Kvaitulinis šalavijas

“Salvia – legali anternatyva”, – dar neseniai žybčiojo nuoroda kai kuriuose interneto puslapiuose. “Visi mūsų produktai yra skirti subrendusiam ir 18 metų sulaukusiam pirkėjui, kuris yra už savo veiksmus atsakanti asmenybė.

Šis augalas jau pradėtas pravardžiuoti naująja marihuana. Be to, šiandieninė chemijos pažanga leidžia pagaminti ekstraktus ir taip dar sustiprinti poveikį”, – rašoma toliau. O poveikis “stebuklingas”: nuo didesnių dozių prarandama galimybė vaikščioti, haliucinacijos, kūno palikimo pojūtis ir t.t. Jaunimas svaiginasi, žolininkai, išgirdę apie šį augalą, kraipo galvas, o Narkotikų kontrolės departamentas kurį laiką teigė, kad taii legalu.

Visagalis internetas

Lietuviškuose interneto, jau nekalbant apie užsienio, tinklapiuose pilna informacijos apie tai, kur nusipirkti Salvia Divinorum, arba kitaip – kvaitulinį šalaviją. Pasirodo, tai yra legalus narkotikas, sukeliantis haliucinacijas, netgi transą, girdimi balsai, patiriamas kūno palikimo pojūtis, prarandamas gebėjimas vaikščioti ar kalbėti. Buvome radę nuorodą, kaip susisiekti su žmogumi, parduodančiu šį augalą.

L.S. anonimiškai susisiekė ir gavo štai tokį trumpą atsakymą: “Taip parduodam lapus, kainos surašytos puslapyje. Didesnio kieko šiuo metu neturiu, liko tik dešimt g. Kitą savaitę turiu gauti papildymą”. Penki gramai kaiinuoja dvidešimt litų. Ir netgi siūloma iš to užsidirbti: “Turite daug draugų kuriems patinka Salvia? Kodėl neužsidirbus iš to? Susisiekite su mumis ir mes jums pasiūlysime dar patrauklesnes didmenines kainas, kurių jūs nerasite niekur kitur”.

Žolininkų kometaras

Žinomas fitoterapeutas Juozas Ruolia, paklaustas apie šį

augalą pripažino nieko apie jį negirdėjęs. Jo kolegė, docentė Janina Vaičiūnienė, ilgametė Botanikos instituto darbuotoja L.S tvirtino tą patį: “Neteko girdėti. Kadangi, kaip jūs sakote, atvežamas iš Meksikos, nežinia ar kas iš mūsų specialistų kažką žinos. Dabar Lietuvoje atsiranda daugybė naujų augalų, kurie plačiai naudojami, pavyzdžiui, homeopatinių preparatų gamyboje.“

Kas gi toji SALVIJA?

O štai internete pateikiama nemažai informacijos. „Salvia“ kilo iš lotyniško žodžio „salvare“, kuris reikštų „gydyti arba saugoti“. Salvia Divinorum – tai kvaitulinis šalavijas. Šamanai, gyvenę dabartinės Meksikos teritorijoje, jį naudojo gydymui. Tikėta, kad Salvia gydo sielą, taigi visas ligas netiesiogiai.

Kita vertus, Salvia naudota ir tiesiogiai skausmui malšinti. Šamanai žinojo du būdus: tiesiog sukramtydavo šviežius lapus ir nurydavo arba išspausdavo sultis ir užsigerdami vandeniu išgerdavo. Bet šiandien išradingas jaunimas atranda begalę kittų būdų. Augalą galima gan sėkmingai rūkyti, dar perkamos alkoholinės tinktūros, kurios skiedžiamos ir geriamos. Taip pat yra ekstraktų, kurie sumažina medžiagos, kurią reikia surūkyti, kiekį. Norint rūkyti sudžiovintus lapus ir patirti poveikį, reikia tam tikros rūkymo patirties arba didelio kiekio.

