Kokie ženklai praneša apie galimą prievartą?

Žmogų, galintį peržengti ribą, reikia atpažinti kuo anksčiau. Naivu manyti, kad skaudintojas tai daro dėl kito kaltės, o ne dėl savo būdo. Paprasčiausias ir geriausias patarimas yra pasikliauti moteriška intuicija. Vokiečių psichologas Rolfas Bowmanas apklausė 250 moterų, kurias sumušė draugas ar vyras. Tik 22 iš apklaustų moterų teigė, jog tai joms buvo visiškai netikėta. O dauguma moterų atsakė, kad kažką negero nujautė, įtarė., bet nekreipė į tai dėmesio, nenorėjo patikėti, jog jis taip pasielgs.

Intuiciją gali paremti ir tikri pavojaus ženklai. Jeigu panelės ir pon nios šiuos ženklus žinos, galės išvengti sunkių bendravimo aplinkybių. Svarbiausias iš ženklų – simbolinė agresija. Jei vyras barnių metu laužo daiktus, tranko durimis taip, kad byra tinkas ar dūžta durų stiklai, plėšo vedybų nuotraukas, naikina kitus abiem reikšmingus prisiminimus ženklinančius daiktus, tikėtina, jog ir moteris anksčiau ar vėliau atsidurs šių simbolių vietoje. Agresyvus elgesys moters atžvilgiu dar tikėtinesnis, jei vyro nuotaika dažnai keičiasi, o jis, tarsi didžiuodamasis nesivaldymu, tvirtina esąs geras ir mylintis, tiesiog negalintis be mylimosios gyventi ir siūlo jai sus sitaikyti su tuo, kad jam retkarčiais kažin kas „užeina”, kad jis kartais būna itin impulsyvus, ir piktą barnį, smūgį, sunaikintus daiktus vertina kaip abiejų kaltę, kurią dera pamiršti.

Nors ir kaip karštai moteris ir vyras mylėtų vienas antrą, vis tiek yra lai

ikotarpiai, kai jie dėl ko nors nesutaria. Būna, kad smerkiama viskas, ką daro partneris, be rimtesnio preteksto irzliai kabinėjamasi prie jo, nes kas nors sugadino nuotaiką ar paprasčiausiai kamuoja nuovargis.

Keli Kanados psichologo Makso Strauso parengto Konfliktų taktikos testo klausimai padės geriau suprasti tokias aplinkybes ir partnerio psichologiją bei sumaniau, t. y. išvengiant prievartos, elgtis.

Įvertinkite, ar dažnai jūsų partneriui taip nutinka.

O nutikti gali štai kas:

1. Ramiai su jumis aptaria problemą.

2. Tylėdamas išklauso, ką ginčytinu klausimu manote jūs.

3. Kreipiasi pagalbos į kokį nors kitą asmenį, kad padėtų išspręsti

judviejų nesutarimą.

4. Įžeidinėja jus.

5. Atsisako su jumis kalbėtis.

6. Išeina iš namų.

7. Verkia.

8. Daro tai, kas tikrai jus erzina.

9. Suduoda jums arba ką nors į jus meta.

10. Trenkia jums iš visų jėgų.

11. Meta į jus kokį nors daiktą, taikydamas į galvą.

12. Muša jus ranka, taiko į jautriausias jūsų kūno vietas.

13. Užpuola jus netikėtai, muša jus s ranka.

14. Muša jus kokiu nors daiktu.

15. Iš anksto pasirenka daiktą, kuriuo planuoja jus mušti.

16. Iš anksto numato, kokie jo veiksmai sukeltų jums daugiausia skausmo.

17. Grasina jums peiliu ar kokiu nors ginklu.

18. Užpuola jus peiliu arba ginklu.

Jei atsakėte „niekada”, jūsų partneris gauna 0 balų; „buvo kartą” — 1 balą; „dukart” – 2 balus; „3-5 kartus” – 3 balus; „6-10 kartų” -4 balus; „daugiau nei 10 kartų” — 5 balus. Taigi jis gali surinkti net 90 balų, bet tikėkimės, kad surinks daug mažiau

Šio testo rezultatai parodo, kokią agresiją jūsų partneris taiko šeimyniniams konfliktams spręsti: žodinę ar fizinę. Jeigu daugiausia balų sur

rinko atsakymai nuo 1 iki 8 numerio, tai reiškia, kad jūsų partneris bando nenaudodamas jėgos spręsti problemas, nors retkarčiais ir svaidosi užgauliais žodeliais. Bet jei persveria 9-18 numerio balai, vadinasi, jūsų partneris yra fiziškai agresyvus žmogus, kuris tiki, kad visas problemas, tarp jų ir šeimynines, galima išspręsti jėga ir prievarta.

Jeigu po konflikto su tokiu partneriu atsigulsite į lovą, tikėdamiesi, kad seksas visada išsprendžia visas problemas, kas gali garantuoti, kad jūsų partneris pamirš jam įprastus kito žmogaus skaudinimo būdus?

0 thoughts on “Kokie ženklai praneša apie galimą prievartą?”

