Mistiniai turtų dėsniai

Vieniems pinigai – tik spausdinti popierėliai, kitiems jie – paslaptingos jėgos simbolis, kuriai prisivilioti reikia specifinių ritualų. Portalas Passion.ru išanalizavo pačius žinomiausius mistinius pinigų ypatumus.

„Pinigai valdo pasaulį“, – pasakė kažkas iš garsių žmonių. Šį teiginį pagrindžia ir daugybė sociologinių apklausų. Dauguma žmonių tiki, jog šiuolaikiniame pasaulyje pinigams tenka pagrindinis vaidmuo. Kur kas mažesnė dalis respondentų varomąja jėga laiko meilę, aukštesniąsias esybes ar protą.

Gal išties toks galingas veiksnys negali egzistuoti be mistikos?

Juk ne veltui metamorfozes, kurias su žmogumi padaro pinigai, ne kartą vaizdavo menininkai, o pačius pinigus nuo seno gaubia daugybė legendų, mitų, prietarų ir tiesiog įsitikinimų. Sužinokite, ar bent dalis jų pagrįsti?

1. Centas prie cento sukaupia litą

Vienas iš populiariausių teiginių, su juo savo atžalas paprastai supažindina tėvai dar ankstyvoje vaikystėje.

Protingas taupymas niekam nepakenkė. Dar senovės graikai sakė, kad pinigai prišaukia pinigus.

Vadovaujantis šia taisykle piniginėje po apsipirkimo visada vertėtų pasilikti smulkių monetų. Tą patį reikėtų pasakyti apie rūbus, kai keičiantis sezonams juos paliekate kaboti spintos gilumoje – palikite kišenėse po keletą monetų. „Viena moneta pritrauks kitą“, – tai ir yra tikrų tikriausia pinigų magija.

Kalbant apie tai, kaip išmokti sutaupyti bent šiek tiek pinigų, vertėtų atkreipti dėmesį į keletą patarimų.

Pavyzdžiui, būtina atidėti mažiausiai po 20 proc. kasmėnesinių pajamų. Tai ne tik išmokys taupyti, bet ir taps savotišku turtų užstatu, jauku kitiems pinigams užkibti.

Tiesa, nevertėtų pernelyg įsijausti ir pamiršti posakio, kad šykštuolis moka du kartus. Perdėtas taupumas ne tik neduos apčiuopiamos naudos, bet gali net ir pakenkti.

2. Pinigams patinka skaičiavimas

Pinigams patinka kai juos skaičiuoja – taip teigia ne tik prietaringi žmonės, bet ir profesionalūs ekonomistai. Tai – ne tik teiginys, bet ir pinigų pasaulio įstatymas.

Daugumos nuomone, reguliarus pinigų perskaičiavimas yra vienas patikimiausiai turtus prišaukiančių įpročių.

Beje, skaičiuoti savo pinigus verta ne tik balsu, bet ir raštu. Tam reikėtų vesti kasmėnesinę šeimos pajamų ir išlaidų apskaitą.

Analizuojant eilinę mėnesio finansų suvestinę nebūtina ieškoti bereikalingų išlaidų. Svarbiausia – tiesiog suskaičiuoti pinigus, praėjusius per jūsų rankas šį mėnesį.

  • Pasak liaudies prietarų, pinigų negalima skaičiuoti vakare ir nusileidus saulei, tai gali prišaukti skurdą.
  • Taip pat negeras ženklas skaičiuoti dar negautus ir svetimus pinigus.
  • Su pinigais reikia elgtis pagarbiai ir atidžiai. Negalima jų glamžyti, sukti į ritinėlius, plėšyti.
  • Visos kupiūros turėtų būti sudėliotos didėjimo tvarka: stambios prie stambesnių, smulkios – prie smulkesnių.
  • Pinigus reikia mylėti – tada galbūt ir jie nepaliks jūsų meilės be atsako.

3. Kuo daugiau atiduosi – tuo daugiau gausi

Pinigų užduotis – nuolat judėti. Todėl liaudies išmintis pataria nesidžiaugti jų radus ir neverkti pametus.

Šis principas glaudžiai susijęs ir su labdara. Juk ne veltui daugiausiai uždirbančios garsenybės reguliatiai aukoja pinigų įvairioms labdaros programoms.

Tarp žvaigždžių pačias didžiausias sumas aukoja Angelina Jolie ir Bradas Pittas, Jonny Deppas bei George Clooney. Nuo jų neatsilieka ir Madonna, Justinas Timberlakeas, Drew Barrymoore ir daugelis kitų.

Atsitiktinių pinigų – išloštų, rastų, padovanotų, – būtina atsikratyti pirmiausia. Atiduokite juos labdarai arba išleiskite, kadangi manoma, jog jie vis tiek laimės neatneš.

Jei sukaupėte kokią nors didesnę sumą pinigų – investuokite į ką nors.

Jei neturite komersanto gyslelės, padėkite sukauptus pinigus į banką, ten už padėtą sumą jums augs procentai.

4. Skolinti galima ne visiems

Vadovaujantis šiuo prietaru negalima skolinti pinigų skurdžiai gyvenantiems ar nesėkmių persekiojamiems žmonėms. Daug kas pridurtų, kad ir draugams.

