reiki terapija

TurinysReiki terapija – kas tai? 3Reiki metodas 4Reiki poveikis ir nauda sveikatai 4Ką galima išgydyti? 5 Kaip reiki veikia? 6Reiki meistras 7Literatūra 9Reiki terapija – kas tai?Reiki – tai sąvoka, kuri visame pasaulyje suprantama kaip natūralaus japonų gydymo rankomis menas, atskleistas praeito amžiaus pradžioje Mikaomi Usui.Žodis “Reiki” reiškia dvasinę Visatos energiją ir susideda iš dviejų hieroglifų: Rei – dieviškoji sąmonė, Dievo išmintis, ir Ki – vidinė gyvenimo energija, būdinga viskam, kas gyva Žemėje, arba Gyvenimo jėga. Būtent šią energiją naudoja visos pasaulyje žinomos gydymo sistemos. Tačiau, skirtingai nuo jų, naudojantis Mikao Usui metodu, organizmo sistemos specialiai „suderinamos“ ir žmogus įgyja galimybę be kliūčių gauti ir perduoti energiją visiems padarams neįdėdamas jokių pastangų ir neišeikvodamas savo energijos. Gydymas remiasi visų vidinių organizmo gydomųjų išteklių lygių aktyvavimu ir nenumato jokio įsikišimo iš išorės. Reiki gydymas atkuria visų žmogaus sistemų pusiausvyrą ir viso organizmo vidinę harmoniją, išgydo fizinį kūną, emocijas, protą ir dvasią, sugrąžina ramybės, saugumo ir klestėjimo jausmą.Reiki – tai puikus gydymo rankomis, su Dieviškosios Jėgos palaikymu, būdas. Ta pačia Jėga senovėje gydė šventieji. Šiam metodui daug tūkstantmečių, ir jis atgimsta dabar, kai žmonijai kaip niekada reikalinga pagalba iš aukščiau. Šis metodas saugus ir labai efektyvus. Šis metodas veikia visus lygmenis – gydo kūną ir sielą, sąmonę ir netgi žmogaus dvasią. Leidžia kiekvienam dirbti ir su sunkiomis ligomis, ir su energetiniais pakitimais, ir su psichikos pakenkimais. Nereikalauja sudėtingo mokymosi, išmokti jo gali visi, jo tiesiog neįmanoma “sugadinti”. Reiki seanso metu pats gydantysis tampa Dieviškosios Jėgos kanalu ir yra liudininkas stebuklų, vykstančių tiesiog jo akyse. Tai puiki priemonė darbui su savimi, nes kiekvienas duodantis – gauna ir, padėdamas kitiems, padeda sau. Puikiai dera su visais kitais metodais, kuriuose gydantysis vadovaujasi gerais ketinimais ir tyra širdimi.