Tyrimai rodo, kad veikliosios medžiagos skyla skrandyje, todėl efektyviausi būdai – tai ekstraktų rūkymas ir žalių lapų kramtymas neryjant. Poveikis trunka itin trumpai – ne daugiau 20 minučių rūkant ir ne daugiau valandos kramtant. Kramtant poveikis būna ne toks intensyvus. Augalas turi haliucinogeninių sav

vybių, tačiau poveikis gali būti labai įvairus. Erowid.org pateikia virš 800 poveikio aprašymų ir praktiškai nėra vienodų. Emocinės pasekmės būna skirtingos: vienus nudžiugina, kitiems įvaro siaubą. Vienoje tinklapyje nurodoma, kad vartojusieji salvia apibūdina jos poveikį kaip panašų į kitas haliucinogenines medžiagas, pavyzdžiui, LSD.

Interneto tinklapiuose apie žmonių pojūčius pavartojus vieną ar kita narkotiką, patarimus, kas geriau “veža” ir pan. informacijos kiek tik nori. Tarp jų daugybės žmonių jau išbandžiusių arba norinčių išbandyti kvaitulinį šalaviją, klausiančių, kur jo įsigyti. Informacija tikrai ne vakar paskleista. Daugiausiai atsiliepimų apie Salvia Divinorum – nuo praėjusių metų vidurio.

Šaunu, kad Narkotikų kontrolės departamentas visgi sureagavo į komentarus apie kvaitulinį šalaviją ir bent kol kas galimybė įsigyti šio kvaišalo internetu uždrausta.

0 thoughts on “Kvaitulinis šalavijas”

 1. Nejau butina viska isbandyti kas ant sito svieto? Juk visiskai neaisku koks jo ilgalaikis poveikis… Bus kaip su ekstazy, kuris buvo sukurtas kaip maisto papildas, bet ilgiau ji vartojant tampa narkotiku… 😀

  Reply
 2. tai nera narkotine medziaga, nes neturi THC, todel tai yra naturalus apsvaigimo budas, netgi sveikesnis negu betkoks alkoholis.. straipsnis nieko vertas nes netiesa rasoma..

  Reply
 3. nesvarbu rašė:
  2009 09 26 12:17 pm

  “tai nera narkotine medziaga, nes neturi THC, todel tai yra naturalus apsvaigimo budas, netgi sveikesnis negu betkoks alkoholis.. straipsnis nieko vertas nes netiesa rasoma..”

  Taip, salavijoje esantis Salvinorinas A yra naturali medžiaga, bet prie ko čia THC? THC taip pat ne narkotikas, tai naturali medžiaga randama kanapėse.
  Nežinai, tai ir neklaidink žmonių.

  Reply
 4. Sveiki iskrite is medzio. Patys sau priestaraujantys. Idomu kodel proto bokstai narkomanu kontroliuotojai iki siol dar momento ir acetono neuzdraude. Galima apsinesineti nors ir nuo pienes laupu, labai norint. Tabakas ir etanoli patys geriausi, o va jau zoles visokios ir grybai tai jau blogis. Pagerkit snapsa 3 dienas, pamatysit kaip stogai nuciuos ir dar namo gryze bobai i snuki pasiulysit, kaip yprasta. Arba surukykit tabakelio 2 pakelius, garantuotai iivarysit galvos skausma. Bet visa tai yra geris jusu manymu. Viena karta jus mus daesit. Ziurekit, kad viena diena visi isvaziave durniai susivienyje negriztu kada nors …

  Reply
 5. Gal padarom axperimenta? Zurnalistai mane filmuos savaite kaip as kasdiena geriu salvija, rukau zole ir t.t o salia kasnors, komunistiniu paziuru, gers visa savaite. Ir tada visa sutve su zurnaliugom ir visokiom kamerom droziam i ligonines tyrimu darytis. Paziuresim kurio sveikata bus normalesne ir kuris bus egresyviau nusiteikes?

