ORGANIZACIJA, KURIOJE NORĖTUME DIRBTI

Kauno technologijos universitetas

 

Ekonomikos ir verslo fakultetas

Vadybos katedra

Vadyba

ORGANIZACIJA, KURIOJE NORĖTUME DIRBTI

Atliko:

Tikrino:

2015, Kaunas

TURINYS

 

TURINYS 2

1. ORGANIZACIJOS IDĖJOS GENERAVIMAS 2

1.1. Organizacijos idėjų pristatymas 2

1.2. Organizacijos idėjų palyginimas ir atranka 4

1.3. Atrinktos organizacijos idėjos charakteristika 7

1.4. Poreikių, kuriuos verslo kūrėjai siekia patenkinti, aprašymas 7

2. ORGANIZACINĖS APLINKOS ANALIZĖ 9

2.1. Tiesioginės aplinkos analizė 9

2.2. Netiesioginės aplinkos analizė 10

2.3. Pasirinktos organizacijos idėjos SSGG analizė 12

3. ORGANIZACIJOS KŪRIMAS 13

3.1. Verslo organizacijos formos pasirinkimas 13

3.2. Organizacijos vertybių bei kultūros aprašymas. 13

4. PLANAVIMO SPRENDIMAI 15

4.1. Organizacijos vizijos, misijos aprašymas 15

4.2. Pagrindinio organizacijos tikslo nustatymas 15

5 . ORGANIZACINIAI SPRENDIMAI 16

5.1. Valdymo stiliaus ir valdymo metodų parinkimas 16

5.2. Organizacijos personalo apibūdinimas ir valdymo struktūra 16

6. VADOVAVIMO SPRENDIMAI 19

6.1. Motyvavimo priemonių taikymas 19

6.2. Darbuotojų ugdymo priemonių numatymas 21

7. KONTROLĖS SPRENDIMAI 22

7.1. Organizacijos veiklų atlikimo grafiko sudarymas 22

7.2. Kontrolės metodai produkto kokybės užtikrinimui 23

PRIEDAI 25

1. ORGANIZACIJOS IDĖJOS GENERAVIMAS

1.1. Organizacijos idėjų pristatymas

Savo organizacijos pirminių idėjų generavimiui mes pasirinkome sinektikos metodą, mūsų komandai šis metodas pasirodė efektyvus ir įdomus. Pasirinkome daiktavardžių ir būdvardžių suporinimo būdą, kurio metu buvo pateikta 15 būdvardžių ir atitinkamai daiktavardžių, iš kurių buvo atrinktos devynios verslo idėjos/produktai:

Mielas

Mikštas

Besisukantis

Slidus

Medinis

Saldus

Vėsus

Kibus

Žalias

Greitas

Turkiškas

Muzikalus

Ryškus

Stiklinis

Ilgas

 

Telefonas

Stalas

Automobilis

Palangė

Plyta

Popierius

Kėdė

Piniginė

Kelnės

Perukas

Skėtis

Riedučiai

Pagalvė

Batai

Kompiuteris

1. Pav. Pirminių idėjų generavimas

Galutiniai produktų variantai ir aprašymas:

Minkštas telefonas – tai telefonas pagamintas iš minkštų ir saugių medžiagų. Telefonas skirtas vaikų ir paauglių segmentui. Telefonas būtų gaminamas įvairaus dizaino, pavyzdžiui, animacinių ar kino filmų herojų išvaizdos, kad atitiktų kiekvieno vaiko ar paauglio poreikiu

Stiklinis telefonas – tai skaidrus, stiklo pagrindu pagamintas telefonas. Telefonas būtų orientuotas į išskirtinių prekių ir naujų technologijų mėgėjus. Tai – prabangos prekė.

Valgomas popierius – konditerijos gaminys, saldaus ir valgomo popieriaus ritinėlis, su plačia skonio pasirinkimo galimybe. Kiekvienam pagal poreikį.

Kibi piniginė/dėkliukas – produktas skirtas vaikų ir paauglių segmentui, pagamintas iš medžiagų, kimbančių prie medžiaginių paviršių. Įvairaus, žaismingo dizaino, pagal kiekvieno poreikius.

Medinis kompiuteris – tai kompiuteris mediniu korpusu. Produktas būtų gaminamas iš įvairių medienos rūšių, individualaus dizaino ir pagal specialius užsakymus. Produktas skirtas vienetinių ir išskirtinių prekių mėgėjams, norintiems išsiskirti iš kitų.

Grojanti pagalvė – tai pagalvė su įmontuotu nepastebimu ir belaidžiu garsiakalbiu, kuri gali groti pasirinktą muziką, pagal kiekvieno poreikį ir skonį. Pagalvę galima būtų pritaikyti įvairiai, pavyzdžiui, groti lopšinę, sekti pasaką vaikui ar išklausyti vėlyvas vakaro žinias suaugusiam.

Stiklinių automobilių miniatiūros – automobilių miniatiūros, smulki interjero detalė.

Vėsinantys batai – batai pagaminti naudojant nanotechnologijas, skirti sportuojantiems, aktyvų gyvenimą gyvenantiems ar turintiems padidinto prakaitavimo problemų turintiems žmonėms. Šie turintys vėsinimo funkciją, kurio intensyvumas prisitaiko prie kiekvieno individuliai, pagal poreikį.

Besisukantis stalas – įvairių dydžių ir formų stalai, turintys tiek rankinį, tiek automatinį sukimosi mechanizmą. Stalai gaminami pagal individualius užsakymus.