Manoma, kad paskolinus pinigų žmonėms, kurie jų dažniausiai neturi arba ilgai negrąžina skolos, galima ir patiems nuskursti.

Esmė tame, kad kai skurdžiai besiverčiantys žmonės grąžina skolą, dalį savo negatyvios, finansinių nesėkmių lydimos energijos perduoda ir jums.

O štai turčiams skolinti tokiu atveju naudinga: grąžindami pinigus jie duoda ir dalelę finansinės sėkmės jūsų biudžetui.

Dar vienas blogas ženklas – skolinti draugams. Negrąžinta skola dažnai tampa pykčio tarp artimų žmonių priežastimi.

Ir tai – ne šiaip sau prietaras, o gyvenimo dėsnis. Pinigai griauna ne tik draugų, bet ir giminaičių ryšius.

Kaip ir kada galima skolinti pinigų? Štai keletas prietarų:

  • Pinigai imami kaire ranka, o duodami – dešine;
  • Nesiskolinkite pinigų antradienį – skolos neišsimokėsite visą gyvenimą;
  • Nesiskolinkite pinigų pirmadienį ir negrąžinkite skolos penktadienį – turėsite daug išlaidų;
  • Skolinti ir skolintis pinigus galima tik ryte, jokiu būdu ne vakare. Jei vis dėlto skolinate ar skolinatės pinigus vakare, darykite tai ne iš rankų į rankas, o taip: tas, kuris duoda, padeda pinigus ant stalo, o tas, kuris gauna, juos paima.

5. Gimusieji neturtingoje šeimoje pinigų nesukaups

Turtingų žmonių vaikai gyvena turtingai – vargu ar šis teiginys reikalauja įrodymų, kadangi tai patvirtina daugybė pasiturinčių šeimų.

O kodėl tikima taisykle, kad jei tėvai buvo neturtingi, tai ir vaikai vargu ar sukaups turtų?

Pasirodo, ši tiesa netgi įrodyta moksliškai.

Prieš kelerius metus amerikiečių mokslininkė Marta Farach įrodė, kad skurdas yra paveldimas.

Beje, didžiausia reikšmė tenka vaikystei: jei vaikas nuo gimimo iki pilnametystės gyveno skurde, tai veikiausiai ir vėliau jis negyvens pasiturimai. To priežastis – neatsiejamas ryšys tarp intelektualinio vystymosi ir skurdo. Vaikystėje patirtas skurdas daro neigiamą įtaką smegenų vystymuisi.

Tiesa, kaip ir kiekvienoje taisyklėje, čia esama išimčių.

Iš kiekvienos, net pačios beviltiškiausios situacijos, panorėjus galima rasti išeitį – istorijoje esama daugybės pavyzdžių, kaip žmonės, gimę skurde, tampa turtuoliais ar bent jau pasiturinčiais piliečiais. O gal ir tarp jūsų pažįstamų tokių esama?

6. Pinigus galima sukaupti tik jaunystėje

Jei 40 metų esi neturtingas – toks ir liksi, – sako liaudies išmintis. Kitaip tariant, materialinę gerovę galima sukaupti tik jaunystėje. Jei nesuspėjote to padaryti iki 40-ties metų, veikiausiai to nepadarysite ir vėliau.

Šis teiginys taip pat pagrįstas tikrais faktais. Pasak statistikos, apie 70 proc. pasiturinčių žmonių savo turtus sukaupė iki 40-tojo gimtadienio.

Esmė tame, kad būtent iki šio amžiaus dažniausiai kopiama karjeros laiptais, vėliau šis kilimas aukštyn sustoja, tad šansų užsitikrinti turtus tampa vis mažiau.

Tiesa, ir šių tyrimų nereikėtų suabsoliutinti. Nevertėtų pamiršti tokių ryškių asmenybių, kaip Endriu Karnegis ar Abraomas Linkolnas – jie savo milijonus uždirbo jau būdami vyresni.

7. Pinigus reikia pažinti

Tam, kad pinigų atsirastų, juos reikia pažinti.

Todėl atidžiai apžiūrėkite, kaip atrodo kiekviena kupiūra: kokios ji spalvos, kas ant jos pavaizduota. Tai pasakytina ir apie monetas. Beje, kad įgyvendintumėte šį patarimą, siūlome atlikti specialų pratimą.

Išmokite atskirti monetas jas apčiuopiant užmerktomis akimis. Tai ne tik padės jas geriau įsidėmėti, bet ir lavins lytėjimo pojūtį.

Jei nuoširdžiai mokėtės ir paisėte visų šių patarimų, o sukaupti kapitalo taip ir nepavyko, vertėtų pasitikrinti, ar jūsų finansinės padėties kas nors neprakeikė. Tai padaryti padės sidabrinė moneta.

Pilnaties naktį padėkite sidabrinę monetą į indelį su smulkiais pinigais. Jei ryte pamatysite, kad sidabras pajuodavo – vadinasi, jūs nemokate elgtis su pinigais ir vertėtų keisti savo pažiūras.

Jei pajuodavo kitos monetos – kažkas išties bando prišaukti jums nepriteklius.

Ir tik tuo atveju, jei visų monetų spalva išlieka ta pati, galima manyti, jog su pinigais viskas gerai.