Reiki – žinomas ir populiarus gydymo metodas visame pasaulyje. Daugelyje šalių tai yra vienintelis “nemoksliškas” metodas, kurį leista naudoti gydymo įstaigose. Medicinos darbuotojams netgi rekomenduojama naudoti Reiki, kad galėtų efektyviau padėti ligoniams ir sau.Reiki metodasReiki meistras sako, kad reiki energija yra ypatinga savo universalumu ir nepriklauso nuo žmogaus valios. Šis neišsenkamų jėgų šaltinis patenka pro viršugalvį, toliau išsišakoja į rankas ir į visą organizmą. Tai suaktyvina energinius centrus, todėl reiki energija yra juntama ir fiziškai: juntamas tam tikras sruvenimas, šiluma arba vėsa, žmogus atsipalaiduoja. Tai gali patirti visi, tiesiog ne visi tai priima. Reiki energija gydantis žmogus tiesiog deda delnus ant įvairių kūno vietų – taip susijungia su organizmo energine sistema ir leidžia jai laisvai tekėti. Rankų padėtys – tai viena iš Reiki gydymo sistemos dalių, jos yra aiškiai apibrėžtos ir išmokstamos. Reiki meistras laiko rankas ant tos pačios ligonio kūno vietos tol, kol pajaučia energijos tekėjimo susilpnėjimą, pasireiškiantį mažesniu dilgčiojimu, sumažėjusia šiluma ar šalčiu. Kiekvienam žmogui teka, tai, ko būtent jam reikia, todėl ir energijos teikiami pojūčiai skiriasi. Gyvybės energijai harmoningai užpildžius visus aš aspektus, žmogus sveiksta – sveiksta jo minčių, jausmų pasauliai, atsigauna kūnas. Reiki energiją gali perduoti tik pagal paprastus penkis principus gyvenantis žmogus.• Šiandien nesijaudink• Šiandien nepyk• Gerbk savo tėvus, mokytojus ir vyresniuosius• Sąžiningai užsidirbk pragyvenimui• Viskam rodyk dėkingumąNiekas nežino, kodėl ir kaip atsiranda reiki, todėl ši gyvybės galia dažniausiai vadinama dieviškąja. Tačiau reiki nėra kažkoks stebuklas ar magiška galia. Sugebėjimą perduoti reiki kiekvienas žmogus gauna jau gimdamas, tik netinkamas gyvenimo būdas dažnai atima iš jo tą sugebėjimą. Taigi tai nėra kažkoks paslaptingas gydymo būdas, bet greičiau – pagalba atrasti dar vaikystėje prarastą fizinę ir dvasinę harmoniją.Reiki poveikis ir nauda sveikatai
Teisingai atliekami reiki seansai energiškai sustiprina vidaus organus, harmonizuoja ir pagerina jų funkcijas. Ypač efektyviai padeda atsikratyti įvairios kilmės skausmų, negalavimų, depresijos, streso. Paprastai po reiki seansų žmogus jaučiasi daug žvalesnis, padidėja darbingumas, atsparumas ligoms. Vėliau organizmas pats pradeda valytis nuo susikaupusių šlakų ir toksinų. Reiki sustiprina organizmo energetiką; pagerėja organizmo savireguliacija; prasideda išsivalymo procesas; prasideda gijimo procesas; sustiprėja imunitetas. Tuo tarpu reiki poveikis yra vos juntamas, švelnus ir apima ne tik fizinę mūsų asmenybės dalį, bet ir dvasinę – mintys tampa aiškesnės ir skaidresnės, žmogus ima labiau savimi pasitikėti, todėl gali geriau save realizuoti. Reiki energijos poveikis visada yra teigiamas, jos negalima panaudoti piktiems kėslams arba norint pakenkti. Reiki visada veikia tiek, kiek reikia, ir ten, kur reikia. Pastoviai pratekanti Reiki energija (gydantis pas Reiki specialistą arba išmokus ir nuolat praktikuojant Reiki) padeda atsiskleisti, sustiprina: intuiciją, (nuojautą); aiškiaregystę (pvz. auros, karminių problemų, pasekmių matymą); aiškų jutimą (savo ir kitų kūno, energetikos, įvairių energijų, erdvės švarumo); minties stiprumą ir aiškumą (tai padeda lengviau, greičiau įgyvendinti savo siekius, svajones); susikaupimą, koncentraciją; atsipalaidavimo gebėjimą; pasitikėjimą; bendravimo gabumus; geraširdiškumą, užuojautą; nesavanaudiškumą; energingumą..

Ką galima išgydyti? Reiki nėra terapija ar gydymo būdas įprasta šio žodžio prasme. Reiki yra pagalba, kuri sustiprina organizmą, padeda jam pačiam kovoti su įvairiomis ligomis. Reiki veikia pozityviai tiek esant laikinam sveikatos pablogėjimui, pavyzdžiui, kai skauda galvą ar peršalus, tiek sergant rimtomis ligomis, netgi vėžio, leukemijos ar širdies ligų atvejais. Net ir keli reiki seansai (paprastai atliekama 10 seansų) gali sumažinti arba visai panaikinti nepageidaujamus vaistų poveikius. Ypač veiksmingai šalina stresą, nuovargį, depresiją, padeda greičiau atsigauti organizmui po traumų ar operacijų. Reiki padeda visada, net ir tuo atveju, jei akivaizdžių rezultatų nesimato. Tačiau tai nėra vaistas nuo visų ligų ir naudojamas daugiau kaip pagalbinė, papildoma priemonė šalia įprastų medicinos terapijų. Reiki metodas yra puikiai suderinamas su bet kokiu gydymu ir kai kuriose šalyse yra oficialiai taikomas slaugos klinikose ir reabilitacijos centruose.