1.2. Organizacijos idėjų palyginimas ir atranka

Visos idėjos turi didesnių ar mažesnių pliusų ir minusų, šiame etape pabandysime trumpai apžvelgti visų sugeneruotų idėjų trūkumus ir pliusus pagal inovatyvumo, naudingumo, prieinamumo ir realumo kriterijus. Šio tikslo įgyvendinimui pasirinkome taškų metodą (žr. 1 ir 2 priedus).

Minkštas telefonas: mūsų manymu, nėra inovatyvus produktas. Nors ir šiuo metu Lietuvos rinkoje tokio produkto nėra, tačiau tai yra tik išskirtinai pateiktas telefonas. Naudingumas yra žemas, nes iš esmės nepatenkina jokių specifinių poreikių, kurių nepatenkintų šiuo metu rinkoje esantys analogiški produktai. Prieinamumas yra aukštesnis už vidutinį, tai nėra brangi ir visiems lengvai prieinama prekė. Realumas yra gana aukštas, produktas nereikalaujantis didelių technologinių investicijų ar išradimų.

Stiklinis telefonas: manome, kad tai viena inovatyviausių idėjų, tai technologinė inovacija, neturinti analogų visame pasaulyje. Naudingumas yra žemas, nes nepatenkina jokių specifinių vartotojų poreikių, kurių nepatenkina šiuo metu rinkoje esatys panašūs produktai. Prieinamumas yra gan vidutinis, tai yra brangus produktas. Realumas yra gan žemas, nes šiuo metu nėra technologijos gebančios pagaminti tokį produktą, todėl būtina investuoti į naujų technologijų kūrimą ir išradimus.

Valgomas popierius: tai tiesiog konditerijos gaminys, dar vienas saldumyno pateikimo būdas neturintis jokių inovacinių požymių. Naudingumas yra labai žemas, produktas nepatenkina jokių specifinių poreikių. Prieinamumas yra labai aukštas, prekė yra pakankamai pigi ir visiems lengvai prieinama. Realumas yra labai aukštas, prekės gamyba nereikalauja jokių sudėtingų technologinių procesų ar išradimų.

Kibi piniginė/dėkliukas: produktas nėra inovatyvus ir turintis daug analogų ir pakaitalų, naudingumas yra žemas, nes nepatenkina jokių specifinių vartotojų poreikių. Prieinamumas yra labai aukštas, produktas yra pigus ir lengvai prieinamas kiekvienas vartotojui. Realumas yra labai aukštas, produktas nereikalauja jokių technologinių inovacijų ir investicijų į naujus išradimus.

Medinis kompiuteris: tai produktas pasižymintis vidutiniu inovatyvumo lygiu, produktas neturintis analogų, bet turintis nemažai pakaitalų. Naudingumo lygis yra aukštesnis už vidutinį, vertinant tai, kad tai ne tik kompiuteris, bet it originali interjero detalė, o tai patenkina tam tikrus specifinius poreikius, kurių negali patenkinti šiuo metu rinkoje esantys pakaitalai. Prieinamumas yra vidutinis, kadangi tai nėra serijinė prekė, tai ji yra pakankamai brangi vidutinės klasės vartotojui. Realumas yra gan aukštas, produktas nereikalauja jokių išskirtinių technologijų ar brangių investicijų į išradimus.

Grojanti pagalvė: produkto inovatyvumo lygį vertiname kaip vidutinį, tai nėra didelė inovacija, bet įdomi naujovė, kuri suviliotų nemažą dalį vartotojų. Naudingumą vertiname taip pat vidutiniškai, tai būtų pakankamai įdomi alternatyva dabar egzistuojantiems įrenginiams. Produkto prieinamumą vertiname kaip labai aukštą, tai būtų visiems lengvai prieinamas produktas. Realumą vertiname kaip labai aukštą, produktas nereikalaują didelių investicijų į aukštas technologijas ir išradimus.

Stiklinių automobilių miniatiūros: produktą vertiname kaip visai neinovatyvų, rinkoje gausu panašių ar analogiškų prekių, kurias yra labai paprasta įsigyti. Naudingumą vertiname kaip minimalų, produktas neneša beveik jokios naudos vartotojui. Prieinamumą vertiname kaip labai aukštą, prekė nebrangi ir lengvai prieinama. Prekės realumas yra labai aukštas, nereikia investuoti į aukštas technologijas ir išradimus.

Vėsinantys batai: Produktą vertiname kaip labai inovatyvų ir analogų rinkoje neturintį. Naudingumą vertiname kaip aukštą, kuris patenkina tiek specifinius, tiek ir įprastus vartotojų poreikius. Prieinamumą vertiname kaip aukštą, prekė lengvai prieinama ir nėra labai brangi. Produkto realumas yra pakankamai aukštas, užtenka tik modifikuoti dabar egzistuojančią batų gamybos technologiją.

Besisukantis stalas: prekės inovatyvumą vertiname kaip labai žemą, prekė neturinti jokių inovatyvumo pažymių, rinkoje gausu analogų ir pakaitalų. Naudingumą vertiname kaip pakankamai žemą. Prekė netenkiną jokių išskirtinių poreikių, kurių negalima patenkinti šiuo metu egzistuojančiais analogiškais produktais ar pakaitalais. Prieinamumą vertiname kaip pakankamai aukšta ir pakankamai lengvai prieinamą eiliniam vartotojui. Realumas yra labai aukštas, prekė nereikalauja jokių technologinių naujovių ar išradimų.

Susumavus visus grupės narių taškus, buvo atrinktos penkios daugiausiai taškų surinkusios idėjos, kurios pateko į tolimesnį atrankos etapą. Daugiausiai taškų surinkusios idėjos išrikiuotos nuo pirmos (daugiausiai taškų surinkusios), iki penktos.

