Meilės testas

Suderinami partneriai – skamba mistiškai. Bet visgi mokėjimas teisingai išsirinkti partnerius gerokai palengvina gyvenimą ir sutrumpina paieškų laiką.

Kaip ir renkantis draugus reikia visų pirma žinoti, kas mes esame patys. Kas mums patinka ir tinka, o kas visgi atstumia arba su kuriais žmonėmis niekam nesurandame bendros kalbos, neprieiname kompromiso ir panašiai.

Helen Fisher pagal hormonus suskirstė asmenybes į keturis tipus. Žmonių tipologijų ir skirstymų sukurta be galo daug. Įvairus mokslininkai ir teoretikai remiasi skirtingomis prielaidomis ir skirtingais teoriniais pagrindais. Visgi Helen Fisher skirstymas ieškantiems meilės turėtų būti įdomus, nes ji studijavo meilės ryšius, įsimylėjimą ir romantinius santykius. Taigi jos skirstymas skirtas antrosios pusės paieškoms palengvinti.

Atrask savo meilės tipą

Helen Fisher žmones skirsto į grupes pagal dominuojančius hormonus jų organizme, kurių išraiška atsispindi mūsų elgesyje ir mąstyme. Pateikiu keturis tipus. Kiekvienas iš mūsų daugiau turime savybių, būdingų dviem tipams. Visgi vienas tipas yra dominuojantis. Pagal pateiktus teiginius pasirinkite tipą, kuris Jums labiausiai priimtinas:

Statytojo tipas:

1. Man patinka rizika. 2. Mėgstu naujoves. 3. Rutina greitai atsibosta. 4. Turiu daug pomėgių, tikslų ir idėjų 5. Į skirtingas situacijas reaguoju spontaniškai. 6. Esu nemirtingas optimistas.

Vadovaujantis tipas:

1. Man patinka technika bei įvairūs mechanizmai. 2. Aktyviai domiuosi naujienomis. 3. Pinigus užsidirbu savo intelektu. 4. Atkakliai diskutuoju ir mėgstu būti teisus. 5. Sprendimus priimu racionaliai ir užtikrintai. 6. Esu praktiškas ir logiškas.

Tyrinėjantis tipas:

1. Paklūstu įstatymams. 2. Esu atsakingas ir pareigingas. 3. Esu atsargus. 4. Man svarbios moralinės vertybės. 5. Man patinka stabilumas. 6. Kuriu planus ir nuosekliai jų sieku.

Derybininko tipas:

1. Esu jautrus. 2. Esu kūrybiškas. 3. Mėgstu svajoti. 4. Priimant sprendimą vadovaujuosi emocijomis. 5. Man svarbu įsijausti, užjausti ir paguosti. 6. Dažnai būnu neapsisprendęs.

Visi tipai yra ganėtinai skirtingi. Todėl tikiuosi, kad Jums pavyko atrasti savąjį. Pagal šiuos teiginius galite suskirstyti į tipus ir potencialius partnerius, kai geriau juos pažinsite.

Žinodami, kas esate Jūs ir kokiam tipui priklauso sutiktas partneris galėsite pagal Helen Ficher tipus įvertinti Jūsų sąjungos sėkmės tikimybę. Žinoma, tai tik vienas iš galimų raktų, į teisingą sprendimą, bet pačios meilės į jokius rėmus patupdyti neįmanoma, taiga aklai nesekite tyrimų rezultatais, tiesiog žinojimas padeda, jei moki juo teisingai pasinaudoti.

Tipų aprašymas

Statytojo tipo žmones valdo serotoninas. Jie vadovaujasi protu, yra ištikimi, ramūs . Taip pat lengvai užmezga naujas pažintis ir jas išlaiko. Jų spalva – mėlyna.

Vadovaujantį tipą valdo testosteronas. Šio tipo atstovai tvirti, ryžtingi bei kategoriški. Jie lengvai kuria strategijas, moka save motyvuoti. Jų spalva raudonas.

Tyrinėjantį tipą valdo dopaminas. Jie ieško naujovių ir adrenalino. Dažnai šio tipo žmonės renkasi meno sritį arba amatus. Jų spalva geltona.

Derybininko tipą valdo estrogenas. Jie jautrūs, kūrybingi ir lengvai bendrauja. Dažnai idealizuoja ir mąsto intuityviai. Jų spalva žalia.

Tipų suderinamumas

Statytojo tipas

Statytojo tipas labiausiai suderinamas su to pačio tipo žmonėmis, jų santuokos būna laimingiausios iš visų tipų santuokų. Su tyrinėjančiu tipu statytojas derėtų, jei mažiau jį tardytų, kalbintų. Direktoriai jiems per greiti ir per daug impulsyvūs. Derybininkų požiūris jiems irgi svetimas.

Vadovaujantis tipas

Vadovaujantis tipas dažnai renkasi tyrinėjantį tipą – vienas domisi teorija, o kitas jos praktika. Vadovaujančiam tipui kaip antroji pusė labai tinka derybininko tipas, jei jis leis jam išsakyti savo jausmus ir emocijas. Vadovaujantis tipas, norėdamas sutapti su statytojo tipu turi nepailsti aiškindamas jam įvairias teorines temas. Dažniai ši sąjunga pasmerkta baigčiai. Du vadovaujantys tipai gali būti kartu, jei be racionalumo rodys ir jausmus vienas kitam.

Tyrinėjantis tipas

Tyrinėjantis tipas dažnai renkasi tyrinėjantį tipą ir labai dažnai su juo išsiskiria. Prasčiausiai tyrinėjantis sutaria su vadovaujančiu tipu. Tyrinėtojai gerai sutaria su tylesniais ir ramesniais statytojais. Taip pat tyrinėtojams tinka vadovaujantis tipas, jei pastarojo ideologija sutampa su tyrinėjančiojo. Tyrinėtojai lengvai sužavi derybininkus, bet jų santykiai dažnai nebūna ilgalaikiai, mat derybininkai idealizuoja santykius „kol mirtis mus išskirs“, o šalia tyrinėtojo turi būti žmogus, kuris juda į priekį, nepririša ir kasdien stebina.

Derybininko tipas

Derybininkai dažnai per greitai įsimyli į tyrinėjantį tipą, o šis lieka šaltas. Tarp statytojo ir derybininko tipo maža tikimybė, kad bus sėkminga sąjunga, nes derybininkas statytojo įžvalgas greičiausiai priims kaip kritiką ir reaguos į tai per daug jautriai. Ypač kritikos nemėgsta derybininkai vyrai. Su vadovaujančiu tipu santuoka palaiminta, jei derybininkas kartais atsiribos nuo jausmų ir dažniau nutūps ant žemės. Susitikus dviem derybininko tipo asmenims reikia vengti per daug pasinerti į jausmų ir emocijų analizavimą.

Tai buvo taisyklės, kurios tinka daugumai, bet ne kiekvienam, nesi nėra taisyklės be išimties. Bet tikrai įdomi studija ir negalėjau atsispirti nesupažindinusi Jūsų su šia teorija. Kas gali žinoti, galbūt būtent tai padės Jums atrasti teisingą kelią meilės labirinte.

Linkiu visiems vadovauti savo gyvenimams patiems, tyrinėti save ir kitus, prisiderinti prie žmogaus, kuris įkrito į Jūsų širdį, randant abiems tinkantį kompromisą ir pastatyti gražius santykius.

Straipsnis parašytas remiantis užsienio šaltiniais.

Kristina Leščinskaitė

Comments are closed.