Bučinio paslaptys

Kas yra bučinys? Atrodo intuityviai kiekvienas jaučiame atsakymą, bet kaip paaiškinti moksliškai? Štai internetinėje enciklopedijoje wikipedia pateikiamas toks apibrėžimas: „Bučinys – tai asmens lūpų prisilietimas, išreiškiantis meilę, pagarbą, pasveikinimą arba atsisveikinimą. Jis gali rodyti romantiškus ar seksualinius jausmus kitam žmogui“.

Mokslininkai pateikia daug teorijų apie bučinio kilmę. Antropologai iki šiol negali tvirtai atsakyti, ar tai yra išmoktas ritualas, ar biologinis instinktas. Pastarosios nuomonės šalininkai remiasi faktais, jog gamtoje kai kuriose gyvūnų rūšyse egzistuoja toks reiškinys, kai motina sukramto maistą ir perduoda jį burna į b burną savo jaunikliui. Biologinės bučinio kilmės hipotezę remia ir teorija, kad potencialių partnerių bučinys leidžia jiems užuosti ir pajusti vienas kito feromonus. Šios cheminės medžiagos yra svarbios renkantis genetiškai tinkamą būsimų vaikų tėvą ar motiną.

Tačiau jei bučinio kilmė biologinė, kaip paaiškinti, jog kai kuriose kultūrose jis neegzistuoja? Net 10 proc. žmonijos nežino mums tokio įprasto lūpų kontakto. Pavyzdžiui, Vidurio Rytuose bučiniai suprantami ne kaip seksualumo išraiška ir galimi tik tarp tos pačios lyties žmonių arba tėvų ir vaikų. O kai kuriose Afr rikos, Amerikos ir Polinezijos tautose bučiniai išvis žinomi tik kaip Vakarų kultūros fenomenas.

Kodėl gi lūpų kontaktas mums toks malonus? Nes jas dengia tik plonytis odos sluoksnis. Lūpose yra vienas tankiausių jutiminių neuronų tinklas žmogaus kūne. Kai bučiuojamės, jie kartu su b

burnos ir liežuvio neuronais žaibiškai perduoda informaciją mūsų smegenims, kuriuose gimsta malonūs jausmai, intensyvios emocijos ir fizinė reakcija. Bučinių sukeliami pojūčiai gali būti vienas geriausių būdų kovoti su stresu.

Pirmojo bučinio reikšmė lemiama: jis gali pakeisti tolesnius poros santykius. Nenusisekęs pirmasis artimas lūpų kontaktas dažnai reiškia ir tolesnio bendravimo nutraukimą. Tyrimų duomenimis, apie 59 proc. vyrų ir 66 proc. moterų yra patyrę atvejų, kai susižavėjimas po pirmojo bučinio tiesiog išgaruodavo.

Pastebėjote į kurią pusę dažniausiai pakreipiate galvą bučiuodami partnerį? Tai gali būti svarbu atskleidžiant Jūsų tikruosius ketinimus. Egzistuoja teorija, jog tie, kurie linkę palenkti galvą kairėn, jaučia mažiau šilumos ir meilės nei tie, kurie pakreipia dešinėn. Tai paaiškinama tuo, kad palenkus galvą dešinėn, atsukame partneriui kairįjį skruostą, kontroliuojamą dešiniojo smegenų pusrutulio, atsakingo už emocijas.

Tarp vyra ams ir moterims sukeliamo bučinių poveikio atrasta nemažai skirtumų. Pavyzdžiui, vyrams paprastai pakanka aistringo lūpų kontakto, o moterims reikia daugiau, kad pajaustų emocinį ryšį ir seksualinį susijaudinimą. Daugeliui vyrų gilaus bučinio pakanka, jog norėtų pereiti prie dar intymesnių santykių, tuo tarpu moterys linkusios neskubėti ir pirma pasiekti aukštesnį dvasinio suartėjimo lygį. Apskritai, moterims bučiniai reikšmingesni ir daugelis jų nesutiktų turėti intymių santykių prieš tai nepatyrusios bučinio su partneriu, o vyrams tai nėra tiek svarbu. Pastarieji, beje, labiau nei dailiosios lyties atst

tovės mėgsta bučinius su liežuviu.

