Kas tai yra Firewall (ugniasienė)?

Firewall (liet. ugniagiasienė), skirtas apsaugoti kompiuteryje esančius duomenis nuo įsilaužėlių. Ugniasienės būna hardware ir software tipų, tačiau plačiau pakalbėsim apie software ugniagiasienes.

Jos prižiūri kompiuterio portus, praneša jei kokia programa bando prisijungti prie internetoir paklausia jūsų leisti tai ar ne. Firewall_as filtruoja ieinančius ir išeinančius duomenis , filtruoja neteisingas užklausas (pvz.: IRC dažnai pasitaiko asmenų, kurie bando jus atjungti naudodami specialias, daug duomenų siunčiančias programas, taip jūsų kompiuterio interneto srautas yra labai apkraunamas, ko pasekoje kompiuterį atjungia IRC serveris. Taip pat auka yra atjungiama nuo interneto).

Tai tik kelios ugniagiasienių funkijos, tačiau kiekviena ugniagiasienė turi savų privalumų ir trūkumų.

Populiariausios ugniagiasienės:“ZoneAlarm pro” – viena populiariausių ugniagiasienių, nes yra labai lengvai instaliuojama ir konfigūruojama. Be pagrindinių funkcijų gali blokuoti iššokančius langus naršyklėje, uždrausti JavaScript, VBScript, ActiveX. Ugniasienę rasite http://www.zonelabs.com/.

“Sygate Personal Firwall pro” – lengvai konfigūruojama, nevargina pranešimais apie galimus bandymus įsilaužti, piešia aktyvumo grafikus. Ugniasienę rasite http://www.sygate.com/.

“Tiny Personal Firewall” – labai paprasta ugniagiasienė, jums nereiks beveik nieko konfigūruoti, tik leisti ar uždrausti naudojančias internetą programas. Nemokama! Ugniasienę rasite http://www.tinysoftware.com/.

Ugniagiasienių yra labai daug, visų jų yra neįmanoma aptarti. Visos turi skirtingų privalumų bei trūkumų, tačiau yra privalu turėti šią programinę įrangą kiekviename prie interneto prijungtame kompiuteryje.