Vėsinantys batai.

Grojanti pagalvė.

Medinis kompiuteris.

Stiklinis telefonas.

Besisukantis stalas.

Antrame vertinimo etape pasirinkome porinio sulyginimo metodą. Idėjoms priskyrėme numerius pagal taškų metodo atrankos metu laimėtą rangą ir užpildėme porinio sulyginimo matricas.

 

Paulius B.
Kas1111222334
Su kuo2345345455
         

 

 

  
Rita G.
Kas1111222334
Su kuo2345345455

 

Porinio sulyginimo rezultatai:

 

IdėjaBalsaiRezultatas
PauliusRita
1. Vėsinantys batai448
2. Grojanti pagalvė336
3. Medinis Kompiuteris213
4. Stiklinis telefonas134
5. Besisukantis stalas112

 

Kaip matome, iš galutinių rezultatų, tiek taškų metodo vertinimo metu, tiek porinio sulyginimo metodo metu, vienbalsiai laimėjo vėsinančių batų idėja. Tuo remiantis nusprendėme gaminti šį produktą.

1.3. Atrinktos organizacijos idėjos charakteristika

Nanotechnologijų pagalba bus kuriami batai, kurie kojų vėsinimo būdu mažins kojų prakaitavimą ir kaitimą. Produktas pasižymės išskirtiniu dizainu, vidutine kaina ir plačiu pasirinkimu atsižvelgiant į amžiaus grupes ir poreikius.

Produktas bus patrauklus savo išskirtinumu, puikiu kokybės ir kainos santykiu, bus skiriamas ypatingas dėmesys dizaino sprendimams siekiant patenkinti išrankiausių klientų poreikius.

Kuriant organizacijos pavadinimą, siekėme jį susieti su vėsumo ir lengvumo pojūčiu, bet per daug nepririšti jo prie konkretaus produkto atsižvelgiant į tai, kad organizacija nežada apsiriboti vienu produktu, ateityje žada plėsti savo veiklas ir įtraukti į savo gaminamų produktų asortimentą daugiau produktų . Organizaciją nusprendėme pavadinti „Ventus“ – lotynų kalboje tai reiškia „vėjas“. Logotipą stengėmės padaryti kuo paprastesnį, lengvai įsimenantį ir lengvai atpažįstamą. Pasirinkome tekstinio logotipo tipą su unikalia tipografija, mūsų manymu, tai sustiprins organizacijos pavadinimo atpažįstamumą, o naujai susikūrusiai organizacijai tai yra labai aktualu.

 

2. Pav. Produkto/organizacijos logotipas

1.4. Poreikių, kuriuos verslo kūrėjai siekia patenkinti, aprašymas

Mūsų organizacija savo produktu ketina patenkinti šiuos pagrindinius poreikius:

1. – Profesionalaus sporto kokybė. Kaip yra žinoma, daugelis profesionalių sportininkų, tokių kaip: ilgų distancijų bėgikai, futbolo žaidėjai, krepšinio žaidėjai, lauko teniso žaidėjai ir daugelis kitų, varžybose praleidžia labai daug laiko. Kartais rungtys ar varžybos trunka iki dvylikos ar net daugiau valandų. Todėl daugelis jų kenčia nuo kojų prakaitavimo sukeltų pasekmių, tokių kaip kojų šutimas, dideli nutrinimai ir kita. Šios visos problemos sukelia neigiamas pasekmes ir smarkiai įtakoja sportinius rezultatus. Todėl mūsų produkto linijos skirtos profesionaliems sportininkams tikslas yra kuo labiau prisidėti prie profesionalaus sporto kokybės ir sportininkų rezultatų gerinimo.

2. – Aktyvus gyvenimo būdas ir neprofesionalus sportas. Tai produkto linija skirta eiliniam, aktyviai gyvenančiam ir sportuojančiam žmogui. Kaip jau minėjome, mūsų produktas naudos nanotechnologijas, kurios gebės individualiai prisitaikyti prie kiekvieno vartotojo. Visi mes esame labai skirtingi ir mūsų sportinis aktyvumas yra labai nevienodas. Todėl yra labai didelis iššūkis sukurti universalų produktą tinkanti kiekvienam. Mūsų taikoma technologija paneigs mitą, kad: „tai kas tinka viskam – netinka niekam“ ir prisitaikys prie kiekvieno iš mūsų individualių poreikių, nepriklausomai nuo to ar mes užsiimame sportiniu ėjimu, ar aktyviai lakstome.

3. – Ortopedinės problemos. Turbūt daugelis iš mūsų žino kokį diskomfortą gali sukelti padidėjusio kojų prakaitavo problema. Nemalonus kvapas, kojų šutimas, nutrinimai ir daug kitų bėdų, kurios paliečia ne tik mus, bet ir aplinkinius. Ši produkto linija yra skirta palengvinti šių žmonių buitį ir kasdienybę. Produktas leis užmiršti batų nusiavimo problemą svečiuose ir kitur. Produktas suteiks daugiau pasitikėjimo savimi ir suteiks gyvenimui daugiau laisvės pagerindamas jo kokybę.

4. – Kaina, kokybės ir stilius. Tikrai daugelis yra susidūręs su problema, kada reikia rinktis tarp kainos, kokybės ir stiliaus. Mūsų produktas panaikins šią dilemą ir pasiūlys vartotojui puikų, kokybišką ir stilingą produktą už prieinamą kainą. Tad nebereikės rinktis, nes mes skirsime ypatingą dėmesį kokybei ir stiliui, siūlydami savo produktus patrauklesne kaina, nei visi kiti populiariausi sportinės ir nesportinės avalynės gamintojai.

