Kandidozė

Makšties kandidozė (pienligę, Candida infekciją, pieno grybelį) gali būti vadinama civilizacijos liga. Nesuklysiu pasakiusi, jog maždaug kas trečiai ketvirtai pacientei, besiskundžiančiai pagausėjusiomis išskyromis, nustatoma kandidozė. Iš esmės tai disbakterinė situacija, kai išveša, išplinta, intensyviai dauginasi ir šiaip normaliai makštyje reziduojantis grybelis. Šio grybelio esama ne tik makštyje. Jo yra vaikų burnoje ir žarnyne, taip pat ir vyrų burnoje, žarnyne, kartais ant varpos galvutės. Kol tų grybelių neprisidaugina labai daug, žmogus gali ir nieko nejausti.

Nors kandidozė nėra lytiniu būdu perduodama infekcija, ji yraa aprašoma lytiniu būdu perduodamų infekcijų vadovuose ir yra susijusi su žmogaus seksualiniais įpročiais.

Makšties kandidozės požymiai

Kandidozė (pienligė) dažniausiai pasireiškia įkyriomis, varškę primenančiomis išskyromis, perštėjimu, deginimu. Kai kurias moteris ši liga vargina nuolat, jos sunaudoja daugybę medikamentų, o efekto atrodo kaip nėra, taip nėra. Tiesa, neretai kurį laiką jos pasijunta geriau, bet tik iki kitų lytinių santykių arba iki kitų mėnesinių.

Kartojantis makšties kandidozei, kartais tampa neįmanomi lytiniai santykiai. Jų metu skauda, peršti, pasirodo kraujo. Ant varpos pasilieka varškinių masių – tikrai nemalonus dallykas. Todėl norint išvengti pasikartojimų, vyrams patartina po lytinių santykių apsiplauti bent paprastu vandeniu. O gydant dažnai pasikartojančią pienligę, rekomenduojamas ir lytinio partnerio gydymas.

Ar įmanoma nesusirgti

Makštyje yra daugybė įvairiausių mikroorganizmų, bakterijų, virusų, parazitų, suirusių ląstelių, leukocitų. Tai nėra neįtikėtina, kadangi mak

kštyje yra šilta ir drėgna. Mikroorganizmų kiekis ir pusiausvyra priklauso nuo higieninių įpročių, bendros moters sveikatos, amžiaus, lytinio gyvenimo higienos.

Labai priklauso ir nuo vyro higienos bei švaros. Jeigu makšties išskyrų tepinėlyje nuolat randama patologinių bakterijų, reikia peržiūrėti higieninius ir seksualinius įpročius bei atlikti išplėstinius tyrimus – makšties išskyrų pasėlį, lytiniu būdu perduodamų infekcijų tyrimus.

Sveikos makšties gleivinė yra visuomet rausva ir drėgna, neskleidžia nemalonaus kvapo, nėra padengta apnašu.

Kokie rizikos faktoriai

Yra nustatyta labai daug vadinamųjų rizikos faktorių nuolat sirgti makšties kandidoze. Kitaip tariant, yra daug žmogaus gyvenimo situacijų, kurios makšties grybeliui yra labai palankios. Tai nėštumas, hormoninių kontraceptikų vartojimas, mitybos, sekso ir gyvenimo būdo ypatumai.

Pienlige sergama dažniau, jei moteris nemėgsta rupios duonos, augalinio maisto, košių, kefyro, nesaldaus jogurto ir rūgpienio, bet negali gyventi be saldumynų, kečupo, tortų, ledų, gazuotų spalvotų gėrimų, bandelių, visokių maisto papildų. Makšties grybelis apninka dažniau, jei moteris dažnai ir nekontroliuojamai vartoja daug antibiotikų arba nuolat turi užkietėjusius vidurius, itin intensyviai prausiasi. Taip pat jeigu praktikuoja oralinį arba analinį seksą, o jos partneris astmai gydyti vartoja gliukokortikoidų.

Neatsižvelgus į šiuos rizikos faktorius, kitais žodžiais, nepradėjus nuo savo įpročių analizės, pienligės gydymas bus beviltiškas.

Kodėl nuolat pasikartoja?

Kaltas ir pažeistas imunitetas, ir civilizacijos patogumai. Galiausiai ir pats grybelis keičiasi, pripranta prie medikamentų, tampa jiems atsparus. Ner

retai itin sunku išsiaiškinti, kodėl infekcija kartojasi. Moteris neigia ir tą, ir kitą galimą ligos priežastį. Atrodo, ir antibiotikais nepiktnaudžiauja, ir hormoninių kontraceptikų nevartoja. Priežastis gali būti visai banali, pavyzdžiui, spalinės arba labai chloruotas vandentiekio vanduo. Nuolatinio kartojimosi priežasties visuomet reikia paieškoti: atsisakyti saldaus maisto, peržiūrėti higienos įpročius. Pavyzdžiui, atsisakyti lytinių organų srities depiliacijos, vonios putų, labai kvapnių ir ryškiai spalvotų muilų. Nepiktnaudžiauti tais pačiais priešgrybeliniais medikamentais.

