Inovacijos slaugos pokyčių procese: vizija ir plėtra

Novacija: (lot. Novatio – atnaujinimas, pakeitimas), – tarptautinių žodžių žodynas;Inovacija: (naujovė) Nūdienos gyvenime aplinka keičiasi labai greitai. Aplinkybės atsiradusias problemas reikalauja išspręsti greitais adekvačiais pakeitimais ir naujovėmis . Pokyčių procese susiduriame su sprendimo problemomis. Sprendžiant problemas pokyčių procese svarbu turėti viziją ir išlaikyti tikslą.Reformuojama sveikatos priežiūros sistema labai veikia slaugą. Pokyčius slaugoje sukelia ne vien išorinės sąlygos. Daugelis iš jų atsirado dėl to, kad patys slaugos specialistai ieškojo ir ieško naujovių siekdami tobulinti praktiką ir pagerinti slaugos specialistų rengimą.Profesinė patirtis rodo, kad slaugytojų patirtis, nukreipta į pagalbą gydytojui ir jo nurodymų vykdymą, neatitnka pacientų poreikių.Dėl tinkamai neįteisintų ir neišplėstų slaugos paslaugų namuose teikimo, ilgėja pacientų buvimo stacionare laikas, brangsta jų gydymas ir reabilitacija, kyla psichologinės problemos. Slaugant dalyvauja tam tikslui nepasirengę visuomenės nariai. Tokia padėtis antihumaniška slaugytino žmogaus ir jo artimųjų atžvilgiu, psichologiškai slegia ir žemina jų orumą, brangiai kainuoja valstybei.

“SVEIKATA – 21”PSO Europos regiono direktorius I.E. Asvall 1998 m. pristatė dokumentą “Sveikata – 21”, kuriame didelis dėmesys skiriamas bendruomenės (šeimos) slaugai.I.E. Asvall sakė: “skleiskite idėjas, keiskitės jomis, stiprinkite, remkite naujas mokymo programas, koncentruokitės ties šeimomis, kur vyksta pagrindiniai procesai, kuriuos jūs galite įtakoti, gerinti gyvenimo kokybę, imkitės sveikatos sistemos reformos.”

SLAUGOS MOKSLASSlaugos mokslo statusas mūsų šalyje dar visiškai naujas.Universitetinės slaugos bakalauro studijos pirmą kartą Lietuvos istorijoje buvo įkurtos KMU 1990 metais, o prieš ketverius metus įkurta slaugos magistrantūra ir doktorantūra.Slaugos studijos universitetuose tampa labai vertingos, nes slaugytojas, baigęs universitetą, turi galimybę įgyti Europos komisijos pripažintą tarptautinę slaugytojo kvalifikaciją ir jam suteikiama laisvė migruoti.Svarbu analizuoti, apibendrinti ir nustatyti slaugos mokslo plėtrą, taip pat propaguoti slaugos mokslą kaip atskirą kryptį.

Kadangi slaugos mokslas mūsų šalyje dar naujas reiškinys, būtina moksliškai apibendrinti vykdomo slaugos mokslo tendencijas, analizuoti slaugos mokslinius darbus ir numatyti ateities slaugos mokslo tendencijas.

SLAUGOS MOKSLAS – EUROPOS SLAUGOS STUDIJŲ ATEITISPSO Europos regiono Slaugytojų ir akušerių departamento direktorės Ainnos Fawcett-Henesy iniciatyva Maribore (Slovėnija) vyko Europos slaugos studijų ekspertų posėdžiai, kuriems vadovavo PSO konsultantė Majda Šlajmer-Japelj.Nutarta, kad slaugos studijų pagrindas – kaip išsilavinimo minimumas – turėtų būti universitetinės bakalauro studijos.

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 391 žodžiai iš 763 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
Turite atrakinimo kodą?