FOJE daina buvo “Paveixlas”, tačiau jos niekaip nepavyko išleisti. Dabar ją yra planuojama išleisti paskutiniame geriausių FOJE dainų albume “Best Of Foje”. FOJE laimėjo visus įmanomus muzikinius apdovanojimus Lietuvoje, tokius kaip: “geriausia grupė”, “metų kompozitorius”, “geriausias albumas”, “geriausias video klipas” ir t.t.

1991m., paskutinėmis sovietų sąjungos dienomis, ANDRIUS MAMONTOVAS suorganizavo specialų koncertą, kuris išsaugojo spaudos rūmus Vilniuje nuo raudonosios armijos kariuomenės, mėginančios juos užimti. 1996m. ANDRIUS MAMONTOVAS įkūrė labdaros fondą “Muzikantai vaikams”, kuris kasmet rengė koncertus. Už pinigus surinktus šių koncertų metu, buvo perkamos mokymo priemonės visiems Lietuvos vaikų darželiams. 1997m. FOJE, kaip grupė, surengė paskutinį savo pasirodymą Lietuvoje. Daugiau nei 60 000 žmonių klausėsi paskutinio, tada jau kultinės roko grupės koncerto. Šaliai su 3,5 milijono gyventojų, tai buvo tikrai daug.

Grupę FOJE daug kur lydi skaičius 14: ANDRIUS MAMONTOVAS su FOJE grojo 14 metų, jie išleido 14 albumų, visoje FOJE istorijoje, grupės sudėtyje buvo 14 atlikėjų, todėl apie FOJE išleisto filmo pavadinimas ir yra “14”. Šiame filme pasakojama visa grupės istorija, įdėti ir jų koncertų kadrai, interviu su grupės nariais. Grupės FOJE kūrybinio dešimtmečio apžvalga įamžinta knygoje “Aš atsisuksiu atgal”. Knygoje panaudotos esamų ir buvusių grupės narių, kitų žymių Lietuvos žmonių mintys apie FOJE, jos vietą Lietuvos muzikinėje padangėje. Taip pat sudėti visi FOJE dainų tekstai, grupės narių asmeninių archyvų nuotraukos. Knyga išleista 1993m.

Nuo 1997m. ANDRIUS MAMONTOVAS tęsia savo solinę karjerą, kurią jis pradėjo 1995m. Savo solinius albumus jis įrašinėja pats (groja visais instrumentais: būgnais, gitarom, klavišiniais, pats dainuoja ir t.t.). Iki dabar ANDRIUS MAMONTOVAS yra išleidęs septynis albumus ir du singlus. Taip pat ANDRIUS MAMONTOVAS yra ir daugelio žymių Lietuvos grupių ir atlikėjų prodiuseris. Taip pat jis yra išleidęs kelias poezijos knygas. 1996m. teatro direktorius EIMUNTAS NEKROŠIUS pakvietė ANDRIŲ MAMONTOVĄ suvaidinti W.Šekspyro “HAMLETE”, kuris yra vaidinamas visos Europos teatruose. Po pasisekimo visame pasaulyje, E.NEKROŠIUS planavo ir parodė “HAMLETĄ” Brodvėjuje (NewYork).