Dalykiniai pietūs

Ar esate kada buvę pakvieti dalykinių pietų? O gal pats ruošiatės juos rengti? Argi ne smalsu, kas tie dalykiniai pietūs ir kaip nepasiklysti vertime? Apie visa tai pasakoja derybų meno specialistas Darius Rupšlaukis.

Kas yra dalykiniai pietūs ir kuo jie skiriasi nuo “paprastų” pietų?

Dalykinius pietus organizuojame su partneriais siekdami tuo pačiu metu aptarti/ išspręsti reikalus. Nedalykiniai pietūs gali būti organizuojami tik santykių palaikymui. Dalykinių pietų metu paprastai vyksta derybos. Kadangi jos vyksta prie pietų stalo – tikimasi draugiškos nuotaikos ir mažiau formalaus požiūrio į vienas kitą.

Kada ir kur geriausia organizuoti dalykinius pietus?

Dalykiniai pietūs organizuojami tada, kai iškyla poreikis derėtis draugiškesnėje atmosferoje. Geriausia juos organizuoti vietoje, kuri tiks abiems partneriams: restorane, kavinėje. Geresnės dienos būtų trečiadienis, ketvirtadienis. Jeigu pokalbis labiau asmeninio pobūdžio, gali tikti ir penktadienis (tik nesivėlinant). Bendru sutarimu jie gali vykti ir tradicinių pietų metu ar būti vėlyvesni, bet ne vėliau 16 valandos.

Kaip pakviesti dalykinių pietų?

Dalykinių pietų paprastai kviečiame telefoniniu skambučiu. Jeigu santykiai yra draugiški ir ne tokie formalūs galime kviesti ir elektroniniu laišku. Protokolinių formalumų laikomės atsižvelgdami į kviečiamojo rangą. Kuo aukštesnis rangas, tuo formaliau su juom bendrausime. Labai aukšto rango žmogų dalykinių pietų kviesime susitike akis į akį.

Kas gali būti vartojama ir ko reikėtų vengti dalykinių pietų metu?

Šeimininkas dalykinių pietų metu renkasi brangiausią patiekalą, taip parodydamas maksimalias ribas svečiui. Reikėtu vengti patiekalų, kuriuos sunku įveikti šakutės ir peilio pagalba: šonkauliukai, vištienos sparneliai ar pan. Pietų metu galima mėgautis vynu. Jeigu pietūs vėlyvesni, gali būti pasiūloma ir stipriųjų gėrimų. Siūlo šeimininkas, atsižvelgdamas į svečio pažiūras, pomėgius.

Kaip reikėtų rengtis einant dalykinių pietų?

Apranga – kasdieninė darbinė. Paprastai tai bus kostiumas ar kostiumėlis moterims. Reikia vengti ryškių spalvų detalių, nederančių tarpusavyje pvz., marškinių ir kaklaraiščio. Moterims patartina nepersistengti su kvepalais. Netinka vakariniai aštresni ar saldesni kvapai. Netaktas bus ir susidėti didelį kiekį papuošalų. Brangakmeniai skirti vakarinei aprangai.

Pagrindiniai dalykas – svarbiausia pasitikėti savimi ir nepamiršti, kokiu tikslu susitikote su partneriu.