Reiki terapija gali būti derinama praktiškai su visais gydymo metodais. Reiki ir homeopatija. Reiki sustiprina homeopatinio gydymo poveikį ir efektyvumą, pagerina toksinų pasišalinimą. Ši metodika gerai dera ir su kitomis netradicinės medicinos kryptimis.Reiki ir tradiciniai vaistai. Reiki sumažina šalutinį vaistų poveikį, pagreitina natūralius organizmo sveikimo procesus. Šią metodiką galima taikyti ir prieš vartojant vaistus ir jau pradėjus juos vartoti. Reiki ir akupunktūra. Padidina akupunktūros veiksmingumą.

Kaip reiki veikia?

Mūsų gyvybinė energija pačiais įvairiausiais pavidalais teka ir cirkuliuoja po visą kūną. Manoma, kad yra tam tikri šios energijos tėkmės kanalai, kurie tradiciškai vadinami meridianais. Juose išsidėstę daugybė biologiškai aktyvių taškų, pavyzdžiui, naudojamų ir akupunktūroje. Be to, žmogaus organizmo energinėje dalyje yra septyni pagrindiniai centrai – čakros ( I čakros sritis uodegikaulis (inkstai, antinksčiai) – energijos išraiška: pagrindas, t.y. išgyvenimas, pinigai, turtas, saugumas, pasitikėjimas. Kuo stipresnė pirmoji čakra , tuo geriau sekasi ir materialūs dalykai. II čakros sritis trys pirštai žemiau bambos (lytiniai organai, šlapimo pūslė ir prostata) – tai seksualinė, o kartu ir kūrybinė energija. Ji padeda pajusti gyvenimo džiaugsmą, atsiranda poreikis kurti šeimą, sugebėjimas duoti ir kurti. III čakros sritis trys pirštai žemiau skrandžio (blužnis, kepenys, tulžis ir kasa). Tai valios, jėgos čakra. Ji susijusi su karjera, jėga, savitvarda…, sugebėjimu kitus priimti tokius, kokie jie yra, santykiais su kitais. Kai ji stipri, žmogui sekasi darbai. IV čakros sritis širdies lygyje, ties krūtinkauliu (užkrūčio liauka ir fizinė širdis) – tai besąlyginė meilė, altruizmas, užuojauta, geranoriškumas. V čakros sritis gerklės centre (skydliaukė ir balso stygos) – tai sugebėjimas bendrauti, kūrybiškumas, saviraiška, galimybė realizuoti save. VI čakros sritis tarp antakių (hipofizis) – tai intuicija, suvokimas, aiškiaregystė. VII čakros sritis viršugalvis (kankorėžinė liauka) – tai „Aš“ suvokimas, ryšys su kosmosu, visata, su dvasia ir Dievu). Visos čakros ne tik jungiasi su fiziniu žmogaus kūnu, bet ir siejasi su emocine ir psichine dalimis. Kiekviena čakra vystosi septynerius metus ir pereina į kitą. Šis procesas užsimezga per gimimą, kai mes išsiveržiame iš savo motinos gimdos apsaugos ir pradedame formuoti santykius su išoriniu pasauliu. Čakros – tai kelionė, prasidedanti nuo pagrindo, arba pirmosios čakros, ir kas septynerius metus pereinanti į tolesnę čakrą. Sulaukę keturiasdešimt devynerių metų ciklas baigiasi ir mes grįžtame į pirmają čakrą. Jų funkcija – aprūpinti ir kaupti energiją mūsų kasdieniniams poreikiams. Jei šios energijos sruvenimas pasiekia visus organus ir visas ląsteles, jie normaliai funkcionuoja. Jei tekėjimas dėl kokių nors priežasčių sutrinka, tai susilpnina jų funkcijas, ir žmogus suserga. Vienos čakros pakenkimas, užteršimas veikia ir kitas čakras. Pagrindinis pirmosios čakros psichologinis elementas yra pasitikėjimas, o neigiamas – nepasitikėjimas. Jei jį pridėsime prie pagrindinio bet kurio kito iš likusių šešių čakrų elemento, pamatysime, kaip šis derinys sukelia sutrikimą, neigiamai veikiantį antrinius šios čakros požymius. Pvz.

