daininikas-James Blunt

James‘as Blunt‘as – anglų muzikantas, kurio debiutinis albumas „Back To Bedlam“ ir išleisti singlai – ypač Didžiosios Britanijos hitas numeris vienas, daina „You’re Beautiful“ – atnešė jam didžiulę šlovę 2005-aisiais. Jo stilių kritikai apibūdina, kaip džiazo, roko ir soul muzikos mišinį, o lyginamas jis su jaunu Elton‘u John‘u. Be to, kad albume atlieka visas vokalines partijas, Blunt‘as groja ir įvairiais instrumentais, tarp kurių – pianinas, gitara ir kt.

Blunt‘o tikroji pavardė – Blount‘as (ji pakeista dėl muzikinės karjeros), o gimė jis Anglijoje, Tidworth‘o miestelyje 1977-ųjų vaasario 22-ąją dieną. Jis – senų ir patyrusių armijos vadų vaikaitis. Septynerių James‘as mokėsi „Elstree“ mokykloje, o sulaukęs trylikos perėjo į „Harrow“. Ten besimokydamas jis, būdamas vos šešiolikos, tapo vienu jauniausių Didžiojoje Britanijoje privataus lėktuvo piloto licenziją turinčių asmenų. Taip jis žengė pirmuosius žingsnius, po ko sekė studijos Bristolio universitete, kur jis gavo reikalingas kvalifikacijas. Tuomet jis prisijungė prie britų armijos gelbėtojų padalinio. Per keturis tarnybos metus jis tapo britų armijos kapitonu ir dalyvavo NATO taikos misijoje Kosove – jis buvo vienas iš piirmųjų, patekusių į vietą, kur siautėjo karas ir nusikaltimai. Būtent ši patirtis privertė jį parašyti savo kūrinį „No Bravery“. Juokaudamas James‘as viename interviu teigė, kad į jį buvo šauta daugiau kartų nei į 50 Cent.

Taigi, baigęs tarnybą kariuomenėje James‘as Blunt‘as pasinėrė į muzikinę karjerą. De

ebiutiniu jo singlu Didžiojoje Britanijoje tapo daina „High“, nepakilusi net tarp 100 geriausių to meto kūrinių. Visgi, jaunąjį atlikėją lydėjo sėkmė ir jo dainą savo reklamai Italijoje pasirinko kompanija „Vodafone“. To rezultatas – daina pasiekė šios šalies Top 10-uką, o antrasis singlas „Wisemen“ pagerino pirmojo rezultatą, pasiekdamas 44-ąją Didžiosios Britanijos topo vietą.

Tai, žinoma, irgi nebuvo labai atlikėją tenkinantis rezultatas. Visgi, viską išsprendė trečiasis bandymas su daina „You’re Beautiful“ – būtent šis singlas pramušė James‘ui kelią į šlovę. Daina debiutavo ant 12-ojo laiptelio ir skirtingai nei tai būdinga dainoms šioje šalyje, ne leidosi žemyn, o kilo į viršų ir pasiekė pačią viršūnę, praėjus šešioms savaitėms po išleidimo. Daina taip pat sulaukė didelio grojamumo radijo stotyse, o tai leido puikiai išreklamuoti albumą „Back To Bedlam“, kuris taaip pat pasiekė pirmąją poziciją albumų tope – iš viršūnės jaunasis James‘as išstūmė garsiųjų rokerių „Coldplay“ naują albumą „X&Y“.

Po tokios įspūdingos dainos „You’re Beautiful“ sėkmės Didžiojoje Britanijoje, jos populiarumo banga persirito ir į visą Europą, kur tapo vienu didžiausių 2005-ųjų metų vasaros hitų. Singlas susilaukė pasisekimo ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur pradėtas groti tik kai kuriose stotyse, jis sugebėjo pakilti į 22-ąją topo vietą.

Visiems trims sukurtiems James‘o Blunt‘o albumo vaizdo klipams netrūko simboliškumo ir tamsios vaizduotės. Dainos „High“ vaizdo klipe James‘as de

ega dykumoje. „Wisemen“ video versijoje jis yra pagrobiamas ir laikomas įkaitu, o „You’re Beautiful“ ekranizacijoje jis sukuria aliuziją į nusižudymą.

Blunt‘as savo kūriniui „High“ sukūrė naują, mažiau kontraversišką vaizdo klipą, kai perleido jį 2005-ųjų spalio 3-ąją dieną.

Sekančiu singlu James‘as pasirinko už širdies griebiančią dainą „Goodbye My Lover“, kurios pasirodymas numatytas pačioje metų pabaigoje – gruodį. Jame galima pamatyti Anglijoje gimusią amerikietę aktorę Mischą Barton (filmai „Notting Hill“, „The Sixth Sense“), kuri asistavo James‘ui ir atsiimant apdovanojimą 2005-ųjų „MTV“ Europos muzikiniuose apdovanojimuose.
James’as Blunt’as po neįtikėtinos singlo “You’re Beautiful” sėkmės nekreipia dėmesio į kritikus, kurie vadina jį nuobodžiu ir neįdomiu.

Britų dainininkas debiutinį albumą “Back to Bedlam” pardavė daugiau nei 10 mln kopijų tiražu. Blunt’as džiaugiasi gausiu gerbėjų būriu, o į kritikus nekreipia dėmesio.

Britas sako: “Tikrai kentėjau dėl kritikos, tačiau suvokiau, kad turiu didžiulį palaikymą. Visada primindavau sau, jog be paramos, kurią ypač jaučiau Anglijoje, nebūčiau pasiekęs to, ką dabar turiu.”

“Essex FM” vadovai, sulaukę daugybės skambučių iš besipiktinančių klausytojų, nusprendė iš grojaraščių išimti visus Blunt’o hitus.

“Mes neturime nieko prieš James’ą Blunt’ą ir mums smagu, jog jam taip puikiai sekasi. Tačiau pertrauka jo kūrinių grojime yra būtina”, tvirtino “Essex FM” programos prodiuseris.

Tiesa, toks sprendimas gali pasirodyti šiek tiek keistas, nes kol kas didžiausias James’o Blunt’o hitas „You‘re Be

eautiful“ yra pasiekęs topo viršūnę net 25 šalyse, o jo debiutinį diską „Back To Bedlam“ turi įsigiję daugiau nei 7 milijonai žmonių.

Britai per laidotuves norėtų girdėti James Blunt dainą

James Blunt (32) hitas “Goodbye My Lover” Anglijoje yra mėgstamiausia daina laidotuvių metu. Tokį rezultatą paskelbė britų apklausų kompanija “The Bereavement Register”.
Neįprastame laidotuvių dainų sąraše James Blunt’as aplenkė Robbie Williams’ą su daina “Angels” “.
Beje, James Blunt spalio 1 d. pradėjo turą po Šiaurės Ameriką. Grįžęs namo jis imsis darbų, susijusių su nauju singlu ir albumu.

Leave a Comment