Islamo moteris

Įsivaizduoji, kas būtų, jei reikėtų dėvėti čadras, atsisakyti vakarėlių naktiniuose klubuose — tiesiog sėdėti namie ir visą laiką skirti vyrui bei vaikams. O jei dar būtum ne vienintelė savo vyro žmona?! Argi laisva islamo moteris?

Mūsų, euromoterų nuomone, kolegių iš Rytų gyvenimas tikrai nepavydėtinas. Bet kodėl tuomet jos nieko nedaro? Neleidžia religija? Kausto baimė? O gal joms visa tai normalu? Vakariečių nuomonių apie moterų gyvenimą pagal musulmoniškas taisykles prisiskaitome ir prisiklausome nemažai. Bet ar islamo moterys tikrai jaučiasi tokios varganos pelytės, kaip mumms atrodo?

Istorijos pėdsakais

Istoriniuose metraščiuose randama žinių, jog musulmonų moterys net senovėje nebuvo įkalintos namuose: jos lydėdavo armijas per mūšius — patarnaudavo kariams, ruošdavo maistą, slaugydavo sužeistuosius. Islamas suteikė moterims tokias pat teises kaip vyrams sudaryti kontraktus, užsiimti verslu, savarankiškai uždirbti ir turėti pinigų. Taip pat politines teises: balsavimu pareikšti savo valią per rinkimus ir užimti valstybinius postus. O dabar prisiminkime Vakarų moterų kovas dėl lyčių lygių teisių pripažinimo. Dar tebedrąsu kalbėti apie moterų diskriminaciją islamo kraštuose?

Privilegijos

Islamo moteris atleidžiama nuo kai kurių relliginių įsipareigojimų, pvz., nuo maldų ir pasninko menstruacijų ir gimdymo metu. Ji neprivalo lankyti pamaldų mečetėje penktadieniais. Priešingai nei vyras, ji neturi jokių finansinių įsipareigojimų. Kaip motina ji daugiau pripažįstama ir gerbiama Dievo akyse. Kaip būsima žmona turi teisę reikalauti iš

savo būsimo vyro išpirkos, kuri taps jos nuosavybe. Ji turi teisę į visišką aprūpinimą ir visapusišką vyro paramą. Ji neprivalo dirbti arba dalytis su vyru šeimos išlaidomis. Kaip duktė ar sesuo ji turi teisę būti saugoma tėvo ar brolio.

Turtas

Islamas suteikė moteriai teisę paveldėti dalį turto — iki islamo ji ne tik negaudavo šios dalies, bet pati buvo laikoma vyro paveldėta nuosavybe.

Vyras pagal islamo įstatymus teikia paramą savo giminei: brolio šeimai (jei brolis miręs), seneliams, nedarbingiems tėvams, vaikams iš pirmesnės santuokos (jei tokių yra), savo šeimai, įskaitant žmoną ir vaikus. Moteris nėra įpareigojama tuo rūpintis. Ji turi visišką laisvę naudoti savo santaupas taip, kaip pati panorės.

Skyrybos

Skyrybos yra smerktinos. Tačiau tai nereiškia, kad ištuoka yra draudžiama.

Islamas santuoką pripažįsta islamo šeimos pagrindu ir nuo šeiimos sukūrimo momento puoselėja meilės ryšį ir rūpestį šeima kaip žmonijos išlikimo ir gausėjimo sąlyga. Todėl skyrybos yra smerktinos. Tačiau tai nereiškia, kad ištuoka yra draudžiama. Be to, po skyrybų moteris nepaliekama likimo valiai. Islamas įpareigoja vyrus apmokėti skyrybų išlaidas ir materialiai remti vaikus po skyrybų. Skyrybų gali prašyti ne tik vyras, bet ir moteris.

Apranga

Hidžabą, kuris mus taip gąsdina, islamo moteris suvokia visiškai kitaip.

