Romantiniai filmai griauna santykius

Edinburge esančio Heriot Watt (HW) universiteto mokslininkai nustatė, kad romantinių komedijų žiūrėjimas iš tiesų gali pakenkti jūsų meilės santykiams, praneša BBC. Pasak mokslininkų, romantinių komedijų žiūrėjimas skatina nerealistiškus lūkesčius meilės srityje.

HW mokslininkai išsiaiškino, kad tokių filmų, kaip „Pabėgusi nuotaka“ („Runaway Bride“) ir „Noting Hilas“ (“Notting Hill“), gerbėjai dažnai nesugeba bendrauti su savo partneriu. Dauguma tokių filmų gerbėjų laikėsi nuostatos, kad, jei kam nors lemta būti su tavimi, tai jis turi be žodžių žinoti, ko tu nori.

HW psichologai ištyrė 40 daugiausiai 1995-2005 m. sėkmės sulaukusių filmų ir nustatė kelias bendras šių filmų idėjas, kurios, jų manymu, yra nerealistiškos.

„Problema tame, kad, nors dauguma mūsų žinome, kad idealių santykių idėja yra nerealistiška, kai kurie iš mūsų vis dar yra labiau, nei įsivaizduojame, įtakojami žiniasklaidos vaizduojamų santykių“, – teigia dr. Bjarnas Holmsas.

Please install Flash plugin

Tarp blogai meilės santykius veikiančių filmų: „Jums žinutė“ („You’ve Got Mail“), „Tai nutiko Manhetene“ („Maid In Manhattan“), „Vedybų planuotoja“ („The Wedding Planner“), „Kol tu miegojai“ („While You Were Sleeping“).

„Vedybų konsultantai dažnai susiduria su poromis, kurios tiki, kad seksas visada turi būti idealus ir, jei kam nors lemta būti su tavimi, tuomet jie be žodžių turi žinoti, ko tu nori. Dabar mes turime įrodymų, kurie leidžia teigti, kad populiarios visuomenės informavimo priemonės vaidina svarbų vaidmenį įtvirtinant šias idėjas žmonių mąstyme“, – sakė mokslininkas.

Tyrimo metu 100 savanorių studentų buvo paprašyti peržiūrėti 2001 m. romantinę komediją „Lemtingas atsitiktinumas“ („Serendipity“), o kiti 100 savanorių – Davido Lyncho dramą. Romantinę komediją žiūrėję studentai buvo labiau linkę tikėti likimo valia ir lemtimi.

Be to, tyrimo metu paaiškėjo, kad romantinių komedijų gerbėjai labiau tikėjo iš anksto nulemta meile.

Tyrimą atlikusios Kimberly Johnson teigimu, filmai atvaizduoja jaudulį, užsimezgus naujiems santykiams, bet tuo pačiu klaidingai verčia manyti, kad ištikima meilė prasideda nuo pat pirmo susitikimo, tuo tarpu kai realybėje šioms savybėms atsirasti reikia laiko.\