Šokio – judesio terapijos galimybės

Šokis- tai žaidimas, kurio metu mes turime galimybę iš vienos „realybės“ pereiti į kitą. Tokią, kurioje tiesiogiai atsispindi kiekvieno žmogaus psichologinis gyvenimas.

Čia svarbu viskas- kaip žmogus juda, ką jis jaučia, kai šoka, kokias elgesio ir bendravimo strategijas naudoja. Taip pat – kaip žmogus keičiasi judesio vystymosi procese.

Šokis- tai resursas. Šokis- tai iššūkis. Šokis- tai žinia.

Šokis tampa resursu, kuomet jis perauga į pozityvios būsenos ir energijos šaltinį. Fiziniame lygmenyje, šokio – judesio terapija leidžia tiksliai suvokti savo fizinį “aš”, judesiais išreikšti nuotaikas, požiūrius, idėjas, atsipalaiduoti.

Psichologinėje plotmėje terrapija padeda pasąmonėje glūdinčius dalykus perkelti į sąmonės lygį. Skatinama laisva saviraiška judesiais, sukuriami būdai emocinei įtampai panaikinti, gyvenimo džiaugsmui patirti, naujiems gebėjimams tobulinti.

Šokis kaip iššūkis: tai galimybės – išbandyti ką nors nauja, netikėta. Daugeliui žmonių pats šokis, ypatingai dalyvaujant kitiems žmonėms, pats leidimas išreikšti save- sąžiningai, ryškiai per judesį- tampa rimtu iššūkiu.

Kartais tokiu šokiu gali tapti labai konkretaus jausmo išraiška. Šokiu galima išreikšti pyktį, džiaugsmą, liūdesį, meilę, savo stipriąsias ir silpnąsias (šešėlines) savybes.Įveikęs šį iššūkį saugioje seminaro erdvėje, žmogus gauna palaikymą ir imppulsą- kūrybiškai ir įvairiai sureaguoti į gyvenimo siunčiamus iššūkius. Šokis – vienas saugiausių būdų- pabūti „Kitu“, išeiti iš įprastų Rolių, praplėsti savo Ribas.

Taip pat šokis gali būti žinia, kurioje mes perskaitome informaciją, svarbią mūsų pilnatviškesniam ir sveikesniam gyvenimui. Mes galime įsiklausyti į savo kūn

no balsą ir atrasti jame naują motyvą ir supratimą savęs, savo elgesio ir reagavimo paternus, savo bendravimo strategijas. Mes galime išgirsti tuos impulsus ir norus, kurių iki šiol nepastebėjome ir įtraukti juos į savo gyvenimo šokį.

Šokis gali būti bendravimo būdu, būdu išreikšti save, apjungti visus žmogiškus jausmus, pasakoti istorijas, sustiprinti ir disciplinuoti asmenybės vientisumą, keisti savijautą.

Praktikuojant šokį kaip asmeninio augimo metodą neabejotinai keičiasi šokančiojo elgesys, judesio kokybė, savijauta, santykiai ir socializacija.

Šokio praktika tinka kiekvienam, norinčiam pažinti ir atrasti save kūrybiškai ir žaismingai. Per judesį išreikšti save kiekvienas gali jam pačiam priimtinu tempu bei unikaliais judesiais be griežtų taisyklių ar reikalavimų.

0 thoughts on “Šokio – judesio terapijos galimybės”

 1. Šokiai – gėris 🙂 Jau antri metai lankau solo latino. Tai ir atsipalaidavimas, ir pramoga, ir mankšta, ir galimybė išmokt kitaip valdyti savo kūną.

  Būtų labai įdomu išgirsti šokio terapijos užsiėmimus lankančiųjų komentarus.

  Reply
 2. Be abejonės šokis suteikia galimybes išreikšti, atrasti save naujai, kitus, bendravimą su žmonėmis. Klausyti muziką, moko jausti ritmą, girdėti tylą. Džiaugiuosi galėdamas tobulinti šokį, bendravimą judesiais. Toks mielas jausmas tarti kuklų Labas! Hi! Hola! Salut! prieš tylų šokį! Nuoširdžiai

  Reply
 3. Šokio judesio terapiją lankau du metus. Ką man tai duoda?

  Buvau labai aiškiai į rezultatą orientuotas žmogus, nekonkretūs dalykais manęs nedomino. Skubėjau per gyvenimą lėkti šuoliais. Barstydavau save į kairę ir į dešinę.
  Šokio terapija išmokė mane džiaugtis procesu, patapau žymiai ramesnė, daugiau įsiklausau į save, mėgaujuosi. Atrandu savyje vis kažką naujo. Pasikeitė santykiai su žmonėmis, dabar labiau į juos įsiklausau, nepuolu piršti savo nuomonės, kaip anksčiau:)

  Judu žymiai laisviau! Ir man tai patinka!

  Šokio judesio terapija leidžia atsipalaiduoti, pamiršti visus rūpesčius ir pabūti čia ir dabar. Man tai didžiulis resursas! Ir kas įdomiausia – aš nežinau, koks bus galutinis rezultatas! Ir nesijaudinu:) Nes pats procesas tiesiog užburia!

  Labai daug ką galima rašyti apie šokio terapiją, bet geriausia būtų vieną kartą išbandyti!Tad pirmyn!

  Reply
 4. Jei nebijote įsigyti priklausomybės, ateikite į užsiėmimą susipažinti su šiuo reiškiniu:). Aš šią priklausomybę turiu jau treti metai.
  Turbūt kiekvienas atrandame judesy (žodis “šokis” gąsdintų mane, nes nesu šokėja ir neplanuoju ja tapti) kažką skirtingą. Aš atradau savy kūrybiškumą, pasitikėjimą, MEILĘ, gebėjimą būti čia ir dabar. Judu ir džiaugiuosi gyvenimu!

  http://www.patyrimoratas.lt yra surašytas grafikas ir vietos kur tai vyksta.

  Reply
 5. Nezinau ar tai jau galima sieti su terapija, bet as pati beprotiskai megstu sokti ir esu pastebejusi, kad kai liudna, vienas geriausiu budu yra tiesiog issokti ir isjudeti visa neigiama kruvi. Pasileidziu viena sau muzika ir ardausi – kaip moku ir kaip nemoku. Kaip sako, saku taip, tarsi niekas manes nematytu 🙂

  Reply
 6. Buvau pilvo sokio repeticijoj ir labai patiko.Tas moteru atsipalaidavimas,grozis,skareliu skambejimas….Tiesiog viskas be pasaliniu minciu…Po darbo man labai tiks.Taigi pasakiau sau:tai yra tai,ko as noriu!

  Reply

Leave a Comment