2. ORGANIZACINĖS APLINKOS ANALIZĖ 2.1. Tiesioginės aplinkos analizė

Klientų derėjimosi galia:

Klientų derėjimosi galia yra minimali. Mūsų produktas yra orientuotas į vidutinę klasę, todėl kaina pakankamai prieinama. Tai pasiekti stengsimės mažindami gamybos kaštus. Dar vienas veiksnys, mažinantis klientų derėjimosi galią yra produkto unikalumas, kadangi analogiško produkto jie neras.

Pakaitalų grėsmė:

Pakaitalų grėsmę mes įvertiname, kaip minimalią, kadangi mūsų produktą vartotojai gali pakeisti nebent įprastais batais. Įprasti batai negali kelti mums didelės grėsmės, kadangi pirmiausia mes turime naujumo ir inovatyvumo faktorių, kas daro mūsų produktą patrauklų.

Tiekėjų derėjimosi galia:

Tiekėjų derėjimosi galią mes vertintume kaip vidutinę. Įvertinti galima iš dviejų pusių:

Tiekėjai, kurie tiekia medžiagas, reikalingas tiek mūsų, tiek įprastų batų gamybai (guma, oda ir pan.) negali turėti labai didelės derėjimosi galios, nes tokių yra daug ir jiems prarasti klientą būtų daug didesnis nuostolis, nes mums susirasti naują tiekėją būtų tiesiog lengviau;

Tiekėjai, kurie teikia medžiagas reikalinga būtent mūsų batams, būtent tai vėsinimo technologijai, turi didesnę derėjimosi galią. Įmonių, užsiimančių nanotechnologijų gamyba yra sąlyginai mažesnis skaičius, todėl mums būtų sunku susirasti naują tiekėją. Tai leidžia tiekėjams turėti įtakos mūsų produktų kainoms.

Esami konkurentai:

Šiuo metu konkurentų rinkoje nėra, nes mūsų idėja ir produktas yra naujas bei bus netikėtas Lietuvos rinkai

Naujų konkurentų atsiradimas:

Naujų konkurentų atsiradimo grėsmė gana didelė, kadangi gamintojai, dabar užsiimantys įprastų batų gamybą, gali gana lengvai ir investavę sąlyginai nedidelį pinigų kiekį susikurti analogiškų gaminių liniją.

2.2. Netiesioginės aplinkos analizė

Politinė teisinė aplinka:

Svarbiausi politinės teisinės aplinkos veiksniai mums yra:

Tarptautinė politinė situacija – tai svarbu mums, nes mes galvojame apie perspektyvą plėstis į užsienį ateityje, o tada yra palanku žinoti, apie tos šalies įstatymus, mokesčius ir pan.

Vidinė politinė aplinka – Labai svarbu, kad būtų palanki politinė ir teisinė situacija pradedančiam verslui, tam, kad mes galėtume įsitvirtinti ir plėstis.

Teisinis veiklos reglamentavimas – mes siekiame savo veiklą vykdyti legaliai, neprieštaraujant LR įstatymams, todėl svarbu žinoti, koks yra veiklos reglamentavimas.

Ekonominė aplinka:

Gamybos veiksnių kainos – siekiame savo produktą padaryti prieinamą kuo daugiau žmonių, o tam mums reikia mažinti kaštus, todėl čia didelę įtaką turi gamybos veiksnių kainos.

Ekonominis augimas – ekonominis augimas reiškia pajamų augimą ir bendrą verslo pakilimą, o tai svarbu bet kuriai įmonei.

Užimtumas – kuo mažesnis nedarbo lygis, tuo daugiau žmonių gaus stabilias pajamas, bendras pragyvenimo lygis pakils ir žmonės daugiau pinigų galės išleisti ne pirmo būtinumo prekėms.

Palūkanų norma – palūkanų norma svarbi mums investuojant į savo įrangą ( naujos pirkimą ir amortizaciją) bei labai svarbu įmonės patrauklumui pašalinių investuotojų akyse.

Socialinė – kultūrinė aplinka:

Gyventojų vartojimo pokyčiai – jei gyventojai pradės geriau gyventi ir ims vartoti daugiau prabangos prekių, tai mūsų produkto paklausa turėtų padidėti.

Kultūriniai pokyčiai – mūsų produktui turi didelės įtakos gyventojų požiūris į sportą. Jei sportas taps kultūros dalimi, tai mūsų produkto paklausa turėtų išaugti.

Technologinė aplinka:

Naujų technologijų atsiradimo galimybės – tai svarbu norit padaryti savo produktą kuo kokybiškesnį, neatsiliekant nuo naujausių technologinių tendencijų.

Naujų komponentų atsiradimo galimybės – atsiradus naujiems komponentams, mes galėsime tobulinti savo produktą, suteikti jam daugiau patogumo ir padaryti jį pigesnį.

Technologiniai gaminių pokyčiai – jei atsiras kokia nors naujovė įprastinių batų technologijoje, tai gali padaryti juos pigesnius arba patrauklesnius, todėl mums taip pat svarbūs šie pokyčiai tam, kad galėtumėm būti konkurencingi rinkoje.

2.3. Pasirinktos organizacijos idėjos SSGG analizė

 

 

Stiprybės:

 

Originalumas;

Sąlyginis pigumas;

Inovatyvumas;

Maža klientų ir tiekėjų derėjimosi galia

Konkurentų nebuvimas.