Mums sunku suprasti, tačiau islamo reikalavimą gobtis hidžabu musulmonė laiko ne prievarta ir pažeminimu, o privilegija. Moterų tei

isių gynėjų bandymai kovoti dėl islamo moterų teisės atsisakyti hidžabo patyrė visišką fiasko: pačios musulmonės jo nenori nusiimti. Vyrų nuomonė čia tikrai nieko nereiškia. Mes, vakarietės, manome, kad kuo daugiau kūno moteris uždengia, tuo mažiau laisvės ji turi. Islamo moteriai atrodo atvirkščiai: kuo labiau moteris apsinuogina, tuo pažeidžiamesnė ji yra. Kuo daugiau užsidengia, tuo didesnę vyrų pagarbą pelno.

Pasak hidžabą ginančių moterų, šitaip moteris tarsi pareiškia, kad nenori, jog su ja būtų elgiamasi kaip su preke. Šydas — orumo, o ne pažeminimo ženklas. Moterims leidžiama neapsidengti prie savo vyro, artimų giminaičių ir prie moterų. Musulmonės nesupranta, apie kokią laisvę kalba vakarietės. Jos negali suvokti, kodėl krūtų demonstravimas yra laisvės ir lygių galimybių išraiška. Jų nuomone, vyrai ir moterys yra lygūs ne galimybe demonstruoti savo kūnus, bet savo teisėmis. Tai, kad nusivilksi palaidinę ir pasišvaistysi krūtimis, dar nereiškia, jog esi lygi su vyrais. Jei užsidengsi kūną, nesiųsi automatiškai signalo, jog esi prispausta ir užguita.

Kita vakarietiškos laisvės pusė

Kiekviena mūsų turi savo nuomonę ir požiūrį į islamą, tačiau išklausyti antrą pusę visada pravartu. Juk vienos tiesos nebūna. Gal iš tiesų mūsų vakarietiškos visuomenės moterų laisvės nėra jau tokios tikros laisvės?

Kaip atrodyti, kaip elgtis, kaip mylėtis, kiek uždirbti, kiek sverti — šios ir panašios nuolatinės dilemos daugeliui moterų var

ro depresiją. Ne visos juk atitinka standartus. Standartus, kurie įkalina moterį jos pačios gyvenime, prikausto prie kažkieno nuomonės.

Kuri — rytietė ar vakarietė yra iš tiesų laisva?

0 thoughts on “Islamo moteris”

 1. As domiuosi islamu jau 2 metus. Ir mane piktina kaip vakaru pasaulis suvokia musulmone moteri. Jos jau VI amziuje turejo visas teises, kurias vakaru moteris issikovojo tik XIX amziuje. Atvirai, man net sviesiai pavydu Joms, kokia garbinga ir vertinga vieta jos uzima savo seimose, ir visuomeneje. Jos vertinamos pagal savo dvasinguma, intelekta, ir vidines vertybes, o ne pagal kuna, kas deja, akivaizdziai vyksta musu visuomeneje. Ir patikekite manimi, pareigos, kurias privalo atlikti musulmonas vyras, ir jas atlieka vardan Dievo malones, padaro ji pati nuostabiausia sutuoktini, koki kiekviena moteris noretu tureti.

  Reply
 2. O man logika sako, kad visgi vakarietė yra laisvesnė, nes ji gali nešioti hidžabą, bet gali ir nenešioti. Vakarietė gali apsinuoginti, bet gali ir to nedaryti…

