Impotencija

Impotencija (arba: erekcijos sutrikimas, lytinė disfunkcija) – tai nesugebėjimas pasiekti ir (arba) palaikyti adekvataus rigidiškumo erekcijos, pakankamos visaverčiam lytiniam aktui atlikti.

Epidemiologija

Impotencija tampa tikėtinesnė metams bėgant. Apie 2 proc. vyrų, perkopusių 4-ąjį dešimtmetį, 25 proc. perkopusių 6-ąjį dešimtmetį, ir 80 proc. perkopusių 8-ąjį dešimtmetį. Visame pasaulyje nuo erekcijos sutrikimų kenčia apie 152 mln. vyrų.

Etiologija

 • Psichogeninės kilmės erekcijos sutrikimus gali sukelti įvairios priežastys, susijusios su patirtais išgyvenimais, psichologiniais procesais.
 • Organinės kilmės impotencija gali kilti dėl neurologinių, endokrininių ar kraujagyslių sistemos pažeidimų.
 • Medikamentai ir kitos medžiagos (kai kurie antihipertenziniai vaistai, antidepresantai, antipsichotikai, hisstamino blokatoriai, nikotinas, alkoholis ir kt.).
 • Endokrininės sistemos sutrikimai, pvz., diabetas, hipogonadizmas, hipo- ar hipertiroidizmas, hiperprolaktinemija.
 • Neurogeninės priežastys – stuburo smegenų, galvos smegenų žievės pažeidimai, periferinės neuropatijos

Klinika

Psichogeninė impotencija: nėra erekcijos, negalima pasiekti ar palaikyti adekvačios erekcijos arba ji išnyksta nepabaigus lytinio akto; miegant erekcija normali.

Organinė impotencija: nėra erekcijos arba negalima pasiekti adekvačios erekcijos; erekcija miegant taip pat sutrikusi.

Diagnostika

Paciento apklausa (rekomenduojama apklausti ir partnerę), atkreipti dėmesį į rizikos faktorius (pvz., rūkymą, piktnaudžiavimą alkoholiu). Išsiaiškinti, ar yra naktinės erekcijos.

Fizinis ištyrimas atkreipiant dėmesį į galimus neurologinės kilmės sutrikimus, varrpos patologiją (pvz., fibrozė) ar sėklidžių atrofiją.

Diferencinė diagnostika

Reikia atskirti psichogeninės ir organinės kilmės erekcijos sutrikimus.

Turi būti nustatyta organinės kilmės erekcijos sutrikimo priežastis.

Impotencija gali išsivystyti esant kitoms psichiatrinės kilmės ligoms (pvz., depresijai, obsesiniam-kompulsiniam sutrikimui, fobijoms).

Tyrimai

Laboratoriniai tyrimai. Įtariant endokrininės kilmės erekcijos sutrikimus, ištirti ryt

tinio testosterono, gliukozės, skydliaukės hormonų koncentraciją kraujyje.

Erekcija miego metu yra labai specifiškas požymis, padedantis atskirti psichogenines ir organines priežastis.

Kraujagyslinės priežastys vertinamos nustatant varpos-žasto spaudimo indeksą (sistolinio kraujo spaudimo skirtumas varpos ir žasto arterijoje) ar atlikus ultragarsinį kraujotakos tyrimą.

Įtariant neurogeninės kilmės priežastis įvertinamas bulbokavernozinis refleksas arba registruojami n.pudendus dirginant sukelti potencialai galvos smegenų žievėje.

Kraujagyslines ir nekraujagyslinės kilmės priežastis padeda atskirti prostaglandino E1 intrakaverninė injekcija (jei priežastis nekraujagyslinės kilmės, po injekcijos erekcija atsiranda).

Gydymas

Gydymo taktika priklauso nuo impotencijos sutrikimo etiologijos.

Nemedikamentinis gydymas. Įvairios psichoterapijos priemonės: pirmenybė teikiama kognityvinei elgesio terapijai; kuo vyresnis amžius ir ilgesnė sutrikimų trukmė, tuo šio gydymo veiksmingumas mažesnis.

Seksualinė terapija ir abiejų partnerių konsultavimas siekiant koreguoti lytinio akto atlikimo technikos ar socialines erekcijos sutrikimų priežastis.

Vakuuminiai prietaisai padeda daugumai vyrų (veiksmingi 70-80 proc. atvejų), taččiau juos naudoti nepatogu, sudėtinga.

Medikamendinis gydymas. Situacinės priemonės (vartojamos prieš numatomą lytinį aktą): FDE5 inhibitoriai (pvz., sildenafilis (Viagra), vardenafilis (Levitra), tadalafilis (Cialis)); kartu nevartoti nitratų.

Centrinio poveikio vaistai (apomorfino hidrochloridas).

