lietuvos kamerinis orkrestas

.

Lietuvos kamerinis orkestras

Literatūros sąrašas

1.http://www.google.lt

Turinys

Lietuvos kamerinis orkrestas..........1
Literatūros sąrašas................3

Lietuvos kamerinis orkestras
1960 m. profesoriaus Sauliaus Sondeckio įkurto Lietuvos kamerinio orkestro (LKO) tarptautinis pripažinimas prasidėjo 1976 m., kai kritika puikiai atsiliepė apie jo pasirodymą Echternacho festivalyje Liuksemburge. Ši garbinga scena atvėrė kolektyvui garsiausių salių duris. Šiandien jo gastrolių maršrutuose užfiksuotos beveik visos Europos šalys, JAV, Japonija, Kuba, Kanada, Egiptas, Pietų Afrikos Respublika. Grota Berlyno filharmonijos ir Vienos „Musikverein“, Londono „Royal Festival“ ir Romos „Santa Cecilia“, Milano G. Verdi konservatorijos, Amsterdamo „Concertgebouw“, garsiausiose Maskvos ir Sankt Peterburgo saalėse. Autoritetingi specialistai (pvz., J. W. Hartnack, „Grosse Geiger unserer Zeit“, Atlantis Verlag, Zürich, 1993) LKO priskiria prie aukščiausios klasės šio žanro orkestrų pasaulyje. Jau septynis kartus orkestras dalyvavo (ir pelnė „Didžiojo liūto“ medalį) Echternacho festivalyje. Keturis kartus jis griežė įžymiajame Zalcburgo ir Šlezvigo-Holšteino, po keletą kartų – Reingau, Ivo Pogoreličiaus, Bach-Woche Ansbach, Sviatoslavo Richterio „Gruodžio muzikinių vakarų“, Yehudi Menuhino Gštad-Zane, Liucernos, Berlyno, Liudvigsburgo ir kituose festivaliuose.
1997–1998 m. sezoną LKO sulaukė puikaus įvertinimo Ciūriche, Milane, Romoje, Ženevoje, Berlyne ir kituose Austrijos, Šveicarijos irr Vokietijos miestuose, buvo pakviestas įrašyti muziką Lietuvoje filmuotam Holivudo filmui „Robinas Hudas“. 1998 m. Ciūriche, Milane ir Romoje LKO grojo su garsiu smuikininku Gilu Shahamu; Ženevoje ir Taline koncertavo diplomatinio korpuso nariams minint Lietuvos nepriklausomybės 80-metį; penktą kartą dalyvavo Šlezvigo-Holšteino fe

estivalyje. 1999 m. vasarą LKO buvo išvykęs keturiolikos koncertų gastrolių į Japoniją. Koncertą Tokijo „Suntory Hall“ salėje į vaizdajuostę įrašė televizija.
Lietuvos kamerinio orkestro repertuare ypatingą vietą užima W. A. Mozarto muzika: įrašytos visos jo simfonijos ir opera „Don Žuanas“, griežti visi instrumentiniai koncertai. Didžiulio publikos dėmesio ir puikaus kritikų įvertinimo sulaukė teatralizuotas operos „Cosi fan tutte“ pastatymas Vilniuje, Filharmonijos salėje. Daug dėmesio skiriama J. S. Bachui – Didžiosios mišios skambėjo Prancūzijos,

1
Ispanijos, Italijos, Rusijos ir daugelio kitų Europos šalių miestuose. Frankfurto „Senojoje operoje“ buvo atliktas „Fugos menas“. Orkestro repertuare – instrumentiniai koncertai, siuitos, pasijos ir daugybė kantatų. Iš dabarties kūrėjų LKO dažniausiai groja Alfredo Schnittke’s ir Arvo Pärto kūrinius. Šie kompozitoriai yra patikėję LKO ir jo dirigentui S. Sondeckiui savo partitūrų pirmuosius atlikimus. Firma „Triton“ iššleido LKO įgrotus unikalius A. Schnittke’s Concerti grossi Nr. 1 ir Nr. 3 bei A. Pärto „Tabula rasa“ įrašus, kur klavesino solo partiją atlieka A. Schnittke. Pasirodė du CD su paskutiniaisiais trimitininko T. Dokšicerio ir LKO įgrojimais.
Gilų pėdsaką orkestro biografijoje paliko didysis muzikas ir humanistas lordas Yehudi Menuhinas. Su juo surengti 59 koncertai, įrašytos dvi oratorijos – G. F. Händelio „Mesijas“ ir J. Haydno „Pasaulio sukūrimas“.
Prie ryškiausių kolektyvo kūrybinės biografijos pastarojo laikotarpio momentų priskirtinas 2000 m. Arvo Pärto autorinis koncertas Berlyno filharmonijoje; LKO gr
rojo jam dedikuotą kūrinį. Įsimintini ir 2000, 2001 m. koncertiniai turai Vokietijoje su garsiuoju aktoriumi Piteriu Ustinovu. Su juo įrašyta kompaktinė plokštelė L. van Beethoveno „Prometėjo kūriniai“ tapo BMG korporacijos bestseleriu. 2001 m. LKO vėl išvyko į koncertinį turą po Japoniją, šįkart su solistu – garsiuoju trimitininku Sergejum Nakariakovu. 2002 m. su juo „Teldec“ kompanijoje įrašytas CD „Nuo klasikos iki romantikos“.
Po 2004 m. įvykusios Lietuvos nacionalinės filharmonijos reorganizacijos Lietuvos kamerinis orkestras atsiskyrė nuo Filharmonijos ir įgavo savarankišką statusą, tačiau jau tais pačiais metais orkestro muzikantai vėl grįžo į Nacionalinę filharmoniją. Nuo 2004 m. spalio 1 d. orkestro dirigento darbą atlieka Vytautas Lukočius.

Leave a Comment