  Reply
 3. Bent jau viena straipsni radau apie islama ir musulmones, kuris buvo vertas demesio ir teisingas. Nesutinku su vienu ish pasakymu, kad vakarietes laisvesnes, nes gali neshioti hijab arba ne. Tai chia lyg butu laisve – nori buk paleistuve, nenori – nebuk.. vakarietes ar rytietes jeigu jos musulmones, turi neshioti hijaba, tai daro ar ne yra ju reikalas. O chia yra kalbama apie religines, moralines, sheimos ir savigarbos vertybes. Vienoms patinka, kai kas antras vyras praeidams per uzhpakali suduoda, o kitoms patinka, kai vyrai jas gerbia, kaip asmenybes ir izhvelgia ju vidinius bruozhus.
  O vyru pareigos yra pachios svarbiausios sheimai paremti ir zhmonos pareigos yra labai svarbios sheimos gerovei palaikyti. Zhmones susituokia net ir nezhinodami vienas kito, atlikdami savo pareigas, jie pamilsta vienas kita ir sukuria nuostabias sheimas. O vakariechiai pradeda nuo kito galo, pirmiausia susimete gyvena, be Dievo palaiminimo ir gaunsi taip, kad nei ta santuoka reikalinga paskui buna ir ish tu santykiu kas gero paskui…vyrai visokie alfonsai atsiranda arba moterys hm…kurios tik naudos ish vyru ieshko..
  va tau ir laive, gyveni sau laisvai, kol baigi psichologo kabinete, nes nebesupranti kaip turi gyvent ir kas teisinga. Visks yra ne tik del laisves, bet ir del tikejimo stokos ir neteisingo gyvenimo. Esi musulmonas ar krikshchionis, ar zhydas, bet jeigu eini teisingu keliu ir tiki i Dieva, o ne pati save ar i velnia, tai gyvenimas visai kitaip klostosi ir laisves jausmas ateina visai su kitom vertybem.

  Reply
 4. tikrai geras straipsnis!as pati pakeliui i islamo tikejima.sis tikejimas yra pats tikriausias ir tyriausias,nesugalvotas zmogaus o pasiustas dievo..as gyvenu su musulmonu jau beveik 2 metai,kilusiu is egipto.tai mano antroji santuoka.as buvau nustebinta viskuo!vyras man-viskas.parama visame kame.pagarba moterei,kurios niekada nejauciau is musu vyru,meile ir visa kita tiesiog idealu.nesakau,kad visi musulmonai yra geri,pasitaiko visokiu,taciau,jei gyvenimas gryztu atgal ir lieptu pasirinkti musulmona ir jo tikejima,ar lietuvi ir krikscionybe,net nedvejodama,rinkciausi pirma varianta.man gaila musu moteru,merginu,nes jos vargses palyginus su islamo moterimis.islamietes kiek laiko turi sau,vaikams,savo vyrui,o mes?mes ariam kaip negres,kad galetume islaikyti vaikus ir vyra,nes jis negalvoja ar ryt bus uz ka pavalgyti.islamo vyras-seimos galva ir jo darbas seima aprupinti viskuo…ten nera vaiku pamestinuku kaip kad pas mus,o jei ir yra tai visai nedaug.o kodel??o todel.kad jei jau nera iseities ir ivyksta skyrybos,tevas vistiek rupinasi vaikais pilnai,ne taip kaip pas mus,duok Dieve,jei numes 200lt vaikui menesiui,tai cia labai gerai,ir nesuka daugiau sau galvos,ar jam gana bus viskam tu pinigu…as nepersu niekam savo nuomones,taciau as uz islama ir tikra gyvenimo verte.uz tikrus Dievo nurodymus kaip gyventi ir buti laimingiems,kaip nesisvaistyti turtais,bet pagelbeti vargsams.atsimerkit ir nesmerkit moteru islamo,nes jos laimingesnes keleta kartu ,nei musu moterys.as zinau ka sakau,nes sita gyvenima as pati gyvenu.atraskit save ir bukit laimingos padedant Dievui.