 

Silpnybės:

 

Tiekėjai, tiekiantys nano medžiagas gali derėtis;

Paprastų batų gamintojai gali gana greitai ir nesunkiai persiorientuoti ir pradėti gaminti panašų produktą;

 

Galimybės:

 

Populiarėjantis sveikas gyvenimo būdas;

Nedidelės gamybos veiksnių kainos;

Nesudėtinga plėtra į užsienio valstybes.

 

Grėsmės:

 

Technologiniai įprastų batų gamybos pokyčiai, darantys juos pigesnius;

Gyventojų baimė naujovėms;

Gyventojų užimtumo mažėjimas.

 

3. ORGANIZACIJOS KŪRIMAS 3.1. Verslo organizacijos formos pasirinkimas

 

Savo organizacijai pasirinkome uždarosios akcinės bendrovės formą, atsižvelgiant į tai, kad tai bus visuotinio akcininkų susirinkimo valdoma organizacija, vidutinio dydžio kompleksinė organizacija apimanti gamybos, logistikos ir administracijos padalinius, o pradinis darbuotojų skaičius planuojamas apie du šimtai, todėl, tokios formos kaip mažoji bendrija ar individuali įmonė nėra tinkamos. Akcijos nebus viešai platinamos, todėl akcinės bendrovės forma taipogi netinkama.

Kaip žinome, UAB yra ribotos civilinės atsakomybės juridinis asmuo, kuris kreditoriams atsako tik įmonės turtu, t. y. kreditoriai negali reikalauti akcininkų atsakyti savo asmeniniu turtu. Mums tai yra labai svarbus faktorius, kadangi bus reikalingos milžiniškos investicijos į gamybos ir logistikos sektorius, bus kreipiamasi į kreditorius dėl paskolos suteikimo.

3.2. Organizacijos vertybių bei kultūros aprašymas.

Vertybės ir organizacijos kultūra yra tai, kas reikalauja ypatingo dėmesio. Tai organizacijos identitetas, kuris leidžia formuoti tvirtesnę ir darnesnę žmonių komandą ir taip efektyviau valdyti organizaciją bei pasiekti užsibrėžtus tikslus.

Mūsų organizacijos vertybės:

Bendradarbiavimas ir bendravimas – tai vertybė, kurios dėka formuojasi tvirta komanda – didžiausias organizacijos turtas. Darbuotojai bendradarbiauja, padeda vieni kitiems.

Sąžiningumas – tai abipusis sąžiningumas, tiek organizacijos – darbuotojams, tiek darbuotojų – organizacijai. Tai elementas būtinas tvirtam abipusiam pasitikėjimui ugdyti ir stiprinti.

Atsakomybė – tai vertybė, kuri parodo tiek įmonės, tiek ir kolektyvo brandumą. Vertybė padedanti siekti abipusės naudos. Atsakingai žiūrime į visus įsipareigojimus klientams, partneriams ir kolegoms. Visuomet tęsime pažadus ir laikomės tarpusavio susitarimų

Profesionalumas – Žmogus, siekiantis profesionalumo savo veikloje, ilgainiui jį pasieks ir anksčiau ar vėliau patirs moralinį ir ekonominį pasitenkinimą; įmonė, savo vertybe laikanti profesionalumą, pelnys savo klientų ir kolegų pagarbą ir pasitikėjimą, o tuo pačiu ir ekonominę naudą. Kiekvieną darbą atliekame profesionaliai, panaudodami sukauptą patirtį ir įgytas žinias. Stebime aplinką ir reaguojame į pokyčius, kurie skatina mus mokytis ir tobulėti.

Sveikata – sveikas žmogus yra laimingas žmogus, o laimingas ir pozityvus žmogus yra didelė nauda organizacijai ir jos mikroklimatui.

Būti organizacijos dalimi, reiškia būti jos kultūros dalimi. Kai organizacinė kultūra neprieštarauja strategijai, žymiai lengviau ją įdiegti. Taip pat sąmoningas organizacinės kultūros formavimas, vystymas, turimos organizacinės kultūros žinios – būtinos sąlygos sėkmingai organizacijos veiklai plėtoti. Organizacijos kultūra išskiria organizaciją vieną iš kitų, organizacijos nariams teikia tapatumo, vienybės jausmą, bendrus interesus iškelia aukščiau už asmeninius, padeda išlaikyti organizaciją nesuskilusia bei yra logikos ir kontrolės mechanizmas, kuris formuoja darbuotojų nuostatas ir elgesį

Mūsų organizacijoje darbuotojai skatinami bendrauti įvedant tokia tradicijas kaip: pokalbiai prie rytinės kavos, kartu minimi gimtadieniai ar jubiliejai, bendri pietūs, pavyzdžiui, salotų penktadieniai organizacijos sąskaita ir pan. Organizuojamos bendros išvykos, kelionės. Organizuojami teminiai kalėdiniai ir naujametiniai vakarėliai. Organizacijoje netoleruojamas nepagarbus elgesys, vadovai visada privalo rodyti gerą pavyzdį savo pavaldiniams, palaikomi draugiški santykiai ir išlaikomas balansas tarp oficialaus ir familiaraus bendravimo stiliaus. Skatinama ir vertinama iniciatyva bei konkurencija, bet tai nereiškia, kad toleruojamas „lipimas per galvas“. Vadovai privalo būti teisingi savo pavaldiniams, kaip ir pavaldiniai – vadovams. Darbuotojai nekritikuojami viešai, nebaudžiami už klaidas, jei klaidos susijusios su bendro tikslo siekimu, jei ne – priekaištai išsakomi privataus pokalbio metu. Giriami visada viešai. Darbuotojai skatinami tobulėti, organizuojami mokymai, komandiruotės, rengiami seminarai. Organizacijoje yra pabrėžiama sveikos gyvensenos svarba, darbuotojai skatinami sportuoti, organizuojamos sporto varžybos, bendros treniruotės, darbuotojų vaikams organizuojamos sporto stovyklos. Šūkiais ir piešiniais ant sienų pabrėžiama sveikos gyvensenos nauda ir svarba.

