LR istatymas del uzsienieciu padeties LR

14. Leidimas laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje –dokumentas, suteikiantis užsieniečiui teisę laikinai gyventiLietuvos Respublikoje jame nurodytą laiką. 15. Leidimas nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje – dokumentas,suteikiantis užsieniečiui teisę gyventi Lietuvos Respublikojeneterminuotai.

Užsieniečiams išduodami šie leidimai gyventi: 1) leidimas laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje (toliau –leidimas laikinai gyventi); 2) leidimas nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje (toliau –leidimas nuolat gyventi).

Leidimo gyventi išdavimo ir keitimo sąlygos 1. Leidimas gyventi užsieniečiui gali būti išduodamas arbakeičiamas, jeigu užsienietis: 1) atitinka šio Įstatymo 7 straipsnio 1, 2, 4 ir 5 punktuosenustatytas sąlygas; 2) turi galiojantį sveikatos draudimą patvirtinantį dokumentą(leidimo laikinai gyventi išdavimo ar keitimo atveju); 3) turi pakankamai lėšų pragyventi Lietuvos Respublikoje; 4) Lietuvos Respublikoje turi gyvenamąją patalpą nuosavybėsteise ar naudojasi gyvenamąja patalpa nuomos ar panaudospagrindais, jei atitinkama sutartis sudaryta ne trumpesniam kaipleidimo laikinai gyventi galiojimo laikotarpiui ir yra nustatytatvarka įregistruota, arba pateikia įstatymų nustatyta tvarkapatvirtintą fizinio ar juridinio asmens įsipareigojimą suteiktijam gyvenamąją patalpą leidimo laikinai gyventi galiojimolaikotarpiu; 5) prireikus pateikia išvykų ir gyvenimo užsienio valstybėsesąrašą. 2. Šio straipsnio 1 dalies 2-5 punktuose ir šio Įstatymo 7straipsnio 1, 2 punktuose nustatytos sąlygos gali būti netaikomosužsieniečiui, kuriam suteiktas pabėgėlio statusas LietuvosRespublikoje, papildoma apsauga arba laikina apsauga LietuvosRespublikoje, yra nustatyta globa (rūpyba) arba dėl valstybėssaugumo interesų.

Pragyvenimo Lietuvos Respublikoje lėšų dydį, kuris gali būtilaikomas pakankamu pragyventi Lietuvos Respublikoje,užsieniečiui, prašančiam išduoti leidimą gyventi, nustatosocialinės apsaugos ir darbo ministras.

28 straipsnis. Leidimo gyventi išdavimas 1. Pirmą kartą išduodant užsieniečiui leidimą gyventi,paprastai išduodamas leidimas laikinai gyventi, išskyrus šiameĮstatyme nustatytus atvejus. 2. Užsienietis, kuris pirmą kartą kreipiasi dėl leidimo gyventiišdavimo, prašymą išduoti leidimą gyventi turi pateikti Lietuvos

Respublikos diplomatinei atstovybei arba konsulinei įstaigaiužsienyje. 3. Vidaus reikalų ministras nustato atvejus, kada užsienietisgali kreiptis dėl leidimo gyventi išdavimo būdamas LietuvosRespublikoje.

Užsieniečio prašymas išduoti leidimą gyventi turi būtiišnagrinėtas: 1) dėl leidimo gyventi išdavimo – ne vėliau kaip per 6 mėnesiusnuo prašymo gavimo vidaus reikalų ministro įgaliotojeinstitucijoje dienos; 2) dėl leidimo gyventi pakeitimo – ne vėliau kaip per 2mėnesius nuo prašymo gavimo vidaus reikalų ministro įgaliotojeinstitucijoje dienos.

Sprendimo išduoti ar pakeisti užsieniečiui leidimą gyventi galiojimas 1. Sprendimas išduoti ar pakeisti užsieniečiui leidimą laikinaigyventi galioja 3 mėnesius nuo sprendimo išduoti ar pakeistileidimą laikinai gyventi priėmimo, o sprendimas išduoti arpakeisti užsieniečiui leidimą nuolat gyventi – 6 mėnesius nuosprendimo išduoti ar pakeisti leidimą nuolat gyventi priėmimo. 2. Sprendimo išduoti ar pakeisti užsieniečiui leidimą gyventigaliojimo laikotarpiu užsienietis gali kreiptis dėl leidimogyventi įforminimo. 3. Ligos atveju ar esant kitų svarbių nuo užsieniečionepriklausančių priežasčių, apie kurių buvimą užsienietis turiraštu pranešti Migracijos departamentui, gali būti pratęstassprendimo, nurodyto šio straipsnio 1 dalyje, galiojimas, bet neilgiau kaip iki 3 mėnesių.

1. Išduoti ar pakeisti leidimą gyventi užsieniečiui atsisakoma,jeigu: 1) jo gyvenimas Lietuvos Respublikoje gali grėsti valstybėssaugumui, viešajai tvarkai ar žmonių sveikatai; 2) duomenys, kuriuos jis pateikė norėdamas gauti leidimągyventi, neatitinka tikrovės; 3) jis yra įtrauktas į užsieniečių, kuriems draudžiama atvyktiį Lietuvos Respubliką, sąrašą; 4) yra rimtas pagrindas manyti, kad sudaryta fiktyvi santuoka; 5) jis neturi pakankamai lėšų pragyventi Lietuvos Respublikoje; 6) jis neturi gyvenamosios patalpos Lietuvos Respublikojenuosavybės teise ar nesinaudoja gyvenamąja patalpa nuomos arpanaudos pagrindais arba nepateikia įstatymų nustatyta tvarka

patvirtinto fizinio ar juridinio asmens įsipareigojimo suteiktijam gyvenamąją patalpą leidimo gyventi galiojimo laikotarpiu; 7) jis neturi galiojančio sveikatos draudimą patvirtinančiodokumento (leidimo laikinai gyventi išdavimo ar keitimo atveju); 8) yra rimtas pagrindas manyti, kad jis yra padaręsnusikaltimą žmoniškumui ar karo nusikaltimą arba vykdė genocidą,kaip jie apibrėžiami Lietuvos Respublikos įstatymuose,tarptautinėse sutartyse arba kituose tarptautinės teisėsšaltiniuose; 9) per nustatytą laiką pakartotinai neįvykdė šio Įstatymo 36straipsnio 1 dalyje nurodytų įsipareigojimų. 2. Užsienietis, kuriam atsisakyta išduoti ar pakeisti leidimągyventi, gali pateikti prašymą išduoti leidimą gyventi praėjus nemažiau kaip vieneriems metams nuo sprendimo atsisakyti išduoti arpakeisti leidimą gyventi priėmimo ir išnykus priežastims, dėlkurių buvo atsisakyta išduoti ar pakeisti leidimą gyventi.