Robbie Williams

Robbie Williams yra vienas žymiausių ir mėgstamiausių Didžiosios Britanijos dainininkų. Jis gimė 1974 vasario 13 dieną. Talentą maivytis turbūt paveldėjo iš savo tėvo – komiko. Muzikinę karjerą jis pradėjo grupėje “Take That”, išpopuliarėjusią visame pasaulyje, ir pardavusią daugybę savo įrašų. Grupės lyderis buvo Gary Barlow, o ne Robbie, būtent jam po grupės išsiskyrimo ir buvo žadama svaiginanti solisto karjera, tačiau iškilo tik Williams’as. Jis pirmasis paliko grupę ir 1996 liepos 29 dieną išleido pirmąjį savo singlą, George Michael’o hitą – Freedom (“Laisvė”), užkopusį į antrą UK TOP 40 vietą. O 1997m. rugsėjo 29 dieną Robbie išleido pirmąjį savo albumą “Life thru a lens” („Gyvenimas pro lęšį“), kuris užėmė pirmą perkamiausių albumų topo vietą. Prie šios sėkmės prisidėjo ne tik geri kūriniai, tokie kaip: “Lazy Days” (“Tingios dienos”), “Old Before I die” („Senas prieš mirtį“), ir žinoma “Let Me Entertain you” (“Leisk man tave linksminiti”) bei baladė “Angels” (“Angelai”), bet ir skandalingi dainininko išsišokimai, meilės romanai. Antrąjį savo albumą Robbie išleido 1998 spalio 26 – Nr.1 Didžiojoje Britanijoje. Jis susilaukė pripažinimo ir šlovės nepaisant arogantiško ir iššaukiančio dainininko elgesio tiek scenoje, tiek ir tikrame gyvenime. Iš šio albumo išleisti singlai taip pat tapo hitais tėvynėje. 1999 m. Williams’as pabandė užkariauti Šiaurės Ameriką išleisdamas albumą “The Ego Has Landed”, tačiau jam nepavyko sužavėti amerikiečių ir nesusilaukė tokio pasisekimo kaip Europoje.

Iki šiol vienas iš geriausių ir sėkmingiausių Robbie Williams albumų yra 2000 m. rugpjūčio 28 dieną išleistas “Sing When You’re Winning” (“Dainuok, kai laimi”) . Jis vos nelaimėjo Brits apdovanojimų statulėlės kaip geriausias metų albumas, bet titulinė šio albumo daina “Rock DJ” vis dėlto laimėjo geriausio metų singlo apdovanojimą, o pats Robbie Williams’as gavo Brits statulėlę kaip geriausias Didžiosios Britanijos atlikėjas vyras. MTV apdovanojimuose 2000 metais “Rock DJ” laimėjo geriausios dainos statulėlę. Be abejo pasisekimo susilaukė ir kitos šio albumo dainos: “Road to Mandalay” (“Kelias į Mandalay”), “Eternity” (“Amžinybė”), “Supreme” (“Viršūnė”) ar su Kylie Minougue įrašyta “Kids” (“Vaikai”). Kai kurie teigia, kad šis albumas susilaukė tokios sėkmės ir dėl Robbie draugystės su viena mėgstamiausių britų dainininkių Geri Halliwell. Laikraščiuose 2000 metų vasarą vos ne kiekvieną dieną buvo rašoma apie žvaigždžių atostogas Prancūzijos Rivjeroje. Kad ir kaip būtų, albumas yra tikrai vertas dėmesio.

Toliau sekė dainininko albumas “Swing When You’re Winning” (“Siūbuok kai laimi”), išleistas 2001 lapkritį. Šiame albume sudėtos Robbie perdainuotos Franko Sinatros ir kitų to laikmečio dainininkų kūriniai. Šio albumo stipriausia daina yra su žymia aktore Nicole Kidman įrašyta “Somethin’ stupid”. Daug kalbų susilaukė ir šios dainos vaizdo klipas ir ,žinoma, pasklido kalbos apie šių žvaigždžių romaną. Naujausiomis žiniomis Williams’as šiuo metu susitikinėja su amerikiečių modeliu ir stengiasi tobulinti savo kaip aktoriaus sugebėjimus. Jis labai norėtu suvaidinti kuriame nors filme, tą pasako ir jo dainos “I will talk and Hoolywood will listen” (“Aš kalbėsiu, o Holivudas klausysis”) žodžiai.

