Bučinio paslaptys

Kas yra bučinys? Atrodo intuityviai kiekvienas jaučiame atsakymą, bet kaip paaiškinti moksliškai? Štai internetinėje enciklopedijoje wikipedia pateikiamas toks apibrėžimas: „Bučinys – tai asmens lūpų prisilietimas, išreiškiantis meilę, pagarbą, pasveikinimą arba atsisveikinimą. Jis gali rodyti romantiškus ar seksualinius jausmus kitam žmogui“.

Mokslininkai pateikia daug teorijų apie bučinio kilmę. Antropologai iki šiol negali tvirtai atsakyti, ar tai yra išmoktas ritualas, ar biologinis instinktas. Pastarosios nuomonės šalininkai remiasi faktais, jog gamtoje kai kuriose gyvūnų rūšyse egzistuoja toks reiškinys, kai motina sukramto maistą ir perduoda jį burna į burną savo jaunikliui. Biologinės bučinio kilmės hipotezę remia ir teorija, kad potencialių partnerių bučinys leidžia jiems užuosti ir pajusti vienas kito feromonus. Šios cheminės medžiagos yra svarbios renkantis genetiškai tinkamą būsimų vaikų tėvą ar motiną.

Tačiau jei bučinio kilmė biologinė, kaip paaiškinti, jog kai kuriose kultūrose jis neegzistuoja? Net 10 proc. žmonijos nežino mums tokio įprasto lūpų kontakto. Pavyzdžiui, Vidurio Rytuose bučiniai suprantami ne kaip seksualumo išraiška ir galimi tik tarp tos pačios lyties žmonių arba tėvų ir vaikų. O kai kuriose Afrikos, Amerikos ir Polinezijos tautose bučiniai išvis žinomi tik kaip Vakarų kultūros fenomenas.

Kodėl gi lūpų kontaktas mums toks malonus? Nes jas dengia tik plonytis odos sluoksnis. Lūpose yra vienas tankiausių jutiminių neuronų tinklas žmogaus kūne. Kai bučiuojamės, jie kartu su burnos ir liežuvio neuronais žaibiškai perduoda informaciją mūsų smegenims, kuriuose gimsta malonūs jausmai, intensyvios emocijos ir fizinė reakcija. Bučinių sukeliami pojūčiai gali būti vienas geriausių būdų kovoti su stresu.

Pirmojo bučinio reikšmė lemiama: jis gali pakeisti tolesnius poros santykius. Nenusisekęs pirmasis artimas lūpų kontaktas dažnai reiškia ir tolesnio bendravimo nutraukimą. Tyrimų duomenimis, apie 59 proc. vyrų ir 66 proc. moterų yra patyrę atvejų, kai susižavėjimas po pirmojo bučinio tiesiog išgaruodavo.

Pastebėjote į kurią pusę dažniausiai pakreipiate galvą bučiuodami partnerį? Tai gali būti svarbu atskleidžiant Jūsų tikruosius ketinimus. Egzistuoja teorija, jog tie, kurie linkę palenkti galvą kairėn, jaučia mažiau šilumos ir meilės nei tie, kurie pakreipia dešinėn. Tai paaiškinama tuo, kad palenkus galvą dešinėn, atsukame partneriui kairįjį skruostą, kontroliuojamą dešiniojo smegenų pusrutulio, atsakingo už emocijas.

Tarp vyrams ir moterims sukeliamo bučinių poveikio atrasta nemažai skirtumų. Pavyzdžiui, vyrams paprastai pakanka aistringo lūpų kontakto, o moterims reikia daugiau, kad pajaustų emocinį ryšį ir seksualinį susijaudinimą. Daugeliui vyrų gilaus bučinio pakanka, jog norėtų pereiti prie dar intymesnių santykių, tuo tarpu moterys linkusios neskubėti ir pirma pasiekti aukštesnį dvasinio suartėjimo lygį. Apskritai, moterims bučiniai reikšmingesni ir daugelis jų nesutiktų turėti intymių santykių prieš tai nepatyrusios bučinio su partneriu, o vyrams tai nėra tiek svarbu. Pastarieji, beje, labiau nei dailiosios lyties atstovės mėgsta bučinius su liežuviu.

Taigi kaip padovanoti žmogui, kuriuo žavitės, nepamirštamą bučinį? Atkreipkite dėmesį į kūno kalbą, akių kontaktą. Ar partneris žaismingai įžengia į Jūsų asmeninę erdvę, ar tarsi nekaltai Jus paliečia? Jei taip, matyt metas pasiryžti pirmajam bučiniui. Tik nepamirškite elgtis subtiliai ir jautriai reaguoti į partnerio siunčiamus signalus.

Comments are closed.