Vyrai jaučiasi gerokai laimingesni nei moterys, kai girdi prisipažinimus meilėje. Prie tokios išvados priėjo amerikiečių mokslininkai. Jų atliktas ne vienas tyrimas parodė, kad vyriškos lyties atstovai atveria savo jausmus 42 dienomis anksčiau, nei moterys. Tačiau didžiausią laimę vyras patiria, kai moteris prisipažįsta jį mylinti dar iki pirmo intymaus suartėjimo.
1. Šypsantis
Aberdino universiteto (D.Britanija) mokslininkai Benas Johnsas ir Linda Butroid išsiaiškino, kaip moteris turėtų prisipažinti vyrui meilėje, norint, kad sustiprėtų jo simpatija jai. Per eksperimentą 230 savanoriams vyrams buvo parodytos moterų fotografijos su skirtingomis veido išraiškomis. Patraukliausios vyrams atrodė tos moterys, kurios šypsojosi ir žiūrėjo tiesiai į kameros objektyvą. Nors mokslininkai ir neneigia, kad tas atradimas nėra naujas ir unikalus, kadangi žmogus visados noriau bendrauja su tais, kurie nusiteikę pozityviai. Tyrėjus nustebino kitkas: kad besišypsanti moteris vyrams atrodo gerokai gražesnė. Todėl,anot jų, prisipažinti meilėje reikia būtinai šypsantis.
2. Papuošalų kalba
Vyras – iš prigimties medžiotojas ir išdidus, todėl užkariauti jo širdį nėra lengva. Bet būna momentų, kad ir stiprūs vyrai tampa silpni. Pavyzdžiui, Pietų Afrikoje yra tautų, kur moterys norėdamos prisipažinti meilėje naudoja įvairius auskarus, vėrinius, žiedus, kuriais puošiamos kojos ir rankos. Kitaip tariant, meilės žodį atstoja atitinkama auskaro spalva ar vėrinio piešinukas. Būtent tada moterys ir patikrina vyro jausmus. Tarkim, jei vyras išsirenka raudoną spalvą, tai jo širdyje suliepsnojo meilė, o jei juodą – vadinasi, jo širdyje įsitvirtino užkietėjusio vienišio liūdesys.
3. Lapais ir gėlėmis
Malonu dovanoti gėles moterims. Toks paprotys populiarus daugelyje šalių. Tačiau Indonezijoje, Sumatros saloje gyvenančių genčių paprotys dovanoti gėlių puokštes vyrams. Pagrindinis dėmesys, renkantis augalą skiriamas ne jo grožiui, ne aromatui, o jo pavadinimui. Kiekvienas pavadinimas rimuojamas su pasakomais meilės žodžiais. Anksčiau gėlių kalba buvo paplitusi kaip gestų kalba. Be to, iš įvairių gėlių lapų buvo sudaromos meilės ketureiliai.
4. Prie laužo
Senovės laikais laužas buvo informacijos perdavimo šaltinis. Daugumoje tautų atitinkamo intensyvumo laužo dūmai reiškė, kad artėja priešas. Be to, dūmai galėjo būti įvarių krypčių ir atspalvių. Uždegtas laužas buvo ir vienas iš būdų prisipažinti meilėje.
5. Bučiuojantis
Pensilvanijos ir Niujorko universitetų (JAV) mokslininkai atliko tyrimą, norėdami išsiaiškinti, kodėl žmonės bučiuojasi. Paaiškėjo, kad bučinys sustiprina seksualinį geismą ir padidina oksitocino hormono lygį. Mat oksitocinas atsakingas už santykių formavimąsį. Taip pat buvo pastebėtas skirtumas tarp vyrų ir moterų bučiavimosi stiliaus. Moterys bučiuodamosios stipriau jaučia skonį ir labiau reaguoja į kvapus. O įsimylėję vyrai paprastai bučiuojasi karštai ir „šlapiai“. T.y. seilėjantis. Todėl moteris, norėdama atsakyti tuo pačiu – prisipažinti vyrui meilėje, turėtų stipriai įsisiurbti jam į lūpas ir bučiuotis drėgnu liežuviu.
6. Bučiniu ant servetėlės
Vyrams, kaip ir moterims, patinka staigmenos. Neįprastas prisipažinimas vyrui meilėje, jei moteris nusiunčia jam voke savo bučinio atspaudą ant servetėlės. Toks bučinys gali visiškai atstoti tikrą, nes vyrai nemėgsta akivaizdžiai demonstruoti savo jausmus.
7. Per atitinkamą atstumą
Маžai kuri iš moterų susimąsto apie atstumą, skiriantį ją su partneriu kalbantis. Amerikiečių antropologas Edvardas Hollas nustatė kelias per atstumą bendravimo zonas. Anot jo, prisipažįstant vyrui meilėje, reikėtų tai daryti maždaug 46 сm atstumu. Kodėl reikėtų laikytis būtent tokio atstumo? Mokslininko tvirtinimu, toks atstumas daro stipriausią įtaką vienas kitam cheminių medžiagų lygmenyje. Būtent tokiu atstumu, moters perduodamos emocijos ir jausmai, greičiausiai pasiekia vyro širdį.
8. Supykus
Ne veltui sakoma, kad nuo meilės iki neapykantos tik vienas žingsnis. Mokslininkai išsiaiškino, kad supykus prisipažįstant meilėje tik dar labiau sustiprina partnerių tarpusavio santykius ir suartina juos. Londono Koledžo universiteto mokslininkai Semiras Zekis ir Johnas Paulas Romajis parodė eksperimento dalyviams vyrams fotografijas, kuriose matyti labai supykusios moterys. Jų smegenų skanavimas parodė, kad žiūrėdami į jas, suaktyvėjo tos smegenų sritys, kurios atsakingos už įsimylėjimą. Todėl tyrėjai padarė išvadą, kad nors amžina meilė ir neegzistuoja, tačiau ją galima sukurti. Tam tereikia viso labo paeiliui romantiškus apsikabinimus keisti pykčio pliūpsniais.