Pats naujausias ir spėjęs susulaukti nemažesnio pasisekimo, nei senesni albumai yra puikus darbas “Escapology”. Kol kas daugiausiai dėmesio susilaukė šį albumą pristatanti daina “Feel” (“jausti”). Tai daina apie meilę, apie jausmus, nusivylimus. Ji spėjo pabuvoti ne tik Didžiosios Britanijos top’ų viršūnėse, bet ir kitų šalių geriausių dainų sąrašų pirmoje vietoje. Lietuvoje „Feel“ radijo stoties M-1 top’e pirmoje vietoje jau laikosi aštunta savaitė. Tai rodo, kad ir lietuviai nėra abejingi skandalingajam Robbie Williams.

Pop ir Rock muzikos žvaigždė Robbie Williamsas gali būti tituluojamas didžiausia Didžiosios Britanijos žvaigžde nuo “bitlų” laikų – 650 tūkst. bilietų į jo koncertus buvo parduoti per septynias valandas, tai yra vidutiniškai daugiau kaip po tūkstantį bilietų per minutę. Nė vienas dainininkas ar grupė iki šiol negalėjo pasigirti taip greitai pardavusi visus bilietus į vieną koncertą.

Britų popžvaigždė Robbie Williamsas prisipažino, jog prieš kiekvieną savo pasirodymą nepaprastai jaudinasi. Linksmasis Robbie, kurį pažįsta publika, yra tik kaukė, sakė jis, Berlyne pristatydamas naują savo albumą “Escapology”. 28 metų atlikėjas teigė šiuo metu išgyvenantis laimingiausią savo gyvenimo laikotarpį. “Aš esu labai patenkintas tuo, ką darau. Aš patinku pats sau”, – kalbėjo jis.

Savo penktąjį albumą R.Williamsas išleido po vienerių metų kūrybinės pertraukos. Daugumą dainų jis teigė studijoje įrašęs nuogas. “Tai suteikia tam tikro pažeidžiamumo”, – atviravo dainininkas, pridurdamas, kad taip jis tiesiog laisvai jautėsi.

R.Williamsas skundėsi, kad daugelis jį vis dar laiko komiku, o ne rimtu muzikantu. “Tai mane iš tikrųjų siutina, nes aš rašau dainų tekstus, melodijas ir kartais netgi muziką”, – kalbėjo popatlikėjas. Jis sakė jau vaikystėje svajojęs tapti muzikos žvaigžde.

Praėjusį spalį Robbie su įrašų agentūra EMI pasirašė brangiausią solo atlikėjui kontraktą Didžiosios Britanijos istorijoje. Buvęs “Take That” narys už keturis albumus turėtų gauti iš viso 128 milijonus eurų.

Tačiau žvaigždė prisiekinėjo, kad turtai jam nieko nereiškia. “Tai yra tik verslas, aš noriu, kad žmonės klausytųsi mano muzikos”, – teigė jis.

Robbie iki šiol garsėja savo poelgiais, kaip kad ir beskrisdamas sraigtasparniu nutarė su gatvės vaikais pažaisti futbolą (įmušė net tris įvarčius). Visi žino ir apie nuolatinius kivirčus su Oasis grupės nariais broliais Gallagher’iais, kurie, kaip manoma, iš pavydo bei konkurencijos viešomis replikomis bei ižeidinėjimais užsipuola Robbie Williams’ą. Tačiau, kaip matome, dainininkas nepraranda pasitikėjimo savimi ir toliau stebina ir džiugina gerbėjus savo poelgiais bei dainomis.