Žmogų, galintį peržengti ribą, reikia atpažinti kuo anksčiau. Naivu manyti, kad skaudintojas tai daro dėl kito kaltės, o ne dėl savo būdo. Paprasčiausias ir geriausias patarimas yra pasikliauti moteriška intuicija. Vokiečių psichologas Rolfas Bowmanas apklausė 250 moterų, kurias sumušė draugas ar vyras. Tik 22 iš apklaustų moterų teigė, jog tai joms buvo visiškai netikėta. O dauguma moterų atsakė, kad kažką negero nujautė, įtarė…, bet nekreipė į tai dėmesio, nenorėjo patikėti, jog jis taip pasielgs.
Intuiciją gali paremti ir tikri pavojaus ženklai. Jeigu panelės ir ponios šiuos ženklus žinos, galės išvengti sunkių bendravimo aplinkybių. Svarbiausias iš ženklų – simbolinė agresija. Jei vyras barnių metu laužo daiktus, tranko durimis taip, kad byra tinkas ar dūžta durų stiklai, plėšo vedybų nuotraukas, naikina kitus abiem reikšmingus prisiminimus ženklinančius daiktus, tikėtina, jog ir moteris anksčiau ar vėliau atsidurs šių simbolių vietoje. Agresyvus elgesys moters atžvilgiu dar tikėtinesnis, jei vyro nuotaika dažnai keičiasi, o jis, tarsi didžiuodamasis nesivaldymu, tvirtina esąs geras ir mylintis, tiesiog negalintis be mylimosios gyventi ir siūlo jai susitaikyti su tuo, kad jam retkarčiais kažin kas „užeina”, kad jis kartais būna itin impulsyvus, ir piktą barnį, smūgį, sunaikintus daiktus vertina kaip abiejų kaltę, kurią dera pamiršti.
Nors ir kaip karštai moteris ir vyras mylėtų vienas antrą, vis tiek yra laikotarpiai, kai jie dėl ko nors nesutaria. Būna, kad smerkiama viskas, ką daro partneris, be rimtesnio preteksto irzliai kabinėjamasi prie jo, nes kas nors sugadino nuotaiką ar paprasčiausiai kamuoja nuovargis.
Keli Kanados psichologo Makso Strauso parengto Konfliktų taktikos testo klausimai padės geriau suprasti tokias aplinkybes ir partnerio psichologiją bei sumaniau, t. y. išvengiant prievartos, elgtis.
Įvertinkite, ar dažnai jūsų partneriui taip nutinka.O nutikti gali štai kas:
1. Ramiai su jumis aptaria problemą. 2. Tylėdamas išklauso, ką ginčytinu klausimu manote jūs. 3. Kreipiasi pagalbos į kokį nors kitą asmenį, kad padėtų išspręsti judviejų nesutarimą. 4. Įžeidinėja jus. 5. Atsisako su jumis kalbėtis. 6. Išeina iš namų. 7. Verkia. 8. Daro tai, kas tikrai jus erzina. 9. Suduoda jums arba ką nors į jus meta. 10. Trenkia jums iš visų jėgų. 11. Meta į jus kokį nors daiktą, taikydamas į galvą. 12. Muša jus ranka, taiko į jautriausias jūsų kūno vietas. 13. Užpuola jus netikėtai, muša jus ranka. 14. Muša jus kokiu nors daiktu. 15. Iš anksto pasirenka daiktą, kuriuo planuoja jus mušti. 16. Iš anksto numato, kokie jo veiksmai sukeltų jums daugiausia skausmo. 17. Grasina jums peiliu ar kokiu nors ginklu. 18. Užpuola jus peiliu arba ginklu.
Jei atsakėte „niekada”, jūsų partneris gauna 0 balų; „buvo kartą” — 1 balą; „dukart” – 2 balus; „3-5 kartus” – 3 balus; „6-10 kartų” -4 balus; „daugiau nei 10 kartų” — 5 balus. Taigi jis gali surinkti net 90 balų, bet tikėkimės, kad surinks daug mažiau
Šio testo rezultatai parodo, kokią agresiją jūsų partneris taiko šeimyniniams konfliktams spręsti: žodinę ar fizinę. Jeigu daugiausia balų surinko atsakymai nuo 1 iki 8 numerio, tai reiškia, kad jūsų partneris bando nenaudodamas jėgos spręsti problemas, nors retkarčiais ir svaidosi užgauliais žodeliais. Bet jei persveria 9-18 numerio balai, vadinasi, jūsų partneris yra fiziškai agresyvus žmogus, kuris tiki, kad visas problemas, tarp jų ir šeimynines, galima išspręsti jėga ir prievarta.
Jeigu po konflikto su tokiu partneriu atsigulsite į lovą, tikėdamiesi, kad seksas visada išsprendžia visas problemas, kas gali garantuoti, kad jūsų partneris pamirš jam įprastus kito žmogaus skaudinimo būdus?