Patrauklumas

Geidžiama moteris švyti. Kodėl? Ar dėl to, kad ji geidžiama, todėl ir švyti? Ar dėl to, kad švyti, todėl ir geidžiama? Ar dėl to, kad pasitiki savimi? Ar dėl to, kad seksuali? Ar dėl vyrų pripažinimo?

Kas patrauklu?

Kas patrauklu? Tas, kas patraukia. Patrauklumas visų pirma susijęs su lytiniu potraukiu priešingos lyties atstovų tarpe. Nebūtinai tai iškart siejama su seksualumu ir intymiais santykiais. Ir draugiški ar net darbiniai ryšiai mieliau palaikomi su individualiai patraukliais žmonėmis.

Patrauklumas dažniausiai naudojamas terminas kalbant apie priešingos lyties atstovus, bet neretai ir tos pačios lyties vieni atstovai mielesni, kiti mažiau malonūs bendravimui.

Lytinis potraukis priklauso nuo fiziologinių dalykų, kurių didžioji dalis užprogramuota biologiškai, o kita dalis priklauso – nuo kultūros ir individualių savybių, kurios vėlgi yra paveiktos genetiškai.

Aišku, jei viskas būtų nulemta vieno mechanizmo, tai visiems vyrams patiktų tos pačios moterys. Patrauklumas dažniausiai siejamas su išvaizda, bet apima visą žmogaus esmę – jo charakterį, elgesį, balso tonaciją, kvapą, laikyseną.

Vidinis patrauklumas

Yra dalykų, kuriuos pakeisti sunku, bet kažką galite ir kontroliuoti. Visada patrauklesni atrodo tie, kurie yra draugiški, bendraujantys, tolerantiški, atviri, dėkingi, mandagūs, besišypsantys. Taip pat žmonėms patinka dėmesys, komplimentai ir bet koks pritarimas. Šios savybės sukuria labiau teigiamo žmogaus įspūdį mūsų atmintyje. Jos stiprina pasitikėjimą ir skatina sklandų bendravimą. Dažnai žmonėms, kurie pasižymi minėtomis čia savybėmis, priskiriamas simpatiškumas, išorinis patrauklumas. To pavyzdys galėtų būti apkūnių žmonių charizmatiškas bendravimas. Dažniausiai jiems netrūksta draugų, o jei jie nekompleksuoja ir neužsisklendžia, tada susiranda ir partnerį.

Vizualinis patrauklumas

Jeigu patrauklumą nagrinėsime pagal išorinius signalus, vaizdinę informaciją, tada galime išskirti potraukį brandžioms arba vaikiškoms formoms. Plaukų šalinimas nuo kūno, dietos, šviesūs plaukai suteikia vaikiškumo. Tai būdinga tam tikroms kultūroms. Kitose moters grožio etalonas pasižymi brandesniais kūno požymiais – platūs klubai, apvalus pilvukas, tvirtos kojos, tamsūs plaukai, barzda.

Dar vienas svarbus aspektas, kuris ryškus visose kultūrose – sveikumas siejamas su patrauklumu. Gražūs, vešlūs plaukai, tvirti nagai, švelni ir lygi oda asmeniui priduoda patrauklumo. Tai akcentuojama įvairiose reklamose. Sveikumas siejamas ir su vaisingumu bei gerais genais.

Ne veltui moterys puoselėja savo išvaizdą, skiria tam daug laiko ir pinigų. Tai padeda joms atrodyti sveikesnėmis, o jų pasaulėžiūroje – gražesnėmis. Kai grožis ima konkuruoti su gamta – priauginami nagai, krūtys pripildomos silikono, tada grožis laikomas dirbtinu ir patinka ne kiekvieno skoniui. Tas procentas priklauso nuo to, kiek dirbtinumas nutolino jus nuo biologinių normų.

Moteriškos formos taip pat simbolizuoja genetinį patrauklumą. Šlaunyse esantys riebalai naudingi būsimo vaisiaus smegenims ir jo išnešiojimui. Didesnės krūtys signalizuoja didesnį pieno liaukų buvimą, o pasąmonėje tai siejama su geresniu vaiko maitinimu.

Mūsų kvapą lemia hormonai, taigi jis vėl susijęs su patrauklumu. Ovuliacijos metu kvapas sodresnis, todėl vyrams moterys labiau pastebimos ir didesnė tikimybė, kad bus patrauklesnės.

Papildomi kriterijai

Patrauklesni yra – gabesni, turtingesni, stipresni, nes jie parodo pranašumą lyginant su kitais. Renkantis partnerį vyksta savotiška atranka ir šie visuomenės pripažinti statusai dažnai suteikia papildomų pliusų renkantis partnerį bei vertinant jo patrauklumą.

Moters atkreipia ypatingą dėmesį į fiziologinį vyro tvirtumą ir materialinį statusą, nes šie dalykai užtikrina didesnį stabilumą. Vyrai labiau orientuoti į seksualinius impulsus, nes moters, kuri patenkins jo lytinį apetitą, padės apgauti jo nuolatinį norą sėti savo sėklą.

Čia buvo pateikta daug savaime suprantamų, bet dažnai neįvardinamų arba neįsisąmoninamų dalykų. Galbūt čia išvardinti netiesioginiai patarimai padės Jums išryškinti savo patrauklumą. Atsiminkite, kad jausmas, jog esi patrauklus gali padėti “apgauti” ne tik save, bet ir kitus. Ir atvirkščiai savęs nuvertinimas gali sutrukdyti pamatyti Jūsų vertybes ir įvertinti Jūsų kaip potencialaus partnerio patrauklumą.

Ir visgi… dėl skonio nesiginčijama…

Straipsnis parašytas remiantis užsienio šaltiniais.

Kristina Leščinskaitė

Comments are closed.