Kompiuterio patikrinimas

Kompiuterio patikrinimas

Užduotis1. Iš anksto pasiruošti kompiuterio testavimui atliekant programiškus testus. 2. Nustatyti parametrus darbui su kompiuteriu.3. Testus atlikinėti su nedirbančiu kompiuteriu. 4. Naudokites diagnostinėmis programomis testuodami sistemą.

Darbo priemonės 1. Kompiuterio diagnostikos diskas2. Neformatuotas tuščias lankstusis diskelis3. Nuosekliojo prievado grįžtamojo ryšio raktas4. Lygiagrečiojo prievado grįžtamojo ryšio raktas

Aptarimas

PC-CHECK V3.03 17/03/97 (c) Eurosoft (UK) Ltd 1988,97Šis laboratorinis darbas atliekamas naudojant PC-Check diagnostikos programas. Ši programa yra lanksčiajame diskelyje, kuris pats užsikrauna ir paleidžiama per Command Prompt. Su PC-Check galima testuoti tik atskirą kompiuterio dalį teik visą kompiuterio sistemą. Meniu galime pasirinkti skirtingas testavimo funkcijas. Pagrindinės funkcijos kurias galima pasirinkti iš meniu yra parodytos pav.6-1Dažniausiai naudojamas funkcijas galima rasti paspaudus System Information ir Advanced Diagnostic Tests

Pav. 6-1 PC-Check pagrindinis meniuAdvanced Diagnostic Test dalyje yra serial port/s (nuosekių jungčių), sisteminės plokštės komponentų, atminties, video plokštės diagnostikos įrankiai. The System Information dalyje įrankiai kuriais galima keisti CMOS nustatymus, išsaugoti konfigūraciją. Atliekant šiuos testus, patikriname sistemą ir gauname testų rezultatus. Šie rezultatai gali būti išvedami į ekraną arba iškarto perduodami spausdintuvui atspausdinti. Darbo eiga:

Sistemos konfigūracijos informacija 1. Įkeliame sistemą su PC-Check a. Atjunkite visus įrenginius prijunktus prie kompiuterio (monitorių, spausdintuvą ir pan.). b. Įdėkite PC-Check diskelį į diskelių į skaitymo įrenginį. c. Įjunkite kompiuterį.2. Kompiuterio sistemos informacijos gavimas a. PC-Check pagrindiniame meniu, kursorių reguliuojate klavišais su rodyklėmis. Pažymite System Information punktą ir spauskite ENTER.b. Užrašykite mikroprocesoriaus tipą ir dažnį 6-1 lentelėje.c. Užrašykite magistralės tipą 6-2 lentelėje.d. Užrašykite instaliuotos atminties, laisvos atminties, išplėstos atminties talpą 6-3 lentelėje. e. Užrašykite vidinės ir išorinės priesatmintinės talpą 6-4 lentelėje.

f. Paspauskite ESC ir išeisite į System Information vaizdą.3. Patikrinam kaip sistema naudoja IRQ a. Naudodami judėjimo klavišus pažymime IRQ Information ir spaudžiame ENTER.b. Užrašykite IRQ numerius ir įrenginius kiekvieno naudojame IRQ 6-5 lentelėje.c. Paspauskite ESC ir išeisite į System Information vaizdą.4. Patikrinam kaip sistema naudoja I/O portusa. Pažymėkite I/O Port Information ir paspauskite ENTER.b. Peržiūrėkite pranešimus ekrane ir jeigu galima pažymėti spaudžiame ENTER ir tęsime toliauc. Užrašykite portų adresus Primary Hard Disk Drive Controller (pirminio kietojo disko kontrolerio) 6-6 lentelėje.d. Užrašykite portų adresus kiekvienos aktyvios nuoseklios, lygiagrečios ir game jungties, 6-7 lentelėje.e. Paspauskite ESC ir išeisite į System Information vaizdą.5. Patikrinam kietojo disko informacijąa. Pažymime IDE Bus Information ir spaudžiame ENTER.b. Palaukite kol bus surasti diskai ir po to pasiinkite Primary Master punktą ir paspauskite ENTER.c. Užrašykite kiekvieno disko cilindrų, sektorių, ir galvučių skaičių į 6-8 lentelę.d. Paspauskite ESC ir išeisite į IDE Bus Information meniu.e. Paspauskite ESC ir išeisite į System Information vaizdą.

Diagnostikos Testai1. Einame į diagnostikos meniu a. Pasirenkate Advanced Diagnostic Tests ir spaudžiate ENTER.

2. Naudodami atgalinio ryšio jungtis iš Check-it su Eurosoft PC-Check programine įranga testuojame nuoseklųjį prievadas a. Įjungiate grįžtamo ryšio jungtį į COM1. b. Pasirenkate Serial Port (nuosekliosios jungties) testą iš Diagnostic meniu ir spaudžiate ENTER. c. Tuomet pasirenkite Serial Port lange COM 1 ir spauskite ENTER. d. Užrašykite prievadų pertraukčių lygį ir prievadų tipą i 6-9 lentelę. e. Pasirenkame Run All Serial Port Tests punktą ir spaudžiame ENTER. f. Pažymėkite apie kiekvieną nesėkmingą testą 6-10 lentelėje. g. Išimkite atgalinio ryšio jungtį iš COM 1.

3. Testuojame kietąjį diską a. Paspauskite ESC ir grįšite į Diagnostic meniu. b. Pasirinkite Hard Disk Test punktą iš meniu ir spaudžiame ENTER. C. Pasirenkame Analyze Hard Disk punktą ir spaudžiame ENTER. d. Užrašykite duomenis „bits per track“ į 6-11 lentelę. e. Pasirinkite Drive Mechanics Test punktą iš meniu ir spaudžiame ENTER. f. Užrašykite duomenis apie Linear , Full Stroke , ir Random Seek laiką į 6-12 lentelę. g. Pasirinkite Data Transfer Test punktą iš meniu. h. Užrašykite Mean Throughput reikšmę į 6-13 lentelę.

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 700 žodžiai iš 1385 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
Turite atrakinimo kodą?