Informaciniu technologijų įtaka jaunimui

Kiekvienas jaunas žmogus žino kas tai yra kompiuteris ar bent jau mobilusis telefonas. Dabar kai kurie asmenys, o ypač jaunimas negalėtų įsivaizduoti savo gyvenimo be kompiuterio ar mobilaus telefono. Su laiku viskas tobulėja tuo tarpu ir kompiuteriai bei telefonai. Kuo toliau tuo jie įgyja vis daugiau galimybių ir funkcjų. Dabar jaunimas renkasi ne tik pagal jo poreikius , o pogal išvaizda bei funkcionalumą. Kai kurie renkasi mobilų telefona net nežinodami kam yra skirta viena ar kita funkcija, jis žino tik tai, kad jis yra madingas! Dabar jaunimas renkasi mobilius telefonus pagal tam tikras tendencijas. Įnirtinga mobiliųjų imonių konkurencija operatorius vertė mažinti kainas, keisti rinkodaros strategijas. Mobiliojo ryšio skverbtis Lietuvoje jau pasiekė 55%, daugiau nei 2 mln. šalies gyventojų dabar mobilūs. Taciau įdomu kas skatina žmones pirkti mobilius telefonus . Dauguma ju nes tai yra patogiausia bendravimo priemonė, su ja galima greitai susisiekti su toli nuo tavęs ęsančiu asmenimi. Turbūt tarp studentų mobilūs telefonai daugiasiai asocijuojasi su trumposiomis žinutėmis (SMS). Per 160 mobiliųjų paslaugų teikianti „ Omnitel“ apskaičiavo , jog apie 60% SMS žinučių siunčia pramogaujantys vartotojai. Daugiausiai siunčiamasi logotipų ir melodijų, aktyviai dalyvaujama konkursuose ir balsavimuose, netikėtai populiarus tapo mobilusis pažinčių biuras.tačiau kartai jaunimas perka mobilius telefonus tik dėl mados. Tačiau tos mados niekada neprisivaikysi. Kiekvieną mėnesį ar net savaite pasirodo vis nauji, tobulesni telefonai. Vianą savaitę tavo naujas mobilusis telefonas yra labai populiarus , o va jau kita jis jau seniena. Dabar tautos telefonu yra skaitoma NOKIA 3310 ji labiausiai yra paplitusi tarp jaunimo, nes yra gana nebrangi turi gana daug funkcijų ir yra patvarus. Bet mobilys telefonai ne vienintele jaunimo informacijos technologija. Dabar žmogus daugiau bendrauja kompiuteriu, o ne žodžiais. Įdomu kas tai įtakoja? Dabar mes gyvename XX amžiuje vadinamame technikos amžiumi. Kartais kai kurie žmones be kompiuterio jaučiasi kaip be rankų, nes buna taip, kad žmogaus gyvenimas tiesiogiai yra priklausomas nuo kompiuterio, tarkim jo darbas programuotojas.

Daugumai mokinių kompiuteris yra pagrindinė mokymosi priemonė kartais mokiniai juo labiau naudojasi negu telefonu. Dauguma mokinių net pamokas daro kompiuteriu. Bene pagrindinis kompiuterio atributas yra internetas. Daugumai jaunimo jis yra nepakeičiama bendravimo priemonė. Kai kurie suagusieji mano, kad internetas yra didžiausias jaunimo nuodas. Tačiau taip nėra, lietuvoje nuolatinių interneto vartotojių dalis, palyginti su bendru gyventojų skaičiumi, tesiekia 11.3% , o tuo tarpu europos sąjungoji ji siekia 35%. Taip, kad lietuvai tapti pažangia internetine valstybe dar per toli. Tačiau ar visam jaunimui kompiuteris reikalingas mokslo reikalams? Dauguma jaunimo kompiuterį naudoja kaip žaidimų prietaisas. Kompiuteriniai žaidimai jau seniai tapo jaunosios kartos auklėtojais, šią garbingą misiją perėmę iš senutės televizijos . Kaip ir mobilūs telefonai kompiuteriai tobuleja, o kartu su ja ir žaidimai. Kokios pagrindinės šios milžinišku greičiu besiplėtojančios naujosios kultūros tendencijos, kokius pokyčius ji patyrė ir patirs 2003- 2004 metais??Senoveje visa informacija buvo kaupiama knygose arba dokumentuose. Tačiau dabar visa informacija yra saugojama kompiuteryje. Tai gali privesti prie knygu išnikymo. Tačiau to gali ir neivykti nes kompiuteio su savim nenešiosi, o knyga gali pasiimti visur. Informacija – tai žinios, kurias galima perduoti, priimti, isiminti. Pastaruoju metu jos kiekiai smarkiai išaugo, tad nebeužtenka iprastu priemoniu jai išsaugoti. Anksčiau ir dabar naudojamos knygos jau prarado dominuojantį vaidmenį duomenų kaupimo ir nperdavimo technologijose. Jos tapo nebe vienintelis informacijos šaltinis, o laisvalaikio praleidimo būdas. Taip įvyko dėl dviejų priežasčių-knygos turi blogą ypatybę, senti ir informacija jose pateikta nesuklasifikuotai, sunku atsirinkti būtent tai, ko reikia. Nieko panašaus nesutiksite kompiuteryje. Daugelio mokslininkų manymu po 10-15 metų kiekvienas turėtų turėti kompiuterį. Šiuo metu vis daugiau žmonių renkasi kompiuterį negu televiziją, o ypač jis yra paplitęs jaunimo tarpe. Kompiuteris šio metu tampa vis populiaresnisir jo naudojasi vis daugiau žmonių.
Tai yra universalus prietaisas, kaupiantis žinias, atliekantis ir skaičiavimuss, nors visos jo galimybės toli gražu dar neatskleistos. Šio įrenginio pagalba mums atsiveria didžiulis, iš viso pasaulio surinktų, pastoviai atnaujinamų, duomenų šaltinis. Tačiau čia nerasit romanų, detektyvų ar kitokios literatūros, čia taipogi nėra bereikalingų sakinių, frazių ar netgi žodžių – viskas yra suspausta iki minimumo. Taip daroma tam, kad asmenys norintys surasti tai, kas juos domina, tai galėtų atlikti kuo greičiau. Internetas yra skubančių žmonių pasaulis, kuriame nėra vertinami jausmai ar emocijos, tai pasaulis, kuriame informacija ir jos perdavimas stovi pirmoje vietoje. Kai buvo išrasta kompiuteris skeptikai pranašavo galą knygoms, bet taip neivyko, dabar, kai pagrindinis priešininkas yra televizorius išsigąsti taip pat nera ko. Žmones, eję i bibliotekas, ir toliau tai darys, tie, kuriems skaitymas budavo nemaloni butinybe, ir ateity sėkmingai tai darys. Tačiau vaikams, kurie dar tik pradeda skaityti, yra tikrai didelis pavojuje, nes televizijos ir kompiuterio pagalba jiems yra peršamas jau “sukramtytas” produktas. Taip jie atpratinami nuo galvojimo, ir perskaičius literatūros kūrinį jiems jis gali pasirodyti nesuprantamas.