Mylėti 60-ties: sudėtingiau, bet įmanoma

1631 9

Nors meilę įprasta sieti su jaunyste, dėl jos pameta galvą ir paaugliai, ir seniai iš to amžiaus išaugę pensininkai.

Visgi vyresni nei 60 metų jaunikiai tesudaro apie 2-3 proc. visų susituokiančių vyrų, o šio amžiaus nuotakos — tik 1-2 proc. Taigi vestuvių džiaugsmai lieka jaunystės privilegija. Statistika taip pat patvirtina, jog retas vyresnio amžiaus vyras patrauklus jaunai merginai. Kone visi susituokiantys šešiasdešimtmečiai gyvenimo drauge pasirenka vyresnę nei 50 metų moterį.

Antra vertus, įsimylėjimų visada daugiau nei santuokų. Vyresnis amžius irgi ne išimtis. Apie 15 proc. išsituokiančiųjų kartu būna gyvvenę daugiau nei 20 metų. Tačiau supratę, jog šeimoje laimės nerado ir neras, apsisprendžia jos ieškoti kitur. Pažymėtina, jog šio amžiaus moterys dažniausiai ryžtasi skyryboms dėl vyro girtavimo, o vyrai. dėl kitos moters.

Veikiausiai taip nutinka dėl to, kad vyresniame amžiuje išauga vyro „vedybinė vertė”. Lietuvoje berniukų pastebimai daugiau nei mergaičių. Iki 35 metų amžiaus vyrų vis dar daugiau nei moterų. Tačiau vyresnėse amžiaus grupėse jų ima staigiai mažėti, o kiekvienam septyniasdešimtmečiui jau tenka dvi tokio amžiaus moterys. Todėl retai kada jaunesnė nei triisdešimties metų mergina ir vyresnis nei penkiasdešimties metų vyras, nutarę kreiptis į pažinčių tarnybą, neranda draugo ar draugės.

Kartais meilė yra vien šventė be rūpesčių, kartais dėl jos tenka vargti. Vyresnio žmogaus įsimylėjimas dažnai nėra dviejų žmonių reikalas. Net našlys ar našlė pap

prastai turi vaikų, anūkų ar draugų, kuriems ne tas pats, su kuo bendraus jiems artimas žmogus. Todėl bandančio nusimesti „vedybinius pančius” vyresnio žmogaus elgesį ir jausmus nuolat aptarinėja jo artimieji, o jeigu tai bent kiek visuomenėje žinomas asmuo, juo domisi ir sp. . .

Join the Conversation

9 comments

 1.    Reply

  Pamilau būdama penkiasdešimties. Jam šešiolika daugiau. Kraustausi iš proto, nemiegu naktim, laukiu skambučių ir myliu kaip dar niekada. Nors jau ir vaikai užauginti, ir su vyru išsiskyriau prieš keletą metų. Jis našlys. Labai žavus. Draugaujame ir mylimės jau pusantrų metų. Taip gera nebuvo net jaunystėje.Dabar meilės reikia nė kiek ne mažiau.

 2.    Reply

  Sveiki visi,visų nuomonės yra geros ,kai kurių gal net kažkuo pagrįstos,bet įsimylėti,ar sulaukti meilės atsako,mes nei vienas nežinome,kada tai atsitiks ir kaip tuomet pasielgsime,ar paisisyme kitų nuomonių,ar ne,šito mes iš anksto numatyti ir nusakyti negalime,nors dabar dėl savo jausmų gal būt esame tikri,bet tik dabar,ir nei vienas iš mūsų negali nuspėti ateities,juk gyvenimas yra vyngiuotų takelių,skardžių aukštų,tarpeklių siaurų,beribės erdvės ir taip toliau…. čia galima be galo teikti viską ką mes aprėpiame,bet sustokime ties savimi,ir niekada nesakykime niekada,manau tuo ir baigsiu,nes mano pasąmonė be galo plati ir čia klausimas,apie meilę,kuri kiekvienam maloniai skamba.Linkiu tikros ,nuostabios,tyros meilės,nesvarbu kokiame amžiuje tas atsitiks,sėkmės visiems.

 3.    Reply

  Aš pritariu visiems rašusiems,kad galima įsimylėti nežiūrint koks amžius.Nors gyvenau daug metų santuokoj,bet tokio stipraus meilės jausmo tikrai nejaučiau ,kai teko pajusti po 50 metų.Išvaizda meiliai tikrai nemaišo ir nebūtinai tik jauni gali pamilti.Galiu patvirtinti,kad nereikėtų nurašyti vyresnių ,kad kiekvienas gyvenimo laikotarpis gražus ,tik reikia mylėti,jei nori būti mylimas,nes šitas jausmas mamurangu grįžta tau.

 4.    Reply

  Sunku patikėti, kad galima įsimylėti esant vyresnio amžiaus. Bet labai gerai suprantu meilę, jei ji prasidėjo jaunesniame amžiuje ir tęsiasi toliau. Tada nesvarbu nei kaip mylimasis atrodo, nei kokia jo sveikata. Matai tomis sielos akimis, kaip ir jaunystėje.

 5.    Reply

  Mylime vyresneme amžiuje be proto savo vaikus, anūkus…bet esant vienišam norisi norisi atsiremti ir į draugo ranka ir tvirtą petį.

 6.    Reply

  niu idomiai gana sakyciau kvaila, bet mano mociute dbr irgi tika baznycios susirase vel jai 80m:)

 7.    Reply

  tik brandaus amžiaus sulaukusi supratau, koks stebuklas yra mylėt ir būt mylimai. Bet kuo daugiau metų nugyventa, tuo labiau šis jausmas tampa prabanga. Kuo daugiau metų gegutė skaičiuoja, tuo sunkiau rast meilę. Jaunystėje viskas buvo taip paprasta, vadovavo jausmai, veidai žavūs, kūnai patrauklūs… Šiandien sutinki vienišą savo amžiaus žmogų ir ieškai to, kas jame žavėtų, deja, daugiausia randi tai, ko pastebėt nenorėtum. Toliau seka darbas – pavadinimu "ieškok aukso pelenuose", toliau ir vėl vienatvė…

 8.    Reply

  Kartais tokios diskusijos apie meile ir jai tinkama amziu siek tiek skaudina. Nes jeigu jau kyla tokie klausimai, galbut kazkam jie tikrai opus. Na o as esu sventai isitikines, kad myleti galima bet kada. Ar tau 90, ar 16. Gal ir skiriasi tos meiles pobudis, bet myleti galima! Tikrai nesiruosiu saves nurasyti vien todel, kad man – jau greitai 60.

 9.    Reply

  Bet juk kaip zavu matyyi du senuciukus, kurie eina gatve – mociute isikibusi senukui i paranke.. Labai romantiska! Ir koks tada be skirtumas, kiek laiko jie kartu – ar visa gyvenima, ar neseniai susipazino ir isimylejo..?

×
×