Vokietijos transportinių tinklų analizė

Transporto sektorius yra visos Vokietijos ekonomikos kertinis pagrindas. Užimdama strateginę padėtį Vidurio Europoje Vokietija kartu yra ir tranzitinė valstybė. Pagal transporto infrastruktūros plėtros ir modernizacijos lygį Vokietija yra viena iš pirmaujančių pasaulyje.
 • Transporto sektorius yra visos Vokietijos ekonomikos kertinis pagrindas. Užimdama strateginę padėtį Vidurio Europoje Vokietija kartu yra ir tranzitinė valstybė. Pagal transporto infrastruktūros plėtros ir modernizacijos lygį Vokietija yra viena iš pirmaujančių pasaulyje.
Vokietijos oro uostuose kasmet perskraidinama apie 190 milijonų keleivių. Iš viso Vokietijoje yra 320 oro uostų grįsta danga, 295 negrįsta ir 599 sraigtasparnių oro uostai. Pagrindinė oro linijų bendrovė yra Lufthansa, kuri yra antra pagal dydį Europoje. Vokietijoje “Lufthansa” yra didžiausia oro linijų bendrovė su daugiau nei 400 tūkstančių išvykimų per metus. Pagal oro uostų skaičių šalis
 • Vokietijos oro uostuose kasmet perskraidinama apie 190 milijonų keleivių. Iš viso Vokietijoje yra 320 oro uostų grįsta danga, 295 negrįsta ir 59 sraigtasparnių oro uostai. Pagrindinė oro linijų bendrovė yra Lufthansa, kuri yra antra pagal dydį Europoje. Vokietijoje “Lufthansa” yra didžiausia oro linijų bendrovė su daugiau nei 400 tūkstančių išvykimų per metus. Paagal oro uostų skaičių šalis
 • užima 13-ąją vietą pasaulyje.
Visų geležinkelių ilgis Vokietijoje sieka – 40 826 km. Elektrifikuoti – 14 253 km. Šalies geležinkeliai Deutsche Bahn AG (arba trumpiau DB) turi net 40 000 km išplėtotą geležinkelio tinklą. Toks tankus ir sudėtingas traukinių tinklas leidžia keleiviams pasiekti bet kurią Vo
okietijos vietą patogiai ir reikiamu laiku. Pagal šį rodiklį ji yra 6-oji valstybė pasaulyje.
 • Visų geležinkelių ilgis Vokietijoje sieka – 40 826 km. Elektrifikuoti – 14 253 km. Šalies geležinkeliai Deutsche Bahn AG (arba trumpiau DB) turi net 40 000 km išplėtotą geležinkelio tinklą. Toks tankus ir sudėtingas traukinių tinklas leidžia keleiviams pasiekti bet kurią Vokietijos vietą patogiai ir reikiamu laiku. Pagal šį rodiklį ji yra 6-oji valstybė pasaulyje.
Greitieji traukiniai (IC ir ICE) gali važiuoti net 250km/h greičiu. Bilietai į juos yra šiek tiek brangesni. Tačiau dažnai jais naudojantis, galima įsigyti metinę nuolaidų kortelę (Bahnkarte), kurios turėtojai gali pirkti bilietus su nuolaida visoms kelionėms traukiniais.
 • Greitieji traukiniai (IC ir ICE) gali važiuoti net 250km/h greičiu. Bilietai į juos yra šiek tiek brangesni. Tačiau dažnai jais naudojantis, galima įsigyti metinę nuolaidų kortelę (Bahnkarte), kurios turėtojai gaali pirkti bilietus su nuolaida visoms kelionėms traukiniais.
Šiuo metu geležinkelių transporto infrastruktūrai Vokietija skiria santykinai mažiau nei kitos ES šalys – 29,3 proc. viso finansavimo, skiriamo sausumos transportui, kuomet Vakarų Europos šalių vidurkis yra 33,4 proc. Šiuo metu geležinkelių kompanijose ir visame sektoriuje dirba apie 580 tūkst. darbuotojų, o metinė apyvarta siekia apie 50 mlrd. eurų.
