Dėl evoliucijos moterys gražėja

Evoliucija verčia moteris būti vis gražesnėmis, teigia Suomijos ir D. Britanijos mokslininkų atliktų tyrimų išvados. Tačiau to negalima pasakyti apie vyrus: estetinis jų patrauklumas praktiškai nesikeičia nuo pat gyvenimo urvuose laikų.

Helsinkio universiteto mokslininkas Markus Jokela neseniai paskelbė savo atlikto tyrimo išvadas, atskleidusias, kad gražios moterys turi daugiau vaikų, nei negalinčios pasigirti savo grožiu, be to, joms dažniau gimsta mergaitės. Suaugusios jos taip pat dažniausiai būna gražios, ir ši jų savybė vėl perkeliama į ateitį. Mokslininkai mano, kad tokios evoliucinės „grožio lenktynės“ verčia moteris būti vis gražesnėmis, ir šių lenktynių pabaigos nematyti.

Šis tyrimas remiasi visa eile mokslinių studijų, analizuojančių žmonių fizinį patrauklumą ir jo ryšį su reprodukcine sėkme, teigia dienraštis. M. Jonela nustatė, kad gražios moterys vidutiniškai turi iki 16 proc. daugiau vaikų, nei tos, kurių išvaizda nėra patraukli.

Jis rėmėsi JAV atrinktos statistinės 1244 moterų ir 997 vyrų grupės, kuri buvo mokslininkų stebima 40 metų, tyrimų duomenimis. Jų fizinis patrauklumas buvo vertinamas remiantis įvairiame amžiuje darytomis nuotraukomis, be to, buvo nustatytas šių JAV gyventojų vaikų skaičius.

Pasak „Times“, šio tyrimo rezultatai panašūs į Londono Ekonomikos mokyklos evoliucinės psichologijos specialisto Satoshi Kanazawa išvadas. Jis nustatė, kad patrauklios išvaizdos tėvai dažniau susilaukia dukterų. S. Kanazawa padarė prielaidą, kad tai yra evoliucinė strategija, subtiliai „suprogramuota“ žmogaus DNR.

Anot mokslininko, fizinis patrauklumas yra itin paveldima žmogaus savybė, kuri kur kas labiau sustiprina dukterų, o ne sūnų, reprodukcinę sėkmę. Jei patraukliems tėvams dažniau gimsta dukterys, ir jei fizinis grožis yra paveldimas, esą iš to logiškai seka, kad per daugelį kartų vidutinės moterys palaipsniui tampa fiziškai patrauklesnės už vidutinius vyrus.

Nustatyta, kad vyrų atveju patraukli išvaizda nėra susijusi su didesniu vaikų skaičiumi. Pasak mokslininkų, tai reiškia, kad evoliucinis spaudimas vyrams tapti gražesniais nėra stiprus. Psichologas Gayle‘as Breweris, komentuodamas šių tyrimų rezultatus, „Times“ sakė, kad vyrai ir moterys rinkdamiesi partnerius siekia skirtingų tikslų. Nuo žilos senovės moterims vyro gebėjimas rūpintis ja nėštumo ir kūdikio auginimo metu, kai jai sunkiausia apsiginti nuo plėšrūnų, buvo svarbesnis, nei jo išvaizda. Todėl istoriškai esą taip susiklostė, kad turtingesni vyrai paprastai turi daugiau žmonų ir daugiau vaikų. „Tad evoliucija verčia vyrus būti sėkmingais“, – teigia jis.