Taigi kaip padovanoti žmogui, kuriuo žavitės, nepamirštamą bučinį? Atkreipkite dėmesį į kūno kalbą, akių kontaktą. Ar partneris žaismingai įžengia į Jūsų asmeninę erdvę, ar tarsi nekaltai Jus paliečia? Jei taip, matyt metas pasiryžti pirmajam bučiniui. Tik nepamirškite elgtis subtiliai ir jautriai reaguoti į partnerio siunčiamus signalus.

53 thoughts on “Bučinio paslaptys”

 1. Laura, geras pastebėjimas 😉 Mylėkitės, mielieji, ir bučiuokitės, nereikės sporto klubų 😉

  Reply
 2. Ziuredama i vyra pirmiausiai demesi atkreipiu i jo dantis.Jei jie gerai priziureti ,lygus balti automatiskai atsiranda trauka ,noras buciuotis. Gaila , kad tokiu savo burnos ertme prisiziurinciu vyru tik vienetai..

  Reply
 3. pastebėjimas apie dantis labai teisingas ir praktiškas, nes paprastai neprižiūrėtus dantis lydi
  blogas burnos kvapas, o tada ne iki bučinių.

  Reply
 4. Perskaičiau komentarus apie burnos higieną ir kažkodėl pagalvojau apie į negyvenamą salą išmestus vyrą ir moterį. Manote, jų bučiniai bus mažiau saldūs todėl, kad dantų šepetukas nuskendo kartu su laivu?

  Reply
 5. Kiekvienam savaip..
  Manau ,ir negyvenamoj saloj galima surast buda kaip prisiziuret dantis, pagriauzt koki bambuka ar dar ka 🙂

  Reply
 6. Zana, nuliūdinsiu… net ir labai prisižiūrint burnos higienos, burnoje bakterijų ir visokio kito gero yra tiek, kiek ir tiesiojoje žarnoje. Taigi, posakis, pabučiuok man į užpakalį nėra toks jau įžeidus. O jei rimtai, tai kaip kurie vaikinai iš tikrųjų turi problemų su burnos higiena ir ne tik….

  Reply
 7. Pritariu, kad tiek vyro, tiek moters burna turi buti priziurima, nes bucinys nors ir kiek lauktas gali buti visiskai slykstus, nors ir vaikinas ar mergina butu neapsakomo grozio. Taciau, galiu pasakyti yra zmoniu kuriems buciuotis nepatinka, atsieit slykstu kai keiciamasi seiliu sekretu, bet tikro prancuzisko bucinio be seiliu apsikeitimo – neimanomas dalykas. O bucinys teikia tikrai dziaugsmo, silumos ir gera nuotaika. Tad lieka, kam problemu burnoj – tvarkyti jas ir pasinerti i svaigu buciniu pasauli!

  Reply
 8. Nenuliudinsit Rasa, labai gerai zinau , jog burnoje daugiau bakteriju nei uzpakalyje ar intymiose vietose.As turejau galvoje isorini vaizda , mane traukia priziureti vyro dantys , o burnos bakteriju netyrineju. Kita vertus , galbut su amzium keiciasi ir poziuris ..ir tiesiog ,ar ten bedante burna ar subine , jau ir skirtumo nera.

  Reply
 9. Jei zmogus tinkamai priziuri burna , ten nelieka jokiu bakteriju.Ir lyginti burna su uzpakaliu tikrai kvaila. O dantys aisku turi buti priziureti kitaip joks noras nekils buciuotis.Ir seilemis keistis nebutina nuostabu buciuotis neplaukiojant kazkokiu seiliu balaste .Manau tik nedaugelis vyru tai sugeba.

