Atostogų planavimas

Nors dar tik baigiasi žiema, bet vis dažniau išgirstu aplinkinius kalbant apie atostogų planavimą. Galbūt ir teisingai, anksčiau pradėta planuoti kelionė atsieis pigiau, o ir nemalonių staigmenų bus mažiau. Bus laiko viską pasverti, apskaičiuoti, pasiskaityti apie planuojamas aplankyti vietoves, susirinkti rekomendacijas apie viešbučius.

Pateiksiu mažą instruktažą tiems, kam atostogų organizavimas tamsus gilus miškas.

KUR?

Visų pirma reikia išsirinkti, kur norite nuvykti. Tai priklauso nuo Jūsų poreikių ir finansinės padėties. Apsibrėžkite pinigų sumą, kurią galite skirti kelionėms. Taip pat nuspręskite, ar norite labiau poilsinės kelionės su drybsojimu paplūdimyje ar daugiau pažintinių atostogų, kurių metu pakeliautumėte, daug pamatytumėte, būtų gausu ekskursijų ir naujų įspūdžių.

Taip pat, atsižvelgiant į tai, kad gyvenimas yra pakankamai trumpas, siūlau nesirinkti tos pačios šalies, o bandyti vis kažką naujo. Taip plėsite savo akiratį ir susidarysite platesnį požiūrį apie Jus supantį pasaulį ir galbūt atrasite vis naujų Jums patinkančių vietovių. Taigi jei praėjusiais metais buvote Turkijoje, kodėl gi šiais metais nepasirinkus Egipto?

Jei visdėlto norite atiduoti pasirinkimą fortūnai – meskite monetą. Taip pat galite padaryti pliusų ir minusų vakarą ir su būsimos kelionės dalyviais aptarti įvairius variantus.

PAGRINDINĖS ATOSTOGŲ KRYPTYS:

Egiptas – piramidės, kupranugariai, pigūs kaljanai, papuošalai ir karštas klimatas net žiemą.

Turkija – viskas įskaičiuota.Pliusas, kad kaina pakankamai gerai atitinka kokybę. Marmaris triukšmo ir linksmybių mėgėjams.Fetija norintiems vaizdingo ir laipiojimui tinkamo kraštovaizdžio. Taip pat Alanija, Bordumas ir Side. Pasirinkti tikrai yra iš ko.

Ispanijoje reikia pamatyti flamenco, išsinuomoti mašina, apžiūrėti uolėtas pakrantes, pilis, paragauti ispaniškų užkandžių, aplankyti įspūdingą Barselonos miestą, kuriam apžiūrėti reikia skirti bent pora dienų.

Graikija asocijuojais su antika ir smaragdine jūra. Be archiologinių paminklų čia būtina išragauti graikiškus patiekalus su jūros gerybėmis ir sudalyvauti bent viename vakarėlyje. Visi su Graikija asocijuoja Kretą. Mažiau žinomas, bet ne ką prastesnis yra Rodo kurortas.

Taip pat jei netelpate į standartus, galite rinktis mažiau populiares egzotiškus kraštus – Braziliją, Tunisą, Dubajų, Indiją ar Bulgariją. Kaina kandžiosis šiek tiek daugiau, bet Egzotika ir nepamirštami įspūdžiai garantuoti.

KĄ NUVEIKTI PER ATOSTOGAS?

Išsirinkus šalį susižinokite, kada ją lankyti yra geriausia – kad Jums optimalus klimatas toje šalyje ir pasiderinkite ar tai tinka su Jūsų numatytu atostogų laiku jeigu žinoma Jūs turite prie kažko derinti savo atostogas. Nebūtina rinktis patį piką, galite manevruoti tarp pačios sezono pradžios arba pabaigos. Tada mažiau žmonių, personalas daugiau dėmesio skirs Jums. Taip pat gali būti ir geresnė kaina.

Kai išsirinksite šalį, tada pats laikas pasidomėti programa ir lankytinais objektais. Tam tikslui įgyvendinti galima paieškoti informacijos internete arba įsigyti gerą knygą. Taip pat galite apklausti keliavusius draugus arba kreiptis į kelionių agentūrą. Ne pirmą kartą keliones organizuojančios agentūros žino, kas labiau patrauklu, kas populiariau, kas nepateisina lūkesčių. Kelionių maršrutai ir programos sudarinėjami atsižvelgiant į bendrus, dažnai visiem vienodus kriterijus.

Svarbu per daug neapkrauti atostogų, jeigu norite pailsėti. Jei turite galimybę, atostogų laiką rinkitės ilgesnį nei 14 dienų, kad spėtumėte aklimatizuotis.

SU KUO ATOSTOGAUTI?

Bene svarbiausias dalykas atostogų metu – tai bendražygių išsirinkimas. Įsitikinkite, kad Jūsų tikslai ir lūkesčiai yra panašūs. Kartais verta keliautojus išbandyti pabūnant su jais ilgesnį laiką kokio nors aplinkoje, tarkim suorganizuokite šašlykų savaitgalį.

Taip pat nedėkite vilčių į naujus pažįstamus. Gali būti ir taip, kad norėsite nuo draugiškų lietuvaičių pasislėpti ir draugystė lėktuve pasibaigs ginčais bet abipusia tyla grįžtant atgal.

Jei norite kelionei surinkti didesnę kompaniją irgi turėkite omenyje, kad kuo daugiau žmonių, tuo daugiau nuomonių ir tuo sunkių atrasti kompromisą.

Leisdamiesi į kelionę su mažai pažįstamu žmogumi neprisiriškite per daug, rinkitės atskirus kambarius ir pasilikite sau erdvės per daug neprisižadėdami bei įsipareigodami.

PRAKTINIAI PATARIMAI:

  • Lankytinus objektus susižymėkite žemėlapyje.
  • Pasidomėkite muziejų, transporto kainomis ir kitomis galimomis neplanuotomis išlaidomis. Būkite tam pasiruošę.
  • Taip pat siūlome nedėti daug lūkesčių ir nestatyti svajonių pilių. Atostogų praleidimas priklauso daugiau nuo Jūsų nusiteikimo, nei nuo viešbučio ar paslaugų kokybės.
  • Jei tik įmanoma, kuo daugiau dalykų rezervuokite ir pasirūpinkite prieš kelionę, kad kelionės metu galėtumėte atsipalaiduoti nuo organizacinių rūpesčių.
  • Neatsiribokite nuo kelionės organizavimo net ir tuo atveju, jei tai apsiima daryti kas žmogus. Visgi tai Jūsų atostogos.

Kristina Leščinskaitė

Comments are closed.