 • Šiuo metu geležinkelių transporto infrastruktūrai Vokietija skiria santykinai mažiau nei kitos ES šalys – 29,3 proc. viso finansavimo, skiriamo sausumos transportui, kuomet Vakarų Europos šalių vidurkis yra 33,4 proc. Šiuo metu geležinkelių kompanijose ir
  r visame sektoriuje dirba apie 580 tūkst. darbuotojų, o metinė apyvarta siekia apie 50 mlrd. eurų.
Remiantis Pasaulio banko Logistikos funkcionavimo indeksu (Logistics
 • Remiantis Pasaulio banko Logistikos funkcionavimo indeksu (Logistics
 • Performance Index), Vokietija užima ketvirtąją vietą pasaulyje pagal logistikos veikimą.
 • Lietuva šiame reitinge užima penkiasdešimt aštuntąją vietą.
Vokietijos logistikos sektorius yra trečiasis pagal dydį šalyje, generuojantis 200 mlrd. eurų apyvartą, arba 7 proc. šalies BVP. 2009 m. skaičiavimais sektoriuje dirbo apie 2,7 mln. darbuotojų17. 2011 metais Vokietijoje buvo transportuota 4,3 mlrd. tonų krovinių. Daugiausiai krovinių Vokietijoje pergabenama kelių transportu (žr. Figūra 3). 2011 metais keliais buvo pervežta 3,37 mlrd. tonų krovinių (77 procentai viso tais metais pervežto krovinių kiekio). Geležinkeliais pervežta 375 mln. tonų krovinių (9 procentai).
 • Vokietijos logistikos sektorius yra trečiasis pagal dydį šalyje, generuojantis 200 mlrd. eurų apyvartą, arba 7 proc. šalies BVP. 2009 m. skaičiavimais sektoriuje dirbo apie 2,7 mln. darbuotojų17. 2011 metais Vokietijoje buvo transportuota 4,3 mlrd. tonų krovinių. Daugiausiai krovinių Vokietijoje pergabenama kelių transportu (žr. Figūra 3). 2011 metais keliais buvo pervežta 3,37 mlrd. tonų krovinių (77 procentai viso tais metais pervežto krovinių kiekio). Geležinkeliais pervežta 375 mln. tonų krovinių (9 procentai).
 • Ne vidaus vandenų transportu – 292,8 mln. tonų krovinių arba 7 procentai, vidaus vandenų transportu – 222 mln. tonų krovinių arba 5 procentai viso 2011 metais pergabentų krovinių kiekio. Mažiausiai krovinių Vokietijoje gabenama oro transportu. 2011 metais oru pergabenta 4,5 mln. tonų krovinių.
Taigi, apibendrinat galima teigti, jog Vokietija pelnytai laikoma ekonomiškai viena stipriausių šalių Europoje, ka
adangi imant atskiras transporto rūšis, atsispindi nepriekaištingas jų išvystimas, kuris yra itin našus šalies ekonomikai, gabenant tiek krovinius, tiek keleivius.
 • Taigi, apibendrinat galima teigti, jog Vokietija pelnytai laikoma ekonomiškai viena stipriausių šalių Europoje, kadangi imant atskiras transporto rūšis, atsispindi nepriekaištingas jų išvystimas, kuris yra itin našus šalies ekonomikai, gabenant tiek krovinius, tiek keleivius.
Transporto sistemos tinklas
 • Transporto sistemos tinklas
 • Transporto priemonių srautai tinkle
 • Krovinių arba keleivių srautai tinkle
 • Terminalų pajėgumas ir sąveikaujančių transporto rūšių kiekis terminaluose.
Vandens transportas
 • Vandens transportas
 • Kelių transportas
 • Oro transportas
 • Geležinkelių transportas
Vokietija galima įvardinti kaip vieną iš labiausiai pažengusių šalių vandens transporto sistemoje. Vokietijos vandens keliai driekiasi net – 7500km. Pagrindinės upės – Reinas, Elbė. Neatsiejama Vokietijos vandens transporto dalis yra Kylio kanalas, kuris yra svarbi jungtis tarp Šiaurės ir Baltijos jūrų.
