Monitoriai

Monitoriai

Yra didelis monitorių asortimentas. Yra daug žinomų pasaulyje firmų Samsung, Sony, Benq, iiYAMA, Philips, NEC ir daugelio kitų gamintojų produkcijos. Tai naujausias technologijas diegiančios bendrovės, atliekančios gausybę tyrimų ir daug investuojančios į kokybės gerinimą.

Šiuo metu rinkoje siūlomi dviejų tipų monitoriai: CRT (mūsų akiai įprasti monitoriai su elektroninių spindulių vamzdžiu – kineskopu) ir LCD (su skystųjų kristalų skaitmeniniu ekranu). Tačiau neišvengiamai artėja LCD monitorių era. Turėtų susimąstyti net ir didžiausi pesimistai, nes jau pasirodė 15 colių įstrižainės skystųjų kristalų ekranai, kainuojantys tiek pat, kiek prieš metus kainavo analogiško naudingo dydžio 17 colių vidutinės klasės monitoriai.Žinoma, staiga mažėjant LCD monitorių kainoms, atitinkamai pinga ir kineskopiniai ekranai, tačiau akivaizdus technologinis pirmųjų pranašumas jau nulėmė šios aršios kovos baigtį.

Pagrindiniai LCD ir CRT monitorių skirtumai:• Dydis. LCD monitoriai užima gerokai mažiau vietos. Tai idealus sprendimas taupantiems vietą. • Vaizdo kokybė. LCD monitorių ekrane vaizdas išsiskiria ryškumu ir tikslumu. Labai tiksliai pavaizduojamos linijos, įvairios detalės, tekstai. • Dizainas. LCD monitoriai yra subtilaus, modernaus ir prestižinio dizaino. • Akių varginimas. Dirbant su LCD monitoriumi, kai vertikalios skleistinės dažnis yra ne mažesnis kaip 85 Hz, mažiau pavargsta akys. LCD vaizdas nemirga, skystųjų kristalų monitoriai taip pat nespinduliuoja šilumos. • Energijos išeikvojimas. LCD monitorius sunaudoja 2 – 3 kartus mažiau elektros energijos negu CRT. • Taškai ekrane. LCD monitorių problema – neaktyvūs taškeliai ekrane. Gamintojas tam tikrą jų skaičių toleruoja ir nelaiko broku. Dirbantieji su CRT monitoriais su šia problema nesusiduria.

“Hitachi CML 152XW 2”Dėl ypač kompaktiško pastelinių spalvų korpuso dizaino “Hitachi CML 152XW 2” neatrodo kaip 15 colių monitorius. Tačiau nepatiklumą greitai išsklaido liniuotė – įsitikiname, kad techniniame įrenginio pase nurodyti teisingi duomenys. Išskyrus nedidelius matmenis, kitos šio “Hitachi” monitoriaus ypatybės yra vidutinės: 1024x

768 raiška, įprasti apžvalgos, šviesumo ir ekrano atsako (response time) parametrai. Atitinkami buvo ir testų rezultatai: bendra vaizdo ekrane kokybė buvo gera, nors spalvos mums pasirodė kiek per blyškios ir ne visai natūralios. “CML 152XW 2” ekraną galite pasukti apie horizontaliąją ašį. Pagrindas prie ekrano prisuktas dviem varžtais – jei reikia, monitorių galima pakabinti ant sienos. Įrenginys prie kompiuterio jungiamas per vienintelę analoginę RGB sąsają. Su monitoriumi pateikiamas ir lankstusis magnetinis diskelis su tvarkyklėmis – tai retas dalykas dabartinių monitorių rinkoje.Monitorių valdyti gana painu. Meniu naršyti ir parametrams keisti skirti keturi ekrano apačioje išdėstyti mygtukai, kurių tiksli paskirtis (dėl kelių atliekamų funkcijų) iš pradžių neaiški. Monitorius leidžia derinti dažnines ekrano charakteristikas (“Clock” ir “Phase” parametrai), kiekvienos spalvos kanalo temperatūrą. Yra ir specialus darbo su žemomis raiškomis režimas. Kai kurių meniu parametrų prasmę mums teko aiškintis bandymų metu, nes su monitoriumi pateikiamas vartotojo vadovas nėra labai informatyvus.Vidutinės kokybės ir įprastų ypatybių derinys rodo, kad potencialiausias “Hitachi CML 152XW 2” pirkėjas – namų ar nedidelio biuro vartotojas, ieškantis kineskopinių monitorių alternatyvos. Įrenginio kaina išties labai patraukli – 1295 litai.“Hitachi CML 174SXW”Pirmas dalykas, patraukiantis dėmesį pažvelgus į 17 colių įstrižainės “CML 174SXW” monitorių, – puikus korpuso dizainas. Šviesiai pilkos spalvos, siauro ekrano apvado, griežtokų formų įrenginys turėtų gerai derėti verslo aplinkoje. Originalios konstrukcijos pagrindas monitorių leidžia pritvirtinti prie sienos ant sukamos atramos arba tiesiog pakabinti. Apie horizontaliąją ašį sukamas SXGA raiškos (1280×1024 taškų) ekranas pasižymi didesniu šviesumu ir kontrastu, puikiu apžvalgos kampu ir net 16 milisekundžių taško atsako laiku. Dėl šių ypatybių “CML 174SXW” puikiai tinka judantiems vaizdams peržiūrėti. Kiek kitaip yra su nejudančia grafika – nors spalvos ekrane sodrios ir ryškios, tačiau joms trūksta natūralumo, kiek netiksliai atvaizduojami ir pustoniai.

