Muzikos terapija

Šiandien jau niekas neabejoja, kad muzikos terapija gali tapti puikia gydymo priemone tiek sielai, tiek kūnui. Mokslininkai yra ištyrę, kad tam tikrais instrumentais išgaunami garsai gydo skirtingas ligas. Pavyzdžiui:

  • Smuikas ir fortepijonas ramina nervus;
  • Gitaros ir violončelės muzika gydo širdies ir kraujagyslių ligas;
  • Fleitos garsai veikia kaip atpalaiduojanti priemonė;
  • Pučiamieji paspartina kasos veiklą. Šių garų ypač rekomenduojama klausytis iš ryto;
  • Lūpinė armonikėlė gali puikiai praversti sergant žarnyno ligomis;
  • Jei kamuoja skrandžio ligos, rytą pradėkite klausydamiesi klavišinių garsų.

Muzikos terapija veikia tik tuomet, jeigu metate pašalinius darbus ir atssidedate vien muzikos klausymui. Susikurkite tokią aplinką, kurioje jums niekas netrukdytų. Pavyzdžiui, galite patogiai įsitaisyti lovoje ar fotelyje. Pasistenkite apie nieką negalvoti ir nepamirškite išjungti mobiliojo telefono. Jūsų mintis turi užvaldyti vien muzikos garsai.

Ryte rekomenduojama klausytis greitos muzikos, kuri suteiktų energijos naujiems dienos darbams pradėti, pakeltų nuotaiką ir suteiktų žvalumo. Vakare – ramią ir atpalaiduojančią, kuri padėtų nusiraminti, greitai užmigti ir puikiai išsimiegoti.

Ypač muzikos terapijai tinka Mocarto muzika. Pastebėta, kad žmonės, klausantys šio kompozitoriaus kūrinių, tampa aiškesnio mąstymo ir laimingesni. Vieniems taii padeda geriau išspręsti intelekto koeficiento testą, kitiems sušvelnina skausmus, epilepsijos priepuolius, padeda lengviau užmigti, atsikratyti depresijos. Ji taip pat didina dėmesingumą ir gerina atmintį.

Lėta baroko muzika (Bacho, Hendelio) nuramina, suteikia saugumo jausmą. Ši muzika paruošia protą įtemptam darbui.

Romantinė (Šopeno, Čai

ikovskio, Šuberto) muzika skatina užuojautą, sužadina meilę.

Roko muzika gali sukelti įtampą, stresą, net kūno skausmą, jei šios muzikos bandome klausytis pasyviai ir be entuziazmo.

Sunkusis metalas, hiphopas, pankrokas gali stipriai įaudrinti, neigiamai veikia nervų sistemą. Šios muzikos poreikis išduoda vidinę žmogaus sumaištį.

Religinė ir sakralinė muzika sukelia ramybės būseną, padeda atsiriboti nuo aplinkos ir įveikti skausmą.

O ar žinojote tai, kad vaiko talentus nulemia ne tik genai, bet ir prenatalinis muzikinis ugdymas? Jau prieš tūkstančius metų buvo žinoma, kad muzikos garsai veikia gemalo ląsteles. Mokslo įrodyta, kad vos kelių mėnesių embrionui garsas reikalingas harmoningam psichofiziniam vystymuisi. Reguliariai niūniuodama, dainuodama liaudies dainas besilaukianti moteris daro teigiamą poveikį būsimo mažylio intelektui bei sveikatai. Dar iki gimimo lavinti vaikai paprastai būna gabūs tiek humanitariniams, tiek tiksliesiems mokkslams.

0 thoughts on “Muzikos terapija”

  1. keista, bet as kaip tik kai bunu susinervinus geriausiai atsipailuoduoju ir nusiraminu klausydamasi roko muzikos, tokiais atvejais klausau red hot chili peppers – snow arba avril lavigne – knocking on heavens door ir kitu

    Reply

Leave a Comment