PASTATŲ KONSTRUKCIJŲ KURSINIS PROJEKTAS

TURINYS

Kursinio projekto užduotis 2AIŠKINAMASIS RAŠTAS 4Architektūrinis sprendimas 4Konstrukcinis sprendimas 4Šildymas ir vėdinimas 5Vandentiekis ir nuotekos 5Elektros tiekimas 5Sklypo tvarkymas 5Techniniai ekonominiai rodikliai 5ŠILUMINIAI TECHNINIAI SKAIČIAVIMAI 6LITERATŪRA: 8Fasadas 9Pirmo aukšto planas 10Antro aukšto planas 11Pamatų planas 12Perdangų planas 13Stogą laikančios konstrukcijos 14Stogas 15Pjūvis 16Mazgas 17AIŠKINAMASIS RAŠTASIndividualaus gyvenamojo namo projektas paruoštas vadovaujantis pateikta užduotimi.Sklypo matmenys: 45×40 mSklypo plotas: 1800 m2Peraukštėjimas: 0,3Vakarinėje ir Rytinėje pusėje sklypas ribojasi su kitais sklypais, iš kitų pusių – su gatve. Pagrindinis gyvenamojo namo fasadas nukreiptas į Pietus.Architektūrinis sprendimasIšplanavimasSuprojektuotas gyvenamasis namas yra mūrinis dviejų aukštų , jame esančiu garažu. Pastatas turi vieną pagrindinį įėjimą, kuriuo patenkama į holą. Iš holo patenkama į visas patalpas: į virtuvę – svetainę, san. mazgą, drabužinę, sandėliuką, pirtį.Į antrą aukštą patenkama per laiptinę. Ji užtikrina vertikalų ryšį. Antrame aukšte yra įrengtas vaikų kambarys, miegamasis, darbo kambarys, san. mazgas bei erdvi terasa. ApdailaIšorinių sienų apdailai naudojamas baltų plytų mūras. Cokolis tinkuojamas tamsiu dekoratyviniu tinku. Lauko įėjimo durys medinės lakuotos.Vidaus sienos, holo tinkuojamos ir dažomos emulsiniais dažais. Visų kambarių sienos glaistomos ir dažomos. San.mazgų sienos klijuojamos keraminėmis plytelėmis. Visų patalpų grindys, išskyrus sanmazgų ir virtuvės, kurios yra klojamos iš plytelių, dengiamos kilimine danga.Patalpų lubos yra dažomos kreida.Vidaus durys ir langai yra mediniai.Konstrukcinis sprendimasPastato konstrukcinė schema – skersinės ir išilginės laikančios mūro sienos. Projektuojami pamatai yra seklieji juostiniai. Ant laikančių sienų remiasi gelžbetoninės surenkamos perdangos. Stogo konstrukcija iš medinių elementų, kurie remiasi į sienas per mūrločius.Pastato pamatai yra iš surenkamų gelžbetoninių pamatų blokų. Naudotos pamatų blokų markės: B 9-6, B 12-6, B24-6. Blokai statomi ant papėdžių FL 8-12, FL 8-24. Tarpai tarp pamatų ir papėdžių blokų užmonolitinami betonu C10.

Išorės pastato sienos yra mūrinės sluoksniuotos 530 mm storio, sudarytos iš apdailos plytų, oro tarpo, šilumos izoliacijos (kieta ir minkšta akmens vata), silikatinių plytų ir tinko. Išorinių sienų šiluminė varža Rt = 4,8 W/(m•K). Pasirinkta išorinių sienų konstrukcija tenkina jai keliamus norminius šilumos izoliacijos reikalavimus.Vidinės laikančios sienos yra 250 mm storio. Vidinės nelaikančios sienos yra 120 mm storio. Dalis vidinių sienų, kuriose yra įrengti ventiliacijos kanalai, yra pastorinti iki 380 mm.

Tarpaukštiniam perdengimui naudojamos surenkamos gelžbetoninės perdangos, kurių markės: P42-12, P42-15, P42-18, P36-12, P36-15, P63-15. Tarpai tarp perdangų yra užmonolitinami. Inkasuojamos, monolitinės perdangos plokštėsPastato stogas – šlaitinis. Stogo konstrukcija – medinės gegnės, kurios remiasi ant mūrločio (100×100 mm). Stogo nuolydis – 30˚. Stogo danga – keraminės čerpės.Lauko laiptai yra surenkami gelžbetoniniai. Pakopos aukštis 0,17 m, plotis – 1,2 m. Vidiniai laiptai yra mediniai. Pakopos aukštis 0,15 m, plotis – 1,0 m.Šildymas ir vėdinimasGyvenamasis namas prijungtas prie miesto šilumos tinklų, vėdinimas – natūralus.Vandentiekis ir nuotekosPastatas pagal technines sąlygas prijungiamas prie miesto šalinimo tinklų.Elektros tiekimasElektros tiekimas pagal technines sąlygas – iš miesto elektros tinklų.Sklypo tvarkymasĮvažiavimas į kiemą yra iš gatvės pietinės sklypo pusės. Nuo gatvės iki namo įėjimo kelias yra asfaltuojamas bei tiesiamos betono trinkelių takelis pėstiesiems. Be gyvenamojo namo, sklype taip pat projektuojama baseinas, supynės, pavėsinė iki kurių tiesiami betono trinkelių takeliai. Sklypas aptveriamas tvora. Numatoma vieta vaismedžiams. Neužstatyti ir kieta danga nepadengti plotai apželdinami veja.Techniniai ekonominiai rodikliaiSklypo plotas: 1800 m2;Gyvenamasis plotas: 109,75 m2;Gyvenamojo namo bendrasis plotas: 160,95 m2;ŠILUMINIAI TECHNINIAI SKAIČIAVIMAI1 pav. Išorinė siena

1. Tinkas2. Silikatinės plytos3. Minkšta akmens vata4. Kieta akmens vata

5. Oro tarpas6. Apdailos plyta

Eil. Nr. Sluoksnis δi, m Rs, m λi1. Tinkas 0, 02 0,025 0,82. Silikatinės plytos 0,25 1,087 0,233. Minkšta akmens vata (minkšta) 0,1 2,703 0,0374. Kieta akmens vata (kieta) 0,03 0,857 0,0355. Oro tarpas 0,04 – –6. Apdailos plyta 0,09 0,09 1,0

Išorinių sienų šilumos izoliacija Rt skaičiuojama pagal formulę:

Rs – kiekvieno atitvaros sluoksnio šilumos izoliacija;Rse – šilumos izoliacija dėl atitvaros išorinio paviršiaus šilumos atidavimo;Rsi – šilumos izoliacija dėl atitvaros vidinio paviršiaus šilumos atidavimo;α – šilumos atidavimo koeficientas; Rs = – sluoksnio storis (m); – atitinkamo sluoksnio šilumos laidumo koeficientas.

Rt = 0,0043 + 4,672 + 0,043 = 4,8 W/(m•K)

Rt > RL

Kadangi pasirinktos konstrukcijos sienos šilumos izoliacija Rt yra didesnė už leistiną RL = 3,33 W/(m•K) ir mažesnė už norminę Rn = 5,0 W/(m•K), vadinasi, išorinių sienų pasirinkta konstrukcija tenkina jai keliamus šilumos izoliacijos reikalavimus.LITERATŪRA:1. A. Kudzys, R. Pikutis, E. Brundzaitė „Kursinis projektas nr. 1“;2. G. Marčiukaitis „Pastatai ir jų konstrukcijos“;3. J. Parasonis „Statinių architektūra ir konstrukcijos“.