4. PLANAVIMO SPRENDIMAI

4.1. Organizacijos vizijos, misijos aprašymas

Misija – atsakingai ir profesionaliai prisidėti prie gyvenimo, sporto kokybės ir rezultatų gerinimo unikaliais technologiniais sprendimais. Aukščiausios kokybės produktus padaryti prieinamus kiekvienam iš mūsų.

Vizija – lyderiaujantis prekės ženklas Lietuvoje. Didžiausias inovatorius ir geidžiamiausias sporto partneris. Patraukliausias darbdavys.

4.2. Pagrindinio organizacijos tikslo nustatymas

Pagrindinis organizacijos tikslas – iki 2020 metų tapti absoliučiu sportinių batelių pardavimo lyderiu ir vienu geidžiamiausių prekinių ženklų Lietuvoje.

5 . ORGANIZACINIAI SPRENDIMAI

5.1. Valdymo stiliaus ir valdymo metodų parinkimas

Mūsų organizacijoje pabrėžiama teisingų, sąžiningų ir atvirų santykių svarba tarp darbuotojų ir vadovų. Todėl savaime yra suprantama, kad mums priimtiniausias valdymo stilius yra demokratinis. Mūsų organizacijos valdymo stilius yra paremtas tarpusavio pasitikėjimu, bendravimu ir diskusijomis, valdžios pasidalijimu, įtraukiant pavaldinius į valdymą ir sprendimų priėmimą, o ne autokratiniu nurodinėjimu.

Svarbiausia organizacijos ląstelė yra žmogus, žmogų vertiname kaip reikšmingiausią veiksnį siekiant užsibrėžto tikslo, nes tik nuo mūsų darbuotojų pastangų ir atsidavimo priklauso visos organizacijos sėkmė. Mūsų organizacijoje vadovo vaidmuo yra ne griežta darbo eigos, o rezultatų kontrolė. Demokratiško vadovo vaidmuo yra suteikti galimybę tiksliau suvokti darbo ar sprendžiamo klausimo esmę, panaudoti savo intelektualinį ir profesinį potencialą bei suteikti galimybė tobulėti, pripažįstant darbuotojų teisę spręsti patiems.

Labiausiai priimtinas veiklos modelis yra skatinantis ir motyvuojantis, mūsų siekiamybė – patenkinti savo atliekamu darbu ir nuolat tobulėjantys darbuotojai. Iškilus sunkumams, vadovai visada turi būti pasiruošę suteikti paramą savo pavaldiniams. Vadovavimu kuriamas toks klimatas, kuris padeda darbuotojams įsilieti į organizacijos veiklą, panaudojant visus savo sugebėjimus organizacijos interesams.

5.2. Organizacijos personalo apibūdinimas ir valdymo struktūra

Mūsų organizacijoje visi darbuotojai yra susiję tam tikrais darbo santykiais. Organizacijoje yra hierarchinio valdymo struktūra, nes ne visų sričių darbuotojai yra pavaldūs generaliniam direktoriui. Organizacinė valdymo struktūra yra linijinė-funkcinė. Vertikalūs ryšiai „vadovas – pavaldinys“ sudaromi taip, kad kiekvienas darbuotojas turėtų tik vieną vadovą.

Valdybos pirmininkas – tai valdybos atstovas, kuris tiesiogiai perduoda nurodymus generaliniam direktoriui, tai valdybos, kuri susideda iš įmonės akcininkų, atstovas.

Generalinis direktorius – tai pagrindinis žmogus, kuris atsakingas už visos įmonės darnią veiklą.

Marketingo direktorius – atsakingas už marketingo padalinio veiklą.

Marketingo projektų vadovas – atsakingas už marketingo projektų koordinavimą.

Marketingo vadybininkai – atsakingi už marketingo projektų vykdymą, reklamą.

Viešųjų ryšių specialistai – atsakingi už išorinę komunikaciją.

Pardavimo vadovas – atsakingas už pardavimo vadybininkų darbo koordinavimą.

Pardavimo vadybininkas – atsakingas už naujų klientų paiešką ir sutarčių pasirašymą

Personalo direktorius – atsakingas už žmogiškųjų išteklių padalinio veiklą.

Personalo vadovas – atsakingas už personalo vadybininkų, personalo specialistų ir parduotuvių vadovų veiklos koordinavimą.

Personalo vadybininkas – rūpinasi personalo paieška ir atranka parduotuvėms.

Personalo specialistai – atsakingi už dokumentaciją, darbo sutartys, įsakymai, pažymos ir kita.

Parduotuvės vadovas – atsakingas už parduotuvės veiklą.

Parduotuvės administratorius – tiesiogiai atsakingas už parduotuvės personalo darbą.

Pagalbinis darbuotojas – atsakingas už tvarkingą prekių išdėstymą, priėmimą.

Kasininkai – atsakingas už klientų aptarnavimą.

Konsultantai – atsakingi už klientų aptarnavimą, konsultavimą.

Finansų direktorius – atsakingas už finansų padalinio darbą.

Vyr. buhalteris – atsakingas už visos įmonės buhalterinę apskaitą.

Buhalteris – atsakingas už darbo užmokesčio skaičiavimus, finansines operacijas.

Finansų analitikas – specialistas, tiriantis, vertinantis finansų rinkos elementus, veiksnius bei įvairius finansinius instrumentus bei su ja susijusią informaciją, svarbią organizacijos veikloje.