  Reply
 5. jo straipsnelis geras tiems kurie taip iesko kazko…..
  saule :)geras poziuris ir smagu kad pastebi kad tikejimas arba pazinimas nenori nuvalkioti:)

  Reply
 6. Kaip atrodyti, kaip elgtis, kaip mylėtis, kiek uždirbti, kiek sverti-va cia ir yra tikra laisve,o ne uzburtas ratas vaikai-vyras-namai,dziaugiuosi kad nesu islamo moteris

  Reply
 7. Straipsnis parašytas moters, neseniai priemusios islamą – duodu galvą nukirsti. Kad islamo moterys gyvena geriau, tai čia labai sąlyginis dalykas. Kiek aš matau – turtingų musulmonų vyrų žmonos ir dukros gyvena labai gerai, o neturtingų labai blogai. Kas nėra glaudžiai bendravęs su musulmonais Irake, Kosove ar Palestinoje, tai galėtų bent kažkokį tikresnį vaizdą apie jų moters gyvenimą susidaryti perskaitęs knygą “Kabulo knygininkas”. Užtikrinu, knyga parašyta teisingai, be jokios propagandos.
  O jei kas paklaustų manęs – kur laimingesnės moterys: nukrikščionėjusioje Europoje ar islamiškose šalyse, pasakyčiau – abiem atvejais jos nelaimingos jei nesiekia ar neturi galimybės siekti mokslo. Rūbai, slepiantys kūną, ar rodomi visiems papai dar niekam neatnešė laimės, nei laisvės.
  Čia kažkas minėjo apie “aukso viduriuką” – ne kartą teko lankytis ir Izraelyje: manau tas aukso viduriukas yra ten, nes žydės man pasirodė tikrai laisvos ir laimingos. Nenuostabu – jų išsimokslinimo lygis labai aukštas.

  Reply
 8. لا اله الا الله محمد رسول الله
  Islamas yra paskutine tikyba pasauli,ir visi turi pagal ja tiket.Mokinausi apie visas tikybas ,bet radau kad moters pagarba yra pas musulmonus.Aciu Dievui uz ta.Mes visos moterys turim save gerbt, jei pats savy negerbsi ,nieks taves negerbs.Dievas dave pagarbe moterims islame ,ir kiekviena apie ta turi pagalvot.

  Reply
 9. as visiskai sutinku su Saule…visi smerkia islama,bet jie nezino tiesos…pati esu musulmone jau apie 2 metus…ir visai nesigailiu…priesingai dziaugiuosi kad Allahas atvede mane i teisinga kelia…dabar just tie kurie nemusulmonai,galite linksmintis bet paskui nemaldaukit kad Allahas jums atleistu ir isgelbetu jus nuo pragaro liepsnu…as nesakau kad pati pateksiu i roju..bet yra taip kad visi krykscionys pateks i pragaras…nes visi mano kad Jezus yra Dievo sunus…o Dievas neturi nieko ne mamos ne tocio ne zmonos…jis yra vienintelis…jo niekas nesukure bet jis sukure mus ir planeta kurioje gyvenam…noreciau kad jai kas susiprotejo pasidometu Islamu daugiau….argi yra geriau selioti po naktinius klubus o paskui degti karstose liepsnose negu buti religingai dabar o paskui buti Rojaus gyventoju…pamastykit…manau kad tikrai nenusivilsit… ;))

  Reply
 10. As pati irgi manau, kad teisingas kelias yra islamo kelias ir visiskai sutinku su Danguole. Pati islamu domiuosi jau daugiau nei metus ir kuo daugiau apie ji suzinau, tuo teisingesnis jis man atrodo. Kai draugams prasitariau apie tai, ka manau apie musulmoniska gyvenima, jie sake, kad as nuprotejau, bet pasakiau, kad pasidometu patys. Jie pasidomejo ir dabar sutinka su mano nuomone.

  Reply
 11. religija,matomai isgalvota,kad galetu suvaldyti pasauli,ir siais laikais jau daug kur tai nebepasiteisina.pasiziurekit i mus europietes,kad ir olialia pupytes,kokia negarbe jos uztraukia visoms moterims,pardavinedamos savo tuscius kevalus…baisu.del padorumo normu man islamas patinka.

