Pusvalandis reanimavimo

Galiu mėnesiais, metais save įtikinėti, jog viskas pasikeitė. Aš nebe ta, kuo buvau praėjusią žiemą. Aš nebesu naivi, nebesu bejėgė, nebesu tavo… Tūkstantį kartų dvejojusi galiausiai nusprendžiau – esu pakankamai stipri kovoti ir nugalėti. Užgniaužti savo silpnybes, kurios visada reiškia jausmus.

Vakar stovėjai prieš mane. Neišvengiami pasimatymai po visko… Reikia atsidalinti daiktus, baigti buvusius bendrus reikalus. Taigi stovėjom vienas prieš kitą. Kaip ir tūkstančius kartų anksčiau… Tik jau kitaip nuskambėjo tavo klausimas „ar nepabučiuosi?“. Ironiškai, gal net sarkastiškai. Juokelis. Nes abu žinom: ne, nepabučiuosiu. Nesvarbu, kad velniškai norisi. Aš tvirtai nusprendžiau – mums nebėra galimybių. Jokiu būdu. Bet vakar stovi prieš mane toks velniškai žavus. Išsitaršę plaukai, žemas balso skambesys ir blizgančios giliai mėlynos akys… Taip banalu! Aš tik sukryžiuoju rankas ant krūtinės, slėpdama gilų kvėpavimą, išduodantį, kad dar akimirka ir galiu pulti ant kaklo…

Mes pasikeitėm. Atsisveikinom. Nusprendėm likti draugais. Bet kai kurie dalykai niekada nesikeičia… Pakviečiu arbatos, kad jau užėjai… Užplikau tokios kaip tu mėgsti. Tebeturi net savo puodelį mano namuose. Šlepetes kažkur jau nukišom… Parodau, kaip sustorėjo mano katė.

Geriam tyloj. Laikrodžio tiksėjimas tvindo laiku įtemptą pusvalandį. Kad tu žinotum, kaip man šią akimirką sunku sėdėti per porą metrų nuo tavęs. Stipriai kvepi savimi. Taip stipriai, jog sekundės dalimis prarandu sąmonę ir nuovoką, kad jau nebe praėjusi žiema…

Atsikeli eiti. Matau, jog nenori. Nepajėgčiau atleisti sau, jei sulaikyčiau. Kol rengiesi prieškambaryje abu laukiam stebuklo. Pasilik. Sukasi galvoje įkyri mintis. Tyliu, tik gilus kvėpavimas išduoda.

Uždarau duris tau už nugaros. Lieku viena su dar ilgai nesisklaidysiančiu tavo kvapu ir purvinomis balutėmis nuo tavo batų. Verkiu tik tris sekundes. Tiek laiko užtenka nusėsti skausmui, kad tave paleidau. Tiek tereikia suvokti, kad pasielgiau teisingai mums abiem… Atjungiam gyvybės palaikymą tam, kas jau tik kankinasi. Reanimavimas baigtas. Dar kartą skelbiu mirties laiką.

Comments are closed.