Veiklos operacijų, logistikos ir gamybos direktorius – asmuo atsakingas už IT padalinio, ūkio dalies, gamybos ir logistikos centrų veiklą.

IT vadovas – atsakingas už IT sistemų administratorių ir specialistų darbo koordinavimą.

IT sistemų administratorius – atsakingas už konsultavimą IT klausimais, gedimų registravimą.

IT specialistas – atsakingas už IT gedimų šalinimą, projektų vykdymą ir IT sistemos priežiūrą.

Ūkio dalies vadovas – atsakingas už ūkio dalies vadybininkų darbo koordinavimą.

Ūkio dalies vadybininkas – atsakingas už valytojų meistrų darbo koordinavimą, darbo priemonių užtikrinimą.

Valytojai – atsakingi už švaros palaikymą organizacijoje.

Meistrai – atsakingi už smulkius remonto darbus organizacijoje.

Logistikos centro vadovas – atsakingas už vyr. sandėlininkų ir vyr. vairuotojų darbo koordinavimą.

Vyriausiasis sandėlininkas – atsakingas už sandėlininkų darbo koordinavimą, darbo priemonių užsakymą ir kontrolę.

Sandėlininkas – atsakingas už produktų sandėliavimą priėmimą ir išdavimą pagal užsakymus darbų vykdymą.

Vyriausiasis vairuotojas – vairuotojas turintis papildomų atsakomybių, tokiu kaip: automobilių priežiūros užtikrinimas, vairuotojų darbo grafikų sudarymas ir pan.

Vairuotojai – atsakingi už produktų pristatymą.

Gamybos centro vadovas – atsakingas už cechų viršininkų darbo koordinavimą.

Cecho viršininkas – atsakingas už cecho darbo koordinavimą, priežiūrą.

Darbininkas – atsakingas už gamybos darbų vykdymą.

 

3. Pav. Organizacijos struktūra

6. VADOVAVIMO SPRENDIMAI

6.1. Motyvavimo priemonių taikymas

Kompanijos personalas tai daug daugiau nei darbo jėga, tai pagrindinis kompanijos resursas ir kapitalas. Darbuotojų motyvacija yra, ar bent turi būti vienas iš svarbiausių klausimų kiekvienos įmonės vadovams. Savo įmonėje taikysime tiek materialines tiek nematerialines motyvavimo priemones. Darbo užmokestis labai svarbus žmogui, tačiau išsivysčiusiose šalyse jis praranda savo, kaip motyvacinės priemonės, svarbą.

Materialinės motyvavimo priemonės:

Motyvuojantis darbo užmokestis: Darbo užmokestis, priklausantis nuo pasiektų rezultatų su galimybe jį pasikelti įvykdžius tam tikrus kriterijus;

Priedai ir premijos: Premijos, skiriamos geriausius rezultatus pasiekusiems darbuotojams ir komandoms. Tai skatins nedidelę konkurenciją tarp darbuotojų ir norą siekti geresnių rezultatų;

Kiekviena įmonė turi gebėti demonstruoti susidomėjimą žmonėmis, dirbančiais kompanijoje ir suprasti, kad personalo poreikių tenkinimas reiškia produktyvumo didėjimą, pastovų kompanijos vystymąsi ir t.t. Todėl reikia ne tik mokėti darbo užmokestį darbuotojams, lygų jų žinių ir įgūdžių vertei darbo rinkoje. Būtina taip pat reaguoti į individualius žmogaus poreikius

Nematerialinės motyvavimo priemonės:

Galimybė save realizuoti: darbuotojams suteikiama galimybė gana laisvai priimti sprendimus, atitinkančius jų kompetenciją;

Galimybė kelti kvalifikaciją: darbuotojams suteikiama galimybė lankyti kvalifikacijos kėlimo kursus ar įgyti studijų laipsnį ir gauti dalinį arba pilną finansavimą už juos.

Karjeros galimybės: jei darbuotojas rodo didelę iniciatyvą, turi noro tobulėti bei kelti kvalifikaciją taip pat turi idėjų ir gali jas įgyvendinti darbuotojui suteikiama galimybė kilti karjeros laiptais. Atsiradus laisvų pozicijų pirmenybė į jas kandidatuoti suteikiama dabartiniams įmonėms darbuotojams.

Švenčių organizavimas: keletą kartų per metus organizuojamos įmonės šventės kurias pakviečiami visi darbuotojai nuo užimančio žemiausias pareigas iki paties direktoriaus. Tai yra puiki galimybė susipažinti, pabendrauti ir galbūt sužinoti apie kitų žmonių darbo specifiką.

Darbuotojų stažuotės: darbuotojams suteikiama galimybė ribotam laikui išvykti į įmonės filialą užsienyje stažuotis, susipažinti su kitos šalies darbo kultūra bei tradicijomis.

Nuolaidos: darbuotojams, išdirbusiems bent dvejus metus suteikiama 30% nuolaida įmonės produkcijai.

Darbo grupės: bus kuriamos įvairios darbo grupės į kurias bus kviečiami darbuotojai iš visų įmonės padalinių komandiniam darbui, tai galimybė patenkinti savirealizacijos poreikius. Puiki motyvavimo priemonė.

6.2. Darbuotojų ugdymo priemonių numatymas

Ugdymo tikslus, mokymų dažnumą bei ugdytinas kompetencijas apibrėšime pagal tam tikras darbuotojų grupes:

Žemiausio lygio darbuotojai ( cecho darbininkai ir pan. ) : Mokymų dažnumas turėtų būti kartą per metus. Pagrindiniai tikslai yra persikvalifikavimas arba kvalifikacijos kėlimas. Suteikiama daug žinių apie techninę produkto gamybą, naujas atsiradusias technologijas ir pan. Ugdoma dalykinė kompetencija. Šie mokymai yra vidiniai ir mokymo būdas yra demonstracijos, pateikiamos mokymų vadovų, bei užduodami probleminiai diskusiniai klausimai, kad darbuotojai geriau įsisavintų medžiagą.