  Reply
 12. keista, jog dauguma domisi Islamu (Koranas), bet ne Biblija, krikscioniu knyga. Palyginkite Korana ir Biblija ir jus atrasit tiesa. Kiek daug musulmonu siekdami irodyti Korana esant vienintele tiesa, pradejo nagrineti Biblija, ir atsiverte i tikejima Jezumi – tikraja tiesa.

  Reply
 13. jus baikit nusisneket su tuo islamu,apskritai visos religijos man kelia siauba ir pasislikstejima,bet baisiausia tikrai islamas kiek ten iskrypeliu,nors ju yra visur bet ten jie dar savo iskrypima pateisina religija,kur tai matyta kad devinmete ‘zmona’turi santykiauti su vyru,slykstu.

  Reply
 14. O ką pasakysite, musulmonių moterų gyvenimo garbintojos, apie moterų luošinimą, kankinimą ir nužudymą dėl “garbės”?

  Reply
 15. va butent,religija yra imperija tam tikru jegu siekianciu naudos ir tiek krikscionybe tiek islamas yra niekam tikusios religijos,o kad moterys islame gyvena geriau tai cia lygiai taip pat tukstanciai ju gali priasyti kaip gerai krikscionybej yra ,tiesa yra kitur..islame moteris turi aprupinima ,bet neturi zodzio!..as pats daug bendrauju su iranieciais tai joo…ten jau zmona neppasakys vyrui ir net neisdrys papriestaraut jei jis sumastys vakare su draugais iseit i miesta pvz mergaiciu pasnekint…kaip sakant islame..vyras siekia Dievo,o moteris vyro..gerai sugalvota is tikruju…ir keturios zmonos ,jei turi pinigu jom islaikyt man irgi patinka 🙂 tik kazin ar toms mergikems kurios cia raso ir garbina islama tas patinka …

  Reply
 16. Įdomu kodėl niekas nerašo, kad ir islamas kiekvienoj Arabų šaly yra truputį kitoks, tai lemia kultūrų skirtumai. Pvz.Ar žinot,kad Alžyre medicinoje 80% dominuoja moterys, teisininkių 60% taip pat moterys, 60% studentų -sudaro merginos.O musulmonai Alžyre sudaro beveik 100%. Tai kur ta diskriminacija ? Tiesiog, kažkodėl visada matom tik blogiausius dalykus, arba tai ką kiekvienas pagal savo iš anksto nustatytą nuomonę, norim matyt. Juk jei neskani sriuba, paprasčiausiai mes jos nevalgom,ar ne taip ? Jei mums nepatinka kokia nors religija ,mes jos tiesiog neišpažystam ir tiek … kam drabstyti purvais . Ai, tiesa, juk mes lietuviai 🙂 Pažystu daug musulmonų ir pakankamai ilgai bendrauju ,gal man pasisekė, jie iš labai gerų šeimų ,išsilavinę ir be galo geri žmonės. Jų šeimose moterys labai gerbiamos ir vertinamos ,o tokių vyrų mes tik pavydėt turėtumėm.Šeimose yra didžiulė pagarba vienas kitam ,ko beje mūsų šeimose tikrai trūksta … Manau bet kuris protingas žmogus gali apie tai pasiskaityti ,literatūros yra daug apie islamą. Taigi ,nemėtykim akmenukų į kitų daržą ,patys iš savojo jų neišsirinkę …

