New Technology File System

NTFS – sudėtingesnė ir patikimesnė failų sistema. Jos valdančioji failų lentelė (master file table, MFT) – galinga duomenų bazė, indeksuojanti kiekvieną failą diske. Kiekviename MFT įraše (paprastai 1 kilobaito dydžio) talpinama daug informacijos apie failą.
NTFS gali saugoti labai mažą failą tiesiog failo MTF įraše, na, o didelio failo įrašas identifikuoja blokinius, kuriuose saugomi failo duomenys.
NTFS naudojamas su tinklinėmis OS, kur svarbu duomenų apsauga ir skirtingų vartotojų prieigos prie failų valdymas.
NTPS naudota MFT (pagrindinė bylų lentelė). NTFS leidžia pritaikyti grupių dydžius ir gali palaikyti 2 terabaitus (nutylėjimo) iki 16 exabites.

NTFS, kaip leidžia suprasti jos pavadinimas, yra NT nuosavybės bilų sistema. Ji palaiko (paremia) kur kas daugiau naudingų savybių:

Defektų tolerancija;

Išplėstus atributus (pvz. sukūrimo datą);

Į objektą nukreiptą bylą ir direktorijos saugumą (įskaitant revizijos bylos panaudojimą);

Bylos lygio glaudimą (compression);

Greitesnį lokacijos metodą (išsišakojantis medis);

Tikrai nuostabią maksimalią talpą.

NTFS išlaiko protokolą visų skaitytų transakcijų. Pvz, jei ant SCSJ disko, jį automatiškai peržiūrės blogus blokinius (clusters), pažymės juos kaip blogus ir išrinks juos bei perves duomenis į gerus blokinius. Jei bus rasta klaida įrašant, duomenys bus perrašyti į sveiką sektorių. Bet, jei skaitymo operacija atras blogą blokinį, jo nebus galima perskaityti, ir duomenys bus prarasti.

Išplėsti atributai buvo pridėti dėl POSX laikymosi. Jei tai įeina į laiko ženklinimo kuriant bylą, išsirenkant informaciją iš kompiuterio ir modifikuojant ją. Bylų pavadinimai jautrūs blokavimui (pvz. fail.txt ir Fail.txt laikomi skirtingais ir gali būti įrašyti į atmintį tame pačiame aplanke. „Kietieji ryšiai“ kur ta pati byla yra prieinama du skirtingus bylų pavadinimus, taip pat palaikomi.

Leidimai gali būti nustatyti ir įmanomas patikrinimas įvairioms byloms ir katalogams. Leidimai truputį skiriasi byloms bei katalogams ir gali būti sujungti su normaliais paskirstymo leidimais, atlikti labai tiksliam nustatymui.

NTFS palaiko konpresija disko sukimas/padalijimas (drive/patition), katalogas/direktorija arba failas – lygis.

Paieškos funkcijos ieško bylos abėcėlės tvarka išsišakojančia grandine. Vieta naujoms byloms paskirstoma dinamiškai, o tai reiškia, kad defragmentacija yra reikalinga kur kas rečiau.

Teoriškas maksimalus dydis NTFS bylos ar padalijimo yra 16 exabites. Jokia techninė įranga (hardware) negali pasinaudoti tuo. Exabites yra 260 baito… ar gigabaitas gigabaitų, 16 bilijonų gigabaitų viename skyriuje… nėra riba.

NTFS4 apribojimai:

Bilų pavadinimuose negali būti ženklų:<>|*“?/:;

Nepalaiko bylos kodavimo;

Dirba geriausiai su skyriais, turinčiais daugiau nei 50MB;

Negali formatuoti 1,44MB diskelių, nes aukštas overhead (5MB skyriui) yra reikalaujamas;

Jei yra dviguba įkeltis į OS, o ne NTI, reikia turėti bent vieną FAT skyrių;

Performatavus į ZIP drive, ar po kitos perkeliamos laikmenos reikia vėl iš naujo įkelti.