Monitoriaus apačioje rasite penkis valdymo mygtukus, kuriuos, kaip ir 15 colių “Hitachi” atveju, naudoti kiek painu. Kita vertus, “CML 174SXW” meniu vizualiai atrodo labai gražiai: parametrų grupes žymi dideli, spalvoti ir suprantami paveiksliukai, pats meniu didelis ir gali būti permatomas. Vartotojui ekrane leidžiama keisti atskirų spalvų temperatūras, dažnines charakteristikas, pasirinkti kelis ryškumo lygius, yra ir specialūs režimai darbui su žemos raiškos grafika bei tekstu.2179 litai – tokia suma įvertintas ryškus, šviesus ir greitas “Hitachi CML 174SXW” ekranas. Šį monitorių drąsiai galėtumėte naudoti kokiame nors konferencijų kambaryje arba svetainėje vietoj televizoriaus. “Microtek C783”Iki šiol “Microtek” vardą mūsų šalies vartotojai siejo tik su aukštos kokybės skeneriais. Neseniai ši bendrovė nusprendė išmėginti savo jėgas ir vietinėje skystųjų kristalų monitorių rinkoje. Atrodo, pirmasis “Microtek” LCD “blynas” neprisvilo.Pagrindinis 17 colių įstrižainės C783 korpuso ypatumas – šonuose įmontuoti du garsiakalbiai, o gale – mikrofono ir garso įvesties jungtys. Dėl to monitorius įgijo papildomų daugialypės terpės galimybių, tačiau ir pastorėjo. Kampuotas C783 dizainas sudaro kiek gremėzdiško įrenginio įspūdį, o nenuimamas monitoriaus stovas leidžia ekraną pasukti tik apie horizontaliąją ašį. Nors “Microtek C783” turi tik vieną analoginę RGB ir maitinimo jungtis, atrodytų, paprastą diegimą kiek komplikuoja korpuso gale jas dengianti net trijų dalių dangčių sistema. Tik po kelių bandymų mums galiausiai pavyko prieiti prie jungčių ir prijungti laidus. Naujasis “Microtek” kūrinys žavi gera vaizdo kokybe. 1280×1024 raiškos ekrane spalvos atrodo labai sodrios ir malonios. Vaizdas, tinkamai sureguliavus dažnius, nerėžia akių. Iki profesionalaus lygio (jei apie tokį apskritai galima šnekėti, kai monitoriaus kaina nesiekia 2 tūkst. litų) C783 ekranui trūksta tik geresnio pilko pustonių atvaizdavimo.C783 valdymo mygtukai išdėstyti ekrano apačioje. Originali OSD meniu struktūra kiek painoka – ko gero, prireiks ir vartotojo vadovo. Monitorius turi specialų režimą darbui su DOS aplinkos programomis. Meniu viduje taip pat rasite atskiro RGB spalvų keitimo ir garso stiprumo reguliavimo įrankius.
Nepaisant prastoko korpuso dizaino ir painoko valdymo, “Microtek C783” galima drąsiai rekomenduoti namų vartotojams. Už tikrai mažą (1659 Lt) kainą gausite ne tik didelį ir aukštos kokybės LCD ekraną, bet ir garso kolonėles bei laikinai nemokamą antivirusinę programą “Panda Antivirus Titanium”.“Sampo S19MI”Taivanio gamybos “Sampo” monitoriai tradiciškai kainuoja nedaug, tačiau pigus – nebūtinai prastas. 