  Reply
 17. Suprantu straipsnio vieta kurioje pasakojama apie musulmoniu gyvenimo istorija. Taip, anksciau jos gyveno gerai, turejo daugiau teisiu ir privilegiju. Bet vieta apie dabarti, nepykite, bet man kelia tik juoka ir manau yra parasyta neisprususio asmens, kuris bando kalbeti nors nezino kas tai. Gyvenau ten ir maciau viska savomis akimis. Baisu. Oj baisu kai negali rengtis kaip nori, negali sakyti ko nori, net juokauti kaip nori, sedeti kaip nori, sypsotis kaip nori, rinktis draugus ir t.t. O kitose valstybese net i kai kurias kavines negali patekti nes esi moteris, vairuot negali, turi nusisukt i siena kai vyras eina gatve, darba sunku rast o ka bekalbet jei issiskyrus ir t.t. Sarasa galiu ilga sudaryt… Net perspejamuosius zenklus parduotuvese ar kavinese delioja kad moterys neaptarnaujamos! Tai zavi? TAI LAISVE? Privilegija? Tai – suns teises!
  O vyras gali viska. Nes jis VYRAS. Nera jokio dziaugsmo kai kasdien girdi kad moteris yra moteris todel turi sedet namie, rupintis virtuve, plaut grindis ir malonint vyra. Ir dar girdeti kokia moteris turi buti skaisti kai tuo paciu metu vyras gali pereit kad ir per 200 moteru. Bet tu esi MOTERIS. Jei vyras panori tu negali net 12 klasiu baigt. Ka bekalbet apie aukstaji ar bent siokia tokia karjera. Pazinojau mergina istojusia i teises universiteta bet seima ja istekino, vyras pareiske kad ji turinti dirbti laukuose. Taip kad karjera baigta ir dabar deberavi darzus suskirdusiom rankom, priziuri seima, namus ir vyra.
  Zinau, kad musu kultura taip pat toli grazu ne tobula bet palyginus su musulmoniu gyvenimu as jauciuosi be galo laiminga esanti vakaruose. Viskas atrodo grazu is salies bet besizavinciom rytu kultura stipriai patarciau pabandyti gyventi joje. Ir jei po to vis dar islaikysit sypsena veide – zemai lenkiu jums galva…

  Reply
 18. Gintare, o tai gyvenai visose musulmonu salyse ar kaip ? nes atrodo kad apibrezi VISUS musulmonus.. turbut nezinojai kad kiekvienoj saly savos tradicijos, nesvarbu kad tu musulmonas, vistiek kazkokie isitikinimai skirsis. jei mergina paleistuve nereiskia kad jos visos tokios taip? nes mazdaug taip kalbi, lyg visi musulmonai butu vienodi.

  Reply
 19. nu jau geda skaityt “musulmoniu” komentarus.pati gyvenu londone kur daug sutinku situ zmoniu,esu bendravus ir jos pacios pavydi mums laisves,draugu ir t.t. tik tos fanatikes gal tyli nes isplautom smegenim. ar jus neskaitot kaip jas skriaudzia,kaip neturi teises niekam tik valgyt daryt ir vaikus auklet ir dar uz tai gauna y kaili…. o jei jus apsizenijot su musulmonu ir dbr giriat tai nereiskia kad po 5 metu neverksit nes mes galim issiskirt lengvai ir vaikus augint pacios o jus kabutese musulmones iseisit basos ,sudauzytos ir be vaiku…. gero gyvenimo !

  Reply
 20. Manau cia kiekvieno zmogaus apsiprendimo teise. as rusiuosi isteketi uz musulmono, bet priimti jo religijos nesiruosiu. Manes to nevercia. Taciau esu laiminga radusi toki vyra. Ir nereikia ieskoti vien tik blogio ir vien tik gerio. Juk kikevienose seimose visko buna. Niekur nera idealu. Kaip pasiklosi taip issimiegosi. Kikevieas ieskome antros puseles, as taip pat niekada negalvojau kad tekesiu uz musulmono, nes apie juos tik blogo girdejau, taciau sutikau priesingybe, niekas nezinom kas bus po metu ar 10, tai kam tada is vis gyventi jei nepabandzius laimes? Juolab nesu mazvaike, jau esu moteris virs 30, gyvenimo maciusi, tad mano kiekvieno zmogaus pasirinkimo teise uz ko teketi it kuo tiketi. kikevienas zmogus kelia i Dieva i pilnatve randa savyje ir tik pats savo gyvenimo kalvis. Sekmes moterys ir merginos. As laiminga, nes busiu nuotabaus vyro arabo, musulmono zmona, ne jo tikejima, tauta ar religija myliu, o myliu ji kaip zmogu.

