PASIRINKTO VADOVĖLIO ANALIZĖ

1357 0

PASIRINKTO VADOVĖLIO ANALIZĖ

Autoriai: Gintaras Kaselis, Ramojus Kraujelis, Stasys Lukšys, Arūnas Streikus, Mindaugas Tamošaitis.

Knygos pavadinimas: Istorijos vadovėlis II dalis

Leidybos metai: 2010

Leidykla: Baltos lankos

Klasė: 12

ISTORIJOS VADOVĖLIO ANALIZĖ

HIGIENINIAI REIKALAVIMAI

BENDRIEJI REIKALAVIMAI PASIRINKTOS KNYGOS ANALIZĖ
Dydis Knyga atitinka A4 formatą.
Šriftas Šriftas vadovėlyje yra skirtingas. Vienuose puslapiuose yra parašyta 12 šriftu, kitose 9. Raidės turėtų būti vienodos visame vadovėlyje, išskyrus antraštes.
Svoris Knygos formatas yra dideli. Knyga yra ganėtinai sunki, mokiniui gali būti per sunku nešiotis šį vadovėlį savo kuprinėje, nors knygos viršelis nėra storas, tačiau knyga turi nemažai puslapių.
Popierius Knygos puslapių popierius, , nei per plonas, nei per storas. Kai yra sttoresnis popierius, yra geriau išlaikytas vadovėlis ir jį patogiau vartyti, ir knyga taip greitai nesusidėvi.
Spalvos Šiame vadovėlyje spalvų yra pakankamai nemažai. Tačiau kai kurios fotografijos blaško dėmesį per ryškiomis spalvomis. Juk tai istorijos vadovėlis, ir ankstesniais laikais nuotraukos buvo juodai-baltos. Manau ši tradicija turėtų būti išlaikyta. Tačiau gerai, kad žemėlapiuose yra ryškios spalvos, taip mokiniai gali juos lengviau analizuoti.

DALINIAI REIKLAVIMAI

BENDRIEJI REIKALAVIMAI PASIRINKTOS KNYGOS ANALIZĖ
Dalykinis tikslumas Peržvelgus knygą, klaidas sunku pastebėti, tačiau vadovėlio pradžioje rašoma, kad vadovėlis atitinka kalbos taisyklingumo reikalavimus.
Pristatomų sąvokų, teorijų, interpretacijų šiiuolaikiškumas

 

Manau, kad visos fotografijos esančios vadovėlyje, leidžia labiau suvokti ir įsivaizduoti kaip viskas vyko anksčiau. Todėl mokiniams taip lengviau įsiminti informaciją. Datos parašytos atskirai, taip mokiniams labai sunku jų paaiškinimų ieškoti tekstuose.
 

Pristatomos medžiagos

 

Knygoje nėra pristatomosios medžiagos apie patį vadovėlį, ta
ačiau yra turinys.
Tolerantiškas lyčių, amžiaus grupių, mažumų, kitų valstybių, tautų, rasių vertinimas

 

(tolerantiškas lyčių, amžiaus grupių, mažumų, kitų valstybių, tautų, rasių vertinimas) dalykų nepastebėjau,

PSICHOLOGINIAI REIKALAVIMAI

BENDRIEJI REIKALAVIMAI PASIRINKTOS KNYGOS ANALIZĖ
Kalbos stiliaus, sudėtingumo, ir šio amžiaus grupės moksleivių ypatumų atitikimas.

 

Kadangi ši knyga yra skirta dvyliktokams, tai ji ir pritaikyta jų gebėjimams, tačiau tekstuose būna keletas sudėtingesnių sąvokų, kurių paaiškinimų neradau, todėl tenka ieškotis informacijos kituose šaltiniuose.
Medžiagos orientavimas į moksleivių gyvenimo patirtį ir kontekstą.

 

Šis istorijos vadovėlis su moksleivių patirtimi susijęs tuo, kad galbūt mokinių tėvai, seneliai ar proseneliai yra susiję su kažkuriais istoriniais įvykiais ir juose dalyvavę, tačiau tai puiki proga įsigilinti kaip buvo seniau, ką teko išgyventi jų proseneliams, taip jie gali susipažinti iš arčiau, todėl šis reikalavimas išpildytas.
Tinkamas ir visapusis vaizdinės medžiagos panaudojimas

 

Kaip ir miinėjau vaizdinė medžiaga galėtų būti pateikta šiek tiek kitokiomis spalvomis, nes kai kurie piešiniai neprimena to meto laikotarpio, apie kurį kalbama. Ir ryškesni paveikslėliai blaško dėmesį.
 

 

PEDAGOGINIAI REIKLAVIMAI

BENDRIEJI REIKALAVIMAI PASIRINKTOS KNYGOS ANALIZĖ
Dermė su Bendrosiomis programomis Siejant bendrąsias programas ir vadovėlį, tai vadovėlis visų reikalavimų neatitinka, nes reikalavimai yra nepilnai išpildyti. Šiame vadovėlyje nėra paaiškintų sąvokų, spalvos tinkamos tik iš dalies, vadovėlio svoris per didelis.
Amžiaus ypatumų atitikimas Šis vadovėlis atitinka dvyliktokų lygį, tačiau yra visokių mokinių, ne visų galimybes šis vadovėlis gali atitikti. Beto dvyliktoje kl
lasėje istorijos dalykas yra skirstomas į A ir B

. . .

Join the Conversation

×
×