Tapk apsipirkimo meistre

Apsipirkti ir vėl tapo prabangu. Ir brangu. Taigi gali rinktis du kelius: apskritai neiti į parduotuves arba ieškoti būdų apsipirkti pigiau. Todėl pristatome keletą vertingų patarimų, kaip nepakliūti į nuolaidų spąstus ir netgi išpešti iš jų naudos.

Pirk prekių už.

Kartais kad gautum nuolaidą turi pirkti parduotuvėje prekių už tam tikrą sumą. Jei parduotuvė neparduoda pigių mažmožių, paprastai ši suma reiškia gudrybę: tau tiesiog nepavyks nusipirkti keleto prekių už būtent tokią sumą, teks imti gerokai daugiau. Aritmetika paprasta: pavyzdžiui, tau nepavyks sukaupti lygiai 100 Lt parrduotuvėje, kurioje visos prekės kainuoja po 33 Lt. Sukis kaip nori, o tam, kad gautum nuolaidą, teks pirkti ne 3, o 4 prekes, tad apvalusis 100 – tik akių dūmimas, realiai privalėsi išleisti mažiausiai 132 Lt.

Taip rizikuoji patekti į dar vienus neplanuotų pirkinių spąstus. Tad jei paskaičiavai, jog iki reikiamos sumos tau trūksta visai mažai, nesidrovėk paklausti pardavėjos, kokių turi pačių pigiausių smulkmenų. Deja, net ir pigi, bet tik dėl reikiamos sumos pirkta smulkmena gali būti visai nereikalinga, tad neapsigauk kaupdama nuolaidą, verčiau pasiskaičiuok, ar ne pigiau buss apsieiti be jos.

3 už 2 kainą

Pastaruoju metu tai – gana populiari pirkėjų gaudyklė. Į ką atkreipti dėmesį? Jei tokiu būdu siūloma įsigyti skirtingos kainos prekių – būtinai atsiklausk pardavėjų, kurių būtent daiktų, pigiausių ar brangiausių, kainos bus skaičiuojamos. Mat skirtingose parduotuvėse skirtinga tvarka. Ir būt

tinai palygink taip įsigyjamų prekių kainą su analogiškomis prekėmis kitose parduotuvėse. Gali būti, kad net ir už 2 prekes sumokėsi tiek, kiek kitur – už labai panašias 4.

Kuponai

Reklama turi savų pliusų. Tik reikia atidžiai ją skaityti. Nepraleisk jos pro akis žurnaluose, laikraščiuose ir netgi tos, kuri spausdinto šlamšto kamščiu užkemša tavo pašto dėžutę. Tarp visos tau nereikalingos informacijos gali atrasti ir kai ką naudingo sau – pavyzdžiui, nuolaidų kuponą. Todėl net skaitydama laikraštį turėk po ranka pieštuką, kad galėtum pasibraukti tau reikalingas žinutes. Jei esi užsiprenumeravusi kokių nors parduotuvių naujienas internetu – nepatingėk sąžiningai atsidarinėti jų siunčiamus naujienlaiškių, ten taip pat kartais slepiasi galimybė atsispausdinti nuolaidų kuponą, sudalyvauti kokioje nors parduotuvės loterijoje ar, pavyzdžiui, informacija apie nemokamas stilisto paslaugas.

Tiesa, kuponai galioja tik ribotą laiką, apiie kurį informuojama smulkesniu šriftu. Taip pat už juos parduodamų prekių kiekis gali būti ribotas. Todėl teks savo pirkinių sąrašą (ir biudžetą) koreguoti greitai, čia ir dabar.

Prekės grąžinimas

Dar vakar, kai skaudama širdimi krapštei kelis šimtus patikusiems bateliams, pardavėja žiūrėjo tau į akis ir dievagojosi, jog šiems batams nuolaidos artimiausią pusmetį tikrai nebus, o šiandien, eidama pro parduotuvę, pamatei, jog jie jau nukainoti visais 70 procentų? Neskubėk rautis plaukų ir graužtis nagų. Čiupk savo naujuosius batus (jei jų nedėvėjai ar bent jau nesimato nė

menkiausių dėvėjimo ženklų), jų pirkimo čekį, savo asmens dokumentą, ir drožk tiesiai pas pardavėją. Jei po pirkimo nepraėjo 14 dienų, gali ramia sąžine juos grąžinti, motyvuodama kuo tik nori: netiko spalva, nepatogu kojai ir pan. Ir. niekas nedraudžia čia pat ir vėl įsigyti lygiai tokių pačių (ar netgi tų pačių) batelių porą, tik jau su didžiąja nuolaida. Jei jau jie vikriai apsuko tave apie pirštą – kodėl gi to paties nepadarius ir tau?

Tik prisimink, kad per 14 dienų grąžinti galima ne visas prekes. Asmens higienos, kosmetikos ir parfumerijos gaminių, vaistų atgal niekas nepriims.

Jo Didenybė Brokas

Įsigyti brokuotą prekę – tikra nesėkmė? Anaiptol! Jei apie broką žinosi iš anksto ir dėl jo gausi mielą nuolaidą. Todėl prieš įsigydama bet kokią prekę itin atidžiai ją apžiūrėk. Prairusi siūlė, atsipalaidavusi saga, menkiausia dėmelė ar pamušalo defektas – tai brokas, už kurį galima derėtis bent 5 proc. nuolaidos. Tiesa, prieš tai nepraleisk progos pasiteirauti, ar yra tokia pat nebrokuota prekė. Jei kitos tokio modelio ar to dydžio prekės daugiau nėra – už broką drąsai reikalauk mažiausiai 10-15 proc. nuolaidos. Net jei tos rūšies prekėms jau taikoma ir kitokia, pvz. sezono ar kolekcijos išpardavimo nuolaida.

Jei brokas labai pastebimas ir didelis, neretai prekei pritaikoma tiesiog milžiniška, iki 90 proc. nuolaida. Tiesa, gerai pasvarstyk, ar tau rei

ikia kelnių už 10 Lt, jei vis tiek jų medžiaga prairus pačioje matomiausioje vietoje?

0 thoughts on “Tapk apsipirkimo meistre”

  1. na, as gal ne pirkimo meistre, bet taupyti tikrai moku.visada sulaukiu akciju, kad ir is varle.lt, ir tada perku, zinoma, buitine technika kurios visada reikia

    Reply
  2. as tai taupike, niekada neleidziu pinigu bet kur ir neperku visko ka tik matau:) o del varle.lt tai tikrai labai esu patenkinta jos prekemis

    Reply

Leave a Comment