Patarimai užmezgusioms tarnybinį romaną

Jei simpatiškas kolega krito jums į širdį ir sukėlė romantiškus jausmus, tai šie patarimai jums labai pravers. Pati idėja užmegzti romaną darbe iš pirmo žvilgsnio atrodo labai viliojanti, bet ji gali turėti liūdnų pasekmių: lengvai galite savo karjerą ir prarasti darbą.

Dėl romano su kolega darbe gali sumažėti jūsų produktyvumas, neišvengsite stresų, nors taip būna ve visada. Kartais romantiški jausmai įkvepia žygdarbiams, pakelia darbingumą, įsimylėjusi moteris būna pasiryžusi kalnus nuversti, kad tik išrinktasis pripažintų jos reikšmingumą kolektyvui.

Prieš pradėdamos romaną darbe, išsiaiškinkite keletą dalykų.

1. Sužinokite, kokia kompanijos politika.

Romanai su kolegomis nėra uždrausti įstatymais, bet kai kuriose kompanijose nepriimtini. Firma saugo savo gerą reputaciją ir baiminasi skandalų, jei kartais romanas baigtųsi nesėkmingai. Vadovybė nenori prarasti darbuotojų dėl to.

2. Sudėkite visus taškus ant „i“.

Iškart leiskite išrinktajam suprasti, kad jeigu romanas nenusiseks, jūs liksite draugais, nors tai nebus lengva. Paaiškinkite kolegai, ko jūs tikitės iš romano, pabandykite susitarti, kaip elgsitės darbe, ar pasakosite apie savo santykius kitiems.

3. Kaip į jūsų romantiškus santykius pažiūrės bendradarbiai?

Ar nenorėsite, kad jus laikytų žmogumi, kuris sukelia chaosą ir stengiasi sukurti konfliktišką atmosferą, piktnaudžiaudamas savo autoritetu darbe? Ar norėsite, kad jus pažinotų ir pristatinėtų ne kaip specialistę, o kaip kolegos simpatiją.

4. Ar atsilieps tarnybinis romanas darbui?

Jeigu pasiryšite užmegzti artimus santykius, pasistenkite sumažinti iki minimumo neoficialų bendravimą su kolega, o dar geriau: darbe visai pamirškite apie jį. Užtektų skirti dėmesio kolegai per pietų pertrauką.

5. Būkite apdairios.

Neverta kitiems pasakoti apie tai, kaip praleidote ar kaip ruošiatės kartu praleisti savaitgalį, kitaip jus aptarinės visa firma.

Kartais bus nelengva suvaldyti emocijas, kai jūsų mylimąjį apkalbinės kiti ar kritikuos, juk darbo etiketas neleis tiesiai pareikšti: „Nutilkite, jis – mano draugas!“ Jums teks kentėti dar ir dėlto, kad negalite tinkamai apginti savo mylimo kolegos.

Pasvarstykite iš anksto, ar tikrai verta taip rizikuoti.