 1. Iš patirties žinau jai sudavė vieną kart bus ir antras tik daug stipresnis, skaudesnis jai tam nebus užkirstas keles, o jai smurtautojas neatgailauja, net neatsiprašo, tai geriause jam iškart pasakyt visogero. Tokios asmenybės smurtauja nes taip jie išlieja savo apmaudas, dėl ne įgyvendintų lūkesčių, pašlijusių santykių, baimių…dažniause jie išsilieja ant žmonių iš kurių nesitiki atkirčio (psichologiškai ar fiziškai silpnesnių).Smurtautojams kaip ir jų aukoms reikalingas artimųjų dėmsys bei profisionalų pagalba.

  Reply
 2. Citata: “…tam nebus užkirstas keles, o jai smurtautojas neatgailauja, net neatsiprašo, tai geriause jam iškart pasakyt visogero.”

  Atsiprašinėjimai už tokius dalykus – nieko verti. Yra dalykų, po kurių grįžti atgal neverta…

  Apskritai niekas negali pateisinti smurtautojo prieš moterį. Blogą vyrą kuo greičiau per “bortą” 😉

  Panelės – turėkite omeny, kad ne karo metas 😉

  Reply
 3. Bet buna atveju , kai sunkiau nugaleti savo jausmus ..ir uz ta sudavima jam atleidi .. naiviai tikedamasi , jog tai nepasikartos..

  Reply
 4. Deja, dazniausiai pasikartoja. Atleisti galima, bet buti su tokiu vyru – pavojinga sveikatai, o kartais ir gyvybei.
  Jei vienas smurtauja, o kita (kartais ir kitas, buna, kad ir moterys skriaudzia vyrus) kencia ir tikisi, kad tai pirmas ir paskutinis kartas, tai psichologines problemas turi abu.

  Reply
 5. Sutinku su X, kad jei vienas smurtauja, kita kenčia, abu turi psichologinių problemų. Kam tai moteriai reikia kančios? Kol pati to su savimi neišsiaiškins, niekur nepabėgs. Gali išeiti, bet vėl ją trauks tokie patys vyrai.

  Reply
 6. Saunuolis Remigijus, pilnai su juo sutinku. Moteris turi tureti savo isdiduma, neleisti zeminama, nors ir kaip skaudetu viduje…Geriau vilku pakaukti…

  Reply
 7. Kai maniškė 11 metų ištisai naudodavo psichologinį smurtą, melsdavausi, kad ji mane muštų fiziškai.

  Niekas taip neskauda, kaip žmogaus, žinančio kiekvieną tavo širdies kampą, kiekvieną tavo baimę, kiekvieną tavo skaudulį, prievarta.

  Geriau jau peilis, nei žodis (patirtis kalba mano lūpomis). Nuo peilio bent jau turi galimybę gintis, pabėgti ar blogiausiu atveju, užsigydyti žaizdą/mirti. Nuo žodžio nepabėgsi niekada – jis taip ir lieka tavyje amžiams, kiekvieną kartą grįždamas, kiekvieną kartą skaudėdamas, bet neišgydomas ir neužmušantis.

  Reply
 8. Ka reiskia psichologinis smurtas p. Arunai,kuri naudoja moteris pries vyra?gal nesi tarnaves Tarybinej Armijoj,jei nezinai ka tas reiskia is tiesu? atsiprasau,bet vyras,kuris skundziasi nukentejes nuo moters atrodo kazkaip…

  Reply
 9. Perskaičius mintis apie smurtą, panorau kai ką pasakyti ir iš savosios patirties. Labai nustebau peskaičiusi Vyto žodžius ”… vyras, kuris skundžiasi nukentėjęs nuo moters….”. Nėra jokio skirtumo vyras ar moteris. Vytas tikriausiai niekada nėra patyręs psichologinio smurto, todėl nežino kokie skaudūs gali būti tie ”dūriai”. Sunku tokioj situacijoj ką nors patarti, bet manyčiau reikia pradėti galvoti apie sprukimą nuo tokios moters kuo toliau…

  Reply
 10. Nelabai supratau, kaip tame sąraše derinasi šie
  1. Ramiai su jumis aptaria problemą.
  2. Tylėdamas išklauso, ką ginčytinu klausimu manote jūs.

  Kaip tai susiję su agresija?

  Reply
 11. Jolanta tai bendras testas, kuris parodo, koks yra žmogus, nes parašyta, kad iki 8 klausimo nėra dar smurtautojas, nes problemas sprendžia be smurto.
  O kas liečia Arūno ir Vyto išreikštas skirtingas nuomones, tai skirtingos patirties, įteiktos nuomonės išraiška. Tiesiog armijoj yra žiauriai elgiamasi ir pratinami kariai nepalūžti, nei fiziškai, nei psichiškai, ir tikrai ne visiems tą išlaikyti, juk ne visi tokie stipri, ypač psichologiškai. Deja taip būna ir gyvenime, tokių žmonių, kurie moka paveikti psichologiškai, kurie mėgaujasi naikindami tave žodžiais ir tai būna dar skaudžiau, nes tai daro tavo mylimas, artimas žmogus, o ne karininkas, artimas žmogus žino kur kas daugiau, nei karininkai gali apie tave žinoti, tad yra kur kas baisiau…

  Reply

Leave a Comment