 • Vokietija galima įvardinti kaip vieną iš labiausiai pažengusių šalių vandens transporto sistemoje. Vokietijos vandens keliai driekiasi net – 7500km. Pagrindinės upės – Reinas, Elbė. Neatsiejama Vokietijos vandens transporto dalis yra Kylio kanalas, kuris yra svarbi jungtis tarp Šiaurės ir Baltijos jūrų.
Didžiausias uostas Vokietijoje yra Hamburgo, šis uostas yra antras pagal dydį Europoje ir net septintas pasaulyje. Per metus Hamburgo uostas perkrauna apie 7 895 736 konteinerių. Palyginimui Klaipėdos uostas perkrauna apie 450 000 konteinerių per metus.
 • Didžiausias uostas Vokietijoje yra Hamburgo, šis uostas yra antras pagal dydį Europoje ir net septintas pasaulyje. Per metus Hamburgo uostas pe
  erkrauna apie 7 895 736 konteinerių. Palyginimui Klaipėdos uostas perkrauna apie 450 000 konteinerių per metus.
Vokietijos kelių tinklas siekia 644 480 kilometrų. Iš jų 12800 kilometrų sudaro autostrados, o 3000 km iš jų – autostrados su šešiomis arba daugiau juostų. Vokietija yra 11-oji šalis pasaulyje pagal kelių tinklo ilgįDaugumoje Vokietijos greitkelių greitis yra neribojamas, kadangi kelio danga daugumoje šalies vietų yra nepriekaištinga.
 • Vokietijos kelių tinklas siekia 644 480 kilometrų. Iš jų 12800 kilometrų sudaro autostrados, o 3000 km iš jų – autostrados su šešiomis arba daugiau juostų. Vokietija yra 11-oji šalis pasaulyje pagal kelių tinklo ilgįDaugumoje Vokietijos greitkelių greitis yra neribojamas, kadangi kelio danga daugumoje šalies vietų yra nepriekaištinga.
Dėl strateginės kelių tinklo funkcijos transporto mobilumas yra vienas iš svarbiausių Vokietijos transporto politikos uždavinių, todėl šia kryptimi yra plėtojamos transporto technologijos, koncepcijos ir strategijos.15 Eismas šalies keliuose yra reguliuojamas taikant moderniausias sistemas, ypač transporto kamščių mažinimo, terminalų vadybos, sandėliavimo srityse.
 • Dėl strateginės kelių tinklo funkcijos transporto mobilumas yra vienas iš svarbiausių Vokietijos transporto politikos uždavinių, todėl šia kryptimi yra plėtojamos transporto technologijos, koncepcijos ir strategijos.15 Eismas šalies keliuose yra reguliuojamas taikant moderniausias sistemas, ypač transporto kamščių mažinimo, terminalų vadybos, sandėliavimo srityse.
Nuo 2008 metų kai kuriuose Vokietijos miestuose įkurtos ekologinės zonos, automobiliai šiuose zonose turi būti pažymėti specialiu lipduku. Lipdukai būna trijų spalvų: raudonas, geltonas ir žalias. Papildomas ženklas ir parodo su kuriuo lipduku galima įvažiuoti į tą miesto zoną. Ši sistema pradėta taikyti norint mažinti užterštumą didžiuosiuose miestuose.
 • Nuo 2008 metų kai kuriuose Vokietijos miestuose įkurtos ekologinės zonos, automobiliai šiuose zonose turi būti pažymėti specialiu lipduku. Lipdukai būna trijų spalvų: raudonas, geltonas ir žalias. Papildomas ženklas ir parodo su kuriuo lipduku galima įvažiuoti į tą miesto zoną. Ši sistema pradėta taikyti norint mažinti užterštumą didžiuosiuose miestuose.

Leave a Comment