  Reply
 21. Daug komentaru prisikaiciau, daug istoriju ir nuomuoniu. Neva pagimdysi vaika nuo musulmono, vaikas is karto taps musulmono ir tevo nuosavybe, istuokos metu vaikas atitenka vyrui musulmonui. Visiska nesamone. Jei vyras budamas musulmona vercia moteri, savo kitatike moteri tapti musulmone prie jos pacios valia, as sutinku, tai jau prievarta. Taciau mano vyras to nevercia. Mes tik apie tai kalbejome, jei gims vaikas uzauges jis pats pasirinks tikejima ir religija. Jei tik as noresiu tapti musulmone man durys visada atviros, jei ne, del to mes neisikirsime. As noriu pasakyti as ne uz religijos, tikejimo ar kitos rase zmogaus teku ir galvoju kad jis kitoks, nes jis tamsesnio, gymio, kitokio tikejimo? Tai absurdas sutinku. Taciau jis mane veda ne del to, kad tapciau musulmone ir priimciau jo tikejima, kad esu sviesaus gymio…ne. Tiek as tiek jis mes norime seimos. Mes tuokiames nes mylime vienas kita tokiuos kokie esame, mylime kaip zmogus zmogu, jo prota, kuna siela. Manau kuriant santuoka tai svarbiausia. Meile – pats didziausias pagrindas santuokoje, pagarba, supratimas, atsidavimas, istikimybe, supratimas. Kai zmogus pasitiki ir tiki kitu zmogumi be abejones, kai jautiesi laimingas, kai gali buti toks koks esi, atviras visu kunu ir siela…tai pati didziausia laime. Kai du zmones gyvenima, ateiti, planus kuria mato, eina viena kryptimi petis i peti, tai seima. Pas juos santuoka yra sventas dalykas. Mums is ju tikejimo reiketu labai daug ko pasimokyti. Ju tikejimas yra tikras, tyras. Todel ir daugelis sio tikejimo zmoniu i gyvenima i zmogu, vertybes ziuri ir vertina labiau nei mes krikscionys – lietuviai.

  Reply
 22. Sveikos. Turiu drauga musulmona. Jis man pasipirso. Apie vestuves jis kalbejo jau pries pasipirsima. Sake, kad jo salyje zmones pirmiausia susituokia, o tik paskui gulasi i lova. Iki siol savo viduje niekaip neapsisprendziu-teketi ar ne, bet man su juo buvo gera. Baisiausia reakcija- mano vaiku, kitu artimuju, draugiu. Apgaus, isves, uzdarys ir daugiau manes niekas nebematys. Spaudimas zveriskas. Man ir taip sunku, o cia dar lipa ant galvos.Esu issiskyrusi, su siaubu prisimenu savo pirmaja santuoka: buvusio vyro patycias, visa laika patyriau psichologine prievarta. Kai pagalvoju-gyvenau del vaiku, bijojau viena likt, o kai likau-susitvarkiau savo gyvenima taip, kad nera ko ir gailetis. As laiminga su savo musulmonu, su juo suzydejau, tapau tikra moterimi. Aisku, skirtumu yra, kartais atrodo, kad ju neperlipsiu, bet viskas susitvarko. Savo gyvenimo kalviai esame mes patys ir patys gyvensime, o ne draugai ar kiti. Reikia tik isdrist. Sekmes abejojancioms.

  Reply
 23. Sveikos,esu istekejusi uz musulmono,esu krikscione ir neketinu keisti tikejimo.Vyras jokiu budu negali priestarauti,nes pries vesdamas,jis zinojo,koki tikejima as ispazistu.Nesmerkiu tu moteru,kurios ryzosi pakeisti tikejima,ju valia.Na,jei yra moteru kurios gal noretu pasidalinti savo istorijom,rasykit asmeniskai upe_28@yahoo.com
  Sekmes Jums visoms!

  Reply

Leave a Comment