  Reply
 6. gera ideja, nuo alkoholio gerai pageres kokia savaite ir numirt galima ,o nuo “Salvia Divinorum” jokio atxodu nebuna…zinau nes ant palanges turiu nebloga krumeli kuri naudoju savo reikmem ir rukau jau puse metu, buvau persirukes ne viena karta tai lb pykino ,bet greit praejo ir vel viskas normaliai…jai sita augaleli uzdraus tai tegu ir alkoholi su tabaku uzdraudzia debilai,anksciau ar veliau ivesim tvarka ir viska legalizuosim ir narkotikus ir kekses uz pinigus :Dmusu lietuvele papildomu kelis simtus milijardu per metus gautu is turistu 😀

  Reply
 7. Jus nesvaikit su ta Salvija, Duxu ismislas, vakar pasiule 1 duma itraukt itraukiau, po 5s. issineses belekaip, baime, viskas mane kazdina. 1val trukme poveikio buvo, nesveikai sirdis dauzesi galvojau kad isleks, (meldziaus, kogi nedariau kad tai greiciau baigtusi).
  P.S. nejuokaukit su tom nesamonem, geriau buteli atsidarai ir fsio… o cia pff baisu prisimint.

  Reply
 8. o malda baxuru ismislas?nebandziau dar , bet noreciau pabandyt ramiai kur nors, ir draugo reiktu kadpriziuretu.

  Reply
 9. Cia jum ne fun narkotikas. Jis neskirtas vakareliams, ar tusam. Jis neskirtas suaugusiems vaikams. apie tikrus vaikus net nekalbu. Sitas dalykas skirtas tik ir tik savo pazinimui. Rukiau salvia divinorum 5 kartus. Kuo toliau tuo labiau ismokstu patirti tai ka ji duoda. Visi tie, kurie megsta isgert ir visie tie kurie net nera bande haliucinogeniniu grybu net nebandykit salvijos. Sios medziagos intensyvumas neapsakomai stiprus, tad reikia ja naudoti tik meditacijai. Kitu atveju jus galit aptureti pati baisiausia kosmara savo gyvenime, pabuvoti tas 5minutes, kuomet trunka kelione, pragare. Ir patikekit manim, tos 5 minutes kai jus tripinat atrodo kaip amzinybe.

  Reply
 10. Visų pirma – Salvija – ne narkotikas.

  Mokslininkai neištyrė ir nerado jokių požymių kad salvija sukelia priklausomybę. Ji – tai gamtoje natūraliai augantis, žmogaus sveikatai nė kiek nepavojingas augalas. Tik štai kažkodėl žurnalistaii, kurie skuba rašyti nė neįsigilinę į situaciją traktuoja jį kaip neva “narkotiką”.

  Šis augalas jau tūkstančius metų naudojamas šamanų, dvasiniams potyriams (kadangi po salvijos naudojimo daugeliui dingsta ego, pasaulį suvoki visiškai kitaip) ir lygiai taip pat kaip efektyvus skausmo (pvz:migrenos) malšintojas.

  Jis nėra skanus ir nesuteikia jokio malonumo ar euforijos. Nes tai ne kokainas, ar kitos cheminės, priklausomybę sukeliančios medžiagos, kurias iš tikrųjų galima vadinti NARKOTIKAIS. Nes juos narkomanai vartoja kenkdami savo sveikatai, dažnai aplinkiniams, siekdami “kaifo”. Salvija nė iš toli nekvepia nei vienu iš šių išvardintų dalykų.

  Liūdna, kad alkoholis, cigaretės, tabakas – legalūs. Nuo jų miršta milijonai žmonių. Tačiau kam tai rūpi!
  Juk svarbiau uždraust visa kita, ką įmanoma uždraust, ir niekam nerūpi, kad tai gali niekuo nekenkt, o gal net tapt naudingu kitiems.

  Reply
 11. esu migines airijoje ir dabar dar kartais ismiginu legalu gauti galima betkur veza tay veza geriav negu zole verta pamiginty kas nebande 🙂 dar

  Reply

Leave a Comment