Kaip gydoma

Esant recidyvuojančiam makšties grybeliui, būtina atlikti išplėstinius tyrimus: makšties išskyrų pasėlį, nustatyti grybelio jautrumą medikamentams, šlapimo ir išmatų tyrimus, cukraus kiekį kraujyje. Be to, skirti profilaktinį gydymą lytiniam partneriui. Pastaruoju metu bandoma grįžti prie seniai patikrintų vaistų – “Nistatino”, “Klotrimazolio”, Boro glicerino.

0 thoughts on “Kandidozė”

 1. Alura ® – perversmas intymaus gyvenimo sferoje. Tai naujas preparatas ne tik todėl, kad pasaulinėje rinkoje yra tik keleri metai, bet ir naujas savo socialine bei psichologine prasme, naujas mūsų suvokimui.
  Alura ® – tai preparatas, kuris kartais vadinamas „viagra“, skirta moterims. Iš tiesų tai nėra visiška teisybė. Pirmiausia, Alura ® pasižymi kur kas universalesniu veikimu. Antra, tai nėra cheminis preparatas, jis gaminamas iš natūralių medžiagų. Tai labai aukštos kokybės priemonė.
  Veiklioji Alura ® medžiaga – amino rūgštis L-argininas bei mentolas. Pastaruoju metu ši amino rūgštis visame pasaulyje sukėlė tiek mokslininkų, tiek gydytojų didžiulį susidomėjimą. 1998 m. trims mokslininkams buvo paskirta Nobelio premija už šios amino rūgšties poveikio ištyrimą žmogaus organizmui. Tyrimo išvada buvo tikrai netikėta: paaiškėjo, kad L-argininas skildamas sudaro azoto oksidą (NO), o šis cheminis junginys reguliuoja kraujotaką, skatina lygiųjų raumenų susitraukimus. NO yra biologinės dujos, kurios veikia kaip „signalinė molekulė“ ir todėl pradeda reguliuoti daugybę mūsų organizmo funkcijų, o jų poveikis pasireiškia ląstelės lygiu. NO yra gyvybiškai svarbus imuninei sistemai. Jis naikina bakterijas, virusus, grybelį, parazitus ir vėžines ląsteles arba sustabdo jų dauginimąsi.
  Alura ® skirta moters seksualiniam jautrumui padidinti, bet rezultatas pranoko visus mūsų lūkesčius – sako mokslininkai. . Šiandien jos populiarumas auga kosminiu greičiu dėl didžiulio terapinio poveikio, kuris juntamas pradėjus naudoti šį preparatą. Alura ® – tai gelio pavidalo intymios higienos priemonė. Ja moteris turi pasitepti klitorio sritį, tuomet suaktyvėja kraujotaka, atsipalaiduoja lygieji raumenys, užplūsta maloni šilumos banga, labai padidėja seksualinis potraukis ir sustiprėja susijaudinimas. Sugrįžta medaus mėnuo.
  Dažnai moterys klausia : o ką daryti, jeigu gyvenu be partnerio ? Ar tokiu atveju galima naudoti šį preparatą? Pasak specialistų, Alura ® tada dar reikalingesnė, nes atstato sutrikusią mažojo dubens kraujotaką. Moters gyvenimas tampa pilnaverčiu.
  Alura ® veiksminga ne vien tik moterims. Vyrams, ištepus varpos galvutę, kraujotaka taip pat pagerėja, išnyksta su impotencija susijusios problemos, mėgautis lytiniu aktu galima daug ilgiau. Nėra jokio neigiamo pašalinio poveikio. Be to, šis preparatas padeda prostatos problemų turintiems vyrams – jį naudojantys vyrai pasiekia puikių rezultatų įveikdami šią sunkiai nugalimą ligą. Alura ® padeda spręsti ir nevaisingumo problemas – mat nustatyta, kad preparatas skatina spermatozoidų gamybą ir aktyvumą.
  Alura ® , kurioje yra natūrali amino rūgštis L-argininas nėra medikamentas, jai nereikalingas gydytojo receptas.
  Alura ® galima tepti ir gleivinę po liežuviu. Preparatas turi bendrą poveikį visam organizmui, kuris yra labai pozityvus, kadangi L-arginininas – vienas iš pačių efektyviausių augimo hormono stimuliatorių, veikia kaip neuromediatorius, pakelia nuotaiką, suteikia žmogui aktyvumo, ištvermingumo, naudojamas hipertoninės ligos profilaktikai, mažina cholesterolio kiekį kraujyje, išvalo kraujagysles, naudojamas aterosklerozės profilaktikai, kadangi trukdo kraujo krešulių susidarymui, mažindamas trombų susidarymo riziką, padeda užkirsti kelią kepenų ligoms bei cukriniam diabetui, padeda geriau pasisavinti insuliną (arginino trūkumas didina II tipo diabeto riziką), pagreitina žaizdų, sausgyslių patempimo ir kaulų lūžių gijimą, stimuliuoja kasos darbą., aktyvina imuninę sistemą., trukdo navikų, cistų ir miomų susidarymui, lėtina jau esamų navikų augimą (taip pat ir piktybinių), sureguliuoja endokrininių liaukų veiklą (skydliaukės, kasos, lytinių ir kt.), lėtina ir sustabdo vėžinių ligų plitimą ar atsiradimą, gerina imunitetą.
  Si produkta naudoju penkerius metus, tad galiu daug papasakoti is patirties.www.seimosharmonija.lt

  Reply

Leave a Comment