  Reply
 10. …ilgai maniau, kad esu iš tų žmonių, kurie nemėgsta bučiuotis – būdavo gana nemalonu. Net mama mane guodė ir sakė, kad mano tėvas taip pat nemėgo bučiuotis. Taigi ilgai nemėgau, kol nesutikau jo…. Pirmas mūsų bučinys truko apie 1 val. Dabar suprantu, kad, jei bučiuoja TAS vyriškis, galima net skristi…

  Reply
 11. imanoma imanoma ir valanda ir ilgiau buciuotis, tik po to lupos lieka kaip nudazytos – ryskios ryskios 🙂

  Reply
 12. Agne, vadinasi bučiuoja ne TAS vyriškis. Esu įsitkinusi, kad tik bučinys parodo, kiek pora fiziškai tinka vienas kitam. Juk laisvo elgesio merginos daro įvairius dalykus, bet tikrais bučiniais į lūpas nesidalina… Ir kaip kartais gaila būna: vaikinas ir protingas, ir mielas, ir įdomus – o bučiuotis neskanu. Jei nepaisyti to ir eiti toliau, tai lieka tik fiziologija…

  Reply
 13. Rasa labai teisi.Anksciau buciuotis nemegau ir tai buvo tiesiog slykstu ., net su savo vyru ..ir kvapas jo burnos netiko , nors burna tikrai prisiziurejo ir valydavosi tuos dantis ir pries ..ir po….tiesiog tie buciniai vemt verte.., galvojau gal su manim kas negerai ..kol nesutikau TO ZMOGAUS ..Taip , Jo bucinai buvo tiesiog magiski nerealus i ora pakilt galedavau ir tai galejo testis nors ir amzinybe. Todel , kad tai buvo butent TAS vyras..
  Dabar tikiu , kad pagal kuno kvapa galima geriausiai atskirti , ar tas zmogus yra tau , ar ne..

  Reply
 14. nesuprantu kaip galima bučinių nemėgti… juokas ima skaitant 🙂 man asmeniškai bučinej patinka, netgi labai… o bučinys su žmogumi kurį myli, tai vapšej pasaka 😉

  Reply
 15. Labai paprastai galima nemegti buciniu. Gal kada esi 13-kos norisi pasirodyti , jog buciuojies viesai su tuo ar kitu ..Veliau tai tampa neaktualu.As buciniu niekad nemegau..Vieni turi kazkokius kompleksus po pirmo pasibuciavimo , kiti paprasciausiai nejaucia malonumo..

  Reply
 16. nu tai niekas nesako belekur bučiuotis:) tarkim net ir draugų kompanijoje nepatogu aplinkiniams… čia iš savo patirties sakau… tikrai nesu iš tų žmonių kurie galvoja, jog taip pasirodysi prieš draugus… su tokiu nesusilaikymu nebent senyvus žmones gali nustebinti:)

  Reply
 17. Bucinys yra ne tik puiki jausmu israiska. Atliktos apklausos rodo, kad vyrai, kurie kiekviena ryta pries iseidami i darba pabuciuoja zmona, uzdirba daugiau. Be to, jie gyvena vidutiniskai penkeriais metais ilgiau.Buciniai padeda kovoti su eduonimi. Buciuojantis burnoje daugiau gaminasi seiliu, o jos dezinfekuoja. Dar vienas buciniu privalumas – kaloriju deginimas . Per minutes ilgumo bucini prarandame mazdaug 26 kalorijas. Apskaiciuota, kad zmogus per gyvenima buciuojasi apie 20160 minuciu. Idomu tai, kad musu smegenys turi specialu neuronu, kurie padeda tamsoje surasti partnerio lupas. Irodyta, jog didesne tikimybe uzsikresti persalimo virusu yra spaudziant ranka, o ne buciuojantis. Be to yra tarptautine buciniu diena ! Tad isiminkit sia data LIEPOS 6 DIENA.

  Reply
 18. sutinku su daugeliu pasakytu dalyku – tikrai bucinys priklauso nuo: burnos kvapo ir isorines dantu isvaizdos, technikos buciavimosi ir keliu kitu dalykeliu… gali buti, kad zmogus tikrai patinka, bet buciuojasi tragiskai…galima bandyti to ismokyti, bet retai tampama tuo, kuo norime…karta masciau esanti nesveika, nes nebudavo noro tai daryti, bet paskui supratau esme. turejau vaikina, kuris turejo problemu sioje srityje, todel tai man suprantant ar nesuprantant atstumdavo. siuo metu turiu tokius bucinius, kurie labai jaudina…pajunti zmogu is gilumos…ir kai kurios merginos nemegsta daug liezuvio, bet man tai super, nes pasineri vos ne i partnerio siela…jauciuosi apsvaigus po buciniu ir per juos….o toms, kurioms buciniai ne itin patinka, drasiai sakau – netinkamas partneris.

