Vaikas prie kompiuterio

Protinga technika įsitvirtino mūsų gyvenime taip, kad be jos nebeįsivaizduojame egzistavimo. Aišku, kad protingiausia pasaulio mašina – kompiuteris, užimanti pirmą vietą šiame sąraše.

Šiais laikais kompiuteris yra kone kiekvienuose namuose. Ir, nežiūrint į tai, netyla kalbos apie šios technikos kenksmingumą, ypač mažiems vaikams. Ar toks jau pavojingas kompiuteris vaikams, kaip apie jį kalba ar tai tik vyresniosios žmonių kartos ignoravimas visokiausių inovacijų?

Fizinis kompiuterio poveikis vaikui

Kalbant apie fizinį kompiuterio kenksmingumą, tai viskas yra per daug sureikšminta. Šiuolaikiniai aparatai neskleidžia jokių kenksmingų spindulių, nešyla ir dir rba beveik be triukšmo. Laikantis tinkamo atstumo iki monitoriaus, nedaroma jokia žala regėjimui. Taip pat yra labai svarbi ir taisyklinga laikysena, sėdint prie kompiuterio.

Psichologinis kompiuterio poveikis vaikui

Štai psichologinis kompiuterio poveikis vaikui – sudėtingas klausimas. Esant šiuolaikiniam gyvenimo ritmui, o iš dalies, esant ir intensyviai mokyklinei programai, kuo anksčiau vaikas gaus naudojimosi kompiuteriu įgūdžius, tuo lengviau bus mokytis. Yra daugybė būdų kaip išmokyti vaiką naudotis kompiuteriu. Viso to galima pasiekti žaidimų principu. Yra daugybė lavinančių ir vaiką ugdančių žaidimų, tai padės jam ne tik išmokti valdyti pelę, bet ir pažinti raideles bei skaičius.

Kompiuteriniai žaidimai vaikams

Kompiuteriniai žaidimai – tai atskira tema. Jie gali tiek padėti ugdyti vaikus, tiek ir sukelti rimtą psichologinę traumą arba dar daugiau – neigiamai formuoti besiformuojantį charakterį bei gyvenimo principus.

Koviniai, agresyvūs žai

idimai „šaudau – gaudau“ nesuteiks jokios naudos, apart vaikui bus išugdytas agresyvumas.

Kompiuteris teikia nenusakomą naudą vaikui tik tuomet, kai juo vaikas naudojasi prižiūrint tėvams.


Gerda Zemenskaitė

2 thoughts on “Vaikas prie kompiuterio”

 1. Pasak sero N, kūnas, kaip konkretus daiktas, yra kupinas savo materialumo galios – inercijos. Tas inercijos savitaigos santykis su kitu kūnu gimdo trauką – poveikį tam kūnui.
  Bet ir anas kūnas turi tokią pat galią ir veikia savo linkme. Kiekvienas kūnas, traukia kitą jėga, tiesiai proporcinga jų masėms ir atvirkščiai proporcinga atstumo tarp jų kvadratui.
  Štai kodėl vienas kitą traukiantys kūnai gali niekada nepritraukti kito, jeigu atstumas tarp jų leidžia jiems rasti pusiausvyrą.
  Tokią pusiausvyrą yra vienas kito atžvilgiu radę Mėnulis ir Žemė, tokią pusiausvyrą vienas kito atžvilgiu yra radę Saulė ir jos planetos.

  Vikipėdija

  Reply
 2. Su daugeliu teiginių galiu nesutikti, kadangi esu kompiuteristas nuo mažų dienų, galiu pasakyti, kad kompiuteris kenkia sveikatai, galbūt ne su spinduliuote, tačiau fiziniam būviui, kadangi ilgai užsisėdėjus atrofuojasi raumenis, mažai būnant lauke ir daugiau kambaryje gali išsivystyti osteoporozė, psichologja taip pat gali pakisti, kadangi koks bebūtų žaidimas, ar vaizduojantis smurtą ar tiesiog margaspalvius meškiukus, vistiek gali išaukti agresiją, kadangi, net žaidžiant papraščiausią minų lauką ar kortas ilgą laiką ir norint laimėti gali sukilti agresija nepasisekus laimėti, ko pasekoje atsiranda didžiulės problemos su vaiko bendravimu.

  Reply

Leave a Comment