Magija – vaistas sielos žaizdoms gydyti?

Dvasinis skausmas – pats baisiausias. Tikriausiai su tuo sutiktų kiekvienas, kuriam teko patirti skausmingas meilės kančias, ar tiesiog gyvenimiškus nuopolius, iš kurių išsikapanoti labai sunku. Deja, vaistų nuo to nėra. Išgėrus piliulę – nepalengvės.

Gyvenimas nuolatinėje tamsioje tuštumoje, į kurią neprasiskverbia nei vienas šviesos spindulys – baisus išbandymas kiekvienam. Nesvarbu kas tu esi: paprasta namų šeimininkė, banko darbuotoja ar milijonierius, kuriam regis nieko gyvenimo netrūksta. Viską naikinanti tuštuma gali užklupti kiekvieną.

Dažniausiai tuo metu, kai žmonės karštligiškai ieško būdų išsikapstyti, į dienos šviesą – išlenda magija, neretai persikūnijusi į paskutinę viltį. Kyla klausimas, ką gali duoti būrėjai, kad neretai ištikus bėdai kreipiamės būtent į juos?

Vieno atsakymo būti negali. Kiekvienas žmogus turi savų motyvų. Vieni lankosi iš smalsumo, kiti – norėdami gauti atsakymus į gyvenimiškus klausimus. Bet dažniausia apsilankymų priežastis – neviltis. Ypatingai aiškiai tai juntama visuotinio nuosmūkio – krizės metu. Neviltis skatina žmones ieškoti ne sprendimo būdo, o paprasčiausio palaikymo. Viltis sužadina dvasines jėgas, optimizmą, skatina labiau pasitikėti savimi ir su džiaugsmu žvelgti į ateitį.

Įsivaizduokite, kad kažkas jums papasakojo apie nepaprastai gerą būrėją, kurios žodžiai visuomet išsipildo. Atkeliaujate pas ją su savo problemomis ir išgirstate standartinius žodžius: „Nesijaudink, viskas prieš akis. Dabar tau sunkus periodas, bet po metų viskas apsivers aukštyn kojomis. Matau turtingą vyrą ir prabangų gyvenimą…“. Nejaugi tai nepamalonins jūsų širdies? Nejaugi bent trumpam nesukurs šviesių iliuzijų?

Deja, efektas bus trumpalaikis ir neduodantis jokių garantijų. Ateities spėjimas (būtent, SPĖJIMAS!) neužtikrins jūsų ateities, ir neišmokys išspręsti problemų. Jis panardins jus į fantazijų pasaulį, tačiau neparodys kelio, kaip iki jo nueiti.

Todėl tie, kurie nenori gyventi viltimi, ieško pagalbos psichoterapeutų kabinetuose. Psichoterapijos rezultatas – pirmiausia vidinis: žmogus išmoksta gilintis į save, suprasti esamą situaciją, susigaudyti su savo jausmais ir ieškoti sprendimo būdo. Deja, greitos euforijos tikėtis neverta. Priešingai, gilinimasis į save pirmosiomis dienomis gali smogti dar skaudžiau. Nuolatinis bėgimas nuo savęs ir nuo problemų padeda lengviau ištverti nesėkmes, todėl susidūrus su realybe gali būti sunku adaptuotis prie esamos situacijos. Tačiau jei žmogus tikrai pasiryžta šiam sunkiam darbui, ilgalaikė sėkmė beveik garantuota. Psichoterapijos pagalba gali išgydyti jūsų žaizdas ilgam laikui ir ateity jūs mokėsite susidoroti su iškylančiais sunkumais, tuo tarpu magija palengvins skausmus šią minutę.

Tuomet kodėl magija klesti? Atsakymas paprastas: visuomenėje visuomet atsiras žmonių, nesugebančių, ar tiesiog bijančių prisiimti atsakomybę už savo veikmus. Lygiai taip pat pilna tų, kurie nenori keistis, nenori priimti gyvenimo jiems metamų iššūkių. Juk visuomet paprasčiau pasakyti „Toks mano likimas, aš nieko negaliu pakeisti“. Tai – ne kas kita, kaip bėgimas nuo savęs. Retas kuris išdrįs savęs paklausti „ką aš padariau, kad pakeisčiau esamą situaciją?“ .

Žinoma, ką pasirinkti – tik jūsų reikalas. Niekas jums nenurodys, kuo tikėti, niekas nevers jūsų rinktis tarp magijos ir psichoterapijos. Svarbiausia, kad jūs patys susivoktumėte, ko norite iš savo gyvenimo ir svarbiausia – kaip norite gyventi.

Vesta Rimšytė