Odontologijos naujienos

Mokslininkai nesustodami dirba, kad rūpinimasis sveikata taptų kuo lengvesnis, o nepagydomos ligos – taptų pagydomomis. Kokios gi odontologijos naujienos? Australijos mokslininkai išrado naują ėduonies gydymo būdą. Dantų emalį pacientams miegant stiprins specialus gydomasis skystis.

Pasak australų specialistų, tikimasi, kad naujasis dantų gydymo būdas bus pradėtas naudoti per artimiausius 5 metus. Jis būtų taikomas pirminės ėduonies stadijos atvejais ir leistų pacientams išsigydyti dantis be brangaus ir nemalonaus (o kartais ir skausmingo) plombavimo.

Ieškodama geresnio būdo, kaip būtų galima pagydyti prasidėjusio ėduonies pažeistus dantis, Melburno universiteto mokkslininkų grupė ėmėsi tirti dantų emalio molekulinę sandarą.

Galiausiai tyrėjai nustatė, kad galima pašalinti kai kurias ėduonies pasekmes apdorojant dantį tam tikru kalcio, fosfatų ir fluoridų tirpalu. Bandydami laboratorijoje pažeisto dantų emalio fragmentus su įvairiomis į tokio tirpalo sudėtį įeinančiomis cheminėmis medžiagomis, jie atrado, kad tinkamomis sąlygomis jis įsiskverbdavo į pažeistą emalį ir “iš vidaus” pataisydavo kristalinę jo struktūrą.

Paaiškėjo, kad svarbiausia tokio tirpalo sudėtinė dalis yra iš pieno gaunamas kazeino fosfopeptidas. Natūraliomis sąlygomis šis baltymas skatina vaikų kaulų augimą, o mokslininkų sukurtame tirpale staabilizavo dantų emalio atstatymui būtinus komponentus.

0 thoughts on “Odontologijos naujienos”

  1. Atradimo pritaikymas namų sąlygoms: jau išsivalius dantis prieš gulant miegoti, į burną įsidėti varškės (neprarūgusios), kuo ilgiau ją laikyti burnoje, geriausiai – per visą naktį… 🙂

    Reply
  2. kada mus visos tokios gerosios naujovės pasieks ir kiek tas malonumas kainuos?
    o kad atrastų vaistus kaip išgydyti valdžioje sėdinčias galvas. Būtų gerai.

    Reply

Leave a Comment