  Reply
 19. pirmi komentarai geriausi – tiesus balti kaip arklio dantys – o tai visu moteru burnu higiena ideali? atsiprasau, bet pasakysiu, kad tikrai ne. parase viena susitvarkiusi dantis ir jau taip turi but 😀
  kitas dalykas, kad ir priziureta burna, bet nemalonus kvapas vis tiek yra, cia jau rimtesnes ligos pozymis, kuri reikia pasalinti, taigi isvaizda dar ne viskas 🙂

  Reply
 20. O as skaiciau , kad vyrai , kurie kiekviena ryta pasimyli ,buna geresnes nuotaikos ir dar daugiau uzdirba nei buciuodamiesi 🙂

  Reply
 21. Na, koks gali būti mylėjimasis be bučinių? Greitukas kievieną rytą? Br…… O kur žaidimai?

  Reply
 22. Mylejimas be buciniu, tai sriuba be druskos. O kadangi kai kai kas minejo dar ir nuo to liekniejama, tada persasi viena kvaila mintis. Kuo mergina lieknesne, tuo geriau ji buciuojasi, nes tai daro gana daznai. 😉

  Reply
 23. Sakot greitukas ryte ir žaidimai vakare… Turi būti stiprus ir nepersidirbantis vyras. Tikrovė tokia: kartais greitukas vakare; savaitgaliais iiilgas ryte. O kad kasdien…

  Reply
 24. Idomu. Kazkada su vienu vyru galedavau buciuotis ir po valanda (gal dar ilgiau…), liezuviu kontakto taip pat budavo labai daug. Kai jo nebeliko, nebeliko ir tokiu buciniu. Pamaniau – pasikeiciau 🙂 Dabar skaitau ir cinkt mintis – ne su tais buciuojuosi. Teisybe…juk buvo ir taip, kad po pirmo bucinio staigiai supratom, kad vienas be kito nebegalim… 🙂
  P.S. Mindaugai, briketai nebutini :)) jie tik siek tiek supaprastintu situacija 🙂

  Reply
 25. Rasa, negi iš tiesų taip būna, kad po bučinio vienas be kito nebegalit? Man pirmasis bučinys paprastai vien stresas, jau po to prasideda smagumas 🙂 Nemėgstu pačios draugystės pradžios.

  Reply
 26. Pabučiavimas tavo buvo karštas, ir trumpas….
  arba
  būna, kad kai jis tave bučiuoja užsimerki, o kai atsimerki—žemė sukasi.:*..vat

  Reply
 27. Nu,jo reikia priziuret ir rupintis savo burnos higiena,tai cia kas be ko,tiek vyrams,tiek ir moterims,tai cia faktas:)
  cia kaip tam posaky,vyrai pazinsi is batu,tai tinka ir kitas dar ir is dantu,siaip save gerbiantis vyras taip ir daro,nieko cia keisto,o dantis norint turet sweikus ir grazius,nuo mazens reikia jau priziuret ir t.t.norint isvengti ateity dideliu ir nemaloniu problemu,tai va taip.

  Reply
 28. matau yra tokiu, kuria pries pabuciuojant reiketu aprodyti dantis, jei nebalinti tai vargu ar negausi antausi. gal gerbiamoji pries seksa apuostai ir apziuri peni? man atrodo pakanka kad zmogus butu svarus ir nedvoktu.
  taip pat idomu kodel vis bandoma primesti visas slykstynes vyrams? gal esat iskaudintos ir kersinat tokiu budu visai vyru giminei? vyrai pagal sandara yra daug kartu svaresni uz moteris. tad jei vyras prausiasi du kartus per diena tai moteris turetu praustis keturis.

  Reply
 29. 1999 metų balandžio 5 dieną Izraelyje surengtose varžybose dalyvavo 107 poros. Laimėtojai Karmit Tsubera ir Dror Orpaz be pertraukos bučiavosi 30 valandų ir 45 minutes.

