Kai internetinės bendruomenės taip sparčiai plitna, verta pasamprotauti ir apie „saugiausio sekso – internetinio sekso” pavojus. Iš pradžių tiktų paklausti: „Ar jaučiate, kad darbo dieną būtina pradėti ar baigti pasižvalgymu po intemetą? Ar internetinis pašnekovas jus supranta geriau nei draugai?” Tai gali būti dar vienos, sparčiai plintančios priklausomybės nuo interneto požymiai.
Priklausantis nuo ko nors žmogus paprastai mano esąs laisvas ir galįs bet kada priklausomybės atsisakyti. Žvelgiant iš šalies, atrodo kitaip. Besiskundžiančių priklausomybe nuo interneto irgi nėra daug. Tačiau tyrimai liudija, jog JAV apie pusė milijono žmonių sugeba kas savaitę praleisti internete 20-40 valandų. Vieni šiaip persijungia iš tinklalapio į tinklalapį, kiti neištveria be kompiuterinių žaidimų.
Šiems žmonėms būdingas miego sutrikimas, nes dieną tenka ką nors dirbti, vakare bendrauti su šeima, nors retsykiais sutvarkyti kambarį, ir tik naktį randamos „laisvos” valandos, kai niekas nekliudo spaudyti kompiuterio klavišus. Nuolatinis buvimas „naktinėje pamainoje” nepraeina be pėdsako. Jo padariniai – nuovargis, irzlumas ir noras grįžti į geriau nei realybėje kontroliuojamą internetinį gyvenimą, kuriame galima patirti virtualių nuotykių, pasijusti šauniam ir patraukliam. Daugumai smagiausia yra pasijusti sekso herojais, prisiimti neprilygstamų suvedžiotojų vaidmenis, įgyvendinti slapčiausias seksualines fantazijas. Todėl atsiranda bandančių realų intymumą pakeisti nuolatiniu pornografinių tinklalapių studijavimu ar sekso temoms skirtų pokalbių svetainių lankymu. Internetinis bendravimas ypač patrauklus vienišiems žmonėms. Psichologas Paulas Coliveris nustatė, jog šie žmonės naudojasi internetu kitaip nei turintieji šeimą ar pastovius partnerius. Pirmiausia jie vidutiniškai 1,5 vai. ilgiau praleidžia prie kompiuterio, antra, jie dažniau nei turintieji draugę ar šeimą tikisi internete sulaukti emocinio palaikymo. Ir ne tik tikisi, bet ir teigia, jog pokalbių svetainėse susitinka su žmonėmis, kurie juos supranta geriau nei giminės ar artimieji.
Taigi nuo realių bendravimo sunkumų jie tarsi pabėga į internetą, o drauge pagilina savo problemas, vengia realaus bendravimo rizikos ir džiaugsmo.
Comments are closed.