Kas yra matematika?
Matematika yra mąstymo būdas. Tai simbolių logika – visada tiksli, griežta ir negailestinga. Turėdami prielaidų aibę, matematikai gali daryti įvairias išvadas, pavyzdžiui, ar tos prielaidos nėra prieštaringos. Matematika užsiima būtent tuo. Tačiau taikomojoje matematikoje yra reikalaujama, kad tiek prielaidos, tiek išvados būtų pagrįstos moksliniais stebėjimais ir eksperimentais. Beveik visų sričių mokslininkai taiko matematiką kurdami, spręsdami ir vertindami savo srities modelius ir analizuodami hipotezes bei išvadas. Neseniai biologai ir psichologai pradėjo naudoti ypač sudėtingus matematinius metodus iki tol neišaiškintiems biologijos ir psichikos reiškinių sitemingam tyrimui. Tai įrodo, kad matematika yra tikrai galingas įrankis.
Matematika yra tai, ką daro matematikai
Matematikai apibūdina ir atpažįsta pavyzdžius ir padaro abstrakcijas apie juos. Jie gali panaudoti tai, ką jie išmoko nupiešti, bei išvadas apie naturalų pasaulį, arba jie gali daryti tikras machinacijas iš tikros laimės. Piešdami įprastą žodyną, žymėjimo sistemą, tradicijas, ir mokslo kūną, matematikai praneša vieni kitiems apie savo suvokimą ir įžvalgumą.
Kaip pavyzdžių atpažinėjai ir abstraktūs minčių manipuliuotojai, mes visi esame matematikai. Mes skiriamės tik savo sumanumu ir aistra, bet mes visi galime padėti dalindamiesi savo idėjomis, klausimais, problemomis ir sprendimais su kitais.
Matematikai yra mažiau suinteresuoti konkrečių “atsakymų” gavimu skirtingai nuo atsargaus ir įdomaus mąstymo, kurį jie daro kai energingai imasi atviros problemos. Dažnai, galvojimas apie problemas yra tiek pat įdomus kaip sprendimų radimas, ir klausimų uždavimas yra svarbus kaip ir atsakymas į juos.
Matematikai yra susidomėję tikrų tvirtinimų radimu kurie gali būti padaryti apie matematinius objektus. Jie naudoja logiškas taisykles šių tvirtinimų parašymui.