Nepasitikėjimas + seksualumas = sukelia neigiamus pojūčius seksualiniame gyvenimeNepasitikėjimas + savęs suvokimas = išbalansuoja požiūrį į saveNepasitikėjimas + meilė = sukelia nesugebėjimą atvirai duoti ir priimtiNepasitikėjimas + bendravimas = sumažina galimybes laisvai reikšti mintisNepasitikėjimas + intuicija = verčia nepasitikėti savo suvokimuNepasitikėjimas + susivienijimas = iškelia pesimistinį požiūrį į savo vietą pasaulyje Daugelio ligų priežastis – tiesiog mūsų jausmai ir mintys. Negatyvūs pojūčiai ir nusiteikimai atitinkamai daro įtaką visam mūsų energetiniam laukui. Kitaip sakant negatyvi energija kaupiasi ir sudaro kamščius. Staigiai prasiveržusi ji gali pasireikšti emociniais sutrikimais, pykčiu, destruktyviais veiksmais: persivalgymu, žalingais įpročiais ir panašiai. Rytuose yra seniai žinomas ryšys tarp tam tikrų organų ir emocijų. Pavyzdžiui, – inkstai kenčia nuo įtampos, širdis – nuo per didelio jausmingumo, kepenys – nuo neigiamų jausmų, plaučiai – nuo nepasitikėjimo, skrandžio ir žarnyno problemos – dėl pykčio arba džiaugsmo trūkumo. Pesimistinės nuotaikos, perspektyvų nematymas išderina virškinimo ir įsisavinimo procesą. Harmonijos trūkumas sukelia įvairius negalavimus. Tuo tarpu Reiki padeda atstatyti natūralią organizmo pusiausvyrą, medžiagų apykaitą, savireguliaciją pačiu paprasčiausiu būdu, – tarsi upė pripildo organizmą ištirpdydama visus nešvarumus.Reiki meistrasReiki meistru vadinamas žmogus, praėjęs 3 reiki pakopas. Pirma – susipažinimas su reiki energija, savęs ir kitų gydymas rankų dėjimu, antra – tai reiki energijos siuntimas per atstumą, ateities, praeities, situacijų, santykių gydymas. Trečia – meistro pakopa, kai jau galima mokyti, inicijuoti kitus žmones. Iniciacija – tai tam tikras ritualas, kai yra atveriami kanalai. Šis metodas reikalauja atitinkamo žmogaus nusiteikimo ir šiek tiek žinių, tačiau vėliau tai tampa savaiminiu procesu. Reiki meistras leidžia gyvybinei energijai ateiti ir visapusiškai optimizuoja organizmo veiklą tiek, kiek reikia, ir ten, kur reikia. Jeigu mes taip stipriai nealintume savo organizmo, jis sveikatą susigrąžintų pats. Yra toks posakis, kad su visomis ligomis organizmas susidorotų, jeigu jam netrukdytų, jei duotų pakankamai laiko pailsėti, jei jis nebūtų perkraunamas mintimis, darbais, emocijoms. Jeigu mes taip stipriai nealintume savo organizmo, jis pats sveikatą palaikytų. Sveikata – natūrali žmogaus būsena, liga – anomalija, bet ne atvirkščiai!
Delnais susijungę su kito žmogaus energiniu lauku, reiki meistrai ir praktikuotojai gali perduoti tą pačią energijos tėkmę, taip padėdami išjudinti ar dar labiau pagyvinti tai, nuo ko priklauso mūsų sveikatos būklė, žvalumas, nuotaika, darbingumas, sugebėjimas atsipalaiduoti, pailsėti… Taip galime bet kada padėti sau ir savo artimiesiems bei visiems, kuriems to reikia. Jokių šalutinių poveikių, jokių išlaidų. Nereikia ypatingo išsilavinimo ar talento. Gal todėl vis daugiau žmonių tai priima ir tuo džiaugiasi.LiteratūraR. Ellis (2001) Universali gyvybės energija reiki. Vilnius http://www.imunitetas.lt/?mgid=7&aid=706http://www.eli.lt/rytu_medicina/s230/http://eli.mama.lt/rytu_medicina/s230/http://www.masazaireiki.puslapiai.lt/reiki.htmhttp://reiki.mintis.net/verta.htmlhttp://reiki.asmens.info/http://www.reikisirdis.lt/http://www.vaikas.lt/news/sv_reiki_s01.htm