Dovanų keitimosi tradicijos

1002 1

Kalėdoms visuomet ruošdavausi iš anksto, susigalvodavau, ką ir kam dovanosiu. Tiesa, tuomet ir atlyginimas buvo kur kas didesnis, ir artimiesiems galėdavau pirkti geras, brangias dovanas. Tačiau šiemet šventinis šurmulys mane tiesiog erzina, nes per sunkmetį alga gerokai susitraukė ir aš suprantu, kad nebegalėsiu artimųjų nustebinti geromis ir brangiomis dovanomis.

Šis jausmas tiesiog varo į neviltį.

Sunkmetis turbūt visas šeimas privertė atidžiau skaičiuoti. Jus erzinantis jausmas yra visai natūralus, nes kiekvienam sunku keisti įpročius, gyvenimo būdą. Taip ir su pinigais. Kai jauti, kad galėjai sauu leisti daug ir tai nutrūksta, būna labai sunku susitaikyti. Tačiau toks gyvenimas – jame būna visko ir pakilimų, ir skaudžių nusileidimų.

Mokslininkai nustatė, kad keitimasis dovanomis yra labai svarbi bendravimo dalis, padedanti apibrėžti santykius ir sustiprinti saitus su šeima bei draugais. Tiesa, dovanos dažnai didesnį džiaugsmą teikia dovanojančiajam nei gaunančiajam. Sakoma, kad negaudami ir nedovanodami dovanų artimiesiems galite prarasti svarbius ryšius su šeima bei draugais. Nes neskatinate artimųjų galvoti apie dalykus, kuriuos mėgstate, neleidžiate brangiems asmenims ir sau pajausti džiaugsmo, dovanojimo mallonumo bei rūpestingumo.

Nejau iš tikrųjų manote, kad artimieji jus vertina tik dėl brangių dovanų?

Svarbiausia jų paskirtis – išreikšti meilę artimiesiems. O ji tikrai nematuojama piniginės dydžiu. Tinkamiausios dovanos nebūtinai turi būti brangios, svarbiausia – atsižvelgti į žmogaus, kuriam skirtos, amžių, poreikius ir pomėgius. Lab

bai naudinga da. . .

Join the Conversation

1 comment

  1.    Reply

    mes tai keiciames dovanomis, ir man tai labai patinka.kaledu proga nuo vyro sesers gavom dovanu rinkini (geradovana.lt) tai issirinkom viena dovanele abiems, tai jodinejima zirgais:)

×
×