Žemiausio lygio vadovai ( centrų vadovai): mokymų dažnumas turėtų būti bent du kartus per metus. Pagrindiniai tikslai yra karjeros planavimas ir kvalifikacijos kėlimas. Tai reikalinga skatinant darbuotojus kilti karjeros laiptais bei pretenduoti į atsiradusias laisvas vietas aukštesnėse pozicijose. Ugdoma dalykinė taip pat socialinė kompetencija, kuri svarbi gebėjimui vadovauti bei bendrauti su darbuotojais. Mokymai yra vidiniai, vedami aukščiausio lygio vadovų. Mokymo būdas yra garsinės bei vaizdinės medžiagos bei diskusinės grupės.

Vidutinio lygio vadovai ( personalo vadovas ir pan. ): Mokymų dažnumas turėtų būti du tris kartus per metus. Pagrindiniai tikslai yra karjeros planavimas ir rezervo formavimas. Šie žmonės ruošiami pakilti karjeros laiptais ir užimti aukštesnes pozicijas. Ugdoma socialinė kompetencija. Jiems labai svarbu sugebėjimas bendrauti bei vadovauti, taip pat priimti sprendimus. Mokymai išoriniai, dalyvaujant konferencijose bei pan. Ten mokymo būdas yra demonstracinis, vaizdo bei garso medžiagos demonstravimas taip pat diskusinės grupės. Vėliau mokymas pratęsiamas mokant kitus ir perduodant gautas žinias žemesniems darbuotojams.

Aukščiausio lygio vadovai ( skyrių direktoriai bei generalinis direktorius ): Mokymų dažnumas trys keturi kartai per metus. Pagrindiniai tikslai yra kvalifikacijos kėlimas. Siekiama kelti vadovų kvalifikaciją vadovavimo bei lyderystės srityje. Ugdoma konceptualioji kompetencija. Aukščiausio lygio vadovams svarbus gebėjimas aiškiai suvokti procesus, modeliuoti įvairias situacijas pasitelkiant turimas žinias ir remiantis šiais sugebėjimais priimti svarbius sprendimus. Mokymai išoriniai, mokymų būdas konferencijos, pristatymai, diskusinės grupės, tam tikrų situacijų ir jų sprendimų simuliavimas bei įgytų žinių pritaikymas darbo vietoje.

7. KONTROLĖS SPRENDIMAI

7.1. Organizacijos veiklų atlikimo grafiko sudarymas

Mūsų Gannt‘o grafikas parodo kaip atrodo naujo produkto kūrimo kelias mūsų organizacijoje, nuo naujo produkto kūrimo darbo grupės sudarymo, iki gamybos linijos paleidimo.

4. Pav. Gannt‘o grafikas

7.2. Kontrolės metodai produkto kokybės užtikrinimui

Mes savo produktus pristatome kaip ypač aukštos kokybės, todėl labai svarbu užtikrinti, kad galutinis produkto variantas mūsų klientą pasiektų be jokių trūkumų. Todėl produktų kokybės kontrolė mūsų organizacijoje yra labai griežta.

Kokybės planavimas. Mūsų produktai bus gaminami iš medžiagų pirktų tik iš patikrintų ir patikimų medžiagų tiekėjų. Kiekvienai produktų gamybos serijai bus priskirtas serijos numeris, pagal kurį bus kontroliuojami produktai. Pavyzdžiui, X produktų serija, pagaminta Y dieną turės unikalų serijos numerį: PK20151013, kur PK – produkto kodas, 2015 pagaminimo metai, 10 pagaminimo mėnuo ir 13 – pagaminimo diena. Taip bus labai paprasta atsekti produkto kelius iki parduotuvės, netgi iki pačio pirkėjo, jei produktas pirktas internetu ir yra žinomi pirkėjo kontaktiniai duomenys. Taip pat bus įsteigta kokybės telefono nemokama linija.

Kokybės kontrolė. Pastebėjus kažkokius neatitikimus ar kokybės broką testavimo metu, gavus signalą iš kliento ar iš kitur. Bus greitai reaguojama į signalą. Nustačius nekokybiškos prekės serijos numerį, bus siunčiamos užklausos į platinimo taškus su prašymu patikrinti prekes susietas su tuo konkrečiu serijos numeriu, gavus patvirtinimą, kad brokas egzistuoja, visi šį unikalų serijos numerį turintys produktai bus atšaukiami iš rinkos. Gavus neigiamą atsakymą, kad kitos prekės turinčios šį unikalų serijos numerį yra kokybiškos – bus keičiama tik konkreti nekokybiška prekė.

Kokybės gerinimas. Esame įsipareigoję gaminti tik aukščiausios kokybės produktus, todėl kiekvienas atvejis, kai buvo gauti nusiskundimai kokybės telefonu, buvo aptiktas gamyklinis brokas. Bus labai atsakingai tiriami, o to priežastys skubiai šalinamos.

Kokybės užtikrinimas. Tam, kad užtikrinti mūsų prekių kokybę esame pasiruošę visada atnaujinti savo įrengimus ir neatsilikti nuo technologinių naujovių. Atsakingai žiūrėsime į personalo atranką ir investuosime į darbuotojų kvalifikacijos kėlimą.

PRIEDAI