Intrakaverninės vazodilatatorių injekcijos (pvz., papaverinas ar prostaglandinas E1).

Kiti medikamentai pvz., pentoksifilinas, johimbinas (veiksmingumas nėra patikimai įrodytas).

Ilgalaikis gydymas. sichogeninės kilmės impotencija: gali būti veiksminga psichoterapija, tačiau gydymas trunka ilgai, turi būti stipri motyvacija.

Trumpalaikiam erekcijos sutrikimų gydymui vartojamos priemonės, veiksmingos ir ilgalaikio gydymo metu (intrakaverninės papaverino injekcijos ilgainiui gali sukelti randinius varpos pakitimus).

Jei kitos gyd

dymo priemonės neveiksmingos, galima pritaikyti varpos protezą.

Nustačius hipogonadizmą, indikuotinas gydymas testosteronu.

Siuntimai konsultuotis

Jeigu indikuotina psichoterapija, seksualinė terapija ar invazinis gydymas.

0 thoughts on “Impotencija”

 1. Sveiki, siuo itemtu gyvenimo laikmeciu nenuostabu,kad kad iskyla ir sveikatos sutrikimu.Ir dazniausiai kerta per pati gyvenimo malonuma. Bet nieko nera blogo kad neiseitu i gera.Gal tiesiog daugiau paziuresim i tai kaip gyveman ,kaip valgom ir kiek miegam.Ismoksim ivertinti tai katurejom ir nemokejom vertinti.
  Bet prie viso to yra ir naturali pagalba ir libido gydyti, ar pagerinti kokybe. ALURA(volupta) L-argininas tvarko libido tiek vyro tiek moters.
  Argininas yra natūralaus azoto donoras ir pernešėjas. Jis aprūpina fermentų, vadinamųjų NO-sintazių, kurie sintetina NO arba nitrozogrupę, sistemą azotu. Nitrozogrupė – tai arterinio kraujospūdžio kapiliarų miorelaksacijos mediatorius, t.y. nitrozogrupė – tai pagrindinė medžiaga, reguliuojanti arterinio kraujospūdžio kapiliarų tonusą, nuo kurio priklauso diastolinis kraujospūdis. Trūkstant arginino ir nesant pakankamai aktyviai NO, diastolinio kraujospūdžio sintezė sustiprėja.
  – vyrams normalizuojasi prostatos veikla, pagerėja spermos kokybė ir kiekybė. Normalizuojasi hormonų balansas ir atsistato kraujo cirkuliacija erektinių audinių kraujagyslėse, todėl atsistato ir pagerėja potencija. Sustiprėja ir pailgėja lytinių organų užpildymas krauju, todėl erekcija tampa stabilesne ir ilgesne. Išsprendžiamos vyrų nevaisingumo problemos (spermatogenezės intensyvinimas).
  – prailgėja lytinio akto laikas, sustiprėja pojūčiai, orgazmas yra ilgesnis ir gilesnis.
  Platesne info galiu suteikt.Jolanta tel. 867236423

  Reply
 2. Ech, ta impotencija… Nepadės jokie skatinamieji, jei vyriškumas vyro smuktelėjęs žemiau skurdo ribos… Taip buvo ir manajam, kai prostata jo sustreikavo, tada nė minčių jam nekildavo apie pasižaidimus. Tik svajodavo nusilengvinti neskausmingai ir paprastai. O išsikapstėm mes paprastai – vyras po mėnesio Prostamol vartojimo atkuto, iš tualeto išeidavo net švytintis, o tada susitvarkė ir visos vyriškumo bėdos, tada jau prisiminė ir kad žmona šalia;) kokios dar vyriškumų bėdos jūsų vyrus kamuoja? Gal padėsime vieni kitiems?

  Reply
 3. Sveiki. Suguliau su panele, galvojome geria praleisime laika, bet mylejomes vos tik 5 minutes , nes as is karto baigiau. Ka galite patarti , kad aktyvumas padidetu ir galeciau tempti nors 20 min?

  Reply
 4. Geras preparatas yra MUSE slaples lazdeles,erekcijai stiprinti, pats esu isbandes tikrai veikia gerai, buvo dinges is apyvartos,bet dabar maciau vel yra jo pirkti.

  Reply
 5. Bandziau Jurijau si preparata, kazkaip man sunkiai susileido jis ,lyg ir perstejo,bet palaukiau apie 15 minuciu ir suveike, tikrai geras sis Muse preparatas erekcijai sukelti.

  Reply
 6. sveiki, mano draugas turi rimtu problemu su depresija nevienus metus. Geria, kaip jis pats sako, silpnus antidepresantus. Jo penis sumazejas manyčiau dvigubai.Jei negertu antidepresantu viskas sustvarkytų.Jo mesti nenoriu. ka daryti?

  Reply

Leave a Comment