19 colių įstrižainės “Sampo S19MI” ekranas pasižymi ryškiomis ir sodriomis spalvomis – ne veltui jo kontrasto koeficientas siekia net 500:1. Taip pat puikiai atvaizduojami pustoniai, o tai reta tarp vidutinės ir žemos klasės LCD monitorių. Nepriekaištingi ir kiti monitoriaus techniniai parametrai: net 170 laipsnių apžvalgos kampas, 25 milisekundžių taško atsako laikas, 75 Hz atnaujinimo dažnis. Vienintelė raiška nedera šiame puikiame rinkinuke – kaip 19 colių monitoriui 1280×1024 taškų yra kiek per mažai. Įspūdingas S19MI ekranas įspraustas į pilkos spalvos užapvalintų formų korpusą. Nenuimamas stovas leidžia ekraną pasukti ne tik apie horizontaliąją ašį, bet ir į šonus. Pagrinde įrengti du 3 W garsiakalbiai, o gale – garso įvesties ir mikrofono jungtys. Vaizdo signalui skirti net du lizdai – analoginis RGB ir skaitmeninis DVI.Iš pažiūros paprastas ir nedidelis “Sampo” monitoriaus korpusas nėra patogus diegiant įrenginį. Jungtys įmantriai paslėptos po siauru dangteliu, tad tenka gerokai paplušėti, kad prijungtum prie jų laidus. Bendrą “Sampo” įvaizdį gelbsti tai, jog monitorius prie kompiuterio jungiame tikrai nedažnai.S19MI meniu bei valdymas gana patogūs ir intuityvūs. Iš įdomesnių ekrano savybių minėtina galimybė pasirinkti atskirus vaizdo parametrus automatiniam suderinimui (“Auto Config”). Monitorius taip pat leidžia atskirai pakeisti kiekvieno spalvos kanalo temperatūrą.Kad ir kaip būtų keista, nepaisant nedidelės kainos (3462 Lt), “Sampo S19MI” yra puikus daugeliu atžvilgiu.“Sony SDM-S71R”Naujasis STYLEPRO serijos 17 colių įstrižainės “Sony” monitorius SDM-S71R skirtas namams ir biurui. Jo dizainas kuklus, griežtokų formų, bet stilingas. Atskiriamas vidutinio dydžio stovas leidžia pasukti ekraną apie horizontaliąją ašį, o gale išdėstytos analoginė ir maitinimo jungtys paslėptos po dangteliu, tad monitorius atrodo nepriekaištingai iš visų pusių.
SDM-S71R pasižymi labai geru kontrastu – net 400:1. “Digital FlexRes” technologija ir “a-Si TFT” tipo ekranas sukuria ryškų, švarų ir gyvą 1280×1024 taškų raiškos vaizdą. “Auto ImageSet” technologija leidžia įrenginiui automatiškai parinkti optimaliausius vaizdo parametrus. Taip pat geras ir ekrano taškų atsako laikas. Monitoriaus vaizdo kokybės testų rezultatai buvo labai geri arba vidutiniai. Iš pastebimų ekrano trūkumų minėtinas kiek per silpnas pustonių atvaizdavimas.Monitorių valdyti patogu ir gana nesudėtinga. Ypač pagirtina, jog valdymo mygtukai išdėstyti dešinėje ekrano pusėje. Meniu netgi galima užrakinti, tokiu būdu apsisaugant nuo atsitiktinio vaizdo parametrų pakeitimo. Be įprastų parametrų, monitorius turi neryškumo šalinimo (“Pitch”) ir galinio apšvietimo reguliavimo priemones. Vaizdui suvesti ekrane su monitoriumi pateikiamos dvi paprastos programėlės.Kuklus, bet nepriekaištingas stilius slepia vidines gerų techninių duomenų dalis. Atitinkama ir kaina – 2399 litai už 17 colių LCD monitorių šiandienos rinkoje yra gana daug. Beje, gamintojas taip pat siūlo ir keliasdešimt litų brangesnį monitoriaus variantą su juodu korpusu (SDM-S71RB).Informacija imta iš puslapiu :http://www.neo.lt/nkm/index.phtml?lst=articles&ptid=2&tpid=39&arid=391http://www.computer.lt http://www.inida.lt/index.php?p=66