  Reply
 30. kokia artuma su vyru, jei nebuvo tikro bucinio. tik ne kiekvienas tai gali patirti,o bucinis su tuo ka tikrai myli, net atrodo visus galvos pusrutulius paliecia iki kosmines nejautros.

  Reply
 31. :}}} Na su mylimu žmogum ir sėdėti prie mėnulio šviesos yra taip, lyg skraidytum… ir prie ko čia tie bučiniai? :} :DDD

  O šiaip iš linksmosios serijos – bučiniai yra ginklas!
  Apie bučinius verta kalbėti, kaip ir apie seksą.. yra merginų, kurios bijo bučinių, nes mano (kaip ir dažnas apie mylėjimąsi), kad nemoka.. (taip pat ir vaikinų).

  Savo poroje buvau labiau patyręs nei partnerė, tad po kiekvieno bučinuko su žaisminga nuotaika stengdavausi pasišnekėti “varydamas ant savęs”, kaip tas bučinukas… (Klausdavau jos: Ar nesibučiuoju kaip jautis? Kaip karpis? :DDD O kaip tau labiau patinka.. tas ar tas? 😀 ir t.t…)
  Galų gale įsidrąsino….

  Ir dabar net kėblumų kyla :DDD
  Kokius tris kartu pavėlavau į traukinį (nes “bye bye” bučiniai neleidžia atsiplėšti toliau nuo jos namų durų slenksčio prie kurio tenka mane išlydėti…).

  Normalūs pasivaikščiojimai virsdavo skubėjimu namo 😀 , nes viešai erotiškai būčiuotis mums atrodo nepadoru, o kai apsikabini gražioje aplinkoje bučiuotis labai norisi…

  Na ir daug kitų nesamonėlių… ;}

  Ką noriu pasakyti, kad pirmas bučinys ne visada būna tas tikrasis – svarbu ir nuo žmonių prisirišimo, mokymosi, noro patikti vienas kitam 🙂

  Tikiu, kad dievišką bučinį taip pat labai dažnai reikia atrasti 😉 :}}}

  Visiems to linkiu 😉

  Reply
 32. Ziuriu labai daug kritikos apie vyru burnos higiena, jog retai pasitaiko tokiu, kurie buna su nepriekaistinga higiena. =)
  Uztat as galiu pridurt, jog tarp moteru daznai pasitaiko rukancios, o man buciuojantis nikotino ir dumu skonis nera labai jau malonus. =/ Taigi abi lytis neidealios.

  Reply
 33. Buciniai yra puiku,net kaip ir bendravimo priemone, neseniai buciavaus per visa nakti su mazytem pertraukelem ir jokio nuovargio, net nieko panasaus 🙂

  Reply
 34. xebryte….meileje kaip ir kare visos priemones pateisinamos, ir kai harmonai gerai uzveza nelabai bekreipi demesi i dantis….praregejimas paprastai ateina veliau…. 🙂 o juo daugiau buckinsimes tuo didesne tikimybe sutikti ta TIKRA….tep kad palikim bakterijas ramybej, jos pacios tarp saves susitars katros katrom labiau tinka….buciuokimes ir gyvenkime visaip ir gyvenimas taps idomesnis…..

  Reply
 35. man patinka kreivi dantukai
  matyt iskrypus siek tiek
  bet nagaliu atsiziuret.
  mmm kaip skanu kai berniuko dantys ne visai lygus.

  Reply
 36. Man su savo vaikinu niekada nebudavo slykstu buciuotis, jis visas man buvo kaip saldainis, matyt, stipriai mylejau.

  Reply
 37. Na pasiskaiciau cia as apie vyrus. Nezinau, bendrauju tik su moterimis.Tad keista man girdeti, kad matom tik priesingos lyties atstovus.Tad manau kad rinkimes pagal savo poreikius. Na juk galima ir padeti vyrui susitvarkyti, juk nevisi moka issirinkti sau tinkancius rubus ir tinkamai pasiruosti, kad ir tam vieninteliam pasimatymui.
  Leiskime visiems pasitaisyti ir suteikime antra sansa pasimatyti.

  Reply
 38. nuo kiek metu yra normalu pradet buciuotis? ar gali buti kad buciutis su liezuviu yra normalu tik nuo TIEK ir TIEK metu??

  Reply

Leave a Comment